Wobenzym

(ralfa) #141

Zuzča nie vždy stačí podporovať imunitu pestrou stravou. Niekedy je na takéto podporovanie už veľmi neskoro ak je imunita už na bode mrazu.

(Zrzka) #142

niekedy? kedy je to niekedy? lebo ja osobne asi neviem odhadnut tu mieru kedy je uz neskoro. Kedy uz treba lieky. Ja vzdy som malej davala vela zeleniny a ovocia a nakoniec sa z choroby dostala..

(Lucisa) #143

nakoniec sa z choroby dostala, ale po akom čase? hm?? veľmi dlhom, však??!

(Zrzka) #144

tak po dlhom ale predsa. Ale uz som z toho na nervy lebo neustale sa choroba vracia a nie a nie sa jej definitivne zbavit :/

(UrbanovskaMirka) #145

Zuzča nenapadlo ťa že može mať imunitu naozaj na bode mrazu keď sa to neustále vracia?

(nina_n) #146

ja osobne nemam, ale znama uci v skolke a stale sa na nu lepili choroby od deti. zacala brat wobenzym a dost jej pomohol, ze chora uz nebola ani nepamata. ale chcem sa spytat, mate niekto skusenost s tymto liekom pri liecbe karpalneho tunela? dakujem

(Lucisa) #147

pri liečbe po operácii karpálneho tunela?

(Ditulik) #148

Po operácii karpálneho tunela je určite vhodné ho začať brať aby sa človek z operácie skôr zotavil a aby sa to celé lepšie hojilo :)

(Sinavi) #149

mna caka tiez operacia karpalneho tunela, premyslala som ze by som ho zacala brat ale neviem ci je vhodne ho brat aj pred operaciou alebo az po nej :(

(Lucisa) #150

toto je dosť na polemizovanie. No v období, keď ideš na operáciu pár dní pred ňou by si wobenzym brať nemala. Najideálnejšie by bolo ho brať až po zákroku, aby ti napomohol sa skôr zotaviť.

(n.nova1) #151

mne wobenzym pomohol na opakovane vaginalne mykozy. dlho som vahala ci ho kupit - predsa len nie je nalacnejsi ale nic mi nepomohlo tak ako tieto enzymy.

(Duska) #152

Ako je možné, že ti pomohol na vaginálne mykózy? Veď on je na imunitu, či?

(Oboňka) #153

je aj na imunitu. Ide v podstate o to ze obsahuje enzymy. A enzymy su dolezite celkovo pre zdravie. Nie len pre posilnenie alebo udrzanie imunity ale aj pre riesenie roznych zdravotnych problemov, vies? :-)

(Duska) #154

ale aké spojenie je medzi enzýmami, imunitou a mykózami? veď to sú tri úplne rozličné veci!

(Oboňka) #155

ake je spojenie? imunita chrani tvoje telo od vsetkych infekcii, bakterii, no celkovo od zdravotnych problemov. Enzymy maju na imunitu velmi velky vplyv, su velmi dolezite na posilnenie imunity. A mykozy vznikaju ako dosledok oslabenej imunity ;)

(renosiac) #156

Citam tu o tom ze pomaha na mykozy, ale pomaha aj pri inych problemoch? Za aky cas pri uzivani je vidiet nejake vysledky?
Nemam s takymto niecom skusenosti preco sa pytam :slight_smile: mam problem uz dlhsiu dobu s chronickym zapalom a zaujimalo by ma ci je mozne aj pri takomto probleme ho brat

(erika..holisova) #157

…zalezi to dost aj od toho aky problem chces riesit a ako je na tom cele tvoje telo myslim tym zdravotny stav vies…u mna to bolo tak ze som ho zacala brat ked v priebehu roka a pol som mala tolkokrat zapal mocovych ciest az to bolo neunosne, takze myslim ze tebe by tiez so zapalom pomohol

(hannca) #158

zápal - lenže tebe sa zápal len opakoval nie? Keď má človek problém s chronickým zápalom myslíš že aj vtedy je to možné že enzýmy zaberajú? predsa len je rozdiel opakovaný zápal a chronický alebo?

(erika..holisova) #159

ano mne sa zapal opakoval. No podstata toho zapalu je myslim ze rovnaka a ked si precitas pribalovy letak k tomuto lieku tak prides na to ze ma proti zapalove ucinky a dokonca aj najdes v letaku vsetko to akoby sa mal uzivat pri chronickom zapale, akutnom, opakujucom a podobne :slight_smile: enzymy su ako stvorene pri liecbe zapalov

(renosiac) #160

Dakujem ti erika za odpoved ty si sa pred uzivanim aj nejako radila s lekarom ci je vhodne ho uzivat alebo ako si vlastne k tomuto lieku prisla? ja som davnejsie uz o nom pocula mam pocit ze v radiu ale vtedy som tomu este nejako pozornost nevenovala