Zapal močoveho mechura

A ty myslíš, že by to nemohla mať na svedomí imunita? Takéto zapály v lete neprídu len tak z ničoho. Ako blesk z jasného neba. Im väčšinou niečo predchádza, len po väčšine to bohužiaľ ignorujeme.

Lenže ako sa môžem z toho dostať? Musím imunitu riešiť cez lekára alebo ako? Nech konečne sa zbavím takýchto problémov?

Ako len chceš. Ja som to neriešila cez lekára. Ja som sa snažila hľadať spôsoby ako dať imunitu do poriadku na vlastnú päsť a podarilo sa mi to. Treba hľadať dostupné varianty, lieky na imunitu a podobne :)

Vieš mi poradiť čo ti pomohlo? vyskúšala by som aj ja sa z toho dostať najprv bez lekára ak to teda pôjde a bude v mojich silách...

Viem síce, že si sa nepýtala mňa ale mne na takéto problémy pomohli enzýmové lieky konkrétne wobenzym. Váhala som či má zmysel ho vyskúšať, ale keď som sa s lekárničkou rozprávala tak hovorila, že aj ona sama je s ním spoko, tak som sa na to dala a fajn :-) :-)

Tak ako ti poradilo veľa ľudí v tejto diskusii, tiež ti poradím hlavne veľa piť, vodu, ale aj urologický čaj. Mne tiež niekedy pomohol koncentrovaný brusnicový džús. Dá sa kúpiť v lekárňach ak by si potrebovala rýchlu pomoc :slight_smile: Mne sa tiež pri dlhodobejšom užívaní urovalu manosa akut+ zápal prestal vracať každý mesiac. Dúfam že ti moja rada pomôže :slight_smile:

Koncentrovaný brusnicový džús? podľa mňa tie džúsy okolo brusníc ani poriadne nešlo :slight_smile: lenže myslíš, že ozaj sa tým čo si ty brala podarilo ten zápal vyliečiť? zbaviť sa ho definitívne? píšeš, že prestal sa vracať každý mesiac, čo sa teraz vracia každý druhý alebo aký posun tam nastal?

1 Like

z mojho pohladu ten zapal nejake brusnice vobec nevyriesia. Je potrebne zakrocit razne pri takomto probleme. A to liekmi, ktore su na taketo problemy urcene. Ibaze treba ratat s tym ze to proste nejde vsetko zo dna na den a aj ta liecba bude isty cas trvat :slight_smile:

1 Like

Veď ani mne sa to nejako nevidí. Mňa teraz tieto problémy začali trápiť tiež ale tento džús mi príde ako nezmysel, keďže to okolo brusníc podľa mňa nešlo. Preto premýšľam a hľadám možnosti, že ako inak, ako sa z toho dostať :frowning:

vyskusat mozes ale ja to mam vyskusane a je to zbytocne. Zapal a taketo problemy su dosledkom toho, ze clovek nema dostatocne dobre vybudovanu imunitu. Keby mal tak nieco taketo ho len obide :slight_smile: ale kedze imunita je na bode mrazu tak zapal si ho najde bez problemov. Takze musis riesit hlavne to ako postavit imunitu na nohy

Nedostatočne vybudovanú imunitu? Alebo skôr oslabenú nie? či v konečnom dôsledku je to to isté? hm? :slight_smile: mňa takéto veci vždy obchádzali len minulý rok nejako v novembri ma taký zápal chytil, že som pomaly plakala. Nie je to nič príjemné. A pravdu? ani neviem ako som sa z toho dostala, ale neustále mám taký nábeh na tieto problémy, stačí že ma prefúkne a už cítim že niečo nie je v poriadku

ano je to nakoniec to iste, asi som to mohla trosku inak napisat ale tak som rada ze aj tak to niekto pochopil ako som to vlastne cele myslela. No kedze mas furt pocit, ze kazdu chvilu ta to chyti tak by som tipovala ze minuly rok ten tvoj problem nebol vylieceny, ze len nejakym sposobom bol potlaceny a samotny zapal caka neustale v tele na svoju prilezitost…tieto problemy treba liecit, nie potlacat

Tak to či bol či nebol vyliečený to ti nepoviem, lebo mám pocit, že som sa z toho dostala úplnou náhodou až nechápem jak som sa mohla z toho vylízať. Takže myslíš, že by bolo možno fajn keby som ten zápal ešte teraz nejako preliečila?

Pokiaľ si si neni vedomá toho, že si sa vtedy vyliečila tak určite by som sa na tvojom mieste dala na nejake preliečenie, aj zápalu aj celkovo imunity. Takže by bolo optimálne keby si začala užívať nejaké enzýmy, ktoré by zápal zničili a pomohli by chrániť ťa do budúcna :wink:

Dobre lenže akože ako sa mám na to dať? čo mám začať robiť aby sa mi podarilo nejako preliečiť? lebo v tomto smere ja sa už cítim dosť zúfalo. Ja viem že sú to problémy ktoré majú možno mnohí ale ja najradšej by som chcela mať od nich navždy pokoj :frowning:

Aby sa ti ju podarilo preliečiť by bolo vhodné aby si začala brať nejaké lieky, ktoré budú tvojmu telu prospievať a budú schopné ťa vyliečiť. To znamená, že by bolo na mieste sa poobzerať sa tak ako ti už aj sisuliyk písala, poobzerať sa po enzýmových liekoch, za mňa ti môžem povedať, že by bol fajn wobenzym, pretože ten má rýchly účinok a mám pocit, že dokáže človeka dostať snáď akéhokoľvek problému :wink:

z akehokolvek problemu??
Myslis ze enzymy mozu byt ucinne aj pri niecom takom ako je zapal? Myslis ze maju taku silu?
Neber to tak, ze by som ti neverila, ja sa len pytam kedze s nimi nemam skusenosti, tak aby som vedela ako to vlastne je… :slight_smile:

Tak navždy pokoj by sme chceli mať od nich všetci ale nie je to také jednoduché. Imunitu vyskúšaj dať do poriadku tak ako ti milusatko napísala. Zhodli sme sa obe na tom, že enzýmy sú pri takýchto problémoch pomerne dôležité, keď sa chceš či už len preliečiť alebo aj vyliečiť :wink:

Ahojky - keď má niekto takýto problém že sa mu stále vracia zápal močového mechúra a ciest, tak je potrebné pred tým ako začne riešiť nejakú liečbu alebo tak navštíviť urológa? Alebo ako ste s riešením vlastne začali?

áno z akéhokoľvek problému. A prečo nie? Toto je presne reakcia človeka ktorý nevie o sile enzýmov dokopy nič, že? :slight_smile: tiež som podobne reagovala, preto ti rozumiem. Ono enzýmy majú veľkú silu ale na to musí prísť každý človek sám, tak že si to vyskúša.