Zápach z úst

Ahojte, rozhodol som sa prispieť pár riadkami a snáď niekomu pomôžem. V krátkosti môj príbeh. Zápach z úst ma trápil od nepamäti. Pred pár mesiacmi som sa to odhodlal riešiť rázne, čiže gastroenterológ, interné vyšetrenia, sono, výtery, krvné testy, no na prekvapenie som bol úplne “zdravý”, ale veď v zdravom tele by mal byť zdravý dych,… zistili mi akurát zvýšenú kyselinu v žalúdku, ktorá mi komplikovala život veľmi dlho, pretože tie hrozné stavy hladu, ktoré som mal, uf niečo hrozné. 4 mesiace beriem Helicid 20, ktorý mi predpísal gastroenterolog, kyselina sa umiernila hneď na druhý deň po požití. Super! Lenže zlú chuť v ústach som mal stále, mal som pocit, že zápach nezmizol. Skúsil som (pred pár dňami) vynechať mlieko a nahradil to sušeným syrovátkom, ktoré je aj na detoxikačné účely, rozvíja črevnú mikrofloru atď. (čiže ak som mal problém so zažívaním, mohlo by to pomocť). Nejaké zmeny som pocítil, tak som sa rozhodol po dlhej dobe niekoho spýtať, ako je na tom moj dych. "tatko, zapácha mi z úst? " povedal, že “hmm trochu, ale to má každý”. Nešlo mi to do hlavy, veď to bolo niekedy hrozné. Najedol som sa (podotýkam tuniaka s ryžou) , umyl si zuby a spýtal som sa zas. Odpoveď bola “nie, iba čistý vzduch”. Neveril som, čo počujem. O hodinu ako mi to strávilo, moje kroky išli zase k otcovi a povedal, že sa to vrátilo k tomu “normálnemu” zápachu, čiže ja mám asi problém s trávením, takže to nejako snáď dotiahnem, hlavne, že mi už nezapácha z úst a je to prirodzený dych, nehovorím že svieži, ale taký ľudský. Nikomu neprekáža, nikto sa nad ním nepozastaví, niekto ho možno ani nevníma. Čo chcem ešte povedať je, že neviem či mi pomohli tie tabletky na kyselinu, alebo vynechanie mlieka + syrovátko, lebo predtým som sa nikoho nepýtal, ako je na tom moj dych, čiže mi to možno prešlo po mesiaci a ja som bol dalšie 3 m. v debkách, pretože ako predtým, tak aj teraz mám zlú chuť v ústach! Ale teraz bez zápachu. Ak vám nič nepomáha, skúste zmenu stravy, resp. ju upraviť aby bola zdravšia, jesť pravidelnejsie a v menších množstvách. Niečo na tom bude, lebo ani nevieme, aký hnus to každý deň jeme, treba pre zdravý dych neičo robiť a ľudia povedzme si narovinu, veľa z nás je alebo bolo takých, že sme hľadali najľahšiu cestu ako problém vyriešiť (najlepšie nejaká tabletka, ktorú kúpiť v lekárni bez predpisu, aby som nemusel ísť ku doktorke a hovoriť jej o tak trápnej veci!), no niekedy sa treba premôcť, ja už vidím cieľ, snáď tam dobehnem a budem sa usmievať a rozprávať jedna radosť, dúfam, že som vám aspoň psychicky pomohol. Ahojte, Hero (20 r.)

Nemôže to byť stekajúcimi hlienami z dutín po zadnej stene hrdla?

Kupte si flasticku Bon Ying Yang, potierajte si nou zuby a bolest prejde. Kupite v obchodoch so zdravou vyzivou.

Hero, tak to ti závidím, máš šťastie, ja mlieko a mliečne výrobky okrem bielej Activie nejem, takže z toho to nemám, ten Helicid som brala aj ja, ale mne sa nič nezmenilo, zápach mám stále, teraz som bola na alergológii, či nemám nejakú alergiu, lebo mi stále zatekajú hlieny do hrdla, ale nezistili mi nič, tak budem zúfalá aj naďalej.

Ja doteraz neverím, že mi to prešlo. Skúšala si probiotiká? Možno máš problém s tráviacim traktom. Keď som toto povedal svojmu gastro. tak len kýval hlavou, že to určite nie je príčinou, ale bolo. Ja som užíval probiotiká BIO GIA (tabletky). Máš to na 10 dní, pomáha pri správnom trávení + ničí baktérie v ústnej dutine. Mne sa to osvedčilo. Stoja cca 6 €. Žabka skúšaj ďalej, nevzdávaj to. Výsledok je úžasný. Držím silno palce.

Skúste si mesiac lepiť detoxikačné náplaste na chodidlá, každú noc na obidve, myslím si, že by to malo zabrať, telo sa vyčistí aj takouto formou.

Dobrý deň. Pani doktorka, chcela by som sa opýtať alebo poradiť. Môj manžel má tiež problém so zápachom z úst, ale niekedy je tak nepríjemný, pripomína mi zápach stolice. Neviem ako mu to mám povedať a niekedy sa neviem ani prinútiť s ním bozkávať pri manželských povinnostiach. Sme už manželmi 14 rokov a problém so zápachom z úst mal vždy, no bolo to prijateľné a dalo sa to vydržať.

Pri tomto problemu treba pit 1,5 - 2,5 l. vody, najlepsie z pamena a nesladenu.

Ahojte, čítala som, že zápach úst môže spôsobiť aj zubný povlak na zuboch, niekto si može aj vela krát čistiť zuby denne, ale ak si ich nečistí dôsledne, správne, tak povlak na niektorých častiach zubov ostáva a spôsobí zápach. A o bielom povlaku na jazyku nie je pravda, ako tam jeden písal, že ho má len ten, kto si jazyk nečistí škrabkou, čítala som, že biely povlak na jazyk je signál nespravnej funkcie obličiek, nejaký problém s obličkami vraj, tak si treba dať aj obličky vyšetriť.

A ešte niečo som zabudla dopísať o zápachu z úst, čítala som aj, že aj suchosť v ust. dutine, ktorá vyvoláva pocit suchosti v ústach v ústnej dutine môže spôsobiť zápach z úst, na tú suchosť sa dajú kúpiť rôzne zvlhčovacie gély pre ústnu dutinu v lekárni, gél sa nanesie na ďasná a jazyk, ten gél by mal udržovať tú chybajúcu vlhkosť v ústach. To je niečo podobné, ako aj napr. syndrom suchého oka, kde tiež treba aplikovať kvapky - umelé slzy do očí na udržanie vlhkosti oka, aby oko nebolo suché.

A ešte niečo k tomu plaku na zuboch, ktorý môže spôsobiť zápach z úst, jak som písala. Niekto, kto si čistí aj tri krát denne zuby aj dental. niť používa, môže si sám zistiť, či si tie zuby čistí správne a odstráni dobre zubný povlak zo všadial, ktorý môže spôsobiť ten zápach a to tak, že si v lekárni kúpi tzv. indikátor plaku a ten farebne na zuboch ukáže, kde ten plak ešte na zuboch ostal, kde nebol odstránený, kde ešte sa má odstrániť. Také indikátory majú občas aj niektorí zubári a tam na fotke som aj videla na jedného zubára jeho web stranke, koľko plaku tam ešte bolo, bol zobrazený modrou farbou a bolo ho tam ešte dosť. Človek sa tak naučí lepšie si čistiť zuby, lebo tak cez indikator uvidí, kde, na ktorých miestach zubov to čistenie nebolo dôsledné. Lebo plak volným okom nevidíme, tak ani nevieme, či sme si tie zuby poriadne vyčistili, alebo tam ostalo kopa plaku.

A tiež častým problémom zápachu z úst je jazyk, ten povlak na jazyku, ako som čítala, hlavne vzadu pri koreni jazyka. Takže treba si povlak z jazyka pravidelne škrabkou stále odsrtaňovať, až odzadu od koreňa jazyka.

Ahoj Hero. Môžeš mať problémy s otvoreným dolným pažerákovým zvieračom, ktorý otvára nadbytok žalúdočnej kyseliny, čo spôsobujú určité potraviny a nápoje: Čokoláda, káva, biele víno, citrusové plody a nápoje z nich, kvasené potraviny (chlieb, pečivo). Ďalej treba jesť menšie porcie 5x denne a polievky radšej vynechaj. Po jedle si minimálne pol hodinu nesadni k počítaču, pokiaľ žalúdok nepošle natrávenú potravu ďalej do dvanástorníka a už vôbec si nesmieš ľahnúť. Tento stav sa nazýva refluxná choroba a zistia to na endoskopii u gastroenterológa! Otázka je, že čo je príčinou otvárania sa dolného pažerákového zvierača, či samotný nadbytok kyseliny alebo oslabené svalstvo zvierača napr. poruchou trávenia bielkovín. Môže byť príčinou choroby aj “Procesor” - t.j. centrálny nervový systém (CNS) resp. určitá oblasť zodpovedná za riadiacu činnosť svalového tonusu zvierača.

Podla toho co pises a vlastnych skusenostiach sa stavim ze mas helicobaktera. Kedze ten ma sprievodny jav povlak na jazyku a zapach z ust. Odporucam ist gastroenterologovi na biopsiu.

Travenie je vec dostatku zaludocnych kyselin, inac jedlo v zaludku kvasi a hnije. Je to aj vec dostatku enzymov, mikrovlaknin a probiotickej flory v crevach, lebo tato nam vyraba hromadu protilátok, ktore telo pouziva vselikde v boji proti neziaducin mikrobom. Specificky ustna flora sa da dnes do znacnej miery zlepsit a zaroven s tym zvysit imunita proti nakazam v hrdle, nose a prinosnych dutinach a udajne aj v strednom uchu branim specialnych probiotik z Noveho Zealandu, ktore su zname pod menom Bliss. Viacero vyrobcov ich vyraba a treba ich hladat pod nazvom Oral probiotic a Bliss. Tieto probiotika aj ochranuju zuby proti zubnym kazom, na co ich pouzivam aj ja.

Ja mam zasa reflux. Mozes mat z toho zapach z ust, ale stale mi nejde do hlavy, preco mam kyslost v ustach a ci je u refluxu normalne, ze mam vkuse kyseliny v ustach? Je to neprijemne, lebo momentalne mam zhorseny stav a tie kyseliny ci co to je musim stale vypluvat, co znervoznuje. Ma niekto s tym skusenosti?

Mna trapi zapach od detstva, ako tak pomahaju probiotika, kapsula rano a vecer, ale to je drahy spas : ( Zuby v poriadku, po tom co som si cital, na vysetrenia ani nejdem, malokomu pomozu. Mnohi si ani nevedia predstavit, ako to cloveku zneprijemnuje zivot a ako ho to obmedzuje : (

Na zapach z ust je dobre absolvovat detoxikacnu kuru. Pre info mi napiste mail

Tak, konečne sem môžem napísať to, čo som chcela už veľmi dlhý čas. Úplne jednoduchý recept na problém zápachu z úst. Týmto problémom som trpela celý život a nevedela som, čím je to zapríčinené v mojom prípade som zistila, že mi ráno ten nepríjemný povlak, ktorý mi doslova zalepil ústa, ten nepríjemný dych, ktorý som mala celé dni, pocit nestráveného jedla a mnohé nepríjemné pocity, spôsobovala každodenná konzumácia mäsa. Zistila som to úplnou náhodou, keď som počas pôstu nejedla mäso 2 dni. Do vtedy som pôst nedodržiavala. Po dvoch dňoch som sa zrazu zobudila bez povlaku a citila som sa ako znovuzrodená :slight_smile: Samozrejme, že mäso obsahuje látky, ktoré sa nedajú inak nahradiť, preto ho netreba obmedziť úplne ale jesť ho napríklad 1 krát za týzdeň. Odporúčam ryby. Tí, ktorím moja rada pomôže ozvite sa. :slight_smile: Pekný deň.

Mne to sposobuje aj mlieko ale nwm preco vzdy ponom mam ten povlak.