Vyoperovanie maternice

Dobry deň, chcem sa opýtať: Moja mama je jeden den po operacii - vybrali jej maternicu a vaječníky. Je už po prechode. Zaujímalo by ma, môžu nastať nejaké psychycké zmeny - vplyvom hormónov? Ďakujem a prajem všetkým pekný deň!
Jana

Dobry den mam ist zajtra na gynekologiu zistili my myom na maternici a cysty na vajecnikoch. Chcem sa spytat, ci mam ist na operaciu vyzera to tak, ze to daju von. Prosim poradte mi, dakujem.

Zdravím vás. Dievčatá, tiež ma ešte len čaká hysterectómia. Zaujíma ma, či má vplyv vybratia maternice a vaječníkov na vašu postavu. Ak zostane len jeden vaječník, stíha produkovať dosť hormónov? Ako vedľajší efekt - nerada by som pribrala 10-20 kíl.

Ja som po hysterectómii druhý týždeň, ešte som na PN, mala som myomy a krvácala som (51rokov) Mám bolesti vnútri v podbrušku, asi vnútorné stehy. Pred 15 rokmi som mala cystu na vaječníku, ktorý mi odstránili, hormóny mi fungovali, ale po vybratí maternice a druhého vaječníka budem musieť asi už nejaké hormóny brať. Ak mate nejaký problém s maternicou odporúčam vybrať, záleží od veku, keď už neplánujete deti. Maja

Napište niekto, ako ste sa citili po operácii zo spodu. Dik.

Ahojte dievcata, ktore ste po operacii maternice aj vajecnikov, ja som bola operovana 28. 4. 2010 a citim sa dobre, este som PN, lebo sa mi obnovili bolesti v chrbate, co ma trapili aj pred tym, ale chcela som sa popytat, ci uz beriete nejake hormony, lebo ja este nie, lebo necitim nejake navaly, alebo tak. Dr. mi predpisala Lady Bon, ze vraj je setrny k prsnikom, ale nezmerala mi vobec hladinu hormonov, ako mi doporucili z nemocnice, ale mam taky pocit, ze mi rastie brucho, ja som pomerne stihlej postavy a teraz som ako tehotna, neviem co to ma znamenat, alebo to bude vekom? Mam 53r. a neviem sa zmierit s tym bruskom, asi zavnem cvicit.

Ahoj, ja sa chcem spytat, ci sa Ti to brucho zmensilo, lebo ja som od 28. 4. 2010 po operacii a tiez mam pocit, ze mi kazdym dnom to brucho rastie.

Ahojte. Mne maternicu vybrali 8.6., rano ked vstanem vobec nemam brucho a staci vypit kavu a vodu alebo caj a uz som ako sudok, dost ma to hneva, tie svaly su ochabnute, ja mam rez od pupka az dolu a neviem, ci sa to da dakedy do poriadku, mam 41 rokov, asi to uz tak ostane.

Ja som po hysterectomii asi 3 mesiace nemohla pribrať ani deko. Vážila som ešte menej ako pred operáciou. Bola som na liečení v kúpeľoch, a tam som pribrala asi 2 kilečka. Bolo to hlavne o psychickej pohode. Od operácie uplynulo 14 mesiacov a s váhou som na tom rovnako - vážim 47 kg. Pred mesiacom som mala ešte menej aj 45 kg. Stravujem sa racionálne, v mojom jedálničku prevláda veľa zeleninky, ovocia, tofu, soja, pijem nesladené minerálky, sladkosti len výnimočne. Som živočích, ktorý je rád v pohybe, tak si zacvičím na steperi, fitlopte atd… Priznám sa, že si musím aj ja kontrolovať svoju hmotnosť, lebo ľahko sa priberá, ale ťažšie sa zhadzuje. Ak ti zostal vaječník - tak ten produkuje estrogény ako predtým.

Skatika, a to ťa kde operovali? Však väčšinou robia vodor. rez pod pupkom, tzv. bikiny rez.

Ja som uz jazvu tam mala, tak mi nechceli robit druhu rezali mi po starej aj mi ju upravili, vyzera teraz tensia.

Ahoj, ja som po operacii uz 4 roky, priznam sa, ze som fajne pribrala, mala som 65 a mam 75 kg. Navaly nemam a ani som nemala, no mam predpisane hormonalny gel ESTREVA ale uz musim si ist predpisat nieco skor ine.

Ja si myslim, ze ani nie, to zalezi na mamicke. Ja som po operacii uz 4 roky a mam 45 rokov. Zmenit sa moze postava.

Ahojte, ja by som sa chcela spýtat, že neviem prečo, ale od operácie l4. 6. 2010 mi bolo dobre, ale teraz som dostala bolesti zas, ako keby sa mi niečo v bruchu stalo. Može to byt od toho, že som zodvihla len na chvílu 6kg melon? Mám 51 rokov.

To vôbec netuším, ja dvíham malú a má 15 kg.

Prajem vám všetkým pekný deň aj keď dnes u nás prší, odkedy som dostala prvú menštruáciu mám stále výtoky. Mám 33 rokov, 3 deti, prvé sa narodilo spontánne a dve cis. rezom. Mávam opakované zápaly vaječníkov. Pred 3 mesiacmi mi zistili 3 cm myóm na prednej strane maternice. Pred 2 mesiacmi mal už 4cm, veľmi sa bojím, idem na kontrolu a ak mi lekárka povie, žeby bolo lepšie ho dať von, neviem, ako zareagijem. Prekonala som trombózu ľavej nohy, dodnes užívam lieky, ľ. nohu má o 3-4cm hrubšiu, ako pravú, mám problémy s chrbticou, prasknutú platničku a užívam Coronal na srdce. Deti už nebudem mať, lebo po 3pôrode počas sekcie mi vraj museli urobiť sterilizáciu, lebo mi nemohli zastaviť krvácanie. Čo sa týky psychiky, veľa znesiem, ale už som bola v štádiu, kedy som potrebovala lieky, lebo mi tŕpla ľ. strany tela. Bojím sa hlavne kvôli tomu, že som mala tú trombózu mám zlé skúsenosti s lekármi - za 3 dni ma nemal kto ošetriť, nevládala som dôjsť to ohlásiť na urad pre dohľad, čo dnes veľmi ľutujem.

Ešte ak Vás môžem poprosiť, poraďte mi nejakého dobrého lekára v Prešove prípadne v Košiciach.

Ahoj Elenka, zo spodu som necitila vobec nic, teraz som uz 8 mes, po operacii a zo spodu super este aj sex je ok. Prajem ti vela zdravia :slight_smile:

Ahoj Renatka, uz som po operacii ktoru mi robili 3.8.2010 a fakt je to super ani som nemyslela, ze to bude lahsie ako rezom cez brucho. Dúfam ze to bude konečne v poriadku a nič neočakaváne nepride, čauko.

Mňa to čaká, aj sa toho obávam. Ako dlhý je pobyt v nemocnici?