Vzácne mince, kde zoženiem

By som skor povedala, ze to ti ludia nezbieraju pre to, aby na tych minciach zbohatli. Proste je to nejake hobby alebo take nieco.

tak zbierat mince je ine, napriklad znamej dcera zbierala servitky s roznymi potlacami :slight_smile:

Presne tak je to koníček, ale dajú sa kúpiť aj mince, ktoré majú hodnotu a možno sa v budúcnosti aj zvýši. Len tie sú samozrejme drahšie. Sú to viacmenej mince, ktoré sa vyrábajú v limitovaných edíciach a vlastne už sa potom viac zohnať nedajú, takže sa môže nájsť niekto, kto si ju bude chcieť kúpiť časom aj za vyššiu cenu.

skoda ze ja neviem napriklad moj dedko nezbieral mince, to by ma bavilo v detstve, keby mi o tom rozpraval

hmmm myslis? ak by ta to malo bavit, tak by si sa do toho pustila aj teraz, tam podla mna vek nejaku rolu nehra

ale tak na to treba mat asi aj cas a tak nie? nie je to len o tom, ze ma to bavi, ved ludi bavi vela veci len ten cas je klucovy :slight_smile:

Čas ani nie, iba ak pri vyberaní a objednávaní tam strávim najviac času. Potom už len šup do boxu a som happy:-)

Tak ako neuveríte ale normálne mi tí chalani začali tie mince zbierať. No nedovolím im len tak hocijaké, takže sa vždy na nejakej sume dohodneme za ktorú si môžu objednať. A vyterá, že ich to baví, už ich teda majú zopár:-)

Tak to je super, snáď im to vydrží. Je to super hobby a myslím, že to má aj zmysel - teda aspoň pre mňa:-) Ak by bolo treba poradiť tak kľudne napíš.

To je fakt super. V tejto dobe sa to uz len tak nevidi a co mi vieme, mozno v buducnosti sa im aj penazne zidu, ked budu potrebovat

To určite, sú tam aj vzácnejšie mince, čo majú alebo budú mať v budúcnosti nejakú hodnotu takže sa zídu.

Dnes by bolo dobre do takychto veci investovat

preco myslis, ze teraz je ten spravny cas?

Neviem ci je vhodne teraz do niecoho investovat, v tejto zlej dobe

Tak ono je dobré do niečoho investovať, hodne ľudí investuje napríklad aj do zlata. Ale aj tie mince sa nájdu investičné ako som písal, takže každý si nájde niečo… No dúfam, že taká doba nenastane že by sme to museli predávať.

ako neviem, do coho by som v tejto dobe dokazala investovat, kezde vsetko je len a len drahsie a je niekedy problem si co to i len korunu odlozit

Tak ono ja by som z tohoto tiež moc veľký zisk nemal, nekupujem to kôli investícii ale je to záľuba. Aspoň niečo čo ma teší v tejto dobe:-)

:-)hej kazdy mame nieco to svoje, ja to chapem

Koľko také mince vôbec stoja??

A môžeš mi povedať ako to na tej Národnej pokladnici chodí keď tam kupuješ? Je tam nejaká zmluva, torú podpisuješ? Zatiaľ som len mince pozeral a veru obdivujem aké sú krásné. Dokonca som videl aj za pár ěčok že tam boli, čo som sa čudoval, že také lacné. Ale vedel by som si vybrať, len sa nechcem zbytočne viazať zmluvami.