Zapal močoveho mechura

Adelka tak ja som si tymto prechadzala presne v tomto obdobi minuly rok…nevedela som kam skor co riesit…nakoniec som si povedala ze si o tom nieco nastudujem a zacnem si to riesit sama. Aj ked dnes by som asi radsej isli k lekarovi lebo by som sa z toho zrejme skor dostala, ale takto som sa s tym popasovala sama s pomocou enzymov a musim si zaklopat ale teraz ani naznak tohto problemu :slight_smile:

lenze je jedno ake su tie enzymy? musia to byt enzymove lieky? ci kludne stacia aj nejake doplnky len aby to obsahovalo nejaky podiel enzymov? :slight_smile: Tieto problemy ma trapia rok co rok a o enzymoch som pocula az teraz nedavno tak vobec neviem ako to s nimi je

Pomocou enzýmov? Lenže ako to je s nimi tie nejako nemusí predpísať alebo odporučiť lekár? Sú voľne dostupné. Nič takéto som neriešila, tak prepáč ak sa pýtam nezmysly, ale enzýmy sú pre mňa niečím novým.
Ako dlho ti trvalo kým si sa z toho dostala?

Nie, enzymove lieky su volnopredajne, len sa skus zamerat na lieky, nie na rozne doplnky alebo vitaminy. Pretoze lieky su na to aby liecili :wink: Nemyslim si ze sa pytas nezmysly je dolezite myslim ze aby si toto vedela ked ta tento problem trapi. Ako dlho mi to trvalo? Asi dva mesiace kym som si mohla povedat ze uz mam viac menej pokoj :slight_smile:

Enzýmy ako čítam sú niečím novým pre mnohých ľudí, čo je škoda, keďže majú takú silu že dokážu pomôcť pri mnohých zdravotných problémoch. Len samozrejme, že tiež tie enzýmy musia byť správne spracované aby mali účinok aký majú mať.

Necitala som sice vsetko co ste pisali ale co su to za enzymy? Nemoze sa stat ze by nejako zatazovali zaludok alebo nieco podobne? Ja som na taketo veci velmi citliva, ale mam uz druhy rok problemy so zapalom mechura a uz si zachvilu budem az vlasy trhat z toho jak ma to cele sklucuje :frowning:

Preco by enzymy mali zatazovat zaludok? My berieme doma enzymy aj ja aj moj muz uz nieco vyse roka a s podobnym problemom som sa veru nestretla. Mas nejako citlivvy zaludok alebo preco sa to pytas? Myslim ze to si kazdy sam musi vyskusat, ze ako mu posobia ako sa citi

Neviem celkovo pred liekmi mam respekt aby mi zbytocne nejako netazili zaludok. Nie nemam citlivy, ale chcem aby mi lieky co beriem pomahali a zbytocne nejako neskodili, rozumies mi? :slight_smile: to uz tak dlhodobo ich beriete? A zatial ucinky v pohode?

Nemaju ti preco nejako skodit neboj sa :slight_smile: musis si to proste na sebe vyskusat ako tvoje telo enzymy, celkovo prijme, ale ja beriem Wobenzym uz nieco vyse roka a nejake problemy so zaludkom som veru nezaznamenala, praveze moje problemy ktore ma predtym trapili sa mi vzdialili na mile a to je podstatne.

Na lieky? Veď na imunitu všetko čo sa berie tak to sú lieky alebo sa mýlim? Bolo by som ti vďačná keby si mi to celé nejako ozrejmila, nech neurobím nejakú chybu a nech nevycapím peniaze za niečo si mi nebude účinkovať. Keď už si mám niečo kúpiť tak nech to stojí za to.

tak zalezi to od toho co - su na imunitu aj lieky aj doplnky rozne. Ale lieky su na liecbu imunity aby sa clovek dostal z choroby, aby bol zdravy, ale doplnky a tak to vsetko je len na podporu zdravia, ked je clovek fit a zdravy, v tom je hlavny rozdiel medzi liekmi a doplnkami na ktory netreba zabudat

Nie - vitamíny sú strašne málo, lieky sú potrebné. Veď skús si nasadiť tie enzýmy čo som ti písala. Aj nado mnou ich baba spomínala :slight_smile: Podľa mňa tie sú na liečbu imunity a celkovo zápalov ako stvorené.
Neviem ako ti vysvetliť ten rozdiel medzi vitamínmi a liekmi, podľa mňa je to vlastne jasné ako facka :slight_smile:

bola som skeptik voci enzymom a podobne ale po tom co som si tu od vas precitala tak som sa rozhodla ze to vyskusam ze by to mohlo byt fajn tak som zasla do lekarne ze co si myslia o Wobenzyme ci je vhodny a tak a tam mi to len potvrdili :slight_smile: tak ma to povzbudilo takze trikrat denne uzivaaaam

Jasne ako facka? Mne to furt nejako unika, takze ak budes taka zlata tak by si mi to mohla priblizit :slight_smile: pretoze moja predstava je ze v konecnom vysledku je to furt to iste a v nicom sa to nelisi ale tak asi som na omyle :open_mouth:

Najlepšie by bolo navštíviť urológa a nasadiť poriadnu liečbu, lebo to nie je normálne aby to tak dlho trvalo.Doktor by mal sám vedieť, čo treba robiť ale v tejto dobe je to ťažko.

@Snirerka12 ja som mala tiež problemy s mocovymi cestami a bola som vela krat u odborneho lekara a ako som zacala viac vody pit, aspon 8 az 10 poharov denne, urologicke a ine bylinkove caje pit mi bolo lepsie. a prestala som aj pouzivat parfumovane mydla alebo parfumovane intimne gely. trvalo to ale citim sa vyborne .

lenze ako ti voda alebo proste tie caje mozu priamo pomoct vyriesit cely ten problem? Podla mna vobec toto nedokaze uplne vyriesit cely ten problem. Pri zapale myslim ze nie je nejako zasadne bavit sa o mydlach a geloch, pretoze tie zapal podla mna nejako nedokazu ovplyvnit

chrissy lenze ja napriklad vobec nerozumiem tomu ze preco pri enzymoch alebo teda konkretne pri tom lieku ktory beries ty je take rapidne velke davkovanie? Ja sa toho bojim ze ci prave to mi nemoze nejako zaludok podrazdit, vies?

Akože furt nerozumieš rozdielu medzi vitamínami a liekmi? Lieky liečia, keď máš nejaký zdravotný problém dokážu ťa z neho dostať. Ale vitamíny tie ťa nedokážu liečiť. Tie iba ak si zdravá tak ako tak vedia udržať to tvoje zdravie v pohode, že sa ti možno budú nejaké problémy vyhýbať :slight_smile:

davkovanie je tam vyssie z jednoducheho dovodu a to aby boli ucinne tie enzymy. Vo wobenzyme o ktorom som ti pisala su tie enzymy v jednotlivych tabletach spracovane tak aby sa navzajom nenarusili ale aby ucinkovali preto je to proste tak ze musis ich brat viac aby sa uspech dostavil, keby ich do tej tablety dali viac tak by sa poskodili a nemali by taky ucinok :slight_smile: