Vypadávanie vlasov

Ahoj, skus to liecit alternativnou medicinou - homeopatia, akupunktura. Je to problem z vnutra (fyzicky alebo psychicky) bezny lekar ti da kortikoidy a hotovo. V lekarni predpisu to, z coho maju najvacsiu marzu. Neprezivas velke stresy? Pomaha aj cinska medicina (centrum je aj v petrzalke)

Ahojte. Mám 16 rokov a už rok mi vypadávajú vlasy. Zo začiatku to bolo síce len tak trošku ale teraz tie vlasy mám všade. Aspoň ja si myslím, že to začalo farbením vlasov. Keďže som si farbila sama, možno som si narušila korienky alebo ja neviem. Prosím poraďte čo robiť.

Ahoj ja som mala (resp. este stale mam) rovnaky problem a uz som bola zufala, ale asi pred tyzdnom sa to zrazu zlepsilo! :slight_smile: Neviem co konkretne mi pomohlo, ale uzivam zatial 2 mesiace 3x denne Revalid (prve 2 tyzdne 6x denne), skoro mesiac si davam do vlasov tinkturu capsici, co mi predpisala kozna a pouzivam striedavo sampony Vichy proti vypadavaniu a Triaktivin (proti vypadavniu + naozaj vytvara super objem aj z mojich vlasov a to je uz co povedat). A uz asi 2 mesiace jedavam kazdy den na ranajky ovsene vlocky, vraj to moze pomoct :slight_smile: No a hlavne uz odkedy to zacalo tak si vlasy nefenujem ani nezehlim :frowning: pretoze moje vypadavnie bolo sposobene asi tym, ze som si skoro 4 roky denne zehlila a kulmovala vlasy :frowning: takze tvoje vypadavnie moze byt naozaj z toho farbenia, ale radsej skoc ku koznej :slight_smile: (btw. ta tinktura capsici je uplne super a navyse ak ti ju prepise kozna tak ti ju v lekarni vydaju bez poplatku :slight_smile:

Ahoj, mám 18 rokov, asi pred rokom som si začala všímať nadmerné vypadávanie vlasov. Začali sa mi štiepiť končeky, čo som pred tým nezažila. Začala som užívať centrum - je tam zinok, horčík a tak, čiastočne mi to pomohlo, začali mi padať menej, bolo už aj na čase, mám ich o polovicu menej. Lenže som začala užívať novú antikoncepciu a tam sa píše, že môžu začať padať vlasy. Mám počkať alebo ju hneď prestať užívať, nechcem už prísť o vlasy.

No ja som ho tiež mala od kožnej a nula bodov…

Mám 14 rokov a už mi asi 2,5 - 3 mesiace strašne padajú vlasy, väčšiu polovičku mám už fuč, som z toho zúfala, vlasy mám všade, musím ich nosiť zopnuté do drdola, inak mi stále padaju. Neviete mi niekto poradiť, čo s tým? Aby to nebolo príliš drahé?

Ahoj, moja rada je navštív obvodného lekára a daj si urobiť vyšetrenia, môže to byť zlyhávanie nejakého vnútorného orgánu alebo žľazy, nerovnováha hormónov alebo nevhodná strava a podobne.

Mám 14 a už skoro 4 mesiace mi padajú vlasy. Nevem čo s tým, mama mi kúpila už aj tabletky proti tomu no trochu mi to pomohlo. Poraďte mi prosím.

Dobrý deň, mam 22 ropkov a vlasy mi padaju uz cca 3 roky, na temene hlavy mam uz len zopar vlaskov a o to horsie je, ze su cierne, cize mi vidno takmer celu hlavu, dlzku mozem len po plecia. Endokrinilogicka mi pred 6 rokmi nasadila antikoncepciu kvoly zvysenemu testosteronu + pred 3 rokmi sa pridala znizena cinnost stitnej zlazy takze beriem eutirox o, 25, kazia sa mi velmi zuby a gastroenterolog mi predpisal aj helicid, lekari do mna pchaju jeden liek za druhym a nikto nepovedal dovod padania vlasov. Posledne 2 mesiace vlasy padaju po 200 aj 300 uz nemam na hlave takmer nic. Brala som revitalon, viaderm, zinok a teraz beriem revalid a zatial nic, stravujem sa zdravo, jem goji, pijem zihlavu, papam vlakninu, ovovcie, zeleninu, cerealie a nic nepomaha. Som na tom psychicky coraz horsie. myslite, ze alternativna liecba by mohla pomoct? Som dost mlada na to, aby som bola plesata pre neschopnost lekarov.

Ahoj, podľa mojich skúseností žihľava musí pomôcť, aspoň zmierniť vypadávanie vlasov, ale to chce aspoň mesačnú kúru 3x denne šálku a pravidelne, okrem toho vlasy po umytí opláchnuť žihľavou / macerovať cez noc, potom priviesť do varu ale nevariť, scediť a spláchnuť, usušiť. Najlepšie aspoň 3x do týždňa, a nestačí len jeden týždeň. Musí pomôcť. Veľa šťastia.

Zdravím Vás všetky, tiež mám podobný problém s padaním vlasov. Bola som u kožnej lekárky, nariadila mi dať spraviť krvný obraz, tak čakám čo s tým. Zatiaľ mi predpísala tabletky a vodičku na vtieranie do vlasov. žiaľ neviem jej názov pretože ju zarábali v lekárni. Chcela by som vám poradiť možno to niektorej z vás pomôže predpísala mi lieky acidum folicum (obsahujú kyselinu listovú) a nie je to ani drahé a dokonca sú aj na predpis. Ale taktiež mi dávala rady na kúpu dosť nákladných tabliet, vodičiek, ale ja používam Panthenol tabletky tie sú aj finančne dostupné. cca 6 eur K tým sa veľmi nevyjadrovala asi nemala zmluvu s výrobcom. Tak Vám všetkým držím palce a nech sa to len lepší.

Tiež mi strašne padali vlasy, skúšala som všetky možné prípravky z lekárne, bola som u kožnej nepochodila som ktovie ako. Na internete na stránke alopecia. sk som objavila MARBO sadu. Keďže som už bola zo seba zúfalá, obetovala som 90 eur a kúpila som si ju. Neľutujem, jedine to, že som si ju nekúpila skôr. Už po týždni badám výsledky a pri umývaní vlasov neverím vlastným očiamˇ, v odtoku je minimálne o tretinu menej vlasov ako predtým. Odporúčam Vám ju a nie som žiadna dílerka, čo by si tu chcela prihrievať svoju polievočku. Želám veľa šťastia, ev. sa mi môžete ozvať, či pomohlo.

Ahoj, ja mam pozitivnu skusenost s revalidom (sampon, balzam, resp. kondicioner + tonikum), zastavil mi vypadavanie vlasov cca. pred rokom, teraz som navstivila koznu v suvisl. s pletou a prve, na co reagovala, boli moje vlasy - androgenna alopecia (dufam, ze sa nepotvrdi, v rodine nik tym netrpi, uvidim, co ukazu horm. testy). Takze jedine, co doporucujem vsetkym je navstivit lekara. Mna pred dvoma rokmi kozny odkazal na sampon proti vypadavaniu vlasov a jedine lutujem, ze som nezasla k dalsiemu a ten by mi mozno pomohol uz vtedy. Teraz sa musim uspokojit s tym zostatkom jemnych vlasov, kt. mam a psychicky to ustat.

Dobrý deň. Mám problém s vypadávaním vlasov. Včera som si našla na pravej strane hlavy malé koliesko vypadaných vlasov. Poradte mi čo mám robiť. Ďakujem

Ahoj, prosim ta, chcem sa ta spytat o tu sadu Marbo na vlasy, ci Ti naozaj pomohla ta sada, a ci to nie len docasne. Mne uz dlho vypadavaju vlasy, nemam ich take huste ako som ich mala. No dlhodobo niekolko rokov som nebrala zelezo, mam nizke hodnoty, neviem ci to je pricina mojho vypadavania vlasov. Moze mi niekto pomoct, ak ma taky isty problem. Dakujem.

Ahojte, mam 22 rokov a som na tom uplne podobne, vlasy mi nadmerne vypadavju uz asi rok a pol, obcas viac, obcas menej, len zacitim, ze ma svrbi pokozka hlavy, prejdem si po nej rukou a medzi prstami mi ostane kopec vlasov, vobec sa na to nepozera dobre, zrejme to moze byt stresom, pretoze vsetky vysledky mam v poriadku. Lenze nedavno som si objavila aj par sedivych vlasov a stale ich pribudalo viac a viac, ludia si preto zo mna robili srandu a navyse boli vlasy aj matne a bez lesku, akoby bez farby a bez zivota, tak som si ich dala zafarbit setrnou farbou, vyzeraju na pohlad lepsie, ale nic to nemeni na tom, ze v takom veku prichadzam o vlasy a tie, co mam, mi sediveju. Absolutne neviem, co mam este vyskusat, mate skusenosti s viadermom alebo methioninom? Citala som, ze zaberaju dobre, len sa neviem rozhodnut. Pouzivala som aj kapsule Revalid, sampon Bioscalin, Gynex, no nic nepomohlo, bez vysledku. Stale na striedacku padaju, potom prestanu a cele dookola. Uz ani neviem, aky sampon pouzivat, vyskusala som vselico mozne, na druhy den po umyti su vlasy mastne, prosim, poradte.

Zdravim ta, dufam, ze aspon trosku pomozem. Mala som podobny problem cca. pred 4 mesiacmi mi zacali vypadavat vlasy, az sa mi tvorili kolieska na hlave. Najprv som brala Revalid (tabletky, kapsule, sampon), neskor som sa odvazila ist koznej, ktora mi predpisala sprej Neocapil (9.30 eur cca. na mesiac a pol vydrzi), tak isto som skusila bylinkarku v Trnave p. Sprusinska, beriem bylinky uz vyse mesiaca a pri kombinacii spreju a byliniek mi rastu nove vlasy. (1cm uz). Drzim palce!

Moja osobna skusenost - Revalid strasne masti vlasy, tak isto aj ine pripravky na podporu rastu vlasov (pouzivam sprej Neocapil). Vyskusajte zajst k bylinkarke do Trnavy p. Sprusinska, beriem bylinku uz vyse mesiaca, na miestach, kde som mala kolieska mi narastaju nove vlasy. Drzim place!

Smiem sa spytat, niekoho kto sa vyzna, ci vlasy po dlhodobejsom padani dorastu z povodnych folikulov, z ktorych vypadli? Kuty mi napr. nejdu dorast uz rok. Je to tak aj s ostatnymi vlasmi?

Lekárka mi povedala, že Neocapil sa dlhodobo používať nesmie, neviem čo je na tom pravdy. Pošli mi prosím kontakt na p. Sprusinskú, vyskúšala som už všetko, možno ona pomôže. Ďakujem.