Zapal močoveho mechura

Treksi keď si spomeniem, že ako decko, keď som do školy chodila, som sa nesmierne tešila z toho, že som ochorela a nemusela som ísť do školy, len jak som dospela kopa vecí sa zmenila.
Teraz skôr mi ide o to aby som zabezpečila zdravie celej mojej rodine.
Matulina niekedy je problém, že sa to s hygienou aj preháňa, že kadečo kupujeme, skúšame a potom len čakáme, čo bude :confused:

Čakanie s takýchto situáciách je to najhoršie :frowning:

je… ešteže u nás doma vieme, čo a jak… že sme zahodili tvrdohlavosť a skôr hľadíme na zdravie… segra síce keď mala zápal kadečo vymýšľala zo začiatku, ale napokon popustila zo špekulácii a išla k doktorovi a brala čo jej predpísali… a k tomu Wobenzym, ktorý mi tu baby v diskusii pred rokmi poradili a padlo to ozaj na úrodnú pôdu… :wink:

moze toto uzivat kazdy alebo su nejake obmedzenia, kedy sa nemoze tento liek uzivat?
je mozne ho dostat normalne bez predpisu?

Musíme si pomáhať, ale teda ja napríklad som sa poslednú dobu stretla aj s tým, že samotní doktori tieto enzýmy odporúčajú. Aj po operácii nielen napríklad pri zápale ako sme sa my tu bavili. Len je podstatné to aby sa nasadilo správne dávkovanie od toho sa všetko odvíja :wink:
Antolkamentolka samozrejme, vieš si ho v lekárni kúpiť normálne, je voľnopredajný :slight_smile: Takže dostať sa k nemu nie je náročné.

Obmedzenia by som ani nepovedala, ale ked sa beru niektore lieky, tak je nutne uzivanie prebrat s lekarom. Napriklad ked sa beru lieky, ktore posobia proti zrazaniu krvi a podobne.

ked niekto berie taketo lieky, tak zrejme ma nejake vaznejsie zdravotne problemy a pri tych je dobre vsetko konzultovat, predsa len istota je istota. Zdravie mame predsa len jedno a musime si davat na seba pozor. Ale ked clovek nema nejake chronicke problemy tak neni vobec dovod na to nezacat enzymy uzivat :slight_smile:

Baby pomóc! V živote som nemala zápal močových ciest, momentálne je to moja premiéra, viem, že to nie je vec, ktorou by som sa mala chváliť, ale potrebujem pomoc. Bola som dnes u lekára, antibiotiká mi nasadil no aj tak by som ešte niečo viac chcela urobiť. Aby sa mi skôr polepšilo ak to je možné. Máte skúsenosti so sedacími kúpeľmi??

antibiotiká sú krok jedna v takomto prípade… to je dobré, že si nečakala a neskúšala kadečo, ale išla si priamo k doktorovi… k antibiotikám sú vhodné enzýmy… tých je na trhu už viacero, ale je rozdiel medzi liekom a doplnkom, takže ja by som povedala, že by ti dobre padlo, keby si si zakúpila najväčšie balenie Wobenzymu a ten začala užívať… ten aj ti posilní imunitu a má aj protizápalový účinok… čo v tomto prípade ti padne veľmi vhod… a sedacie kúpele, no neviem, podľa mňa je to skôr účinné pri hemoroidoch a nie pri tomto…

Sedacie kúpele ti možno uľavia na chvíľu, ale je to podobné ako sprcha pri mykóze, že tá úľava príde, ale fakt len na chvíľku, tak neviem či to vôbec stojí v takomto prípade za zmienku :confused:

na chvíľku to pomôcť môže, akože to môže uľaviť, ale to je možno tak na pol hodinu a najmä kým človek nepôjde na záchod, lebo keď pôjde tak všetko je späť, aj to pálenie, aj celkovo tá bolesť, to treba inými silami zakročiť!

To je také chvíľkové všetko, také, že dobré sa cítiš, keď to akurát je, keď si ten kúpeľ robíš, ale keď prestaneš tak tie problémy sa rýchlosťou svetla vrátia a toto neni príjemné podľa mňa nikomu.

ako tu už bolo spomenuté, začať treba u doktora, bez neho sa ďalej nepohneš, myslela som si isté obdobie, že to ide aj bez neho, ale nejde, je to len zbožné prianie, aspoň moje bolo, antibiotikám pri zápale sa vyhnúť nedá a @katkoslava ti dobre napísala, čo ti popri antibiotikám môže výrazne pomôcť, takže takýmto smerom by som sa aj ja vybrala :wink:

niekto si mysli, ze sa to da aj bez nich, niekto je aj nazoru, ze sa da zit aj bez lekara, bez nejakych vysetreni a podobne, avsak neni to vobec tak, co zdraviu das, to ti vrati :wink:

uz si sa niekolko tyzdnov neozvala, ako ti je? Citis sa lepsie? Ci o moc ani nie?

uľavia ale dočasu ako si napísala… mykózu ani nespomínaj to sú tiež problémy, ktoré nie sú prijemné a tiež dostať sa z nich je na dlhé lakte, to má mykóza a zápal jednoznačne spoločné… ale treba pozerať na to aby to čo bude brať, aby to malo protizápalový účinok, to je gro…
:wink:

Keby nebolo tak myslim, ze uz by nam napisala, viem ako mne bolo ked som mala problemy, vtedy som cakala na kazdu radu :slight_smile:

Da sa nejako aj predist zapalu? Je nieco take co posobi ako prevencia pred zapalmi?
Ze ked sa z toho clovek dostane aby do toho nespadol po par mesiacoch opat? :expressionless:

Keď budeš mať imunitu v poriadku, tak dokážeš predísť aj zápalu, myslela som, že je to nezmysel ale nie je. Je na tom kus pravdy. Preto ja pravidelne užívam Wobenzym na imunitu, aby som sa s takými zdravotnými problémami nemusela vôbec stretávať, lebo príjemné to nie je za žiadnych okolností. A najmä dostať sa z toho nejde len tak :confused:
A pravda je taká, že keby si do toho spadla opäť po chvíľke tak to znamená, že to nebolo dobre preliečené :wink:

Len horsie je, ze to zistime az ked sa nam to vrati, ked to spozorujeme, ze je to spat. S tym zdravim je to take kadejake, teda najma ked sa on nestarame, vtedy je to ozaj na nic. Nevyspitatelne, ale ked sa budeme o seba starat s laskou, s trpezlivostou ako moja starka zvykne hovorit, tak hned to bude o inom :wink: