Zápach z úst

Pekný deň, zubná pasta je vhodná pre všetky vekové kategórie.Palo.

Ja som mala ten istý problém pomerne dlho, mandle von, zuby a hrdlo v poriadku. Keď sa pridružili zažívacie problémy, dala som si vyšetriť žalúdok a bol to helikobakter. Brala som kombináciu troch liekov a pomohlo to. Veľa ľudí má helikobaktera bez toho, aby im robil problémy. Takže skúste sondu do žalúdka.

Ahoj, ja ta uplne chapem, tiez mam ten problem, bola som na vysetreni ORL a vybrali mi mandle, nepomohlo. Nedavno som absolvovala gastroenterologicke vysetrenie a zistili mi helicobactera, teraz uzivam antibiotika a dufam ze mi pomozu lebo tento problem ma trapi uz od detstva a je to velmi neprijemne

Ahojte, ja mám ten istý problém už od detstva, bola som taktiež na všetkých možných vyšetreniach, zuby si poctivo umývam, drhnem jazyk, používam dentálnu niť aj medzizubné kefky a nepomáha nič. Tento týždeň som si objednala zubnú pastu TetroBreath, obsahuje vraj kyslíkovú zložku Oxyd-8, ktorá odstraňuje zápach z úst. Dúfam, že zaberie a ešte niečo, užívala som aj koloidné striebro a efekt žiadem.

Zápach z úst je už u mňa nepríjemnosťou a viem, že mi to ide zo žalúdka, počula som, že to môže byť zo spadnutého žalúdka alebo, že sa žalúdok nezatvára a to môže vyvolávať tú príčinu - zuby si umývam aj 3 krát denne. Ako sa mám stravovať čo by som mala vynechať z jedálného lístka, prosím o radu a pomoc a to nie len pre mňa.

Cauko prepac, ze otravujem, ale zistila si uz pricinu toho bieleho jazyka? Ja mam ten isty problem a ak si na nieco prisla, pomohla by mi kazda rada. Dik

Ahoj, zápach z ústnej dutiny nemusí byť zapríčinený len kazmi, zápalmi resp. paradentóznym onemocnením zubov. Môže byť sprievodným javom onemocnenia tráviaceho traktu (zahnívanie čriev) , pečene, obličiek, pľúc, nádorového onemocnenia atď, taktiež veľkého vypätia, úzkosti a stresu. V prvom rade by som zmenila spôsob stravovania a hlavne prísun tekutín a to hlavne vynechať všakovaké sladké a sladené nápoje s obsahom oxidu uhličitého. Následne každé ráno je nutné začať s pohárom čistej vody, v ktorej si zamiešate 2 malé lyžičky bio jablčného octu / na lačný žalúdok /. Bezpodmienečne sa striedmo naraňajkovať (vylúčiť zo stravovanie všetky druhy margarínou a dlhotrvajúcich náhrad za maslo a začať s používaním skutočného 82% masielka) a potom si spraviť dokonalú ústnu očistu. Dobré je vypiť v priebehu dňa 2-3 l. vody, s jablčným octom aspoň 3 dvojdecové poháre a to ráno a večer bezpodmienečne, ten tretí je na Vašom rozhodnutí. Verím, že Vám to pomôže, no lekára by som na Vašom mieste tiež navštívila a o probléme sa s nim poradila.
Veľa šťastia.

PS: Každý deň večer zjedzte jabĺčko.

Ahoj ryby. Problém, ktorý tu popisuješ je veľmi citlivý a treba k nemu pristupovať veľmi seriózne a opatrne. Ak Ti na kámoške záleží, tak jej to veľmi slušnou formou napíšte s tým, že to treba konzultovať s lekárom. To, že s podpisom to bude horšie, neriešte - proste len uveďte, že priatelia, kámoši,myslím, že nie je to nabádanie na nevhodný anoným ale na serióznu a krátku písomnú komunikáciu. Veľa šťastia. PS: Viete, že ľudia, ktorí majú tento problém sa necítia (necítia ten zápach), pretože to mozog dokáže tak zariadiť, že vlastný pach z úst pri onemocnení jednotlivých orgánov necítime (pečeň, črevá, obličky, pľúca,v…)

Zápach z úst je len príznak, zasa treba pátrať po príčine. Všetko čo do úst má vývod môže byť zdrojom a tiež všetko, čo sa v ústach nachádza.
Problémom môže byť tráviaci trakt, dýchací systém, zuby, prínosové dutiny, nosná a krčný mandľa, slinné žľazy, jazyk, uši / majú spojenie z DÚ cez Eustachovu trubicu / a samozrejme aj iné celkové ochorenia, ktoré sa takto prejavujú - napríklad prozaické zlé zavodnenie organizmu. Buď je to jeden problém izolovane alebo viac problémov spojených. U každého môže byť príčina iná a inak je možné ju aj zvládnuť.

Dobrý večer, aj mňa v poslednom čase trápi problém so zápachom z úst. Mala som veľa stresov a mám aj problémy so zubami. Odhaľujú sa mi zub. krčky a bolia ma zuby. Ale neviem, či môžem tomuto pripisovať príčinu zápachu. Je to naozaj hrozné. Začalo to na jar. Zo začiatku to bolo zriedkavé, ale teraz mi zapácha z úst stále. Bola som na krvnom vyšetrení, kde mi zistili nedostatok železa. Len neviem, či to s mojím zápachom nejak súvisí?

Dosť odborne povedané, fakt klobúk dolu máš pravdu.

Vidím, že ludí s týmto problemom je dosť, ja som už z toho zúfala, tiež mám tento problém už dosť dlho. Prešla som vyšetrením u obvodnej lekárky, kde mi zistila helicobakter, ale po preliečení zápach zostal, bola som na krčnom, na hadici, u zubára mám všetko v poriadku, dosť mi zatekajú hlieny, tak mi robila lekárka výter aj ten bol o. k. , dentálnu hygieničku navštevujem pravidelne 2x do roka, teraz som bola a povedela mi, že zuby by nemali byť príčinou zápachu. Zuby si umývam 3x denne, používam medzizubné kartáčky, dentálnu niť, ide o to, že jazyk mám stále potiahnutý bielym povlakom, ani pri čistení zubou škrabaním lyžičkou a drhnutím kefky, ho nedokazem uplne zoškrabať, stále ten povlak mám taký jemný o ružovom jakzyku si možem nechať snívať…
Už neviem čo mám robiť, pracujem s ludmi, je mi z toho samej nanič, pomaly ani s manželom nič nie je :-D, lebo ten zápach mám aj hned ako si umyjem zuby, a to si tie zuby drhnem aj 10 minut a zbytočne…
Ten zápach cítim akoby u koreňa jazyka, dosť ho citim ked si odrhnem alebo kýchnem

Ahoj žabka, pozerám, že si prešla veľa vyšetreniami. Mňa zajtra čaká gastroenterologické vysetrenie, jednoducho sondu do žalúdka, tak som zvedavý. Pevne verím, že mi nájdu nejaký problém a bude sa dať riešiť, lebo som už zúfalý. Obvodná povedala, že to môže byť aj zvýšený obsah kyseliny v žalúdku, alebo žlč ktorá sa tam nesprávne spracúva, alebo veľa krát spomínaný helicobakter. No ale čo som chcel, čítal som, že príčinou bieleho jazyka a zápachu úst môže byť plesňová baktéria Candida, ktorá je príčinou aj kopu iných ochorení. Ale neviem, kde sa vyšetrenie na candidu robí. Čiže ak zajtra neuspejem, pojdem sa dať vyšetriť na candidu. Takže žabka, skús sa aj ty informovať na túto baktériu, kedže máš za sebou kopu vyšetrení a nula bodov. Držím palce.

Ahoj hero, napíš ako si dopadol, ďakujem.

Ahoj Zabka ja mam tiez ten isty problem so zapachom a este mam aj biely jazyk ako opisujes. Bola si u Gastroenterologa? Ja som bol a zistil mi chronicky zapal zaludka. Aspon uz viem z coho to mam ale nie je to take lahke vyliecit. Aspon mne nie lebo treba dodrziavat dietu nepit alkohol ani fajcit. Odpis ak si na nieco prisla popripade ak mas neake otazky mozem ti nieco poradit.

Rudinko, ano bola som aj na gastro a v poriadku, odvtedy prešiel rok a zápach mám stále.

Neviete mi poradit ci si kupit tu pastu TetroBreath? Pomaha to?

Urcite pomaha, ale iba pokial zapach z ust pochadza z ustnej dutiny.

No Tricky, ak ti lekari pomozu, tak budem stastna aj za teba, ja som sa nachodila cosi po vysetreniach, a stale mi opakovali, ze som zdrava, jedine co mi zistili bol streptococus a dali mi na to parkrat antibiotika, prve tri dni som mala pocit, ze mi to zabera a potom sa to vratilo do povodneho stava, neskor som zistila, ze na vsetky antibiotika, ktore som brala som uz rezistentna. Co sa tyka tej pasty, tak nejaky obrovsky vysledok som nezaznamenala, vyhodou pre mna bolo, ze mi z ust tak silno nebolo citit zubnu pastu, ako sa mi to stava pri beznej zubnej paste.

Prepáč, žabka, že píšem až teraz, ale dlho som po týchto fórach nebehal. Takže doktor mi zistil zvýšenú kyselinu v žalúdku a predpísal mi HELCID 20. ktorý odtvedy beriem každý večer. Po prvej tabletke som ráno pocítil obrovský rozdiel, tie moje veľké stavy hladu zrazu neboli, no zo zápachom to ani po 2 mesiacoch nič nespravilo. Bol som aj na krvi, pozorovali moč, sono: obličky, pečeň, žlčník a podobne a nič! Mal by som byť úplne zdravý, ale zápach z úst by zdravý človek nemal mať. Jediná a ako vidím aj posledná možnosť je zubár, resp, ústny hygienik. Aj keď si myslím, že zuby mám OK, skúsim to. Možno mi hnije nejaký koreň a preto mám tento problém, zatial ahoj.