Vypadávanie vlasov

Ahoj, prosim Ta, zacali ti rast aj nove vlasy, alebo sa Ti iba spomalilo vypadavanie?

Keď som chodila po lekároch kvôli vypadávaniu vlasov, endokrinologička mi povedala, že jej dcéra mala len minimálne znížené hodnoty železa a vlasy jej veľmi vypadávali, čiže si myslím, že určite si treba zájsť po železo k lekárke, za pokus to predsa stojí, tak veľa šťastia. :slight_smile:

Ahoj, jednou z prvých otázok, ktorú mi položila lekárka bola, či fajčím. Čiže z toho usudzujem, že fajčenie nejaký vplyv na vypadávanie mať môže.

Ahojte, mám 21 rokov a pred rokom som schudla asi 4 kilá a s nimi šlo dolu aj dostatočné množstvo mojich vlasov. Stravujem sa normálne, užívala som aj zinok, vitamíny, vlasy mi už nepadajú dosť dlho, ale sú veľmi riedke, chcela som sa len opýtať, či vlasy dorastú a budú také aké boli v povodnom stave? Ak máte nejaké rady, čo by som mohla ešte vyskúšať? Som z toho zúfalá, prosím.

Ahojte mam 31 r. a vlasy mi padaju priblizne 5 r. Mala som krasne, huste zdrave vl. po pas, zacali padat pomaly postupne, najskor som tomu nevenovala pozornost, pretoze bolo obdobie, ked padali vela a inokedy nepadali vobec. Lenze tieto obdobia sa zacali stupnovat a vlasy zacali viac vypadavat. Zasla som k lekarovi, vsetky vysetrenia som mala OK. Pre istotu som navstivila aj inych lek., ale aj tam som mala vstky vysledky OK a nikto mi nevedel povedat pricinu, preco mi vypadavaju vlasy? Tak som ich dala skratit o polovicu, nakupila vl. vody a vitamin, na nejaky cas sa padanie zmiernilo, ale to co prezivam posledny rok je doslova horor a nocna mora. Z mojich krasnych vlasov nemam uz nic, vlasky mam ostrihane na kratko, ale to nepomoze, stale padaju. Vl. si umyvam kazdy 2. den a vyp. mi 500 az 700 vl. Vyskusala som Bioscalin, Alpicol F, Biohar, Revalid, Regarhar, Activ-Schwarczkopf, Vichy-Dercos, La roche posay - Kerium, Marbo, Hair-woman, jedine co mi pomohlo bol neocapil na 5 mes. mi prestali trocha padat vlasy, ale teraz uz nepomaha nic, vobec nic! Pritom som nefajciarka, zdravo sa stravujem, bez stresov, tak kde je potom chyba? Lekari len na mna pozeraju a posuvaju si ma ako na beziacom pase, ale nepomohol mi ani jeden! Do liekov a pripravkov som za tych 5 r. vrazila neskutocne mnozstvo penazi a poviem vam, ze pokial nenajdete skutocnu pricinu, ziadne vodicky, ani lieky vam nepomozu mozno to nachvilu pozastavia a potom sa to vrati spat a len zbytocne minate peniaze na zachranu svojioch vlaskov, lebo ziadna zena nechce byt bez vl. a aby toho nebolo malo asi pol r. dozadu mi zistili zapal stitnej zlazy, najskor som uzivala L-Thyroxin 50 a po pol r. uz uzivam 100. kamosky hovorili, ze mi vlasy padaju z toho ale moj “skvely” lekar ma ubezpecil, ze z toho mi padat vlasy nemozu. Zeny nevladzem! Naozaj uz nevladzem psychicky, toto je dokaz nasho zdravotnictva a schopnosti nasich lekarov.

1 Like

Ahoj, čo sa týka vlasov, môj strýko má problémy so štítnou žľazou a ako jediný v našej rodine má vlasy opadané, ostali mu nejaké na obvode, ale hore má úplnu plešinu, lekári vôbec nevedia, čo všetko môže štítna žľaza spôsobovať, s tým spôsobom, akým prebiehajú vyšetrenia na Slovensku ani nikdy vedieť nebudú, nezbierajú od pacientov formuláre so spätou väzbou, takže čo tak môžu vedieť, ale ak máš štítnú žľazu v “odchylke”, tak to bude tým.

Ahoj, daj sa otestovať na otravu ťažkými kovmi. Aj to môže spôsobovať vyp. vlasov. Každý z nás má amalgámové výplne, ktoré bohato obsahujú ortuť (najjedovatejší tažký kov). Táto ortuť sa postupne z nich uvolňuje a usádza sa v orgánoch. Vyskúšaj to, za to nič nedáš.

Ahoj, moc dakujem, ale toto uz mam davno za sebou, vysledky OK. Som ako pokusny kralik, vyskusala som vsetky mozne vysetrenia aj na vlastne naklady, lebo mi ich nechceli urobit, lebo ze toto nie je pricina, tamto zase nema na to vplyv, poznas to, ked sa lekarovi nechce ani postavit zo stolicky, aby Ta vysetril, tak nechapem naco to robia. Velmi tazko, ale patram dalej, musi predsa existovat nejaka pricina! Este raz diky za radu a budem vdacna za vsetky rady.

Robili Ti to vyšetrenie z krvi, z moču? Nemuselo sa to prejaviť vôbec a napriek tomu to môžeš mať. Dali Ti predtým injekciu na chelaciu ortute? Až potom sa da niečo namerať, keď sa ti to začne z organizmu vyplavovať.

Ahoj Kiki! Vies robili mi to asi pred 3 r. Ja si uz velmi nepamatam, aky bol presne postup, ale viem, ze vysledky som mala OK. Pre istotu som to konzultovala aj so zubnou lek., ale nemyslim ze by to boli zubky, mam ich celkom dobre, ale nieje zly napad dat si testy opat urobit, ak by ta este nieco napadlo, daj mi prosim vediet, dakujem ahoj.

Skus urinoterapiu, je to velmi ucinna terapia

Pošli mi prosím kontakt na p. Sprusinskú, ďakujem.

Pekny vecer. vie mi niekto poradit ci skodi alebo neskodi dlhodobe pouzivanie kreatinu myslim vo forme samponu, citala som ze sampony obs. silikon po case skodia, odzrkadli sa to vraj pri farbeni vlasov a odstranenie silikonu s vlasu si vyzaduje odbornost a cas. Dakujem za radu…

Ako dieťa som mala nádherné vlasy. No asi v pätnástich mi začali rapídne padať. Lekárka mi diagnostikovala poruchu štítnej žľazy. Odporúčala mi skúsiť vitamíny ako zinok selén a celú kopu ďalších. Teraz je to už onoho jednoduchšie ako pred 10timi rokmi, teraz si dám jednu tabletku za deň a spokojnosť, ja osobne som ako prvý odskúšala Forcapil a zatiaľ som spokojná, tak nebudem meniť, ale je ich na trhu ešte mnoho, tak si je z čoho vyberať.

To je pravda! Ja trpim nedostatkom zeleza periodicky. Treba si dat spravit krvny obraz na zelezo damy! A tiez mi na to dosla az lekarka pre dospelych pritom v puberte sa som mnou lekarka nazapodievala, a pocas menzesu som hodne a dlho krvacala :frowning: Teraz sa na to liecim a pravidelne mi robi lekarka krvne testy a zeny co na toto trpia, nesmu byt vegetarianky!

Prosím Ťa, Soni pošli mu adresu tej pani Sprusinskej z Trnavy, mojej dcére veľmi padajú
vlasy a už nevieme, čo by sme skúsili proti vypadávaniu vlasov. Vopred veľká vďaka!

  1. Dobrý deň, problémy s vypadávaním vlasov som začala mať asi pred troma rokmi, keď som vysadila hormonálnu antikoncepciu, hormóny mi úplne začali skákať a telo mi z toho zblblo, behala som aj po doktoroch, tí mi odporučili vitamíny, zinok a kopec ďalších … ja som brala aj tie no nepomáhali mi, tak som sa informovala o vitamínových doplnkoch, kamarátka mi poradila donnu hair tak som ju vyskúšala a veľká spokojnosť, padanie vlasov postupne skončilo, donna mi dodala lesk do vlasov a teraz mám dlhé zdravé krásne vlasy. Odporúčam!

Ja taktiež forcapil a fajnovo, dosť mi prestali padať vlasy, lebo som sa začínala už aj báť, že čo sa deje, ale asi to boli nejaké hormonálne zmeny.

Ahoj mám taký istý problém.
Prosím ťa mohla by si mi poslať kontakt na tú pani ?
Ďakujem

Ja som vyskúšala len revialid a forcapil a vyhráva to u mňa jednoznačne forcapil 