Vzácne mince, kde zoženiem

S tými zbierkami aj niečo robíte potom? Či len sa tak vytešujete, že čo sa vám podarilo uloviť.

mam znameho, ktory ma takeuto zbierku a ked sme sa ho na to pytali, tak proste povedal, ze ma z toho radost. ci na tom cce do buducna zarobit to neviem, ale tak pokial ma z toho radost tak preco nie. kazdy by mal mat nejaky konicek

Tak ja mám radosť, že mi niečo nové do zbierky pribudne. Nič s tou zbierkou nerobím, proste sa vytešujem keď príde každá jedna minca:-)

mnohi ludia maju taketo zbierky a proste zbieraju nieco len pre radost a nemaju so samotnou zbierkou ziadne dalsie umysli

Pre mna su prave takyto ludia pravi zberatelia, ktori zbieraju veci hlavne pre svoju radost

Presne tak, koníček má baviť a to je dôležité. Ja som na Národnej Pokladnici začiatkom roka tiež objednal prvé a už sa mi podarilo nazbierať zopár. Síce niektoré len za nejakých 5 Eur čo tam mali ale aj to sa ráta a poteší.

to mi inak ani nenapadlo, ze take nieco este niekto vobec zbiera:) v dnesnej dobe je to take nezvycajne az by som povedala.

jasne, ze zbieraju este stale. najdu sa vselijaki ludia, ktori zbieraju aj take veci, co by si vobec nepovedala :smiley:

Nooo to hej. Kedysi som pozeravala taky dokument o ludoch, ktori zbierali fakt doslova bizardnosti

Ja zase napríklad poznám dosť ľudí čo niečo podobné zbierajú, väčšinou nejaké známky, pohľadnice. Myslím, že jeden dokonca má stovky vrchnákov z pív doma:-) Ono je to zase lepšie mať takýto koníček, človeka to aspoň baví. Pre mňa je úplná radosť keď mi tie mince doručujú a vlastne niekedy je výhoda, že keď napríklad objednám nejakú tú historickú udalosť na minci tak si o tom niečo aj preštudujem a som vlastne z dejín aj múdrejší. Takže aj také plus to má:-)

daju sa potom tie mince aj niekde realne predat?

je tu niekto taky, kto tie mince este realne aj zbiera?:slight_smile: zistila som, ze ocino sa tomu venuje.uz nejaky ten piatok, tak pripadne keby nejaku tu mincu potreboval, tak by som ho chcela potesit/prekvapit:)

Heh no pekne a to si akoze vobec netusila, ze sa niecomu takemu venuje?

Tak ja zbieram pravidelne už dosť dlho. Ale tiež sa čudujem, že si to zistila až teraz:-) Ale treba aj zistiť či to zbiera tak pre potešenie alebo to chce časom predať. Ja napríklad predávať neplánujem a väčšina tých micní čo kupujem z Národnej Pokladnice nie sú investičné, takže je to len pre zábavu. Ale určite sa pozri možno sa ti niečo zapáči. Majú pekný výber.

Tiež často nakupujem a vlastne z tej istej stránky, síce som začal len minulý rok ale niečo som si poobjednával, takže rád poradím ak treba. No ale určite nemám toľko ako Xando, k takej zbierke sa dostať mi bude ešte véééľmi dlho trvať:-))

No u nás sa to celkom rozbehlo, odvtedy, čo začali tak už niekoľko mincí nakúpili. Párkrát síce kupovali aj z nejakých bazárov ale väčšinu teda z tejto Národnej pokladnice. Dokonca naočkovali už aj nejakých kamarátov, takže aj tí už kupujú. No ešte nakoniec budem ľutovať, že som im to dovolila:-)))

Tak to musíš mať radosť. A neboj ľutovať nebudeš, je to krásny koníček a hlavne im treba vysvetliť, že proste nebudú kupovať čo si zmyslia, treba im dať hranice hlavne po peňažnej stránke. Tiež to tak mám nastavené, proste mám určitú sumu, ktorú môžem na tie mince minúť. A nech si sledujú na úvodnej stránke, vždy je tam nejaká lacná minca do zbierky:-)

No to som im už aj vravela, že určite nebudú kupovať čo chcú a kedy chcú. Nakoniec som im dala určitý limit, takže nejaká lacnejšia minca za mesiac či dva im vydá. Ešte, že ich tam toľko majú:-) A díky za tip, určite im to poviem, teda ak už na to sami neprišli. Ale máš pravdu, je to pekný a zaujímavý koníček.