Výmena bedrového kĺbu

Mam 49 rokov, idu mi menit bedrovy klb, velmi trpim, vysetrenia mam v poriadku, ale velmi som pribrala a mam z toho obavy. Cakala som dva roky, ale uz nechodim, poradte mi niekto prosim. Operovat ma budu v Ba, v Ruzinove pan doktor Vilcek. Dakujem.

Ja som 4 mesiace po výmene bedrového klbu a tiež som už ku koncu ledva chodila. Ničoho sa nebojte, po operácií mi zmizli kľudové bolesti a teraz už behám s jednou paličkou ako veverička a o 2 týždne odhadzujem aj tú a potom už budem behať len po vlastných a verte mi po operácií sa Vám úžastne úľaví. Mna operovali v Ba na Antolskej a bola som maximálne spokojná

Mam 50 rokov a 28.12.2011 mi menili bedrový kĺb v Ružinove, dnes už behám s nemeckými barlami a som rada, že som sa zbavila neskutočných bolestí, ktoré mi robili zo života peklo. Teraz hlavne veľa cvičím a snažím sa rozhýbať stuhnuté svalstvo na operovanej nohe. Držím Vám palce, Olinka.

Mám 54, som 2 mesiace po TEP coxy. Operovali ma v Ba. Chcem sa opýtať, ako dlho ste boli na PN a či je dobre ísť na liečenie. Niektorí lekári liečenie neodporúčajú. Už som skúsila aj šoférovať a celkom sa to dalo. Ale asi to nieje dobré preháňať.

Mna operovali 21.10.2012, ale este si netrufam soferovat. Odvtedy stale marodujem, chodim cvicit, na magnet a do bazena. Je dobre ist na liecenie, ale cim neskorsie, tym lepsie.

Chcem sa ťa opýtať, čo myslíš akupunktúrou kĺbu a kde sa robí. Som 2 mesiace po TEP pravej koxy, no asi ma čaká aj ľavá a chcela by som to oddialiť čo najviac, ďakujem za radu.

Chcela by som vediet, k akemu ortopedovi si chodil, kedze mam problemy s kolenom, potrebovala by som kontakt na dobreho ortopeda v Kosiciach. Vdaka.

Ahoj Roman. Zaujal ma tvoj príspevok. Volám sa Blanka a mám 33 rokov, a koxatrózu pravého bedrového kĺbu. Za 2 mesiace idem na výmenu. Bude ma operovať Doc. Rehák v Bratislave. Chcela by som ťa poprosiť, či by si mi mohol podrobnejšie popísať priebeh po operácii. Inak nevedela som, že to robia aj v spinálnej anestéze, lebo dosť sa bojim celkovej anestézy. Vopred ďakujem.

Drzte sa, aj ja mam uz za sebou operaciu coxy, po roku mi zobrali invalidny a dnes po 5 rokoch od operacie som znova tam, kde som bola s druhou nohou, zurim preco beru invalidne po tak vaznej operacii, nemusela som sa tak namahat uz aj tak vazne poskodene nohy.

Musim napisat! Operacia bedroveho klbu bola asi druha najlesia vec v mojom zivote, neni to tak hrozne, bolesti ani nebudu skor obavy, aby ste neurobila po operacii nieco zle, ale na to tam budu rehabilitacky, uvidite ako si vydychnete bez bolesti a pocitu menejcennosti pri pohybe, bude super, myslite pozitivne!

Aj mňa čaká operácia ľavého bedrového kĺbu, mám koxartrózu III. stupňa. Hoci ma noha zatiaľ takmer nebolí, lekár mi odporučil operáciu. Povedal, že vždy je lepšie urobiť ju skôr, ako keby bol kĺb už úplne vydratý. Pretože som sa napriek tomu chcela operácii vyhnúť, konzultovala som ešte s jedným pánom profesorom liečbu kĺbu vlastnou krvou. Povedal mi, že by mi to operáciu oddialilo o zopár rokov, ale potom by sa muselo aj tak pristúpiť k výmene kĺbu. Len pre vašu informáciu, tá liečba vlastnou krvou stojí 1 300 eur, čo je dosť peňazí a poisťovňa ju neprepláca. Ak šťastlivo operáciu prežijem, ozvem sa znova a podelím sa s vami o svoje ďalšie skúsenosti. Želám vám, milí moji, všetkým všetko len to najlepšie, nech vám vo vašich ťažkostiach pomáha a ochraňuje vás aj Otec nebeský.

Ktorý lekár Ťa v Ružomberku operoval, ako dlho si na PN a koľko máš rokov? Ja mám 55 rokov a na výmenu by som mala ísť v mesiaci apríl. Dala sa bolesť vydržať? Čo treba na seba - pyžamo, denný úbor? Keď sa dá napíš viac.

Milá Monika, srdečne zdravím a podelím sa rada so svojou skúsenosťou. 02.02.2012 som podstúpila operáciu TEP - ku ľavého BK v BA. Mala som koxu 4. stupňa. Treba vydržať cca. 3 dni po operácii a potom je už dobre. Denne poctivo cvičím - doma a dodržujem liečbu. Lieky proti bolesti neužívam, aby som to pri cvičení nepreháňala a vedela kedy je dosť. Pomáha mi pozitívne myslenie, dodržiavanie liečby a cvičenie. Užívam 2x denne - ráno a večer po 2 tbl. Wobenzym a po jednej tbl. Artrostop. Sú to výživové doplnky - odporúčam. Kupujem si ich na vl. náklady na odporúčanie dvoch nezávislých lekárov. Aby som nezabudla. Šumivý celaskon 1 krát denne výborne hojí pooperačné rany a napomáha k rýchlejšej liečbe. Veľa síl želá Iveta 55 rokov.

Milá Hanka, liečenie nám po TEP-ke lekári neodporúčajú a ja to schvaľujem. Dovždy musíme znášať určité obmedzenia a vyhýbať sa rôznym infektom - močové cesty, zápal zubov … V júli 2011 mi operovali chrbticu, kde mám vložených taktiež zopár titanových implantátov. Ani neurochirurg mi vtedy liečenie neodporúčal. A čo sa týka liečby po TEP-ke, je to individuálne. Odporúčam prečítať si, čo som písala vyššie Monike. Veľa síl Iveta 55 rokov.

Milá Klaudia, ja mám tiež problém s inv. dôchodkom už od roku 2010 od novembra. Odvolávam sa a kŕmim Soc. poisť. neustále s novými lekárskymi nálezmi a darí sa mi. Netreba sa vzdávať a ísť si za svojim. Koľko “smradov” neoprávnene poberá Inv.? Veľa trpezlivosti želá Iveta 55 rokov.

Milá Olinka, pozitívne myslenie pomáha a veriť, že bude lepšie. Len pozor na váhu - kilá navyše sťažujú liečbu. Zdraví Iveta 55 rokov. V Ružinove, ale aj v iných nemocniciach sú lekári na vysokej úrovni - žiadne strachy.

Srdečne pozdravujem všetkých, chcela by som sa opýtať, že na aké bezplatné zdravotnícke pomôcky po operácii BK máme nárok. Viem, že nadstavec na WC a barle. Ďakujem za odpoveď Iveta 55 rokov.

Dobrý večer. Mne jedna pani povedala, že ešte navliekač ponožiek. Ale musia ho predpísať na rehabilitácii.

Dobrý večer, ďakujem za odpoveď. Vraj aj na madlo - madlá by sme mali mať nárok. Na rehabilitke ešte v nemocnici mi povedali, že je povinnosťou obv. lekára ma o tom informovať. Zdraví Iveta 55 rokov.

Ahoj. Ja som 15 týždňov od operácie / TEP-ky kĺbu / a momentálne čakám na schválenie liečenia zo zdravotnej poisťovne. Nikto ma neupozornil na možné riziká pri kúpeľnej liečbe, práve naopak. Na rehabilitáciách, ktoré momentálne nevštevujem mi hovoria, že kúpele pomôžu a veľmi. Teraz som o jednej francúzkej barli a od liečenia si veľa sľubujem. Možno tam zahodím aj tú jednu. Čo konkrétne môže uškodiť, ak ste pod dohľadom skúsených zaškolených zdravotných sestier a terapie Vám predpíše lekár? Želám všetko dobré.