Zápcha

ludia poradte mi co je najlepsie na zápchu a nepravidelnú stolicu.Mám s tým problémy.skúšala som vela vecí ako napr:ráno teplá voda,slivky,prehánadlové čaje.a nič mi nepomáha.ak mate nejake dobre skúsenosti ,či rady von s nimy prosím.

Klaudi vyskusaj Psylium da sa kupit v lekarni kazde rano na lacno rozmiesaj dve lyzicky psylia vo vlaznej vode a vypi a potom este jeden pohar vlaznej vody. Ale musis dodrziavat pitny rezim.

máš to odskúšané?a čo to je vlastne?

Ja uz to pouzivam asi 6 rokov a je to cista prirodna vlaknina nie je navykova a v lekarni stoji asi 4€. Ale musis skutocne vypit aspon 1,5l vody.

Klaudi,
v l.rade uprav pitný režim,aspon 3 l tekutin,
2. daj si spraviť črevnú sprchu
3. po nej aspon 3-4 mesiace užívať acidophili
zaručene pomôže,ale bez upravy putného režimu to nepôjde, môžeš skúšať čo chceš

dakujem za radu.
už som začala istý čas dodržiavat pitný režim,zatial nevypijem 3l ale 2l vody určite.
a vieš mi poradit aj v tej črevnej sprche čo by bolo najlepšie?

Klaudi
všetky rady sú dobré ,ktoré ti tu radia,no velmi účinný na črevnú sprchu je Colonix program.je to produkt na prírodnej báze.urob si črevnú sprchu ,najúčinnejšie by bolo si ju robit aspon 1 až 2 mesiace.viac informacii sa dozvieš na nete,stačí ak si do prehladávača napíšeš Colonix,potom si to len preštudovat.ja osobne s tým mám skúsenosti a vrele ti ho odporúčam.

Skus stavu z kyslej kapusty - je zdrava a na zapchu zabera. A papaj vela ovocia a zeleniny, vhodna je aj vlaknina - Psyllium, ci Benefibra. A vela tekutin!

dakujem Vám zatial za radu.ale ak mate este skusenosti napiste.

Musím reagovať na Colonix.Tento program som absolvovala 3 mesiace, počas ktorých som sa vyprázdňovala aj 3x denne. Skutočne išli so mňa všelijaké veci, ktoré nájdeš aj na obrázkoch,ale po ukončení užívania zasa to isté, zácpa. Tie veci nemáš na črevách, tak ako to prezentujú, ale tvoria sa z tej vlákniny, ktorá stojí majland a ňič to nerieši.Za pár € dostaneš v lekárni Psylium a urobí ti to tú istú službu. Treba veľa piť a jesť sušené ovocie (slivky, marhule, figy). Aj ovsenné vločky a ľanové semienko zaberajú. Treba skúšať, lebo nie vždy zaberie to isté. Pevné nervy, lebo s týmto problémom sa budeme trápiť až do smrti. Je nám to skrátka dané. Iveta

namoč 5 fíg do 250ml vody cez noc a ráno vypi vodu ,ale možeš aj tie figy.Mne to pomohlo

namoč 5 fíg do 250ml vody cez noc a ráno vypi vodu ,ale možeš aj tie figy.Mne to pomohlo

No tak žienky, ja som skúšala všetkooo,vlakninu,sušené slivky vo vode,ocot jablčný s vodou a medom nalačno,semienka,olej piť…ale u mňa to istí už len preháňadlo. Prosím, prosím pekne ešte o nejakú radu, som zúfala. Naozaj. :frowning: Ďakujem za každú radu, vyskúšam hneď.

Dobry den!Vyskusajte kivi.3-4 denne.Mne to pomohlo.

zdravým Vás ja by som sa chcel opýtať čo je najlepšie na zápchu nakolko moja sestra ma sklerozu multiplex a mám problemý zo silnou zapchou už 8dný nemala stolicu neviem ako dalej ako postupovať ani lekáry jej nevedia pomocť dávame jej sirup Dufplox ale ani to nezabera aku stravu by sme jej mali variť alebo ako dalej ak mi viete nejako poradiť budem velmi rád ale iba na e-mail lebo aj tuto stranku som našiel náhodov moj e-mail je : majko.cuprum@azet.sk zatial dakujem

Hm…Ďakujem za radu, ale slivky mi nezaberali, tak neviem, či toto pomôže. Bože prečo práve ja. Keď vidím môjho priateľa ako si spokojne ide na WC urobiť veľkú potrebu, len v tichosti mu môžem závidieť. Je to skvelý pocit… ćo by som za to dala…

Mne pomohla uplna nahoda, prestal som jest kupovany chlieb a zacal si piect vlastny v domacej pekarnicke. Suroviny pouzivam aj hotove zmesy, alebo normalne: muka, kvas, … Mal som so zapchou problemy cca. 3 roky, posledny rok to bolo uz dost neznesitelne, niekedy aj 5 dni bez stolice. Ine zdravotne problemy som nemal. Vyskusal som vsetky horeuvedene rady, ale az ten chlieb mi pomohol. Posledny mesiac normalna stolica kazdy den.

Skúste zakysané kultúry. Acidophilus lactobacilus. Robí to zázraky. Pri slabších stavoch pomôže aj mlieko. Množstvo si treba odskúšať, telo si to vyreguluje samo.

Ja mám tiež problém s vyprázdňovaním a určite najlepšie zaberá piť čistú vodu aspoň 2 l denne, záleží od vašej váhy, to je minimum. Vláknina, dá sa kúpiť v lekárni, ale pozor, musíte to presne dávkovať lebo, ak to preženiete, tak to z vás pojde jedine manuálne. A kvapky hylak forte to vedia dobre upraviť.

Pri zápche jednoznačne treba odkyslovať organizmus a to vo veľkom, takéto problémy poznám roky a začína to byť super, huby reishi sú geniálne, mám to od leansro.sk, a k tomu dopĺňam mikroorganizmy z lekárne GS Laktobacily Forte, je ich tam 10 miliárd, čo hrubé črevo jednoznačne potrebuje, inak dobre nefunguje. Žiadne preháňadlá.