Vzácne mince, kde zoženiem

Mna by to aj tak nejak len tak nenapadlo. Clovek podla mna musi mat hlavne k tomu vztah, aby nieco take zbieral a vedel do toho aj investovat

Také vzácnejšie mince sa teda dajú zohnať kade tade na nejakých bazároch alebo na nejakých fórach. Ja som teda už pár krát kupoval z nejakých stránok ale zase to neboli neviem aké drahé mince. Z Národnej Pokladnice mám asi tri, tie som teda kupoval už dávnejšie, boli v limitovaných edíciách a nechcel som ich teda prepásť. Mám teda nejakú menšiu zbierku mincí, tak snáď sa mi podarí ju časom rozšíriť.

aj mne napadli hned bazary, tam najdes proste vsetko, co ti napadne :slight_smile: som si ista, ze je aj v dnesnej dobe kopu ludi, ktori sa takymto veciam venuju.

Nooo skor asi na takych nejakych miestach. Ale tak aj na internete existuju asi rozne taketo skupiny, kde si taketo veci vymienaju a zbieraju

To je pravda, tiež niečo z bazáru mám ale málo. Väčšinou k tomu nemám žiadne dokumenty čo mi zase na Národnej pokladnici vyhovuje, že tam vždy dostanem komplet všetko

tak to je jasne a aj pre pripadny predaj je asi fajn, ak mas k tym minciam nejake tie certifikaty. potom maju aj inu hodnotu

len kde sa da potom k takym certifikatom aj dostat vobec?

tak to som ani netusila, ze nieco take k tomu treba, clovek sa uci cely zivot :smiley:

Tak ja teda neplánujem predávať, takú zbierku vytvoriť ma stálo čas aj peňazí ale bol by som blázon keby som sa jej zbavoval:-) ale určite je dobré mať to s papiermi. Hodnota mincí je viacmenej zberaťeľská ale sú aj investičné len tie majú troška inú cenu.

Tak ako som písal, z Národnej pokladnice mi vždy všetko zašlú s mincou takže tam už nič neriešim. A zase ak kupujem niekde tak to tam väčšinou píšu či je k tomu certifikát alebo nie.

ale tak zaujimave zberatelstvo, ak mozem vediet, aka velka je uz tvoja zbierka, kolko minci takto uz mas?

No mám ich asi nejak cez šesťdesiat ale sú v tom aj nejaké zbierky, takže v tých je niekedy aj 6 mincí. Tiež kupujem aj tie za pár Euro, väčšinou raz za mesiac niečo také lacne nabehne, takže to vždy objednám. Hlavne stále je čo kupovať, keďže im to tam pribúda.

to akoze odkial objednavas? pozrel by som si, co take byvava v ponuke. i ked zas moc sa do toho nejak nerozumiem, skor tak pre zaujimavost.

Ja väčšinou na Národnej Pokladnici, odtiaľ mám najväčšiu časť vo svojej zbierke. A už mám s nimi dobrú skúsenosť tak som si zvykol u nich objednávať. Pár mám aj z nejakých bazárov, čo som ponachádzal.

To je pravda, aj ocino má odtiaľto:) Taktiež je taký vášnivý zberateľ:)

by som akoze vobec nepovedala, uze tolko ludi vlastne nieco taketo zbiera. je to v celku prijemne zistenie

hmmm ja tiez nie ale tak pride mi to v celku pekne si viest takuto zbierku a co ty vies, mozno bude mat do buducna aj poriadnu hodnotu

Je to mozne, toto myslim, ze su take veci, ktore nebudu klesat, co sa tyka ceny.

No vlastne ono tonemá nejakú veľkú hodnotu, je to koníček. Pár mincí je tam takých zberateľských čo by možno mal niekto záujem kúpiť ale ako vravím je to hobby ktoré baví.

ved jasne, to by uz museli byt podla mna ine mince za inu obstaravaciu hodnot, aby na nich clovek vedel zarobit majlant