Výmena bedrového kĺbu

Ma niekto skusenost s pooperacnou komlpikaciou ako vyskakovanie umeleho bedroveho klbu? Moju mamu operovali v Kosiciach v zeleznicnej nemocnici zaciatkom aprila a toto sa jej stalo od operacie uz 2 x, to znamena 3. operacia a anesteza. Dakujem za nazory.

Sestra ma obidva bedr. klby umele uz pomaly 10 rokov a este sa jej to nestalo. Lekari nepovedali v com moze byt problem?

Ahomjte, mňa tiež čaká výmena, som z BB - 36r. , len stále zvažujem, či radšej nezájdem do Ružomberka. Nikto tu neopisuje operáciu v BB a ja už mám dosť blbé skúsenosti s touto nemocnicou - teda výnimka detská fak. nem. - tam operovali klb synovi / asi je to dedičné - či čo? ! / a aj keď ešte pokrivkáva, bola som spokojná veľmi. Tak ak máte niekto skúsenosť z BB prosím napíšte.

Dobrý deň, môj manžel je po operácii vymeny bedrového kľbu 2 týžde, všetko prebehlo normálne po 7 dňoch ho prepustili z nememocnice bez teploty. Terz je 14 dni po operácii a objavila sa u neho zvíšená teplota 37. 01 C može mi niekto napisať či sa to u neho prejavilo tiež či je to normálne. Ďakujem.

Dobrý deň. Ako tak premýšľam, môže tam byť podľa mňa slabý zápal a to ovplyvňuje zvýšenú teplotu, ale treba radšej zájsť k doktorovi, pretože zvýšená teplota má viacej faktorov. Podľa mňa netreba riskovať.

Chcela by som opýtať či má jazvu po operácii červenú alebo horúcu. Mňa ak operovali ale pred 13 rokmi tak som mala tiež zvýšenú teplotu, ale to bolo asi tak voľajako po 2 týždňoch, to bolo dobre že som bola v nemocnici, mne ne jazvu dali studený obklad, najlepšie niečo vybrať z mrazničky a priložiť k rezu. Mne sa vidí, že dôvod bude ako som Vám opísala.

Prosim, p. lutovská, nie ste náhodou z LV, ak ano prosim ozvite sa mi. Ďakujem.

Prosím Vás nestrašte, ja tam mám isť tiež na operáciu.

Netreba rozmyslat v Bratislave na Antolskej su naozaj skveli odbornici, nedavno operovali - vymena klbu, moju 78 rocnu matku diabeticku a super. Cakala v poradovniku skoro 2 roky a nestalo ju to nic, super.

Dobrý deň, nejak sa mi nechce veriť, že už po 3 týždňoch šoférujete. Ja som po operácii 4 týždne (mala som úraz) a ledva chodím po byte. Keďže vidím, že ste boli operovaní v januári, chcem sa spýtať, za ako dlho ste nastúpili do práce a či nemáte problémy. Taktiež by ma zaujímalo, ako je to s kúpeľnou liečbou. Už ste ju absolvovali? S pozdravom, Marta.

Prosím vás, má niekto skúsenosti s pooperačnou komplikáciou pri výmene bedrového kĺbu - pri postavení sa končatina modrá, pri ľahnutí je opäť v poriadku.

Ľudia mať tak aspoň toľko rokov ako vy, ja mam 15 a ešte len ma operácia čaká, príšerné sa toho bojím, ale vlastne sa aj na to teším, len dúfam, že ten kĺb sa mi nezhorši, zatiaľ ma len bolieva v zime a keď sa viac pohybujem a preto mi doktori povedali, že mi to nechcú uponáhľať, že som ešte mladá a že keby som ešte vyrástla, tak by mi ho museli znova dávať nový, ale pretože ma nebolieva furt, chcú počkať po osemnáske, ja by som to radšej chcela čo najskôr, čo keď ma za mesiac začne bolieť v kuse, čo spravia potom, dajú ma na vozík, na to čakajú?

Mlademu veku, ja keby som mala tolko rokov, bola by som stastna jak blcha.

Livi neponáhľaj s as operáciou, ja som tiež musela čakať pokiaľ dovŕšim 18 rokov, operovali ma vo februári a v marci som mala 19 rokov. Poniektorí lekári vedia čo robia ale inak som zažila strašne veľa zlých lekárov. Ak Ti majú dať v 15stich rokoch umelý kĺb, tak to nie sú lekári ale obyčajný údržbári ako to tvrdí oco. A kde Ta majú operovať? Mňa operovali v Šaci prim ort. oddelenia, ale on už je primárom v Rožňave. Držím ti Palce!

Ahoj, v tomto momente, leží moja sestra v nemocnici, menili jej celý bedrový kľb po páde z bicykla. Má veľké bolesti. Prvý krát ju operovali 13. 7. a už 29. 7. ju museli robiť znovu. Vraj jej celý klb vyskočil. Teraz je tri dni po operácii a má strašné bolesti-kedy sa jej to aspoň trošku zahojí a bude na tom lepšie? Vozia ju z jednej nemocnice do druhej, je to normálne?

Ahoj! Ja som robert a mam 61 rokov. Ja stým žijem od destva, približne od 5. rokov. 40 rokov som od pracoval v U.S. Steel-e. Ani dodnes neviem, či dobre som urobil, že som sa nedal operovať, doktori mi hovorili, aby som sa nedal operovať, lebo ja mám to tak urobené, zafixovane mám pravú nohu o 4. cm kratšiu. Myslim si, že teraz by to bolo zbytočné dať operovať, som ženaty, mám 3 deti a teraz sme už len dvaja s nevestou (Manželka) len toľko som chcel napisať. Ďakujem, Robert.

Mam 56 rokov a po zlomenine clenka pred 4 rokmi, trpim ukrutnymi bolestami. Clenok je nefunkcny, ortoped mi hned vypisal vymenny listok na operaciu a ze je tam artroza 4 stupna. Pocula som o umelom klbe, prosim, pomozte mi niekto, niekde. Nevladzem pomaly znasat hlavne tie ranne a vecerne bolesti.

Ahojte, v piatok moj otec podstupil operaciu bedroveho klbu a den po operacii sa mu vyskytli vysoke horucky (39’C). Sestricky mu dali lieky na znizenie teploty a lekar poznamenal, ze to nie je nic neobvykle. Avsak otcovi horucky pretrvavaju aj dnes (2. den po operacii 37, 8’C) a mam naozaj obavy. Nemate skusenosti s horuckami po operacii, ci je to naozaj “normalne”? Dakujem.

Chcela by som sa spýtať, ake máte skúsenosti, s opuchom končatiny po výmene bedrového klbu? Ja som po operácii skoro štyri mesiace a nohu mám opuchnutú až po koleno, nebolí ma ale neviem, či je to normálne?

Môže to byť ale určite mu dajú antibiotiká a to sa upraví, ako vidím teplota je už nižia a možno v tejto dobe je už bez teploty.

Ahoj aj ja som tri mesiace po operacii bedroveho klbu, mam sa velmi dobre ale tiez mam tu operovanu nohu dlhsiu o tri cm. Chodim len o jednej palici a obcas aj bez nej. Operovali ma v Topolcanoch a som spokojna. Chcela by som vediet o kolko ste mali dlhsiu nohu a za aky cas sa vam to upravilo. Co sa mna tyka, odporucala by som operaciu kazdemu, kto ma uz take bolesti ze zivot nie je plnohodnotny. Da sa to vydrzat, nie je to nic hrozne.