Zapalena pecen

Dobry den, neviete mi niekto poradit? Uz asi 4 mesiace mam zapalenu pecen - hodnoty bilirubin a S-ALT idu strasne pomaly dole. Pocas zapalu pecene mi bola pichnuta aj injekcia. Kliešťová encefalitída. Moze to mat nasledky, ze ten proces liecenia ide preto tak pomaly? Bral som Flavobion, Essenciale a teraz beriem uz druhe balenie Lagosa. Samozrejme, ze mam nasadenu aj dietu. Dakujem za Vase nazory a pomoc. Majo

Dobrý večer, nepochopila som túto vetu: počas zápalu mi bola pichnutá injekcia - kliešťová encefalitída. Totižto kliešťová encefalitída je zápalové ochorenie mozgu a mozgových blán, ktoré vzniká po prisatí nakazeného kliešťa na kožu a nie je to injekcia.

No a ja som bol proti nej ockovany dopredu, aby som ju nedostal.

Injekcia by nemala mať nijaký vplyv na liečbu Vašej pečene.

ahojte…nasla som tu iba tuto temu a rada by som ju obnovila…chcela by som sa vas opytat, ake ste mali priznaky ked vam zistili, ze mate zapalenu pecen?..uz mesiac na sebe pozorujem, ze som neustale unavena, ze mam bolesti v bruchu a na kozi sa mi objavuju take vyrazky alebo fliaciky (ci ako by som to nazvala)…moze to mat suvis s pecenou?..googlila som si to a tam mi to vkuse vyhadzovalo, ze to mozu byt problemy s pecenou…bojim sa ist k doktorovi:/…co myslite?

Lejs.y ahoj, ako prve by som ti chcela povedat, ze by si sa nemala bat ist k doktorovi. Ked mas taketo bolesti mala si tam uz davno byt. Nie je to sranda, ked takto trpis a nevies kvoli comu. Viem to z vlastnej skusenosti, kedze som dlho nechcela a mala som podobne priznaky ako ty, az raz ma manzel donutil a isla som a zistili mi, ze mam zapalenu pecen a uz to bolo dost vazne. Mna si potom nechali aj nejaky tyzden v nemocnici. Radsej chod skor aby potom uz nebolo neskoro. A to ta nechcem vobec plasit, len ti to hovorim z vlastnej skusenosti.

treba ist k lekarovi aby ti spravil pecenove testy. potom podla vysledku budes vediet co ti vlastne je. preco sa vlastne bojis ist k doktorovi? ved on ti nic zle nespravi.

Lejsy ja by som ti poradila siahnut aj po nejake bylinke… tusim nejake su take, ktore pomahaju na taketo problemy… ale samozrejme ti taktiez poradim, aby si isla k lekarovi… s takymito vecami sa nesranduje a zbytocne budes cakat… chod teraz a potom uz budes mat pokoj…

no baby, necakala som az tolko sprav, milo ste ma prekvapili…odpisem vam takto spolocne, kedze kazda mi kazete ist len k doktorovi…ja sa ale doktorov dost bojim a preto som tam doteraz nesla…myslela som, ze ma tieto tazkosti prejdu ale zatial neprechadzaju…povedala som si ze este do stredy pockam a potom ked tak pojdem…@ejvinta a ake bylinky su dobre na taketo tazkosti?..vies poradit?

Lejs.y čítala som si tak v rýchlosti aké máš problémy a mne to príde ako keby máš s pečeňou problémy. Na takéto ťažkosti je dobrý pestrec. Nepočula si ešte o ňom? Moja mamina, keď mala problémy s pečenou ho pila a uľavilo sa jej. Teraz ho pije aj len ako prevenciu. Vyskúšaj, za skúsenie nič nedáš

@radiss no tak o tomto som este nic nepocula…to mozno aj preto, ze doteraz som nemala ziadne taketo problemy…az posledne mesiace sa zacali prejavovat…nikdy som neskusala nieco taketo pit…a to sa ako uziva a co to vlastne je?..mohla by si mi napisat aj nejake podrobnejsie info, vdaka…

Lejsy viem ti poradit ale ako som si precitala tak @radiss ma uz predbehla… taktiez som ti chcela poradit pestrec mariansky… tato bylinka je najlepsia na pecen… moji znami, ktory mali problemy s pecenou a ja som im poradila pestrec si vsetci pochvalovali… zevraj ulavu hned pocitili… tak vyskusaj a uvidis, ci aj tebe zaberie tak dobre…

@ejvinta bola rychlejsia ako ty…ale dakujem ti, ze si mi chcela aj ty poradit…nevedela som, ze pestrec je taky dobry na pecen…no vies v com by si mi mohla poradit?..lebo som pozerala na internete ze pestrec je aj drveny alebo aj semienka…ktory je lepsi?..a ako je dobre ho uzivat?

ahoj lejsy, rada sa pripojim do diskusie ak to teda nebude vadit. dobre si si pozrela, ze je aj drveny a aj semienka. podla mojho nazoru je lepsi drveny. no kazdy ma iny nazor. ja si kupujem len drveny a uzivam kazdy den za malu lyzicku

@Swetluska nebude to vadit, ja som rada, ze sa tu naslo tolko bab, ktore mi chcu poradit a ktorym nerobi problem napisat skusenosti ake maju…takze podla teba je lepsi drveny?..a kde si ho kupujes?..lebo na internete ked som pozerala, tak je velmi vela znaciek a vobec neviem ktory si objednat…porad mi prosim ta este v tomto…

lejsy podla mojho nazoru je lepsi drveny. ale tak mas aj olej alebo aj tabletky. to je uz na tebe, co je pre teba najlepsie. ja drveny konzumujem priamo. ked som mala problemy, tak som aj 4x za den po 1 cajovej lyzicke a teraz si davam uz len rano a vecer. ale pri tomto drvenom si musis davat pozor, ze ho musis uzivat 45 minut po jedle a zapit dostatocnym mnozstvom vody. a este chces vediet z kade ho kupujem, tak ja si ho najcastejsie objednavam zo stranky koloid.sk

Lejsy a teraz zase pozeram, ze ma uz predbehla s informaciami @Swetluska… nejaka som opozdena, lebo sem nechodim uplne kazdy den a tym padom si neskoro vsimne spravu, ktoru si mi pisala… ale uplne suhlasim s nou… ja som uzivala tiez len drveny… a kamaratka mi spominala, ze ona si dava ten olej… ona si aj ten pochvaluje… uz je na tebe, co si vyberies a zakupis…

Baby a aky je rozdiel medzi drvenym a tym olejom? A neuzivala niektora z vas aj tabletky? Ja som nasla aj take na internete ze vyrabaju. Lenze vobec nemam s pestrecom skusenosti, tak som si povedala, ze najprv vyzistim a az potom si objednam. Aby som si neobjednala nieco zle. Vopred dakujem za odpoved:-)

žienky ja mám na vás tiež otázku ak vám to nebude vadiť, kamoška mi tiež poradilo tento pestrec ale ja jednoducho nedokážem len tak prehltnúť lyžičku toho drveného tak by zaujímalo či bude mať ten olej také isté účinky a či si ho môžem nakvapkať napríklad ráno do čaju?

@Swetluska aha, takze ty mas cisto skusenosti len s drevenym, hej?..ten vychadza asi aj cenovo najlepsie, nie?..tabletky a olej bude uz asi drahsi, ci sa mylim?..dakujem ti za tvoju odpoved…uz je len na mne sa rozhodnut…ale vyskusam asi presne tento isty a aj si ho objednam z tej stranky, ked hovoris, ze je dobry…nerada kupujem nieco o com nemam ziadne informacie…o tomto aspon mam od teba…
@Ejvinta no si jednoducho pomala :smiley: :smiley: no som rada, ze si ma utvrdila este v tom, ze aj ty uzivas drveny…idem ho hned objednat aby cim skor prisiel…este ma napadlo @Swetluska do kolkych dni by mi to malo prist?