Výmena bedrového kĺbu

ahoj,to len tak jednoducho nechas? ja by som to riešila s právnikom a súdnou cestou by som vymáhalal prachy,a dála by som mu pekne do tela.

Ja mozem povedať že aj Košice -Šaca je dobrá,denne tam robia 4-5 totálky,takže všade sa nájdu odborníci,ale treba pozerať aj na prachy kde čakajú akde nečakajú,ďalej čakacia doba,a pod,

V Rožňave robia kĺby iba od novembra 2008 a robia ich tam perfektne,za tú ortopediu si dam aj hlavu odťať.To o to či klinika je známa,ale aký odborníci to vykonávajú,v Rožňave to robí iba jeden dr a dobre pomáha mu jeden bývalý kolega,takže možnosti sú viacej,ja ak mojdem znova pretože už bedr.kĺb mám 13 rokov tak budem ináč uvažovať ako sa píše v hociktorom článku,ziadne zmýšľanie

sudnou cestou by ma to stalo viac ako by som vysudila a na sudne spory bohuzial nemam financie:-(

to ani ja ale riešila by som to s právnikom ako dalej mám postupovat,ved lek.nález svedčí o všetkom,druhé riešenie odídť k inému lekárovi a mlčať

a mlcat?o com?

Ahoj, Kristina, prosím ťa, kďe presne v BA ťa operoval? Prípadne kto? Mňa totiž čaká tiež výmena kĺbu a mali by ma robiť tiež v BA. Máme s manželkou malého synčeka a čakáme ďalší prírastok a nerád by som sa dostal pod ruku nejakému “nešťastníkovi”. Ďakujem.

môjmu otcovi menili teraz v šatci bedrový kĺb a ma o 3 cm dlhšiu nohu, nechoďte tam,nemeňte klb, je to strašne utrpenie a bolest a výsledok neistý

a ty snad vies porovnat utrpenie po operacii s utrpenim coxarthrozy IV.stupna??? zrejme nie, preto pises hluposti.

Má 45 rokov ,som po operácii bedrového klbu 3 týždne citim sa fatasticky ,chodim sice s nem.barlami ale v pohode jazdim autom a moje denne a nočne bolesti sú preč,nikdy som nemyslel že môže prísť taká úlava po oprácii.Ničoho sa netreba báť, dobrý doktor a skvelý personal na Antoskej v Bratislave ,a ich profesionalnu odbornosť hovoria za všetko.Dakujem s pozdravom Luboš .

Prehovorila zase Jelena Premúdra, každého tu len sprdáva. Veď tu ide o to, aby si ľudia pomohli a prediskutovali si svoje problémy. Preto je to diskusné fórum a nie nejaká odborná konferencia lekárov.

Aj ja som po operácii bedrového kĺbu už tri mesiace. Po operácii som mala nohu dlhšiu, ale sa mi to upravilo, lebo som mala skrátenú nohu, skríženú panvu, ale pomaly sa mi to dostáva na miesto a noha je normálna. Tie prvé týždne je to utrpenie, stále o barlách, ale prešli mi tie hrozné bolesti, hlavne v noci a chodila som ako stará babka, ohnutá, krívajúca. Teraz chodím o francúzskych barlách, cvičím a je to stále lepšie. Je to dlhodobá záležitosť, aj mne to už ide na nervy, nemôžem stúpať úplne na tú operovanú nohu, len na 60%, ale musím vydržať. Teraz ma bolia veľmi kolená, preto dajte otcovi posteľ čo najvyššie, na stoličku nejaký nádstavec. Bolesti kolien sa prejavú len teraz, nesmie sedieť nízko. Prajem mu veľa trpezlivosti a skoré uzdravenie.

Mali ste vrodenú poruchu alebo úraz?
Čaká ma operácia mám vykĺbenie od narodenia a preto ma to zaujíma či to bolo vrodené lebo takáto operácia je komplikovanejšia.
Ďakujem

Ahoj…mne menili obe bedrove klby…prva operacia v roku 2008 dopadla takto: prava noha predlzena o 4cm…a poskodene nervy,slachy…mam teraz problemy este aj koleno chrupavka mi odchadza a dost boli…druha noha…praskla im kost…este stale chodim o francuzkych barlach…od operacia ubehlo 6 mesiacov a neviem poriadne sa udrzat na nohach…bedrove klby ma nebolia…chvala…len neviem ci riesit tento problem cez UNZS…operacia bola v blave…s pozdravom evi

Kto vie nieco o Skalickej ortopedie. Caka ma operacia bedroveho klbu. Mam moznost ist do tejto nemocnice

Skalicu môžem odporúčať. Skúsený a šikovný operačný tím. Dokonca inovatívny. Len nedávno som zachytil v správach na TA3, že robili totálku členkového kĺbu a takých pracovísk je u nás málo (teda podľa TA3 len v MfN Martin)

Aké máte skúsenosti s výmenou bedrového klbu vo Fakultnej nemocnici F.R. Banská Bystrica, starostlivost o pacienta, kvalita lekárov o Ružomberku som sa dočítal veľa ale o B.Bystrici vôbec nič

ZDRAVYM VSETKYCH NA SLOVENSKU CO SU PO OPERACII BEDROVEHO KLBU.JA SOM 4 MESIACE PO OPERACII VNEMECKU MAM 33rokov CITIM SA LEPSIE AKO PRED OP-NEMAM BOLESTI ALE NEVIEM SI NEJAKO ZVYKNUT NEJAKO MI TO VADI NEVIEM CI TO JE NORMALNE ALEBO SI MUSIM LEN ZVYKNUT.CHCEM VEDIET AKO TO JE NA SLOVENSKU S PRACOV CI SU LUDIA OBMEDZENY S TAKOUTO PROTEZOU ALEBO FUNGUJU V PRACOVNOM ZIVOTE AKO PRED OP?AKO DLHO SA MARODI DLHO NA SK PO OPERACII?JA MAM MARODIT ESTE MINIMALNE 3-4 mesiace A POTOM SA UVYDI.MOJA PRACA JE ZAKAZANA PRACOVAL SOM V POTRAVYNARKOM PRIEMYSLE.

mam 69 rokov ale zijem presnejsie zil som aktivne/lyzovanie,tenis,squash,posilnovna,plavanie atd/ mam coxatrozu medzi 3-4 a v poslednom obdobi 3-4 mesiacov zacinam pocitovat už po 1h chodzi bolesti.Tieto sice v kludovom stave prestanu ale postupne som nuteny upustat od mojich aktivit a zacinam kalkulovat ako a kde chodit aby chodza netrvala dlho.Este k tej bolesti:ta sa prejavuje ani nie v samotnom klbe ako skor od kolena dole a v kludovom stave som bez bolesti Minuly rok som absolvoval 5 serii injekcii z vlastnej krvnej plazmy bez akehokolvek vysledku.Asi stojim pred rozhodnutim operacie bederneho klbu a preto vas prosim o nasledovne informacie:kde a kto v Bratislave vykona operacie bederneho klbu najkvalitnejsie a najmenej invazivnou metodou? aky klb je najlepsi?kolko trva priblizne rekonvalenscezia? je mozne po operacii este lyzovat? Dakujem za odpoved

Ahoj, chcela by som sa ta spytat, ze kto ti klb operoval, ako dlho si cakal a kolko to stalo? Moja mamina velmi trpi a rozhoduje sa, kde si to dat operovat…Dakujem! J.