Vyvrtnutý členok

Potreboval by som od vas rady na vyvrtnuty clenok, pred siestimi tyzdnami som si vyvrtol clenok, na rtg mi nezistili zlomeninu, tak ma poslali domov s tym, ze si mam nohu bandazovat a podobne, preslo 6 t, chodim lepsie, ale noha je stale opuchnuta a nie a nie odpochnut. U chirurga som bol vybaveny za 3 minuty s odporucanim Voltarenu a rehabilitaciami, ktrore nezabrali. Minul som asi 2 octanove masti, 2x Volteren, 2x Fastum gel a uz neviem co pouzivat, kazdy vecer si davam ladove obklady a nic, mate neake rady? Dakujem.

Ahojky. Neviem ti podat nejaku radu, len by som prispela. Ja som v juli iba krivo stupila. V ten den som to rozchodila, no na druhy den rano som uz vobec nemohla chodit. Isla som k lekarovi, snimok zlomeninu nepotvrdil. Ale mala som to prasknute a potrhane slachy. Takze som dovolenkovala so sadrou 3 tyzdne + kazdy den injekcia do brucha. Teraz je to uz nastastie v pohode. Tak drzim palce, vyliec sa.

No neviem, akupunkture moc neverim, diky. Bol som u chirurga, pozeral sa na RTG a vravel, ze sa mu tam nieco nelubi, ale nevie co, poslal ma k ortopedovi, idem tam 18.11. no som zvedavy, ako to dopadne, noha mi stale opuchuje.

Ja som si vyvrtol clenok v polovici jula r. 2009 vten den to riadne bolelo, nemohol som chodit, ale neskor som to rozchodil a uz je februar 2010 a vzdy po namahe, ked bezim alebo sa nejako unavim, tak ma zacne boliet velmi ten clenok, ale nemam ho napuchnuty a ked si pritlacim na to miesto, na tu kost pri clenku, tak ma to velmi boli. Uz som si daval na to aj odstanovu mast a nic stale to boli aj ked chodim, ale nie tak velmi, ako po namahe. Mohol by mi niekto poradit, co s tym mam robit?

Nazdar, ja si ten clenok liecim pomaly rok a este to stale nie je v poriadku, bol som aj na Magnetickej rezonancii(MRI), vysledok mierna sinovitida, cize zapal, doktor vravel, ze to ustupi, momentalne je na tom noha lepsie, podstuupil som Laserovu terapiu, planujem si to zopakovat, lebo sa mi zda, ze mi to pomohlo, tak vyskusaj ist za ortopedom, nech ta posle na MRI a uvidis.

Ahoj, ja som si liecil tazko vyvrtnuty clenok tiez dost dlho, minul som niekolko masti, od octanovej, cez heparoid, fastum. Platilo na opuch stale ich striedat. Potom bola pri a po fyzickej zatazi bolest tak ako opisujes este dva roky, bohuzial, hoji sa to v niektorych pripadoch dlho. Nosil som silnejsiu bandaz na clenok a pri sporte to pomahalo, ale po vacsej namahe to opuchalo stale. Najprv som aj skusal, ci nepomoze pravidelne behavat, ale nepomahalo to, skor naopak, casom to vsak preslo a uz je to celkom dobre, ale bandaz nosim stale, pre istotu. Prajem skore uzdravenie.

Vyvrtnutý členok sa lieči dlahou na 4-5 týždňov. Bandážovanie je nezmysel. Ak ti niekto dal alebo len doporučil bandáž, tak ťa poškodil. Žial lekari, kt. absolvovali medicínu na Slovensku nevedia liečiť, lebo ich to nikto nenaučil.

Ja som si vyvrtla silno clenok, ked som stupila v noci do diery. Vtedy ma to zabolelo a som nevedela stupit poriadne. Hned som to rozchodila a furt mi tam nieco praskalo. Na druhy den som vstala s placom od bolesti a sli sme na pohotovost. Ze to nie je zlomene, ale silno narazene. Tyzden som doma lezala preslo ma to. Teraz chodim druhy tyzden do roboty a kedze tam vkuse stojim, noha ma zase neskutocne boli. Uz tym, ze krivam ma pobolieva aj lytko. Natieram si octanovou mastou, ale ani to mi nepomaha ani fastum gel. som si vedoma, ze sa clenok bude ozyvat pri kazdej zmene pocasia alebo pri prudkom pohybe, ale tak momentalne neviem co robit s tym. Dufam ze to skoro prejde.

Aky mate nazor na magnetoterapiu, ktosi mi vravel ze to pomaha, cital som ze existuju take magneticke bandaze, neviem co to je ucinne. Mate s tym skusenost?

Co sa tyka pohybovych tazkosti v oblasti clenka a kolien, verim na stary osvedceny recept: vinove obklady na celu noc, alebo tvaroh. Neprestat dovtedy, kym bolest nepopusti. Mne to trvalo vyse tyzdna, usilovne a statocne tvarohove obklady kazdu noc, alebo ako som uz napisala vinove. Vyskusajte a potom odpiste.

Caute, asi pred tromi tyzdnami som si vyvrtol clenok na treningu, v ten den som poriadne nemohol chodit. Isiel som ku doktorovi, ktory mi len odporucil bandaz, masticky, obklady a pod. a ze 2 tyzdne by som nemal hrat. Ale ja som na 5 den uz zacal a dost to bolelo, ako potom si dal pauzu a teraz je to uz lepsie ale stale to niekedy boli, ale uz chodim hravat, je problem, ked som tak skoro po uraze zacal trenovat? Nemoze sa mi to este zhorsit, ked s tym trenujem?

Milí moji, výrony členkov na obidvoch nohách som mala pred 25 rokmi. Liečba bola dlhotrvajúca a opuchy s bolesťami pri zmenách počasia doživotné. Výborné sú vínové obklady a mastiť resp. masírovať nejakými gelmi z lekárne, chodidlom cvičiť pod prúdom vody - primerane teplej, aj v napustenej vani krúživé pohyby obojstranné - aj v bazéne! Uvoľnuje pocit ztuhnutosti, zmizne opuch.

Zdravim. Chcel by som sa opytat, pred 5 tyzdnami som si pri hrani futbalu zle stupil na nohu neviem, ci som mal vyvrtnuty (clenok), ale mal som tam nalomenu nejaku kost, tak traumatolog povedal, ze hned do sadry, no teraz ako mi ju dali dole, strasne ma boli cele chodidlo, ked stupnem a hlavne kost, ktora vam ide hore od clenka a chcel som sa spytat, ci neviete, ako dlho trva, kym to rozchodim, dakujem.

Vcera som si vyvrtla clenok, poriadne, hned som si davala octanovy zabal, bolelo ma aj ked som si vylozila nohu na stolicku, tak som si musela lahnut, po analgetikach som aj zaspala na hodinku, mazem si to Ibalgin kremom (vyborny na zapal a vstrebavanie nasledkov po uraze) , Alpou, striedavo, pomalu som to dnes rozchodila, musela som zaliat zahradu) Brat mi povedal, ze raz mu doktor nakazal obalit nohu na noc kapustou (asi listy, to si este musim upresnit), a pruzny obvaz (ja mam len handru a igelit).

Prvá pomoc: Na vyvrtnutý členok si ihneď priložte ľad vo vrecúšku alebo balíček mrazenej zeleniny, aby ste chladom zmiernili bolesť a opuch. Studený obklad neprikladajte priamo na pokožku, najprv ju prekryte kuchynskou utierkou, inak by ste si koledovali o drobné omrzliny. Po desiatich, pätnástich minútach zafixujte členok elastickým obväzom. Začnite pri prstoch, obväz dvakrát obtočte, pokračujte cez členok, vráťte sa k prstom a obväzovanie ukončite nad ním. Postup viackrát zopakujte. Obväz neuťahujte príliš napevno, nesmie vás tlačiť. Potom si nohu vyložte do zvýšenej polohy, v noci si ju nemusíte preväzovať. „Najdôležitejšie je poranenú nohu minimálne desať dní nezaťažovať a nedošliapovať na ňu, musí byť obviazaná, “ hovorí MUDr. Viliam Dobiáš, PhD. , hlavný lekár zo záchrannej zdravotnej služby v Bratislave. „Postihnutí tieto rady málokedy dodržia, hoci sú nevyhnutné, lebo pri podvrtnutí si človek natiahne väzy v členku a kĺbové puzdro, ktoré drží kĺb pokope. Musí sa zahojiť, preto je nutný pokoj. “

Čo s krvným výronom?
Pri vyvrtnutom členku vzniká často. Pri neprirodzenom pohybe v kĺbe sa zvyknú popretŕhať i drobné cievy, ktoré potom krvácajú do podkožných tkanív a po niekoľkých hodinách vzniká modrina. Krvný výron má jeden zádrh, nahromadená krv sa postupne vstrebáva do organizmu a zároveň sa vyzrážajú soli vápnika. Preto sa na mieste neraz vytvorí tvrdšia hrča, ktorá môže pretrvávať niekoľko týždňov aj mesiacov a Heparoid tomu príliš nezabráni. Namiesto neho odporúčam siahnuť skôr po protizápalových géloch, Osoží Veral, Fastum, Voltaren alebo Ibalgin. Ide o prípravky, ktoré zabraňujú, aby na poranenom mieste vznikol zápal. Členok si nimi natierajte aspoň štyri dni, trikrát denne.

Ja som zase čítala na tomto blogu, že je vhodné ľadovať, vykladať nohu, natierať a zadovážiť si barle. http://7tipov.wordpress.com/2013/04/03/7-zasad-ako-liecit-vyvrtnuty-clenok/

Najlepsie na vyvrtnuty clenok je obklad zo svedskych kvapiek. Dnes som krivo stupila, clenok mi zacal puchnut, ale po 5 hodinach s obkladom vsetko odpuchlo a bolest vklude vobec necitim. Dobre je potom natriet konskou mastou. Vela stastia.

Na bolestive miesta, koleno alebo kotnik je veľmi dobrý obklad z kapustnym listom. Kapustný list treba potlcť, trochu nie veľmia položiť na bolestivé miesto. Zabaliť najlepšie na noc. Tiež pomôže, keď sa tvorí voda v kolene. A hlavne nenamahať keď sa liečime.

Zdravím ja som v noci september 2014zle stúpila do diery na chodníku a vtedy ma to hrozne bolelo nevedela prvý moment chodiť no pomaly som prešla domov členok mi do rana
Opuchol no nebolelo ma to ked som chodila mala som tam aj modriny bolelo ma to iba ked som si to stlačila cely týžden som to mala
Opuchnute pouzivala som fastungel a voltAren a potom mi to prešlo teraz je február 2015 a pri členku mam vodu a z druhej vnútornej strany ma strane bolí kosť aj päta neviem co mam robit lekárovi uz teraz ked pojdem tak ma pochváli

Ahoj môj syn si pred 7dmimi dňami vyvrtol členok a ten mu už odpuchol ale sťažuje sa na bolesť nohy na inom mieste tej nohy. Na tom mieste sa mu nohy nemôžu dotknuť ani teplaky.