Zapal močoveho mechura

heraldina ono je fajn ked takto doktor povie a nasmeruje ta akym smerom sa vybrat, co si vybrat, co by mohlo pomoct. Ja som myslela, ze aj caje alebo dzus ze mozu pomoct a pritom som sa dozvedela, ze to vobec nema zmysel, pretoze to nema taky ucinok, ze by to cloveka dokazalo uplne zbavit daneho problemu tak aby sa uz nevratil

Prepáč nemala som nejako v úmysle ťa vystrašiť. Zachovaj si chladnú hlavu. Keď chce človek vyriešiť zdravotný problém, tak je potrebné zachovať si rozvahu a hľadať možnosti. Ono tieto problémy väčšinou prídu, keď ich najmenej čakáme. Pýtala si sa ako dlho trvá, kým sa človek dostane z takéhoto problému. Záleží aj od toho ako sa snaží z neho dostať. Ak by si začala brať enzýmy, Wobenzym, tak predpokladám, že za pár mesiacov budeš fit. Aj keď samozrejme je dôležité aby sa brali enzýmy pravidelne ak chce človek vidieť výsledky

clovek si vsetkymi tymito problemami musi prejst aby vedel triezvo zhodnotit, ze co by mu mohlo pomoct. Lebo ked sa nestretneme cely zivot s tymto problemom a potom nahle pride, tak chceme siahnut po vsetkom, co na trhu je a neuvedomujeme si, ze stoji nas to nehorazne vela penazi a pritom mnohe veci nam ani len nepomozu. Mali by sme si pri problemoch zachovat chladnu hlavu aby sme si triezvo vedeli zhodnotit, co je vhodne :wink:

Mne to pisat nemusis. Mne to doslo, ked ma minuly rok na jesen problemy chytili. Ono to pride ked to ani len necakas, ze nieco take by sa mohlo vyskytnut a tym padom ani len nevies pohotovo reagovat ze ako to riesit. Ale tak podstatne je, ze som sa z toho dostala a uz do buducnosti mam priucku, ze viem ako sa takeho problemu zbavit, keby opat chcel prist na navstevu. Co dufam, ze tak lahko nebude chciet dojst :stuck_out_tongue:

Opakovanie je matkou mudrosti nie? Tiez som zirala ako enzymy mozu pri takychto problemoch pomahat, ale ked som v januari sa dala na liecbu, tak som pozerala ked sa ukazali vysledky, ze fakt to ma zmysel, len je potrebne si dat pozor na pravidelne branie, aby telo malo kazdy den dostatok enzymov ktore potrebuje :slight_smile:

Nemáš sa mi začo ospravedlňovať, to je v poriadku. Ďakujem ti za tip, za radu. Neviem či ťa to zaujíma, ale dala som sa na to. Nemám čo stratiť, keďže ma tento problém akurát tak skľučuje a oberá o energiu. Za každé zlepšenie budem len vďačná. Vôbec som si nemyslela, že niečo takéto budem musieť niekedy riešiť, ale tak zdravotné problémy si bohužial nenavyberáme :frowning:

zapal mocoveho mechura a celkovo tychto nasich citlivych casti je na osedivenie. Aspon teda ja som mala taky pocit, ze budem z toho sediva avsak podla mna je dolezite nevzdat sa a hladat moznosti. Z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze si sa vybrala spravnou cestou, pretoze enzymy maju protizapalovy ucinok, ktory je pri vylieceni tohto problemu velmi dolezity :wink:

To mas pravdu, ze opakovanie je matkou mudrosti, ale osobne by som si tento problem uz nechcela zopakovat pretoze to cloveku berie ako cas tak aj nervy a kym pride na to co pomaha, tak aj peniaze. Som rada, ze som sa z toho dostala a pevne verim, ze tento rok prezijem cely bez tohto zapalu.
Ale je to zaujimave, ze my sme na taketo veci nachylnejsie oproti muzom :slight_smile:

To som rada, že si ma takto ubezpečila, verím, že to bude dobre aj keď rozumiem, že to chce nejaký ten čas aby som sa niekam posunula. Tak šedivá z toho ešte nie som, ale je možné, že ak sa z toho nevylížem tak budem raz už aj šedivá, ale tak snažím sa veriť tomu, že sa niekam posuniem keď už som sa na užívanie Wobenzymu dala :slight_smile: Len si musím dávať akože fest pozor na to aby som nevynechávala tabletky aby som poctivo ich brala deň čo deň ako je potrebné :slight_smile:

Trva to nejake tie tyzdne tie mesiace, ale cely ten organizmus sa proste potrebuje pozbierat aby opat vedel fungovat a branit sa voci vsetkym problemom nastraham, ktore nan cihaju. Sediva by som bola tiez to ti hovorim narovinu pretoze ked sa jedna o tieto intimne partie tak na to som teda fest citliva a ked pride problem prave sem tak pfu radsej by som asi prezila dva dni migreny alebo co :frowning:

ani migrenu by si nechcela to mi mozes verit. Je podla mna super, ked sme cele fit a zdrave. Je to smutne ale casto si problemy sposobujeme aj samy a pritom asi o tom ani len nevieme. Tiez keby som nebola prisla na to, ze enzymy aky mozu mat ucinok a pri akych problemoch pomahaju este do dnes by som sa utapala v slzach z toho, ze som sa nikam nepohla a moje zdravie je na tom furt rovnako, nastastie dnes je to uz uplne inak :slight_smile:

No neviem asi aj ano. Radsej to ako tieto problemy tam dolu. Aj ked presne ako pises, som najradsej, ked nemusim nic riesit, ked sa citim dobre a mozem bezproblemov fungovat :slight_smile:
Ale vidis prisla si na to, to je podla mna podstatne nevzdat sa ist si za tym. Mam problem, chcem ho riesit, tak hladam sposoby akymi by bolo mozne sa problemu zbavit.

Utapat v slzach sa netreba. Treba sa k tomu postavit celom a snazit sa najst moznosti, cestu z tohto bludneho kruhu, ono to pojde, len to chce snazit sa, citat mnoho, pytat sa a vsetko sa da :slight_smile: Vidis moja kamoska tiez jej stacilo ist k lekarovi aby sa dozvedela o enzymoch, niekedy proste nahody ta privedu k rieseniu.

hahaha tak tomu verim, ze by si si zapal mocoveho mechura a ciest nechcela zopakovat…som na tom podobne, keby bolo na mna tak by som sa tymto problemom rada vyhla uz na cely zivot…len tozvie co si nakoniec zmysli moje zdravie, ze ci ma este nejako neprekvapi, aj ked pevne verim, ze uz to nejako zvladnem…ked uz mam prehlad o tom, kde problem vznika, co ho sposobuje :wink: od januara sa moj zdravotny stav akoze dost zmenil k lepsiemu…

Asi by sme si skor mali polozit otazku, ze ktora z nas by si to chcela zopakovat, co? :smiley: Tak vyzera to tak podla vsetkeho co uz dnes viem, ze ak budeme mat imunitu na poriadku tak sa nam budu aj taketo problemy vyhybat. Takze vlastne je mozne, ze si tieto veci vieme ovplyvnit aj same :wink: To som rada, ze sa ti polepsilo, lebo pri zapale je to niekedy tak, ze raz si hore raz dolu preto je potrebne aby sa ho telo zbavilo uplne :wink:

no tak to mas asi pravdu…asi by sme sa mali na to pozriet aj z tejto stranky…v podstate by som mohla rozumiet tomu tak…ze ak budem wobenzym, enzymy uzivat stale, nie len pri problemoch, ze by som sa samotnym problemom aj takymto sposobom mohla v podstate vyhnut dobre to chapem…tiez som rada, lebo zapaly a duplom mocoveho mechura to je na nervy, clovek poriadne nemoze nikam ist, sama zo seba som uz bola nervozna :open_mouth:

Je to obmedzujuce, niekto kto takyto problem nikdy nemal tak povie, ze to je nic. Ale pritom ano je to problem a zit s nim je este vacsi problem. Pokial budes brat enzymy, tak tie by ta mali vyliecit a potom udrzat v zdravi, to znamena, ze by mali tvoju imunitu dat do takeho stavu aby sa vedela branit takymto zapalom, ktore na nas cakaju niekde na rohu a je problem sa ich zbavit, ked sa nas zmocnia.

píšeš, že by mali vyliečiť… koľko trvá taká liečba takéhoto zápalu? sestru teraz trápia tieto problémy… nikdy predtým sme sa s niečím podobným nestretli ani ja a ani ona, preto sa pýtam, že koľko toto celé bude trvať? keď ide na wc, tak piští, že ma bolesť, že radšej by ani nešla… a nie je to ozaj bohviečo vidieť mladšiu sestru takto nariekať a mať zdravotné problémy…

Záleží ako sa k tomu postaví, ak to začne riešiť a začne užívať lieky, ktoré zastavia problém, kde vzniká, tak pomerne rýchlo sa môže z toho dostať. Taký približne mesiac trvá, kým sa človek úplne zbaví tých problémov, respektíve ich príznakov, ale zase potom to už stojí za to :wink:

mesiac?.. myslela som, že aj viac to bude trvať… potom keď sa nejako tie príznaky stratia a podobne, tak je možné napríklad ten Wobenzym, o ktorom píšu vyššie vysadiť hneď alebo je dobré potom ešte nejaký čas akoby pokračovať v užívaní alebo ako je to?.. neviem tieto veci, keďže ma to nikdy netrápilo a teraz to prišlo ako blesk z jasného neba a segra si pýtala radu odo mňa… :confused: