Vyoperovanie maternice

Ahojte, ja som sa pred dvoma rokmi pýtala na operáciu, ďakujem všetkým, ktoré sa podelili o poznatky po operáciach. Maternicu mi vybrali, vaječníky nechali, našťastie nepoznám skoro žiadne pooperačné problémy. Dnes si žijem plnohodnotný život a to aj sexuálny, sama som prekvapená, že sex mi chutí oveľa viac (nemám obavu z otehotnenia), užívam si ho viac. Mám 46 rokov. Vyhovuje mi, že môžem plánovať všetko, dovolenku, návštevy atď. a nemusím pozerať na to, že kedy mám dostať menzes, mám pocit po tejto stránke, akoby som mala viac slobody. Mám šťastie, že môj gynekológ je MUDr. Kajaba, ktorý ma perfektne na operáciu pripravil, je to zlatý doktor. Želám veľa zdravia a šťastia všetkým ženám, aby im všetky trápenia dopadli dobre, cmúk. Dnes som opäť šťastná žena, aj keď bez maternice!

Ahoj Monika, aj ja mám ovísajúcu kožu ale skôr je to sadlo a to som mala aj predtým. Tvrdú kožu nemám, len ta jazva je taká necitlivá, malo by sa to upraviť časom. Myslím si, že stiahnutie kože nám bude trvať dlhšie. Predsa to bol zásah do organizmu. Treba len vydržať. Možno po liečení sa to upraví. Pa Rena

Ahojte kocky, mne pred 4 rokmi operovali vajecniky - mam 10 cm jazvu, ale ani ju nevidiet, mam to perfektne urobene, najskor som mala tvrdu jazvu, nahrievala som si ju Bitropnou lampou a potom, ed som ranu mala zahojenu,tak som si ju masirovala a zmakla drzim palce.

Ahojte zienky. Zacinam sa pohybovat po internete len nedavno a milo ma prekvapilo, ze sa da takto komunikovat o tak rozsirenom probleme, ako je vyoperovanie maternice. Ja to mam za sebou pred tromi rokmi. Operovali ma v Ruzinove, Mudr. Marian Oros, velmi dobry odbornik. Mala som nador karcinom v pociatocnom stadiu, ale bol dobre ohraniceny a prisla som skoro. Nevynechala som nikdy rocne prehliadky u gynekologa a to mi zachranilo zivot a aj moj vynikajuci lekar Mudr. Miedzga. Mam 49 rokov, normalne dosiahnem orgasmus, len uz to nie je ako za mlada. Mam aj navaly tepla, lebo mam vsetko vyoperovane a aj skratenu vaginu o jednu tretinu. Ale zijem, pracujem a to je podstatne. Som sice dozivotnym onkologickym pacientom, ale hlavne, ze je to v poriadku. Pozdravujem vsetky, ktore podobne nieco caka, da sa to prezit a ruzinovska nemocnica ma najlepsi personal a sestricky na 10. poschodi su anjeli.

Ahojte zeny zlate! Ja so sa tu pred casom zapojila do diskusie. Som po operacii (v dec.) a mozem povedat, ze super. Nemam ani vajecniky, beriem Estrofem 1 mg. A zmizol mi aj iny problem, kedze som mala inkontinenciu a robili mi aj zaves mechura. Nebojte sa o tom hovorit, to nie je hanba je to zdrav problem a treba ho riesit!Majte sa dobre a krasnu Velku noc zelam.

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké mate skúsenosti s operáciami maternice v Galante. Ďakujem

V Galante sú mnohí skúsení doktori / Sčasný, Barán, Havránek, Vaško …/, ktorí sú spolahliví odborníci. Starostlivosť sestier na gynekologickom oddelení na dobrej úrovni, oddelenie je udržiavané v čistote. Som po operácii a na PN a po dvoch týždňoch sa cítim veľmi dobre.

Mila Alicia, potesila ma informacia o tej laparoskopii (sposob op) viem o tej moznosti, len by som chcela vediet, ci to musi urcit len lekar, alebo moze pacienka. Mam za sebou 2 OP (vycistenie maternice) v dost kratkych intervaloch a po narkoze mi je strasne zle. Pre mn a je narkoza horsia ako sama OP. Ide mi hlavne ci cas rekonvalescencie nie tak dlhy ako OP robena rezom? Vopred dakujem za vsetky info, ktore mozes podat.

Dobry den prajem. Asi je to hlupe a mozno si myslite, ze velmi unahlene rozhodnutie, ale idem k veci. Mam 19 rokov, od 5 rokov ma otec sexualne zneuzival, preto mam doslova - fobiu - z chlapov a uz v 14-tich rokoch som zistila, ze som sexualne orientovana na zeny. Dalsia vec: mavam pri kazdom menzese ukrutne bolesti a skoro kazdu menstruaciu skoncim na pohotovosti koli tomu, ze odpadavam a mam ukrutne bolesti. Moj menzes trva priblizne 5 dni a nikdy mi od bolesti nepomohli ani injekcie ani lieky. S priatelkou by sme v buducnosti chceli mat babatko, ale chceme si ho jednoznacne adoptovat, rodit nechceme ani jedna, umele oplodnenie, alebo dokonca chlap nepripada do uvahy. Koli tymto okolnostiam by som sa chcela spytat, ci je mudre rozmyslat nad operacnym odstranenim maternice a vajecnikov. Nemyslite si o mne, prosim nic zle, som zo vsetkeho dost znicena, nestastna a som presvedcena, ze moju maternicu uz potrebovat nebudem. Za odpoved vopred dakujem.

Mila Kaja, myslim ze si este velmi mlada na to, aby si urobila ten zakrok (napriek tomu co sa stalo). To nepomoze zabudnut o tom co si prezila. Ako prvy krok radim z niekym (psycholog-terapeuta) sa o vsetkom porozpravat, moze ti to urobi dobre. Za par rokov budes mat tiez iny nahlad na vec a to uz bude neskoro. (voperovat naspat uz nejde). A co do bolesti, porozpravaj sa s gynekologom, (ale musi vediet aj o tom sexsualnom zneuziti), mozno to nema s tym nic spolocne, za opytanie nic nedas. Mne osobne pomaha ten 1 den najlepsie zostat v posteli (ked je moznost) zabalit brucho do teplej deky, termofor tabletky a skusit prespat, viem o tom nieco. Drzim palce.

Ahojte, ja som po laparke, “len” endometrioza a mam ist do kupelov. Neviete mi niekto poradit, ci dostanem pn-ku alebo si musim zobrat dovolenku? Dakujem.

Milá Kaja, ak máš vo svojej orientácii jasno a prípadné odstránenie ženských orgánov by ti neprekážalo je to fajn. Uvedom si však, že by si bola okamžite v prechode a musela by si dlhodobo užívať lieky na potlačenie klimakterických problémov, dajú sa užívať aj prírodné prostriedky, ale tie ťa neochránia pred osteoporózou. Skús sa radšej liečiť z bolestí ktoré ťa sužujú. Ja som teraz pred dvomi mesiacmi absolvovala hysterektómiu a cítím sa fantasticky, ale mám už 44 rokov a dostala som náplaste na klimaktérium, pretože mám v prsníkoch cysty a lekár mi lieky neodporúča kvoli nábehu na rakovinu prsníka. Zváž svoje rozhodnutie a poraď sa s lekárom.

Ja idem do kupelov na "A"cko a mohla som si vybrat bud PN alebo dovolenku. Zvolila som si to druhe…

Prosim ta nerob to. Viem co hovorim, ja uz 2 roky nemam vajecniky a maternicu kvoli C 56. Teraz mam 26 rokov. Nie je to nic prijemne, predcasna menopauza prinasa so sebou vela inych problemov - navaly, potenie, osteoporoza. Tes sa z toho, ze si zdrava. Tiez si myslim, ze psycholog by ti mohol pomoct.

Pises, ze za odpoved vopred dakujes, ale mne usla otazka?

Mila Kaja, tiez si myslim ze bolesti mozu byt podmienene aj psychicky. Maternica aj vajecniky maju svoj zdravotny vyznam, tak ako ti to zeny popisali predo mnou. Predcasna menopauza v tvojom veku, bezohladu na sexualnu orientaciu by bolo myslim unahlene rozhodnutie. To, co si prezila s otcom je otrasne a ty sama najlepsie vies, ci mas chut si tuto traumu liecit s psychoterapeutom. Je mozne, ze svoje rozhodnutie nemat vlastne dieta nezmenis, a je mozne aj to, ze casom budes po nom tuzit a cesta spät uz by nebola mozna. To, co si prezila nezmeni vyoperovanie maternice, ale snad hladanie cesty k sebe samej, ako plnohodnotnej zene. Byva to tazky, smutny a aj liecivy dlhodoby proces. Drzim Ti palce, aby si hladala liecivu cestu k sebe samej. Psychologicka, psychoterapeutka: Rita Svihranova

Ahoj, ja som to mala robene presne pred dvomi mesiacmi 7 a 5 cm miomy. Citim sa v pohode a je mi fajn, nemusis sa bat.

Som podobný prípad ako ty. Maternicu mi vzali pred dvomi mesiacmi. Cítim sa úžasne od zahojenia rán. Takisto si užívam plnohodnotný sexuálny život, Menštruácia mi už niekoľko rokov tento život strpčovala, keď som musela používať nočné drahé vložky, aj tak som bola stále pretečená. Ďakujem aj ja za slobodu! V lete idem oddychovať do Lúčok.

Dobry den. Termin operacie mam za dva tyždne. Lekar mi navrhol amputaciu krcka maternice, ja s tym nesuhlasim, chcem ju vybrat celu mam vysledky sterov PAP 3 B, moja mama mala rakovinu. Bojim sa ju nechat. Neviete mi poradit?

Ahojte, som pol roka po operacii vybrali mi jeden vaječník a maternicu hojenie jazvy v podbrušku prebehlo v pohode ale, pred mesiacom som začala mať silne bolesti a som mierne krvacala, zašla som k lekarovi a ten zistil, že mi zabudli vybrať vnutorne stehy, teraz som na pnke, neviem ako sa to mohlo stať, bola som si istá, že to vypadne samo, ale nestalo sa to, zmenila som lekara, pretože to zanedbal. Takže dobra rada, nezabudnite sa opýtať, či vam vnutorne stehy treba vybrať alebo vypadnu same, pretože ked ich vyberali mne tak, to neskutočne bolelo.