my sme mali suseda, ktory mal take tie klasicke plienky pre dospelych, bol normalne pohyblivy, takze sa niekedy stalo, ze som ho len v tej plienke stretli vonku. neviem, ako to povedat, aby ste ma zle nepochopili, ale jemu v podstate aj hlava uz menej sluzila, takze si to velmi neuvedomoval, co si myslim, ze bolo v jeho pripade lepsie.
no tak to uz je zase uplne iny pripad by som povedala. ten asi uz nemal byvat ani sam doma, ked bol takto na tom.
Záleží od toho, ako častý a silný je únik moču. Podľa toho sa zvolí to, čo bude pacient, alebo teda človek s týmto problémom používať. Jasné, že keď to nie je také zlé, tak je najlepšie zvoliť to spodné prádlo. Skúšal som tie trenky a ono je to úplná pohoda. Ak keď som sa vyzliekol, tak to nebolo poznať, že by to boli nejaké špeci trenky.
A čo si si teda nakoniec zvolila?
Ako to je s tým spodným prádlom? Dá sa tomu veriť? Nebudú lepšie vložky, čo sa spoľahlivosti týka?
Prečo by sa tomu veriť nedalo? Keď fungujú menštruačné nohavičky, tak čo je také rozdielne na inkontinenčných? Princíp je tam predsa rovnaký.
ked sa dnes da verit menstruacnym nohavickam, nevidim dovod, preco by toto spodne pradlo nefungovalo…
ked chces mat istotu, tak potom do takychto nohaviciek dat este aj vlozku. vlozky si vyberas podla toho, aky silny je unik mocu. takze si to vies nejak vyskladat, tak aby dobre bolo. pokial by sme sa bavili napriklad o pohodlnosti, tak tam isto vyhravaju nohavicky.
ono je to aj podla mna ovela dostojnejsie, necitia sa tak velmi nekonfortne, ako ked niekto pouziva plienky.
asi mas skor na mysli takych starsich ludi, co uz su mozno aj odkazani na pomoc… akoze ano, ale pri tych by som skor uz isla po praktickosti. ale tie nohavicky su take, ze normalne aj pre “beznych” ludi. inkontinencia trapi omnoho viac ludi ako si myslime ![]()
Donedavna som si tiez myslela, ze je to len zalezitost starsej generacie, kym som sa sama s tym nestretla. Najskor som sa normalne vystrasila, ze co sa to deje.
Nie je to nič príjemné. Ale zase ani nič také, s čím by si sa proste musela len zmieriť a nejak to prijať. Vieš proti tomu zakročiť. Vieš spraviť kroky, aby si sa cítila lepšie.
netreba sa velmi opustat a vzdavat hned pri prvych naznakoch problemov. dnes je kopec vymozenosti, ktore nam dokazu bud pomoct to zvladnut, alebo sa snazit aspon predist niektorym veciam.
Presne tak. Veľa je takýchto pomôcok, ale je aj veľa cvikov, ktoré sa dajú praktizovať a je to veľmi dobré na zlepšenie alebo teda posilnenie panvového dna https://www.youtube.com/@molicareslovensko4594 Tu je toho veľa, aj cviky aj povedané o tom všetkom ![]()
waw, super, to poskusam niektore z nich. nikdy nie je neskoro s tym zacat predsa.
Akoze mas problemy s inkontinenciou ale az teraz ides nieco skusat? To je dost chyba by som povedal. Ale zase na druhej strane, lepsie neskoro ako vobec.
Ja mam inkontinenciu moču 3stupen. Zacalo to uz od 2011teho a zhorsovalo sa to rok za rokom. Nerobil som lahke prace. Nakoniec sa to dostalo do stadia kedy potrebujem plienky. Pochodil som X Y vysetreni az magneticka u neurologa zistila ze mam posunutu platnicku vysichajucu a zuzeny kanal kde mi tlaci na nervy. Takze uz sa toho nezbavím. Ako nahle dvyhnem nieco tazke hned mi cvrkne. Ked sa pohybujem stale mi odkvapkava moč. Takze takto som dopadol ja v 45tych rokoch. Hambim sa ako pes a hlavne mam malu dceru schovavam sa aby ma nevydela v plienke je to strasne. Co vam budem hovorit…
joj tak to je nestastne veru. urcite sa s tym neda nic robit? kazdy zdravotny problem sa da podla mna nejak riesit. este mi napadlo, ci miesto tych plienok by ti nevyhovovalo aj to inkontinencne spodne pradlo, to samo o sebe saje dobre tie uniky mocu a da sa tam dat este aj vlozka…
to ma velmi mrzi, ak lekari usudili, ze sa to uplne vyliecit neda, neznamena to ze by sa to nedalo trochu zlepsit predsa. boze ved si mlady clovek, o to viac ma mrzi, ze sa ti toto stalo.
Skus si cez Molicare dat zaslat vzorky roznych tychto pomocok, mozno ti nieco sadne a bude vyhovovat aj mimo tych plienok.