Zapal močoveho mechura

Wobenzym je super, mne osobne tiez pomohol, navyse je na trhu dlho a je z prirodnych zdrojov :slight_smile: takze osvedcena klasika

Máte niekto skúsenosti s uroval manosa Akut? Nedávno mi ho poradila lekárka, že je výborný pri akutných problémoch močových ciest. Ako samozrejme je potrebné navštíviť urológa, aby sa zistilo, či tam nie je nejaký väčší problém. Veľmi ma zaujalo, že probiotiká sa používajú aj pri problémoch s močovými cestami, tak sa pýtam, že či s tým má niekto aj osobné skúsenosti a aké má z toho pocity

Mne zatial najviac pomohlo oregano olej a kvapky s kapucinky az 2 mesiace som mal pokoj co bolo super nato ze som kapal kazdy tyzden beriem aj urinal non stop uz roky pijem len caje propolis uzivam antibiotik som bral aj 3 x rocne atd ale ja mam aj inne mocoidne problemy tak vam odporucam nasadit kapucinku a urobit si vlastne serum ked kvety zakvitnu semena namocit na 14 dni do liehu 40 percentneho vodka atd premiesavat ako propolis na slnecnom mieste ja uz mam semena kupene tak uvidime na jesen

Ahooojte. Aj ja od začiatku roku trpím stálym zápalom močového mechúra, mávam ho pravidelne dvakrát do mesiaca a doktor mi povedal, že prečo chodím k nemu tak často, za každým mi dá nejaké iné antibiotiká a je to vyriešené. Moja imunita je úplne oslabnutá a ja sa cítim pod stresom a vyčerpane zápaly mi dávajú poriadne zabrať. V lekárni som si nakúpila vitamínov proti zápalom už minimálne za sto eur a nič nepomáha. Prosím poradte mi čo ďalej som už z toho zúfalá. Netreba radšej vyhľadať imunológa, alebo niekoho iného? S partnerom plánujeme v najbližšej budúcnosti prírastok do rodiny, ale ak to bude pokračovať takto naďalej tak ostaneme bezdetní. Prosím poraďte, ďakujem

Dobry den napište mi pomôžem Vam lime@atlas.sk

Ahoj áno mám veľmi dobré skúsenosti :slight_smile: Brala som ho pri zo začiatku pri zápale močového mechúra a teraz ho používam, lebo v dôsledku zápalu sa mi objavil malý únik moču, ale už som to riešila aj s lekárkou, tak chcem najprv vyskúšať kegelové cviky a keďže to nie je až také nepríjemné, len keď sa ponáhľam, alebo cvičím, alebo hopkám či utekám, tak som si povedala, že to zatiaľ nebudem nejak drasticky riešiť, a zatiaľ sa mi dobre darí s kegelovými :wink: tak probiotiká môžeš používať napr. aj na akné :wink: záleží od problému, ale určite sa toho viac dozvieš na stránkach o probiotikách :wink:

Wau, kokso tu je tohho riadne veľa rozpísaného :slight_smile: Ja sa teda tiež podelím. So zápalom som našťastie mala problém len raz. Týždeň na antibiotikách v posteli a cítila som sa úplne strašne verte mi. Od vtedy sa snažím myslieť do predu, snažím sa vždy obliekať dobre a teplo, aby som mala zakryté kríže. Začala som pravidelne cvičiť, aby som bola fyzicky zdatnejšia prekonať akúkoľvek chorobu, jem céčko a brusnice - len tie domáce alebo zavárané a už som si vyskúšala aj probiotiká uroval manosa akut a zatiaľ som s nimi spokojná. Riešia trošku iný problém, ale pomáhajú aj na akútne zasiahnutie proti zápalu :wink:

Ahojte baby tak s mocovymi cestami sa trapim rok aj pol uz to budu dva roky co sa zacalo toto peklo. Presla som si 3 urologmi a 2 gynekologmi, co vam mozem odporucit je akutne zapaly poriadne preiecit antibiotikami dbat na doliecenie brusinky vitaminy probiotika caje, v inom pripade nelieceny nespravne lieceny zapal moze prejst do chronickej podoby a to uz je vacsia “sranda”. Presla som si cystoskopiou cystografiou, pohlavne choroby Negat. vsetky a stale sa mi vracia e coli v moci na to sa dalo antibiotika co narusi gynekologiu a dalsi problem je na svete a to ide ruka v ruke spolu. Co mi vcelku dost pomohlo bol roztok, kt. mi zavadzala urologycka do mocoveho mechura Kyselina hyaluronová na obnovenie pozapalovych zmien v MM, beriem aj urovaxom, niekde sa hovori ze s tym treba ist imunologycke no ja som tu moc nepochodila vsetko v poriadku, ale zapaly sa stale vracaju plus mam neustaly pocit ze ma tam dole nieco pali vyuzivala som za posledny rok aj pol 15 antibiotik sila aj na kona… moj stav je momentalne vydrzatelny ale niejeto stopercentne… pomaha mi mat nohy v teple po sexe sa VZDY vymocit inak je tu zapal do dna spat… , BABY VAZNE SI DAJTE POZOR NA TIETO VECI A NIC NEPODCENUJTE ( ja som doplatila na lahostajnost nasich lovenskych lekarov)

Tak prevencia by vždy mala byť a bohužiaľ som sa stretla už s toľkými nezodpovednými ženami / dievčatami, že mi ich už ani nie je ľúto. Vedia mnohé, že môžu ochorieť a dokonca môže to zasiahnuť až tak do organizmu, že nemusia mať deti. Ale očividne si každý myslí, že jemu sa to nemôže stať. Svoje som si odžila, po zápale sa mi ku všetkému “šťastiu” ešte vyskytol problém s únikom moču a bola som jasná. teraz poctivo papám brusnice + uroval manosa akut + cvičím a dopĺňam vitamíny. Neprajem žiadnej zápal a nieto ešte niečoho horšieho.

No ved ano ale mozes mi verit ze v mojom pripade a myslim ze v pripadoch mnoho dalsich dievcatzien k chronickemu zapalu dokaze doviest aj nezodpovedny doktor… v mojom pripade islo o zapal urologycky potom gynekologycky urolog bol tak super ze mi povedal na otazku ci to moze suviset s posvou ze "ja riesim posvu po pracovnej dobe ja som urolog " no hahahaha mozno vtedy by som sa mohla vyhnut zacarovanemu kruhu a podobnym problemom ktore z tych zapalov mam. Gynekologycka zasa ze vyter sme uz raz robili a preliecili tam uz nic nemoze byt viac mi vyter nebrala az po pol roku opakovanych zapaloch co som skoncila na pohotovosti s bolestami {neda sa ani opisat} mi povedala jedna doktorka ze mam oboch zmenit tak som aj spravila. No teraz ma najviac trapi ze sa z toho nemozem dostat myslim ze uz aj ked tam nejsu bakterie teda aj po dobrati xxxxxxx liekov mam bolest myslim ze prave v oblasti trigony v MM. PRETO som sem aj napisala lebo ked som mala tieto problemy zo zaciatku som ani netusila ze su nejake fora alebo diskusie a mohla som skor vediet ze to nieje v poriadku teky postup liecby… preto VSETKY BABYENY co citate tento prispevok nedajte sa odbit a pokial mozte dbajte na liecbu ak sa este da… lebo mat problem s mocovym mechurom je pre znu snad to najhorsie utrpenie plus gyn. …

Ahojte, ja som si so zapalom mocovych ciest vytrpela svoje, minuly rok som sa nachladila z mokrych plaviek. Bolest pri moceni, palenie, uplne peklo. POmohol mi az Wobenzym, ktory mi odporucila kamaratka.

Pri zapaloch moc. ciest sa mi uz niekolkokrat osvedcila kapucinka tinktura. Je to prirodne atb, velmi ucinne, odporucam vyskusat namiesto chem. atb s vedl. ucinkami: http://www.nutrimas.sk/Kapucinka-vacsia-liehovy-bylinny-extrakt-100ml-d376.htm

Mám 14 rokov a nachladnutá som už 2 týždne bude to hádam aj kúsok viacej… pijem urologický čaj, citrónovú vodu, a aj čistú vodu… vypijem denne tak 2 litre vody… a nič nezaberá… stále mi je tak isto… nemám ani žiadne bolesti, ani pálenie alebo rezanie pri močení a ešte som s týmto nebola u doktorky… brala som aj prášky CYS-CONTROL teraz som ich dobrala a nič… prosím o dáku radu… ale zajtra už idem ku doktorke isto chcem sa čo najskôr vyliečiť! : (

Reakcia na viaceré príspevky. Tiež trpím opisovanými problémami, cca 4x do roka beriem ATB, skúšam nájsť spôsob ako sa tomu vyhnúť už v počiatočnom štádiu, kedy podľa vône moču a divných pocitov viem s istotou povedať, že to na mňa ide, a to zásadne cez vik. Mám preto už aj rezervné ATB, pre prípad najhoršieho, že sú bolesti neznesiteľné. Zvýšila som príjem najlepšie 1. / ČISTEJ VODY z 1200-1800 a viac, odstátej cca od večera do rána. Podotýkam, piť treba v pravideľných intervaloch, aby sa baktérie nemali čas rozmnožiť, ale aby sa odplavovali. Ráno pripravím do nádoby na odstátie ďalšie množstvo vody. Započítava sa aj polievka, mlieko a i… Raz mi zabrala aj doma pripravená 2. / neriedená CVIKLOVÁ ŠŤAVA vypitá ráno, no druhý raz už nezabrala. Ale našla som posledný spôsob 3. / ZELENINOVÝ NÁPOJ: menšiu surovú cviklu najmeno nastrúham nie na najjemnejšej strane strúhadla, pridám cca 1, 5 dcl a viac vlažnej vody, štipku vegety a trocha oleja, rozmixujem ručným mixérom, precedím a pijem po dúškoch. Má to chuť polievky, čiže prirodzenú chuť. To vypijem ráno 10 min. po vypití pohára vody, či úplne ako prvé. Možností je viacej: ku cvikli môžem cez deň pridať aj 4. / INÚ ZELENINU: kúsok mrkvy, uhorky, paradajku, vňať z petržlenu, aj petržlen, reďkovku a pod… postup prípravy dodržím ako hore. Množstvo netreba preháňať, 2-3x denne stačí po 2-2, 5 dcl. Druhý či tretí deň sa môže cvikla aj vynechať, voľte iné druhy zeleniny, či príp. aj ovocie. Napr. väčšiu časť šťavy môže tvoriť niekedy šťava zo surového zemiaka. Nemiešajte ovocie so zeleninou okrem paradajky a uhorky-tie sú aj zeleninou aj ovocím. Celkovo tento nápoj pijem v prípade problémov cez deň častejšie, ak problémy prejdú, stačí raz denne, každý podľa seba. Pripravujem vždy čerstvé, no môže postáť aj niekoľko hod. v chladničke. Zatiaľ to zabralo, na druhý deň boli problémy preč. Počas problémov nekoreňte pokrmy, nejedzte nič presladené ani kysnuté. / Uznávam aj vývar z petržlenu, no zaberá slabšie, skôr ako doplnok. Napr. známa sa vyliečila konzumáciou bielych jogurtov /. Jedzte hlavne ČERVENÉ plody, plody vyhovujúce dobrej funkcii obličiek, alebo také, čo majú tvar mechúra, či obličky / strukoviny, tmavé, baklažán, čierny sezam, tmavé hrozno, ríbezle, slivky. MRKVA podporuje činnosť slizníc. OKRA je prirodzene slizká a vhodná na sliznice, rovnako aj výluh z ľanových semienok. Prajem skoré vyzdravenie. Ďakujem za rady v podobe močového penicilínu-kvapky z kapucínky, škoricovo-medovú vodu, uroval akut, a pod… Dbajte na teplo, teplé ponožky, pri počítači teplá deka na bedrá, nesadať na studené, vyhýbam sa kúpaliskám, iným bazénom, spoločným termálnym či rehabilit. vaniam, saune a pod. , používam jazerá… / pozn. : brusnice mi nezaberajú /.

Mne na opakované zápaly močových ciest mi pomohol Wobenzym chvilu to trvalo ale po dlhsom uzivani sa mi uz zapal mocových ciest nevratil skus viem ze pomophol vela ludom ci so zapalmy, mykozami ale aj posilnit imunitu

Na zápal močových ciest ti prírodné lieky nikdy nezaberú! alebo sa ti to hneď vráti, mám to odskúšané som odporca antibiotík a ani za boha som ich nechcela brať, žiaľ po troch týždňoch boja som nasadiť antibiotika musela a po pár dňoch to prešlo.

Veľa veľa vody, zmeniť stravovanie a aj štýl život a fungovania a plus brusnice, to mi pomohlo dostať sa z dlhodobých problémov so zápalmi

A brusnice ako caj alebo cerstve?

Brala som toto biocare.sk/eshop/produkt/brusn..., ale samozrejme piť vodu vodu a vodu :) Čerstve by som asi v zime moc nenašla :D A ak tak by som sa nedoplatila

Takto som ich este nevidela, videla sm nejake tie caje, ale super do buducna budem vediet