Zápcha

Vlaknina ti pomoze na cely traviaci trakt, takze si myslim, ze aj toto nafuknutie by vedela zmiernit. Nema ti ako uskodit, takze by som ju vyskusala. Ja na nu napriklad nedam dopustit

Myslíš, že ma nebude nadúvať? Lebo som čítala, že aj maliny obsahujú veľa vlákniny a tie pritom keď zjem, tak ma z nich tiež nadúva :-/

Z malin ta naduva? To som este nepocula, ze by mal z nich niekto takyto problem

Ked ta z malin naduva, tak by som ich nejedla. Aj ja potraviny, z ktorych ma naduva jem len fakt vynimocne. Pises, ze mas problemy so stolicou, tak vyskusaj normalne nejaky produkt, ktory je proti zapcham/hnackam, napriklad ten OptiFibre, ktory tu uz baby spominali. To je vlaknina v prasku a z tej by ta nemalo ani naduvat ale mala by ti pomoct.

Vidíš, tak som asi prvá, čo ma s tým problém. Ale fakt som si všimla, že keď zjem maliny, tak mám pocit, že som taká nafúknutá a pritom maliny milujem ale dávam si pozor, kedy ich jem a koľko ich zjem. Preto by som potrebovala niečo iné, čo by mi pomohlo na nepravidelnú stolicu a z čoho by ma proste nenadúvalo. Viete poradiť?

Elis ved vyskusaj tu vlakninu, ktoru ti poradila Charllotte. Co som pozerala na internete, tak ma dobre ohlasy :slight_smile:

1 Like

Áno, rozhodla som sa, že ju vyskúšam. Za to predsa nič nedám. Pozerala som, že nie je taká drahá a hneď dnes z práce si ju pôjdem do lekárne kúpiť. Potom dám vedieť ako mi pasuje.

chcela by som poradit nieco na zapchu, ktora ma uz dlhodobejsie trapi a nic mi zatial nepomohlo. vyskusala som vselijake tipy a rady, co som nasla na internete, ale vsetko bolo aj tak zbytocne. ak je nieco, co zabralo vam, tak by som bola rada, keby ste poradili aj mne.

Hellkazu a to si co potom skusala, ked ti nic nezabralo?? Neverim tomu, ze by nic nepomohlo ani nejaky doplnok stravy.

skusala som vsetko mozne, rozne caje, tabletky, kvapky a aj ked mi nieco zabralo tak to malo bohuzial iba kratkodoby ucinok. Kedze ma zapcha trapi uz dlhsiu dobu chcela by som poradit nieco, co by malo dlhodobejsi ucinok.

Dievčatá mala som takéto problémy ohľadom zápchy bohužiaľ aj ja. Keď mi už zápcha trvala viac ako 2 dni, rozhodla som sa ísť do lekárne. Pani lekárnička mi poradila vlákninu OptiFibre, ktorá je na prírodnej báze a keďže som už bola zúfalá, tak som dala na jej rady a kúpila som si ju. Teraz som rada, lebo mi rýchlo zabrala a zápchy už viac nemám :slight_smile:

elizabetka to by ma nikdy nenapadlo ist do lekarne a spytat sa tam, co by mi mohlo pomoct. musim si brat od teba priklad. mozes mi cosi viac o tej vlaknine napisat? nepoznam ju.

Nie??? Ja tak fungujem stále! Aj keď má manžel nejaký problém, tak prvé čo idem sa spýtam v lekárni a keď mi tam nevedia poradiť, tak až potom kontaktujem lekára. Mnoho liekov je bez lekárskeho predpisu, takže zbytočne by som čakala niekoľko hodín u doktora, keď si viem takto priamo v lekárni kúpiť to, čo mi zaberie a pomôže. Môžem a čo by si chcela vedieť? Napíšem ti zatiaľ len toľko, že je to 100% rastlinná vláknina, ktorá nezaťažuje telo chémiou, získava sa zo semien guarovej rastliny, je voľno predajná a chuť má neutrálnu. Toto sú také základne informácie o nej a kľudne sa pýtaj, čo ťa ešte zaujíma.

aj ja niekedy tak namatkovo idem, ked mame nejaky problem len u nas v lekarni nie je stale dobra lekarnicka, niektore nevedia vobec poradit a to je potom na porazenie :frowning:

Presne viem o com hovoris Anetka, lebo aj u nas v dedine su take lekarnicky, ktore moc nevedia poradit. Oni podla receptu ale nazvu ti daju, co si pytas ale ze by ti vedeli poradit nejaku nahradu, ked nieco nemaju, tak to vobec nie. Preto si vacsinou na internete pozistujem ktore lieky, vyzivove doplnky su dobre a az potom idem do lekarne.

Hellkazu no hej, to su take veci, ze bud alebo. spominam si, ze ked sestra bola tehotna, vecne mala problemy so zapchou a bedakala, ze nemoze najst nic, co by jej pomohlo. stale vyjedala susene slivky a jogurty, ale to tiez nemalo stabilny ucinok. myslim, ze aj to bola skorej nahoda, ked to zaucinkovalo.

*tanka8891 tak som zacala aj ja robit, najskor si doma najdem na nete, co by som potrebovala a az potom idem do lekarne s hotovou vecou. alebo uz som spravila aj tak, ze som sadla do auta a isla radsej inam do lekarne.

elizabet lekarne beriem ako vydajne liekov, preto mi nenapadlo sa tam rovno ist informovat. ale budem vediet, ze je aj takato moznost. su to tabletky, alebo v akej forme sa predava? tabletky nemam rada, od malinka mam problem s tym, ked mam uzit nejaky liek.

V mnohých prípadoch by stačilo zájsť do lekárne a tam sa popýtať. Ale ako vravíš, už budeš vedieť :slight_smile: Nie sú to tabletky, môžeš byť pokojná. Je v práškovej forme a dávkuje sa odmerkou. Dávkovanie je rozdelené do dvoch kategórií, alebo ako by som to nazvala. Pre deti od 3 do 10 rokov a potom deti od 11 rokov plus dospelí.

elizabet to ma tesi, ze je praskova. staci ju uzivat len pokial nepominu problemy, ci ako to je? na niektorych liekoch alebo doplnkoch je vyslovene uvedene, ze sa nemozu uzivat dlhodobo. mne sa tieto problemy dost casto vracaju, preto sa pytam radsej dopredu, kym si ju zaobstaram. aby som nemusela hladat dalsie moznosti, ktore by mi vedeli pomoct.