Vzácne mince, kde zoženiem

Hej hej to je pravda, vsak tam sa tam sa aj najlepsie vymienaju rozne predmety a tak isto aj zhanaju nove

Ja som kúpila jednu mincu z Národnej pokladnice pre kamaráta a fakt je to vydarený kúsok. Tá razba je krásna. Som rada, že mal radosť. Inak je to celkom pekný darček teda ak má niekto o niečo takéto záujem.

No razby sú pekné, mám toho doma dosť:-) A myslím si, že určite niekoho kto má k minciam alebo starým veciam vzťah tak takýto darček poteší. Tiež som ich už pár daroval.

Ludkovia kolko to tak stoji taka jedna minca?

no tak to zalezi podla toho, aky vzacny zberatelsky kusok to je. niektore nie su drahe, no za tie vzacne, tak to su veru uz ine palky

To sa inak cudujem, ze niekto je ochotni take prachy za to dat ale chapem, kto je vasnivy zberatel, pre toho to vela nie je, ten je ochotny za to dat vsetko!

Lenže sa ti to časom môže vrátiť, zúročiť :wink:

Aaa take mince sa daju zohnat na nejakych aj burzach, nie?

Tak nájdeš aj za 40 Eur alebo niekedy sa dá kúpiť aj za 5 eur. Raz za čas majú také akcie, takže sa dá. Ale sú aj za niekoľko stovák Eur a to. nie každý kúpi. Tiež kupujem raz za čas aby som nemíňal toľko.

Nooo môže veru ale aj nemusí, podľa mňa je to celkom risk

Môže sa to zúročiť ale určite nie pri tých lacných. Tie sú skôr ako záľuba. Treba vyberať tie vzácnejšie čo majú väčšiu hodnotu a potom sa to oplatí. Ja mám síce len jednu, ale šetril som si na ňu dlho. Predsa len to stojí niekoľko stovák a nie každý si ich môže dovoliť.

rada by som videla takto niekoho zbierku minci, paci sa mi to, ked ma niekto taku zalubu, taku vasen pre nieco.

mna taketo zberatelske veci vobec neberu, lebo to stoji kopu penazi a zabera to aj miesto zbytocne, aspon moj pohlad je taky

Je pravda, že to niečo stojí ale záleží aj aké sa kupujú. Ceny sú kadejaké a je tam aj dosť lacných takže sa dá. No a že by zaberali miesto tak to nemôžem povedať. Mám to všetko uložené v boxe. Ale je pravda, že aj ja som predým nad zberatejľmi krútil hlavou:-))

A vlastne takato zbierka minci sa dedi alebo co sa s nou robi?

noo bud si ju nechas alebo predas, zalezi podla toho, ci to niekto berie ako investiciu, alebo ich zbiera len tak pre radost

mamina tak dvojeurovky zbierala, ked mala kazdu inu :slight_smile: ze jej sa to tak paci

Heh a neminula z nioch niekde ani jednu? Normalne si ich odklada?

No ved si myslim, ze to sa oplati ved to raz bude mat velku hodnotu :slight_smile:

Hm, len kedy to bude, ci sa toho vobec aj ten clovek dozije.