Vyoperovanie maternice

V Kosiciach v Novej nemocnici 7 dni, ak je to bez komplikacii. Neboj sa, ale aj ja som sa hrozne bala, asi kazdy sa obava lebo ide do neznameho. Da sa to vydrzat. Drzim palce.

Ešte by som sa chcela spýtat či ti robili aj plastiku, ak ano tak o tom by som chcela vedieť, ako sa cítiš a či nie sú dajaké problémy? Čauko.

Pekný večer Majka. Neviem, či ste už vyriešili svoj zdravotný problém. Ak áno je to super, ale ak nie prosím ozvite sa mi na zuzana1127@azet.sk.

Ja by som chcela vedieť, ako ste riešili po tom také veci, ako ochlpenie pod nosom.

Jolka, vnutorne stehy sa nevyberaju. Tie sa rozpadnu a vstrebaju.

Ahojte, mala som problém s myómom. Som po jednoduchej operácii a cítim sa výborne. Vyhľadajte si na internete slovo embolizácia myómu a tam sa všetko podrobne dozviete. Nie je to u nás ešte veľmi rozšírený druh operácie. Veľa šťastia. P.S. maternicu mi nevyoperovali.

Aj ja sa na to musím odvážiť. Deti mám, rodiť už nebudem, tak je dobre, že som si to všetko prečitala, lebo už pár rokov silne krvácam, myóm je vrastený do sliznice vnútri maternice, a iná cesta nebude, len ísť na operáciu a vyoperovať maternicu. Večne unavená, anemická. Som rada, že je možnosť toto tu prečítať. Ďakujem vám všetkým, čo píšete, nemáte skúsenosti s gynekológmi Milly a Žačok v Ružinovskej poliklinike v BA?

Ja tiež čakám na termín operácie a mám aj obavy.

Dobrý deň, ja som 3. týždeň po operácii maternice, ešte stále mám problémy so stolicou aj vetrami ale čítam, že sa to upraví, to som rada! Chcela by som vedieť, kedy si môžem požiadať na kúpeľnú liečbu a či mám na ňu nárok? Jedna malá otázka - liečim sa Dg. Epi. a neviem, či môžem takejto liečbe podstúpiť, záchvat som nemala 5 rokov. Ďakujem.

Neviete nahodou, ktory lekar na gynde v Ruzinove je dobry na hysterektomiu vaginalne? Diky. Gven

Neviete mi poradit? Som 2 mes. po hysterektomii, mala som celkovu anestezu a teraz ma zacalo boliet v pravom boku, ako keby zlcnik alebo pecen, co to moze byt, lekar mi vravel, ze to moze byt tam podrazdene od narkozy a nasledne od liekov, co sa davaju po operacii, nema niekto s tym dajaku skusenost? Dakujem.

Ahojte, mám 36 rokov a som 4 týždeň po odstranení maternice a extrémne veľkého myomu rezom cez brucho. Som veľmi citlivý človek a ťažko znášam bolesť. Ženy nebojte sa dá sa to zvládnuť, po operácii som mala asi 3 týždne bolesti a problém chodiť na stolicu, som ešte stále pn, ale bolesti už ustupujú, stolica sa upravila a rana sa už pekne hojí, ešte pociťujem slabé bolesti vo vnútri. Všetko chce čas. Ja som sa veľmi bála a zvládla som to. Operovali ma v Malackách, lekári aj sestri super prístup.

Aký bol extrémne veľký ?

Zdravim, mam 31 rokov a v decembri bude 9 rokov ako sa mi narodil syn a zaroven aj ako som musela podstupit operaciu (lekar mi pri porode vytrhol s placentou aj kus maternice a jeden vajecnik), takze to mam von, zostal mi jeden vajecnik a musim povedat, ze je to uz dost dlhy cas a nemam problemy s vahou, neberiem ani ziadne hormony, akurat mam v poslednej dobe problem s klbami, pri akomkolvek pohybe mi praska v klboch a to od prstov, kolena az po rameno a podla mojho nazoru to suvisi s nedostatkom nejakeho hormonu.

Ahoj Ivana, zaujal ma Tvoj prispevok. Mne vybrali maternicu pre komplikacie s vrastenou placentou niekoľko hodin po mojom prvom porode tento rok v septembri. Chcela by som sa Ta opytat, ci mas len jedno dieta a ak ano, ako si znasala to, ze uz ine nebude. Ja sa o svojho synceka velmi bojim, hoci je zdravy a prospieva.

Ahoj Betka, prosím ťa koľko máš rokov, keď Ti vyoperovali len myóm. A akej bol veľkosti? Mne chceli tiež vyoperovť len myóm, ale keď som povedala, že mám 49 rokov, tak že dajú radšej všetko von. Ďakujuem. Iveta

Ahojte, tuto stranku som navstivila prvykrat z dovodu, ze snazím sa dostat odpoved na moju otazku, na ktoru sice o tyzdne mi moja gynekologicka urcite poda dostatocne vysvetlenie, ale zatial sa snazim o ziskanie informacie inou cestou. Som po hysterektomii treti tyzden, deti zial nemam, a prave z tohto dovodu som sa uz par rokov vrhla na sport a to velmi intenzivnym sposobom. Robim box a silove cvicenie, cize miernejsia forma kulturistiky, tomuto sportu sa venujem v podstate uz 18. rok. Moja otazka je, mozem po hysterektomii sa casom vratit k sportu? Myslim, ale k sportu skor na profesionalnej urovni. Nedokazem zit bez toho, je to jedine co mi dava zmysel, ked uz som prisla o moznost mat rodinu. Dakujem za odpovede.

Ahojte dámy, práve som sa vrátila z nemocnice, kde mi robili kyret kôli myomu a endometrioze a vyzerá to tak, že budem musieť ísť na hysterektómiu. Zataľ nič bližšie neviem, čakáme na výsledky. Vďaka Vašim príspevkom som si už urobila predstavu, čo ma tak zhruba čaká. Okrem všetkých radostí, ktoré asi budem musieť absolvovať ma trápi tá dlhá maródka. Mám z toho asi najväčšiu traumu. Ide o to, že si nemôžem dovoliť byť 6 týždňov doma. Som živnostníčka a robím účtovníctvo a výplaty klientom. Mám dvoch zamestnancov, niečo samozrejme môžem a budem musieť delegovať na nich. Problém je však ten, že klienti potrebujú hovoriť so mnou, nie s mojimi zamestnancami. Môžem si dovoliť vynechať tak dva týždne, to sa nejako zamaskovať dá, ale byť doma 6 týždňov nemôžem. Som rozvedená samoživiteľka a ak mi klienti odídu, tak zbankrotujem a umriem od hladu. Chcem sa opýtať, ako to je s tou PNkou. Ja predsa nerobím fyzicky náročnú prácu a v podstate by mi stačilo, keby som mala povolené nejaké vychádzky. To by som sa tak dva - tri krát do týždňa nechala doviezť do práce na dve - tri hodinky, podebatila by som si s klientami a išla by som domov. Ja nie som žiaden workoholik a chcem sa šetriť, ale potrebujem zarábať. Prosím, neodsúďte ma ako finančne nenásytnú. Keby som si to mohla dovoliť, najradšej by som sa na dva mesiace zavrela doma. Je to však pre mňa otázka, či budem mať na nájomné, alebo nie. A nie je to o tom, či môžem dva mesiace žiť z úspor. Ide o to, že sa mi rozpadne klientela. A nie je to vec loajality klientov. Ak im nebudem môcť poskytnúť službu, pôjdu inde. V podstate stačí, aby ma tam občas videli. Myslíte, že to môžem zvládnuť? Ďakujem.

Ahoj, myslím, že to v pohode zvládneš, tie 2 týždne na zotavenie sú tak akurát a potom je to na tebe. Uvidíš, ako sa budeš cítiť.

Alexandra, tak ako svoje predstavy po zakroku popisujete, to mozete zvladnut. Ak mate s klientami dobry vztah, myslim, ze pochopia aj vasu situaciu. Hocikto z nas sa do nej moze dostat, kedykolvek. Pokuste sa s tymi klientami, s ktorymi uznate za vhodne vopred dohodnut na pravidlach docasne zmenenej spoluprace v case rekonvalescencie. Poproste ich osobne, alebo listom, ako by vam mohli vyjst v ustrety, aby ste sa mohli v pohode venovat ich zakazkam a vasmu doliecovaniu doma a vopred definujte, ze vase moznosti kontaktu su na kratky cas docasne obmedzene, co sa tyka osobneho kontaktu, ale nie prace na ich uctovnictve. Poproste ich o pochopenie. Takto sa mozete vyhnut, ze budu zaskoceni a pochopia lahsie vase zastupovanie zamestnancami. Samozivitelia to maju vzdy tazsie. Drzim vam palce, v lieceni aj nacasovani operacie aj formulovani svojich prosieb a jasnejsich pravidiel docasne zmenenej spoluprace, tak aby ste sa v pokoji mohli venovat aj sama sebe aj svojim klientom. Ak vas takato predpriprava voci klientom oslovi, mozno budete pokojnejsia a liecba bude lahsia pre vas. Verim, ze ludia maju potencial chapat druhych, ked sa im to slusne a s uctou poda. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk