Výmena bedrového kĺbu

Nevyhýbajte sa kúpelnej liečbe po operácii. Ak sa bojíte vody a infekcie, povedzte lekárovi pri vstupe, že vodu nie. Ale nepamätám na nikoho, kto mal problém s vodou, práve naopak. Odporúčam kúpele Dudince, dlhé procedúry a výborná voda - Diamant má vlastný bazén, Rubín, Smaragd má zas lepšiu stravu, ináč liečba všade rovnaká - výborná. Trenčianske sa mi veľmi nepáčia, ale liečba je tam dobrá. Turčianske sa skazili, pristavili liečebný dom, ale nepridali nič na procedúrach, takže je tam dvakrát toľko ľudí pri tej istej kapacite kúpelov. Ak sa vám dá, vybavte si ale Národné rehabilitačné centrum Kováčovú, to je najlepšia rehabilitácia.

Ja som bola v Turčianskych Tepliciach a bola som s kúpeľami velmi spokojná len je to male mestecko kde človek nema kde ísť.

Tiež mám presne to isté a odporúčili mi vizkoznu terapiu injekcie do klbu. Chcem sa spýtať či je to moc bolestivé a či to pomôže.

Ahojte, hlásim sa po operácii, už som 4 týždne po. Zo začiatku som sa nemala moc dobre, musela som brať ATB, lebo som nachladla v nemocnici a mala som aj teploty. Teraz je tu už OK. Pre mňa bola operácia náročná, mala som viaceré transfúzie - a to som pred opkou bola celkom zdravá, ani sa na nič neliečim. Neviem, prečo som to tak zle znášala. Ale teraz je už dobre. Za pár dní mám prvú kontrolu, dúfam, že všetko bude v poriadku. Napíšte mi prosím, ako sa vám darí.

Ahojte všetci ktorí už máte výmenu kĺbov za sebou. Ja sa práve chystám na TEP ľavý bedrový kĺb a chcem sa spýtať akú bolesť budem cítiť keď sa preberiem z narkózy. Dá sa to vydržať? Čo najviac pri tejto operácii bolí.
Ďakujem Vám za odpoveď

Ahoj Kika,
mňa čaká výmena, bojím sa, ako sa budem po operácii hýbať - som vášnivá turistka i lyžiarka. Ako sa máš teraz?

Ja som sa v sobotu vratila z hospitalizacie po TEP praveho bedra, lave bedro mi robili v januari. Co sa tyka bolesti priamo po operacii da sa to vydrzat, lebo clovek je po narkoze otupeny a napumpovany infuziami proti bolesti plus su mu podavane ATB. Najhorsi moze byt den po operacii, kedy pride k pacientovi rehabilt. pracovnik na cvicenie, teda najprv je nacvik na zidenie z postele s pomockou z obvazu, ktory sa dava na operovanu nohu a tak pomaha pri schadzani z postele a nakoniec na postavenie sa barle. Ale clovek zatne zuby lebo ta bolest sa da vydrzat, casom je to lepsie a lepsie. Bolest odide.
Toto su moje skusenosti.

Ahojte som 3 týžne po operacii klbu a možem povedať že cítim pichanie v rane je to normálné?

Som 8den po operacii laveho bedroveho klbu, mala som spinalku, bolest bedra sa da zniest, lebo precitanie prichadza pomaly a s liekmi v infuzke. viac ma bolela hlava-zatylok a chrbat, kedze sa lezi len v tejto polohe. Zelam vela sil!

Ahoj chcel bisom sa spitat mam15rocneho chlapca a cakaho vimena bedroveho klbu ci niejeto prenho nebespecne?

Ahojte chcel bi som sa popitat sina caka vimena bedroveho klbu ma 15rokou ci toje prenho este skoro?

Vzhladom na jeho vek ano..Tep-ka ma životnosť 30 rokov,takže bude musieť pravdepodobne počítať s reoperaciou po rokoch.ak sa však trapi bolesťami,tak sa mu život skvalitni po operacii o 100%

Prosím Vás poraďte / pomôžte :frowning: mám 22 som po operaci operaci bedrového kĺbu (krčku ) a týždeň som bol v nemocnici hospitalizovaný . Momentálne som prišiel domou a vôbec neviem ako správne ležať ako mi terapeutka ukazovala to nejde … Stále bolesti ak šľak a chcem sa už konečne vyspať . :frowning: