Zapal močoveho mechura

Ani ked hned bezim po styku na WC tak mi to nepomaha…to som robila stale, uprimne povedane po mesiaci mi to pekne liezlo na nervy, lebo mi ani nebolo treba a predsa som “musela” ist…a co sa tyka toho cecka, teraz som ho zacala brat, ale naozaj si nemyslim, ze by mi to malo nejak extra pomoct…uvidime:(

A da sa uzivat dlhodobo? lebo ked som si precitala neziaduce ucinky, ze je to take prirodne antibiotkum a ze nici aj tie “dobre” bakterie v nasom tele, neviem neviem…na mocovy mechur je to fakt take dobre?

Samozrejme, že sa dá užívať dlhodobo. Ja to užívam 2x denne - ráno a večer polievkovú lyžicu. Pozri,kým nevyskúšaš - nebudeš vedieť ako to funguje. A ak sa bojíš ,vedľajších" účinkov tak si uvedom, že tak isto na trávenie pôsobí každé antibiotikum, ktoré si doteraz užívala. Ja to riešim tak, že pijem denne pohár acidofilného mlieka alebo zjem na lačno odpoludnia jogurt s tými bio-kultúrami a to je všetko.

ahojte ja som bojovala s tymto problemom 20 rokov samozrejme navstevujem spickoveho doktora ktory mi pred rokom kedy som ho prvy krat navstivila diagnostykoval chronycky zapal mocoveho mechura vraj liecba trva dlksiu dobu musim mat velku trpezlivost.Palenie som mavala da sa povedat nonstop a po pohlavnom styku ani nehovorim a pocas neho ma to bolelo a bol to moc neprijemny pocit.No poviem Vam uplne o nicom.Mam 2krastne deti a uzastneho manzela no mne tento problem strpcoval zivot.Stacilo ma aby ma ofuklo a uz som citila rezanie.lekar mi dal antibiotyka 2krat po sebe a potom 23dni no ale 19den ma zacalo palit pri moceni tak ze som presedela na WC ,neviem ci to poznate, ale 3hodiny isto.Tak som lieky nedouzivala, co viem, ze sa robit nema.Lieky nenavidim z celeho srdca iba v pripade nudze atak som to nezvladla a vzdala som to.Chodievam do Bio obchodu casto , tu som vyrozpravala moj pribeh starej pani ,ktora mi v zapeti podala caj.Uistila som ju ze uz som pila asi tak 100 druhov caju a vzdy to malo chvilkovy ucinok a podaktore mi uz ani nezabrali.No ale stal sa zazrak on mi naozaj pomohol 1mesiac 2litre denne 2tyzdne prestavka a znova opakovat aspon raz.Teraz ho pijem preventyvne a 6mesiacov mam uz pokoj hlavne je to bez liekov a ja chodim lyzovat ,plavat vcera som vybehla von v kratkom tricku pri pohlavnom styku je tiez vsetko v poriaku .Lekara navstevujem stale ale ako som sa liecila to som mu nepovedala inak je mily ale bojim sa ze v buducnosti by ma nebral uplne vazne,ved ktory lekar vam uvery ze vdaka bylinkam som sa vyliecila.Verte mi aspon Vi a skuste ten bylinkovy zazrak inak na zazraky neverim ale na tento ano a vola sa"EKOFARM "zapal mocovich ciest.Verim ze Vam pomoze pa.Este je jeden dobry “EKOFARM” zapaly.

precitaj moj prispevok

Ahojte…mam problem s chronickými zápalmi mocového ustrojenstva. Liečená som bola veľakrát ATB ale o ničom…dokonca som mala aj hnis v obličkách…vždy po cca 2 mesiacoch sa mi to vracalo či bolo mínus alebo tropické horučavy…trpela som ako pes ked som močila až do slz…trvá to už min. 10 rokov s 3 ročnou prestávkou ked som bola 2 krát tehotná,zaujímavé počas tehotenstva som to nemala…ale teraz sa mi to zúročilo…mám veľký záujem o koloidné striebro,lebo počuvam iba samé pozitíva aké je to učinné…len mám otázku či je to vhodné aj na zápal obličiek a na hnis v obličkách či ich len zbytočne nepodráždi…za odpoved velmi pekne dakujem

Prave som si ho objednala…Tak dufam, ze mi pomoze:)

ahojte, mám 18 rokov a mala som prvýkrát zápal v decembri 2008. Liečila som sa Bisoptolom, začas to pomohlo, ale v septembri 2009 sa mi vrátil a v novembri zas. Lekári ma stále liečili antibiotikami čo mi privodilo aj gynekologické problémy. Dostala som lieky na 3 mesiace, kým som ich úžívala bolo všetko v poriadku ale teraz mi došli a zápal sa mi zas vrátil. Ja už neviem čo mám robiť, som zúfalá. Však mám ešte na také problémy málo rokov, neviem čo bude ked budem mať 40. Poradte mi prosím niekto :frowning:

ahoj nana skutocne ho vyskusaj a netrap sa potom to moc neprehanaj davaj si na seba pozor a preventyvne papaj a pi to co je na mocak dobre .Este som citala ze okrem hygieny pred pohlavnym stykom je dobre sa ist vycurat a po nom tiez vraj to vyplavi nejake bakterie.pa a drzim palce

este nieco ked sme nachylne na tento problem tak naozaj treba dodrziavat pitny rezim je to velmi dolezite aj v case ked sa citis ok.a v lekarni si kup C vitamin tiez je na to ako stvoreny.A ak sa rozhodnes pre antybiotika tak si aspon k nemu kup neviem ci sa to spravne pise CANDIVAK

este nieco ked sme nachylne na tento problem tak naozaj treba dodrziavat pitny rezim je to velmi dolezite aj v case ked sa citis ok.a v lekarni si kup C vitamin tiez je na to ako stvoreny.A ak sa rozhodnes pre antybiotika tak si aspon k nim kup neviem ci sa to spravne pise “CANDIVAC”

ja som tiež mávala problémy zaberá vitamín c denne povolená hranica dávky. moč okysluje a baktérie nemajú šancu.

janka precitaj si moj prispevok zo dna22.2 2010 a vyskusaj tento caj ECOFAM…ZAPAL MOCOVYCH CIEST. ZUZANA

prepac Jarka ECOFARM

Ahojte.Takže tiež ma ako vás postihla táto diagnóza v Januári tohto roku.To som ešte ani 16 nemala.Vtedy mi môj obvodný doktor predpísal antibiotiká Augmentin a silno mi tvrdil,že to určite prejde.Na istý čas bol pokoj od bolesti,ale teraz koncom Februára to prišlo zas.Krv v moči…teda vlastne to bola samá krv.Niečo strašné v ten večer.A na druhý deň akoby to zázrakom prešlo.A presne o týždeň sa to zopakovalo.To sa už doma na to nemohli pozerať a poslali ma zas k doktorovi,ktorý si myslel,že je to aj z pohlavného styku,ale radšej ma poslal k urológovi.Splnilo sa to,čo som nechcela a veru ma aj cievkovali.Zase som dostala antibiotiká,tento krát Suprax.Bolo to jasné - prechladnutie,zápal.Zákaz studených a bublinkových nápojov,štiplavých a príliš korenistých jedál.So sexom to nemalo nič spoločné.Pritom ani neviem ako som to dostala,každý deň chodím dobre oblečená,nosím body,pančuchy a pre istotu aj dvoje nohavičky a ponožky,pila som zakaždým len teplé bylinkové čaje.Dnes som bola na kontrole u lekára a povedal mi,že je všetko v poriadku…to som zvedavá,že dokedy…

ahoj chcem ti povedat ze to nebude timy tamponmy pretoze ja som ich nikdy nepouzivalaa trapim sa zo zapalmi uzasi 10rokov

ahojte kocky,v poslednej dobe tiez casto trpim zapalom mocovych ciest, zatial som ho mala dvakrat, preliecovane atb, avsak stale mam pocit, ze ho nemam poriadne prelieciny…vcera a dnes citim zas neprijemny pocit, ze potrebujem stale mocit,no pri poslednej navsteve lekara mi odporucil pit v takychto zaciatkoch nealkoholicke pivo,ktore je mocopudne ako snad nic ine, cim sa ako tak vyplavia bakterie…len si myslim, ze je to len kratkodoba pomoc a preto ma moc tesi, ze som tu nasla mnozstvo zaujimavych informacii, ktore mi dufam pomozu predchadzat zapalu. S tym repikom to urcite vyskusam, beriem to ako nieco co mi snad pomoze…skusim sa urcite este popytat lekara co mi povie ohladom koloidneho striebra.Kazdopadne ma mrzi, ze si tym musime prechadzat a ze zatial nie je zaruceny sposob ako tomu trvale predist:(snad v blizkej dobe sa pani vedci zameraju aj na nasu “minoritu” a na nieco pridu, pretoze zivot s neustale opakovanym zapalom nie je nic moc…

moni pocuj, pokial mas pocit po dobrati ATB ze ta to nepreslo tak ta to kua nepreslo, aj ked lekar tvrdi daco ine…ja som to mala tak isto, od oktobra do teraz som stale citila, ze ma to nepreslo. po dobrati ATB som isla k doktorovi po vysledky kultivacie, a on ze neni iste, ci tam daco mate alebo nie, ze vysledky su take ze ani oni nevedia. A ze ked citim ze ma to nepreslo, ze mi da dalsie tabletky, ked nic necitim, ze mi neda- no proste mal v pecku. Hoci som nechcela dalsie ATB, nechala som si ich aj tak predpisat a dako som sa odhodlala ich zas uzivat (cize dvoje ATB za sebou som jedla, jedny Nolicin a druhe Unasyn). A vies co sa stalo? po dlhej dobe od oktobra som sa normalne vycikala :slight_smile: cize mna to preslo az po dvoch ATB za sebou…cize ked mas pocit, ze ta to nepreslo, tak ta to fakt nepreslo, ja to poznam, tiez ma vsetci presviedcali ze ma to preslo, ale ja sama najlepsie viem…nechaj si to riadne a masivne vyliecit, co sa tyka toho striebra mam to doma, ale este som to neotvorila, tak neviem posudit…a tiez su dobre caje “ekofarm zapaly mocovych ciest”…a od barneys sirup brusnicovy z lekarne, daj si aj 4krat denne, hoci pisu ze max 2, ale ja som sa pytala v lekarni, pri akutnych problemoch treba moc aktivne okyslicit a s hentym to pojde jedna radost…neboj, zvladnes to :slight_smile:

ahojte,takisto mávam problémy so zápalmi,bola to vždy taká dvoj-troj denná záležitosť,vždy som to vyliečila pitím veľa litrov čaju a vody a bolo dobre.ale teraz už druhý týždeň mávam také bolesti,že neviem či ma bolí brucho,alebo v podbrušku a prechádza mi to do krížov,brucho mám ako v 5.mesiaci.včera som mala také bolesti v kĺboch,že som nemohla sedieť v práci,dnes je zatiaľ v pohode,ale už cítim kríže.hneď po skončení menštruácii,utekám doktorovi,len sa bojím,čo mi povie,lebo takto som sa ešte zle necítila.
a nevedela by mi prosím vás niektorá z vás poradiť,či môže používať intímne mydlo NIVEA aj môj partner,toto mne najviac vyhovuje.alebo existuje pre mužov zvlásť nejaké intímne mydlo,lebo jeho obyčajné sprchové mydlo mi škodí a po styku ma všetko páli.

Ja vám chcem odporučiť liek monural 3mg,ktorý musí predpísať lekár.Tiež som mala problémy s mechúrom po operácií a bolo to hrozné, ešte ked máte niekde cestovať,zabralo to a mám pokoj.