Wobenzym

toto je vec, ktoru by bolo potrebne vysvetlit ludom, ktori maju nejaky zdravotny problem a chcu sa z neho co najskor dostat. Lebo ty malokedy riesia ake je odporucane davkovanie a casto si myslia, ze cim viac tym lepsie a bez problemov mesacnu liecbu si nadavkuju tak, ze po dvoch tyzdnoch ju uz nemaju, co je velkou chybou, lebo si mozu viac uskodit jak pomoct :frowning:

To teda s tebou suhlasim. Preto je aj vhodne ked sa clovek ide poradit o liecbe s Wobenzymom k lekarovi pretoze toto su veci o ktorych lekar by mal pacientovi povedat ze je dolezite riadit sa davkovanim a nejest lieky tak ako sa mu zachce len preto ze si mysli ze cim viac ich zje tym skor pridu nejake pokroky. To zdravie potrebuje cas na zotavenie, ako vsetko v zivote potrebuje cas tak pri zdravi a pri imunite je to to iste :slight_smile:

Takze v podstate som mala pravdu s tym co som napisala, ze ide o to kolko toho vezme za den, hej? Nebola som si uz ista nicim, ked som to pisala… Ale ked teraz citam co si ty napisala tak mi to vychadza tak, ze som nezila v omyle, ale ze som mala pravdu… Netreba to prehanat a myslim, ze bude dobre :slight_smile:

Az teraz som sa dostala ku komentaru od teba. V konecnom dosledku ano, ale je vhodne si to rozdelit, ze nebrat to naraz. Rozumies mi ako to myslim, dufam. Netreba to prehanat, ale samozrejme ani zanedbavat. Vsetko s mierou a bude to dobre, len to chce fakt taky zdravy usudok a mieru a bude to fajn. Vsetkeho vela skodi, preto treba sa riadit odporucaniami lekarov, pribalovym letakom a podobne.

O Wobenzyme som pocula nedavno v radiu, dost ma to zaujalo. Kedze mam caste problemy s prechladnutim ako takym, avsak neviem ako zistim to, ze problem je v imunite, ze ako budem vediet, kde ho hladat, ci vobec ma zmysel uzivat tieto lieky, ked neviem z kade to vsetko prameni a podobne aby som si nejako viac neuskodila alebo akoby som to mala nazvat :open_mouth:

@danicina budeš sa možno čudovať, ale takéto problémy ma na svedomí práve mnohokrát imunita, nezdá sa to, ale je to dosť pravdepodobné, sestra mala problémy s prechladnutím, bolo jedno či bolo leto alebo zima alebo aké obdobie, vždy sa prechladnutie u nej objavilo a zakaždým mala pocit, že znenazdajky a časom prišla na to, že vôbec to nebolo znenazdajky :wink:

@lydyia no ved preto som tu a preto sa pytam, lebo som nemala tusenia, ze ako to je aka je tam spojitost a ci je na tom nieco pravdy, lebo ja som co sa tyka otazok zdravia a imunity, tak to je pre mna spanielska dedina, myslela som si, ze nikdy nebudem musiet take veci ani riesit, tak som sa o to ani nezaujimala. A pozri. Prave ked si myslim, ze som ok, tak na just sa objavia zase problemy :open_mouth:

o wobenzyme som prvykrat pocul prednedavnom z radia v aute, viem, ze asi je to dost neuveritelne, ale nikdy som nejake problemy s imunitou nemal, aspon teda som ich neriesil, teraz si vsimam, ze ako preslo leto, tak furt neustale bojujem s chripkou, s nadchou a neviem sa ich zbavit aj nech sa snazim ako chcem, preto ma toto celkom zaujalo :slight_smile:

@gramono je to tak, že väčšinou sa takéto veci dozvieš až keď problémy prídu a chceš ich začať riešiť, možno si o tom už počul aj predtým, ale keď si problémy nemal, tak asi preto si tomu nevenoval pozornosť, imunitu je najvhodnejšie liečiť, čo najskôr aby tá liečba netrvala dlho :slight_smile:

Je to smutne, je to tak, tiez som sa s tym stretla, tiez som si tym presla. Teraz akurat maminu chytaju nejake zdravotne problemy a nechce ani len pocut, ze by to mohol byt sposobene zrovna narusenou imunitou, ked nikdy nemala nejako velku potrebu sa o nu starat :frowning:

je to dost mozne, nebudem tvrdit, ze nie lebo viem, ze niekedy niektore veci prehliadal a riesim ich az uz ked je za pat dvanast a potom je to vsetko este komplikovanejsie, zvazujem, ze by som sa na enzymy teda dal len neviem ci uz na takuto liecbu nie je neskoro :open_mouth:

ahojte o tomto lieku som pocula uz davnejsie len chcela by som vediet ze ako je to s ucinkom po akej dobe je vidiet nejake zmeny napriklad pri zapale mocoveho mechura a takychto zavaznejsich problemoch? da sa vdaka nemu dostat zo zapalu za mesiac alebo tak?

Po akej dobe? Záleží ako dlho ťa takýto problém vôbec trápi.
Či sa s tým trápiš už dlhšie, či už si robila niečo pre to aby sa to zmenilo zlepšilo alebo ako to u teba je.
Nedá sa to podľa mňa takto časovo určiť. Chce to čas.

toto ti povedat osobne neviem, kedze tiez mam nejake tie problemy a doposial som sa nejako nemal k tomu aby som sa dal na ich riesenie, nastastie mi zena prehovorila do duse a zacal som enzymy uzivat, celkovo sa citim o nieco lepsie, ale predpokladam, ze to bude este nejaky ten cas trvat :-/

tak to ma trapi tak striedavo u mna je skor problem s tym ze sa mi to vracia a potom to ustupi a zase sa vrati taky neverending story je to u mna a som z toho unesena ale v tom horsom slovazmysle :frowning:
ako dlho ich uz beries? a uzivas teda konkretne wobenzym? alebo nejake ine? mna by zaujimalo aj to, ze v com je wobenzym iny?

To nie je dobré. Ale to vieš asi už aj sama.
Áno, konkrétne ten, v čom je iný? Tak v prvom rade je to liek. Ktorý je určený primárne na liečbu, čiže tento problém rieši, nepotláča ani nič podobné, ako to robia mnohé doplnky.

to viem aj sama po pravde, ze to nie je dobre, ale co s tym mam robit? rada by som konecne sa niekam posunula, preto sa pytam aj na toto :slight_smile: dakujem ti, ze si mi to vysvetlila, cize je to ine akoby som si len nejaky vyzivovy doplnok kupila, ktory by obsahoval enzymy?

lieky su urcene na liecbu zdravotnych problemov a taktiez aj na podporu imunity, ale doplnok nejaky ten je urceny len na podporu, ten nema taku silu aby ti pomohol sa dostat z toho problemu ktory ta trapi uplne :wink: aspon tak mi to vysvetlila moja zena

Pripájam ešte jednu zaujímavú recenziu https://www.polakova.sk/wobenzym/ ak by si chcel niekto prečítať ďalší názor. V krátkosti by sa dalo povedať, že wobenzym funguje :slight_smile:

O tomto lieku som počula nedávno od kamaráta, ktorý ho užíval po operácii kolena aby sa skôr zotavil, odporúčal mi ho začať brať, keď sme sa stretli a bola som chorá, najskôr som sa na neho pozerala, čo blázni, keď on to bral pri zotavovaní, tak čo by to mne mohlo pomôcť pri prechladnutí, ale keď čítam pri akých problémoch vám pomohol tak asi niečo na tom bude :open_mouth: