Zápcha

Odporucam pit vela tekutin, okrem toho mne zabera, ked sa do teplej vody namocia susene slivky, da sa to postat a potom sa to vypije. Taktiez pomaha, aspon u mna uzivanie Espumisanu, ak ked nie vzdy a Psyllia. A samozrejme dolezite je konzumovat cerstve ovocie, zeleninu a kyslomlience vyrobky.

Zápcha mi začala ako som prestal chodiť na pivo. Treba naplniť črevá kvalitnou stravou (ovocie, zelenina, strukoviny, zemiaky, obilniny atď.) A za dobrým jedlom si dať jedno nealko pivo, alebo štamprlík slivovice, ktorý treba zapiť veľkým množstvom vody, asi 1 liter.

Zjedz jablko a zapi ho mliekom mne to pomohlo :smiley: a pi veľa tekutín

Zdravím Vás, ja som mala asi pol roka obrovské problémy so zápchou po liečbe antibiotikami. Nepomáhali mi klasické rady a neskôr už ani silne mineralizove vody z lekárne, psylium, či laxatívum Dulcosoft… aj 2 tyzdne som nesla normalne na wc…uz som bola z toho nestastna, ze nic nepomaha…

Dnes som uzdravená. Ako?
:slight_smile:

  1. ráno po zobudení vypijem 2 poháre mierne TEPLEJ VODY a zjem 2 KIWI
  2. na RAŇAJKY si dávam vločky uvarené vo vode alebo rastlinnom mlieku, ale musí to byť riedkej konzistencie. dám si tam aj nejaké čerstvé hrozno, občas sušené slivky, ktore boli predtým asi 30 min namočené vo vode, aj s tou vodou to pridám k vločkám
  3. počas jedál popíjam trocha teplej vody /jem 3x denne primerané množstvo, nie len troška, ale normálnu porciu/
  4. zeleninová POLIEVKA je veľmi účinná. Keď som bola v kritickej fáze, jedla som iba polievku s veľa zeleninou, až kým sa mi neuľavilo. Neskôr som do nej pridala vajíčko alebo strukoviny. Pre ľudí s tendenciou k zápche, aj keď to zrovna nie je akútny problém, je výborné mať aspoň raz denne polievku.
  5. veľmi pomáha aj CHLORELA, ideálne bio, dávala som si večer pred spaním, asi 8 tabletiek s pohárom vlažnej vody
  6. dávala som si olej , do šalátu panenský olivový a len tak na lyžici 2 x denne panenský slnečnicový+ľanový /pomer 4:1/
  7. každý deň som sa snažila mať nejaký POHYB
  8. postupne si vyriešiť záležitosti, ktoré ma dlhodobo stresovali. Stres môže zhoršovať zápchu. Mne to robil. Doprajte si duševný RELAX.
  9. zo začiatku som po raňajkách užívala úplne rozpustnú vlíkninu OPTIFIBRE, voľne predajnú v lekárni, tiež pomáha /1 odmerka v 2 dl teplej vody/.
  10. a veľmi dobre je nasadiť si aj PROBIOTIKÁ . Kvalitné sú Vivomix / 3 balenia-1 mesiac/
  11. a samozrejme VYHÝBAŤ SA veciam, ktoré podporujú zápchu: doplnky s obsahom ŽELEZA, cukor, biela múka, veľa mäsa, biela ryža…snažte sa tiež vyhýbať preháňadlám z lekárne, ak to naozaj nie je nutné, pretože sa ľahko stanete závislím a Vaša situácia sa z dlhodobého hladiska len zhorší.

Prajem Vám, aby Vám tiež pomohli tieto kroky. Dá sa to zvládnuť a stojí to za to.Ja teraz idem bežne 2x denne. a cítim sa oveľa lepšie, telo nie je zamorené toxínmi a o psychike ani nehovorím… :slight_smile: Teraz už nemusím užívať vlákninu, a na raňajky si už môžem dať aj celozrnný chlieb. Keď sa problém obnoví, len začnem striktnejšie dodržiavať tieto kroky a zanedlho je po zápche :grin:

ahojte, ahojte vsetci :slight_smile: je tu toho strasne vela popisaneho a po pravde nemam moc cas si to citat a aj su to dost stare veci, preto by som sa rada spytala, ci teraz neviete o niecom, co je ucinne na zapchu? nejaka vlaknina alebo nieco podobne? s cim mate dobre skusenosti?

Ahoj, od kedy ta trapia zapchy? Uz si nieco na to uzivala alebo vobec nic? Napis mi o tom viac, aby som ti vedela co najlepsie poradit.

Nooo, tak ja by som vam o problemoch so zapchami vedela rozpravat dlhe hodiny a verim ti Maja, ze to nie je prijemne. Mne velmi pomohla prirodna vlaknina, ktoru som si kupovala a stale si ju aj kupujem. Pijem ju pravidelne kazdy den. Moze sa pit aj dlhodobo a preto aj ked teraz uz nemam take tazkosti ale stale to pijem, aby sa mi to nevratilo. Preto by som sa mrkla po niecom podobnom :slight_smile:

julka trapia ma uz asi rok ale s takymi prestavkami. tymi prestavkami myslim, ze niekedy aj tri tyzden som v pohode, ze mam pravidelnu stolicu a potom znovu dajme tomu dva mesiace ma trapia zapchy. je to take divne a hlavne mi to uz strasne prekaza, lebo ked mam zapchy ma strasne aj brucho boli. skusala som uz kade co ale mam pocit, ze nic nezabralo, preto by som potrebovala nieco ozaj ucinne!

darenn aka prirodna vlaknina? daj aj konkretny nazov ak mozes.

Nooo, ta vlaknina sa vola OptiFibre. Je to rozpustna prirodna vlaknina. Prirodna preto, lebo neobsahuje ziadne chemikalie, ktore by telu skodili. Ziskava sa zo semien guarovej rastliny a preto sa jej hovori “prirodna”. Neviem, ci si o tomto produkte pocula, no ako som uz vyssie napisala, mne velmi pomaha.

pocujem ten nazov prvy krat a to pritom na zapchu som uz kade co mala. kde to prosim ta predavaju? a kto to vlastne vyraba?

Fakt? Co viem, tak tento produkt uz nejaku tu dobu na trhu je. Asi ti to nemal kto odporucit a preto si o nom nevedela/nepocula. Byt tebou ho ale vyskusam, lebo je akoze dost ucinny. Predava ho skoro kazda lekaren a vyraba ho Nestle.

Nestle? Oni vyrabaju aj lieky?

SIMILIA - tak ten produkt o ktorom tu baby pisu nie je tak celkom liek. Je to vyzivovy doplnok, ktory pomaha pri tazkostiach so zapchou a hnacke.

Najlepšie mi pomáha biely jogurt s vločkami, semiačkami orechami a kiwi pár krát do týždňa.Každý deň jedno kiwi a som bez zápchy. No samozrejme žiadne sladkosti a veľa pečiva

Ahaaaa tak lebo sa mi to proste nezdalo :slight_smile: Mna tiez obcas zapcha trapi, no zatial ju viem regulovat so susenymi slivkami

SIMILIA - tak to nemas az take velke problemy so zapchami, ked ti pomozu aj susene slivky. Ja som mavala take, ze nezaberalo nic a proste aj 5 dni som nevedela ist na velku stolicu. Vies si predstavit potom ake som mala bolesti brucha a hlavne ake som mala nafuknute brucho, bolo to nieco horsie. Preto aj teraz, ked uz nemam take tazkosti tak tento produkt pijem, len tak preventivne, aby sa mi to nahodou nevratilo.

noooo veru nemal mi to kto poradit, vsetkych co som sa pytala tak mi davali len take babske rady, ktore mne vobec nezaberali :frowning: musim ti ale napisat, ze OptiFibre som si v pondelok hned zakupila a uz ho pijem :slight_smile: dnes som uz konecne bola normalne aj na zachode. vyzera to slubne :wink:

to fakt mal taký rýchly účinok? môžem sa ťa opýtať ako si sa k nemu dostala, lebo mne by sa niečo také tiež zišlo. ako sa vlastne užíva

Ja som tiež obmedzila pečivo a jem hodne zeleniny a ovocia. Je to omnoho lepšie. A berem probiotiká

Ano Paulii, ma to rychly ucinok, nakolko to je plne rozpustna vlaknina, ktora hned sposobi to, ze clovek ide normalne na toaletu a nema tazkosti. Je to vysoko ucinna vlaknina, uzivala som ju aj ja, ked som mala problemy zo zapchami. Teraz uz konecne dlhsie obdobie nemam, tak to uz nepijem ale v zasobe doma v skrinke to mam stale :smiley: