Vypadávanie vlasov u mužov

Zdravím radcov tohoto fóra,

začínam v poslednej dobe riešiť problémy s vypadávaním vlasov. Mám 25 rokov a všetko okolo zdravia by malo byť v poriadku, už tretí rok som vegetarián, nefajčím, nepijem, nedrogujem…doteraz som si kupoval rôzne mastičky, olejčeky, skúšal to, čo mi predpísala kožná (neviem to nájsť, ale niečo presne na vypadávanie vlasov) a riešil som aj lampu, neviem čo mám skúšať, ale nechcem byť plešatý.

Ak máte niekto overený zdroj informácií na túto tému, poznáte nejakú firmu, ktorá sa tomu venuje a naozaj ste ju aj odskúšali, prosím napíšte mi.

Ďakujem.

V čom by mal byť problém? Naschvál som uviedol, že som vegetarián, lebo mi viac ľudí už spomínalo že nesprávna strava môže spôsobovať vypadávanie vlasov.

Všetcia kamaráti, čo sú vegetariáni však majú vlasy OK, jedálniček máme podobný a na obedy väčšinou chodíme spolu.

Hormóny mám v poriadku, zinok a horčík tiež, jedol som ho aj doplnkovo roky, nepomohlo. Tomu ostatnému textu od Vás som akosi nerozumel, neviem, či sa ma to snažilo uraziť alebo poučiť, ale radšej prosím nechajte priestor iným, aby mi poradili, keď vy neviete.

Ako to myslite, ze strava neovplyvnuje kvalitu vlasov? Zavisi od toho, na zaklade coho tie vlasy vypadavaju, moze to byt genetikou, ale aj zlou stravou (do coho patri aj predavkovanie a nedostatok vitaminov a inych latok) alebo aj ich kombinaciou, ale jednoznacne ovplyvnuje. Vypadavanie vlasov je sposobene:

- predavkovanim vitaminu A
- nedostatok vitaminu B6, H (biotin)
- nedostatok selénu
- nedostatok kyseliny listovej
- nedostatok zinku, zelezo
- nedostatok jodu vyvolajuci poruchu stitnej zlazy atd…

So zvyskom prispevku suhlasim - masaz korienkov, uvymanie v zihlavovej vode, vysetrenie hormonalneho systemu.

Ďakujem misa26, ešte by som rád vedel, ako zistím, ktoré z toho je môj problém. Existujú nejaké centrá, alebo mi vyšetrenie má spraviť môj kožný lekár - čo mám vlasne lekárovi povedať? Iba skúšaním by mi to mohlo trvať tak dlho, že už vlasy nebudem mať :slight_smile:

Ja zase súhlasím s Helenou. Bol som u lekára a ten mi povedal že to je hormonálny systém spojený s genetikou. Keď som chcel,aby mi urobil vyšetrenia na hormonálny systém, nič mi nechcel urobiť, vraj to robia inde a mne je to zbytočné. Mám sa s tým zmierniť, mám sa s tým naučiť žiť. Tak sa naozaj už niekoľko rokov učím s týmto žiť. Nie je to problém, občas to tak ale cítim.

Napíš prosím teda, ktorý lekár, aký “odbor” alebo ako sa to volá, ma môže na také vyšetrenie poslať, tvoj príspevok mi nepomohol takisto ako Helenin, ja sa s tým nezmierim, lebo sa to určite dá liečiť a za vyšetrenie ochotne zaplatím a je mi jedno koľko, len chcem vedieť kde sa robí.

Nie som si istý, ale tuším ma posielal na endokrinológiu. Vlasy mám riedke, v počiatkoch to bolo pre mňa veľmi ťažké, teraz takto chodím vyše desať rokov, pridali sa mi aj lupiny a tak si musím dokonca aj to málo v lete oholiť, lebo by som si asi odškrabal zbytok vlasov, pre neznesiteľné škriabanie.

Najprv sa pozri na svojich predkov ako je mama a otec. Keď rodina má husté vlasy potom hľadaj problém. Hlavne pridaj vitamin B.

hmm, no co mam hovorit ja, mam len 17 a pred par mesiacmi som si vsimol ze mam akosi velmi riedke vlasy. (mozno je to tym ze si ich gelujem)

APEX trichologická laboratoř, Brno-Lesná, Slavíčkova 1a, p. Zemánková, mob. tel. 00 420 777 113 230.

Caute, vie mi niekto poradit bud zo skusenosti alebo z pocutia, ktora klinika na Slovensku je dobra na transplantaciu vlasov?

Rád by som Vás poprosil o radu, mám iba 19 rokov, no trpím už pokročilejším vypadaním vlasov. Existuje skutočný prípravok, ktorý by mi tento veľký problém pomohol vyšetriť? Oplatí sa investovať do produktov ponúkaných v reklamách a umiestnených v lekárňach? Alebo si mám začať šetriť na transplantáciu vlasov?

Ahojte, mam 24 rokov a pred mesiacom mi zacali vypadavat vlasy v malych kruhoch. Kozna povedala, ze tam mam este korienky, takze to bude ok, ale vodu, ktora mi dala nezabera a takychto kruhov sa mi zacina robit viacej. Momentalne prezivam trochu stresovejsie obdobie, ale nie az tak moc. Toto vypadavanie zacalo z nicoho nic. Plesina mi nevadi, ale mat kruhy bez vlasov po hlave mi celkom prekaza. Poradte mi prosim. Dakujem.

Ahoj Sebastian, zabludila som sem, pretoze moj priatel ma rovnaky problem ako ty. Nevieme sa dopatrat dovodu, preco tie vlasy vypadavaju v kruhoch, ani to, co nie je v poriadku. Kozna predpisala rybaciu mast a vraj bude po probleme mast sme nanasali na postihnute miesta trosku to pomohlo, no je to velmi zdlhavy proces. Ked vlasy dorastli, vypadali na inom mieste. Musime skusat dalej, vela stastia.

Citam, ako vas trapi vypadavanie vlasov ja mam 20 rokov a tiez mam taky problem, skusal som vsetko vodicky, vitaminy v tabletach, sampony, bol som u koznej a aj tak to ostalo na jednom bode. Nevedel som sa s tym zmierit, mal som depresie nechut do zivota, tak som to vzdal a nechavam to na prirodu.

Skúste si zaobstarať lunárny kalendár a nechajte si strihať vlasy v dňoch Leva pri dorastajúcom mesiaci. Každý mesiac. Stačí aj zastrihnutie končekov. Kalendár stojí 70,-Sk a za skúšku nič nedáte. Veľa štastia

Netreba podcenovat stres. Ale aj cigarety alkohol strava, ale aj exzem moze vlasy nicit.

Jeden moj znamy podstupil transplantaciu vlasov v renomovanej klinike a vysolil za to dost vela penazi, no vysledok nie je prirodzeny. Kedze su vlasove korienky vkladane po viac kusoch a nie po jednej, tak to posobi dojmom takych malych stetiniek. Z dialky to vidiet nie je, ale zblizka ano a nepridava to nejako extra na sebavedomi. A to este nespominam, ze s rozsirujucou sa plesinou treba opat zakrok absolvovat. Nechcem tym zhadzovat chirurgicke zakroky, len je fajn mat na vedomi pred zakrokom, ze to urcite nebude vyzerat na 100% ako predtym. Radsej si nazivo obhliadnite do coho idete na niekom, kto to uz absolvoval.

Pocujte vsetci, vypadavanie vlasov nie je vzdy rovnake. Nejde o to ze vlasy vypadavaju, ale o to, ci vypadnute vlasy dorastu. Ak vam vypadavaju vlasy po celej hlave a neustupuju vam v kutoch ani v temene tak iba vtedy je to nespravnou vyzivou. Ak vam ustupuju (kuty, temeno) tak to znamena ze je to geneticky podmienene a ziadnymi pripravkami ani vitaminmi ani nicim to nezastavite(alebo nebodaj vratite vypadnute vlasy). Pripravky vam jedine pomozu tento proces spomalit. Jedine riesenie je transplantacia.