Zapal močoveho mechura

Neviem či to bude tamponami, lebo ja ich použivam iba na noc. Zapaly mam už asi tak 9 rokov z prestavkami.

Ahoj.
No tak to čo som si tu teraz prečitala mi pripadalo ako keby som to napisala ja sama.Tiež sa prave nalievam čajom, ale zajtra sa asi vyberiem k lekarke pre ATB , lebo čaj mi akosi nepomaha.Ja sa stym tiež trapim už 9 rokov.

Ahojte…ja som mavala tiez casto zapal mocoveho mechura…moja osvecena metoda je…vypit za den 2 litre vody,alebo caju…do mineralky si pridam vitamin C a uz asi 3 mesiac mi je super:)))

mne tiež pomohol vitamín C že vraj okysluje moč a baktérie tak nemajú šancu zápal moč.ciest a mechúra som už nemala rok a pol tak dúfam že som to teraz nezakríkla a zamozrejmosťou je nohy,kríže v teple,nesadnúť si na niečo studené a pred sexom i po ňom sprcha.Mne nepomohol ani urinal a všetky drahé dostupné produkty čo som našla v lekárni. Želám veľa zdravia.

ja som mala tiez ten isty problem, snazim sa pit vela tekutin, teraz je to v poho…))a pijem aj bylinkove caje zurologicke…

Ahoj, mam otazku. Kedze pisete, ze je mozny opakovany prenos bakterii z partnera na partnerku, potom. je mozne preliecenie partnera aj ber urologa alebo sa bez neho nezaobijde?

… takze potom bol prelieceny tvoj partner. cim bol prelieceny? da sa partner preliecit aj nejakym inym prirodny m produktom volno predajnym alebo nejakou bylinkou, aby nemusel k urologovi ?

tak a už to mam aj ja.dokonca v moči mam niaky kmen Pseudomonas sp co asi neni dobre a v pondelok idem na urologiu a mam velky strach co mi budu robit som objednana na cystitidu.ja neviem co sa porobilo mam to prvy krat a je to dost bolestive

ahoj ja mam tiež zapal močoveho mechura. mam to prvy krat a už som na nervy. dokonca mi našli v moči dve bakterie pseudomonas sp a klebsiella. v pondelok idem na urologiu lebo už som spapkala 3atb a stale rovnako

ahoj,ja tiez mam stale problemy so zapalom mocowych ciest a tiez pouziwam tampony ako ty aj na noc,takze dakujem za poucenie,a aj ja wyskusam aspon na noc wlozku,lebo uz nechcem trpeit:(pa

ahojte ja mam 19 rokov a asi uz tri roky mam chronicky zapal mocoveho mechura.ja uz neviem co mam robt.uz som chodila ku urologovi nefrologovi.dali mi nejake antibiotika.vtedy ma to preslo ale bud po mesiaci alebo po dvoch mesiacou to prislo zas.furt len hovoria ze mam pit caj.kazdy den vypijem 2 salky a aj tak zas som chora.uz mi je s tych cajou niekedy na zvracanie.obliekam sa teplo pijem veladodrziavam higienu beriem vitamini a aj tak nanic.jeden dem mi nic neni a na druhy den uz krv v moci a strasne bolesti.prosim poradte mi nieco.lebo ja uz neviem co robit.aj teraz mam a uz 3 dni som nespala.

no ja som uplne n to tak isto ked to citam ako by om to pisala ja…neda sa to vydrzat,vseliake tabletky beeim,vselide chodim,strieam doktorou a nic…chvilu pokoj a za chvilu zasek aj napriek tou ze som furt v teplom…kupila som si na nete tabletky nefrovaxin-to kludne kupis bez predpisu,vyskusaj mne to na isty cas pomohlo.to sa uziva 10dni a 20dni pauza a znova…pomaha to,teraz to mam tiez krv v moci a boleti lebo som jeen den bola na plese jasne bez tielka,poltopanky skoro hola a baac do rana katastrofa…pomaha mi urologicky caj a nepijem ho furt,teply lektricky vankus na brucho ale lenpsie je si dat 25kvapok algifenovich kvapok,do hnderneho vrecuska (usiteho s malinkym otvorom na lievik)nasipat sol(uzavriet otvor aby sa nevysipala)a daj si to ohriat do rury,ked to bude skoro horuce daj si to na brucho,skoro az medzi nohy,ked vychladne znova…Strasne mi to pomohlo a este pri tom antibiotika Ceroxim500 mg.daj si predpisat…malo by to prejst…ale ete jedny dobre tablety ti pordim ci ti dobtor predpise Nolicin-od tohto to prejde mne vzdy

Ahoj Dera20 v tvojom veku som prežívala to isté ale napokon som navštívila aj gynekológa aj urológa a napokon mi zistili, že po mojich dlhých rokoch trápenia s obličkami a močovým mechúrom mám zdedenú vadu po mame, ktorá má najednej strane zdvojenú obličku a na druhej jednu obličku, čiže by som mala vypiť 3litre denne… ja som väčšinou mala tieto problémy pred menštruáciou tak som to spájala dokopy, no chytala som sa všetkého. Napokon keď som mala zápal mi lekár dal antibiotiká po ktorých som musela 3 mesiace v kuse brať URO-Vaxon je to prevencia ale berie sa az po antibiotikach potom musis mat asi 2 mesiace pokoj od tychto liekov a potom znovu na prevenciu, pritom som brala vitamin z brusnic ale nie tie klasicke brusnice ktore tabletku prehltnes ale musia sa cumlat, no teraz ich už nemôžem zohnať tak neviem či sa dajú ešte kúpiť. mala som potom dosť dlho pokoj ale hlavná rada od môjho gynekológa prišla asi tá, že po kažnodom pohlavnom styku sa treba ísť vycikať, pretože my ženy máme ktárku močovú trubicu a počas sexu sa tam môže dostať hocijaká baktéria. takže odporúčam Uro-Vaxon, brusnice, piť nemusíš tie hnusné urologické čaje len hlavne nie bublinky a sem tam si daj pivko Plzeň, je dobré na prečistenie obličiek a moč.ciest iné vraj také dobré není :slight_smile: a veľa cikať - po sexe…
ak by si mala nejaké otázky kludne napíš na bakajka@gmail.com
Linda

Miška ja to poznám ja teraz momentálne tiež sedím v deke v práci a ak by som mohla tak si dám šerblík k stolu :smiley: ale nedá sa. Skús povedať svojmu lekárovi nech ti aj obvodný predpíše Uro-Vaxon je to fakt dobré len som ho dlho nebrala - podcenila som to a preto mám tiež teraz problém :frowning: kludne mi napáš ak niečo na bakajka@gmail.com Linda skoré uzdravenie prajem :slight_smile:

Ahojte baby,

no ako tak pozeram, tieto problemy nemam len ja. Zacalo sa to v novembri (hned po prvom sexe s mojim novym partnerom), dalsi zapal som mala v decembri a dalsi mi diagnostikovali vcera. Teraz mam uz tretie ATB, Nolicin a zatial- no co ja viem, ziadna zmena, ale cakam:) Chodim oblecena ako snehuliak, po sexe vzdy bezim cikat a umyt sa a lejem do seba hektolitre caju urologickeho, brala som Uroval biotik, potom UroMax, GranUrin daky “sirup” ci co to bolo, a aj tak sa mi to vratilo. Uz vazne neviem co mam robit…ked sa mi to zas vrati uz nemozem brat dalsie ATB, tak rozmyslam o tej biolampe alebo o koloidnom striebre, len clovek uz nevie comu ma verit…neviete mi pomoct? uz som naozaj zufala :frowning:

Ahoj Karolína :slight_smile: Takisto som dosť často trpela zápalom močového mechúra. Väčšinou sa to prejavilo tak do 3 dní po sexe s priateľom. Keď som išla za urológom, vyšetril mi moč a povedal, že musí vyšetriť aj priateľa. Mala som premnožené baktérie E-colli, ktoré na mňa priateľ penášal sexom. Urológ nás obidvoch súčasne preliečil antibiotikmi a odvtedy sa to neopakuje. Najdôležitejšie je, aby sa preličil aj partner!

Uz som tu raz upozornil na NAJUCINNEJSI prostriedok a MYSLIM TO UPRIMNE :
Koloidne striebro uz pri koncentracii 10ppm ma väcsi antibakterialny ucinok ako väcsina beznych antibiotik. Uzivanie je tak jednoduche a velmi ucinne - kedze sam pracujem ako therapeut viem z PRAXE o com pisem.

A kde sa da zohnat? Co to priblizne stoji? akoze ja dam uz hocikolko len aby som bola zdrava, len sa pytam tak orientacne aby som vedela :slight_smile:

Ahoj Martinika,

ja to tiez mavam po sexe, len s priatelom sme spolu kratko, pol roka, prvy krat ako sme mali styk som to dostala a odvtedy stale…a aj priatel sa ma uz pytal, ze ci to nemam od neho nahodou, je ochotny robit hocico, len aby ma nevidel zas lezat ubolenu…naozaj sa to tak robi, ze treba preliecit aj priatela? a akymi liekmi? ja prave beriem Nolicin…myslis, ze aj jemu bude treba dat antibiotika? a nestaci len priniest priatelov moc ci musi ist pre volaco osobne? nemohla by si mi, prosim Ta, o tom napisat mail? dala by som ti moju adresu mailovu, toto je pre mna aspon po dlhej dobe daka perspektivna sprava, ze mozno keby preliecil partnera tak by bolo po chorobe uz konecne…a este daco, ten lekar bol z BA alebo odkial? dakujem dakujem velmi pekne

Ahoj ja som to tiež mala po sexe ale mne stačilo keď som išla hneď potom na WC a bolo všetko OK. a vraj stačí dávať si šumivé C lebo C vitamín zabraňuje rozmnožovaniu baktérii aj v močovom mechúry