Zápcha

Niekedy je lepsie to takto spravit. Moze sa stat, ze ani magistra v lekarni nemusi vediet o vsetkych moznostiach. To vlastne ani neviem, ci kazda lekaren musi mat v ponuke vsetky lieky alebo ako to funguje. Uz je taka doba, ze vela veci si vie clovek aj sam zistit, to je fajn. Tym ale nechcem povedat, ze sa treba spoliehat na to, co sa docitas na webe. Treba sa poradit radsej aj pred uzivanim doplnkov. Vsak to sa pise aj na liecivach, ze treba konzultovat s lekarom alebo lekarnikom.

Stačí, ale odporúča sa užívať aj dlhodobo. Neuškodí to, keď sa bude užívať ešte pár dní aspoň kým problémy odoznejú. Ono tá vláknina podporuje procesy v črevách a prispieva k správnemu tráveniu. Aby fungovalo všetko ako má :slight_smile: Keď k tomu pridáš dostatok pohybu a pitného režimu, tak snáď by sa ti problémy nemuseli už vracať ani.

Ahojte, prebehla som si debatu a vsimla som si, ze tu hovorite o vlaknine ako o niecom, co pomoze vyriesit problemy so zapchou. Netrapia taketo problemy mna, klop klop, ale deti v tabore, kde som bola ako animatorka. Teraz uz im asi nedokazem dodatocne poradit, ale predsa sa opytam. Mozno sa mi informacie zidu este aj buducnosti. Mozu aj taketo 10 11 rocne deticky uzivat tuto vlakninu? Ci mam patrat po niecom dalej?

To si Oli aka super, ze ti takto vlastne na cudzich detickach zalezi. Verim, ze v tabore si uzijete takychto problemov. Pre vela deti je nove prostredie stresujuce a moze sa to aj takymto sposobom prejavit. Plus este strava ina nez su zvyknute. Nemusis ale patrat dalej, vlaknina Optifibre je vhodna aj pre takto stare deti. Dokonca aj mensim neuskodi. Uvadzaju, ze sa moze uzivat od troch rokov. Tak uplne kludne si mozete do tabora zaobstarat.

Dobre si spravila, že si sem nazrela do debaty. Myslím, že vláknina by bola fajn pre detičky a je pre ne vhodná aj čo sa veku týka :slight_smile: To by si si presne už pozrela, aké je tam dávkovanie, alebo ti ho môžem prípadne aj poslať, ak by bolo treba. Čo sa mne na nej páči, tak to, že je bez nejakej príchuti, tak sa dá ľahko zamiešať do hocičoho. Dosť výhoda najmä takto pri deťoch by som povedala. Oni často odmietajú nové veci, tak by si mala o starosť menej, že by si ich musela na to ukecávať :slight_smile:

Tak vies, ja ich beriem vsetky ako svoje. Uz dlhe roky chodievam takto v lete robit animatorku, fakt ma to bavi :slight_smile: Mas pravdu, ze zmeny na deti takto casto vplyvaju. Preto hladam nieco, cim by som im vedela aspon nejak pomoct.
To si zlata. Skusim si to davkovanie pohladat, keby som nenasla, tak ti napisem, dobre? Nechcem ta s tym nejak zatazovat. Tomu som rada, ze je bez prichuti, lebo tazko im je niekedy vyhoviet. Takto by ani nevedeli, ze ju dostavaju. Teda jasne, ze to musi byt dopredu oznamene, ale vieme, ako to myslime.
A to teda tu vlakninu kupim len tak v lekarni, dobre som to pochopila? Myslim, ze je akoze volnopredajna a nie je treba na nu recept.

Teraz máte ešte nejaké táboty, či to len v lete, keď sú prázdniny? Preto sa pýtam, že kedy to chceš vyskúšať, či im bude zaberať. Myslím si, že pomôže. Potom ale daj isto vedieť. Len tak bez ničoho sa dá kúpiť, to je výhoda oproti nejakým iným doplnkom, na ktoré potrebuješ predpis od lekára. Dá sa objednať aj z internetových stránok, keby ti bolo lepšie takto.

Teraz uz nemavame. Niekedy sa spravia take vikendove dvojdnove, ze su len na jednu noc deti. To ale ubehni zakazdym tak rychlo, ze sa nestihneme ani spamatat. Mame vela aktivit, tak ten cas potom ide, ani nevies ako. Budem si to istotne pamatat. Uz som aj teraz vyuzila rady, co som tu dostala. Kamaratka mi vravela, ze ako jej mala nastupila do skolky, tak zacala mat problem s kakanim. Ze nevie, ci ozaj jej to nejde alebo ma len nejaky blok. Tak som jej povedala o tejto vlaknine a hovorila, ze behom dvoch dni to bolo naporiadku. Som bola rada, ze som mohla poradit a pomoct vdaka vam.

Skoda, ze si sa na to neopytala skorej Oli. Ale tak aspon na dalsi rok budes pripravena. Presne pre toto mam rada taketo kadejake diskusie. Clovek sa dozvie barsco nove a aha ako rychlo a vlastne aj necakane niekedy to vie zuzitkovat. Rychlo sa vie dat clovek dokopy, ked si pomoze takto tou vlakninou. Napomaha k spravnemu fungovaniu travenia a celych tych procesov, co prebiehaju v crevach. Pre deticky je to super, ze sa nemusia tolko trapit potom. Sama viem, ake to je, ked je dietatku nieco a ty musis sledovat iba a nevies pomoct. Preto som vdacna, ze som sa dostala k tejto vlaknine.

Vedeli by ste mi odporucit nejaky volnopredajny liek alebo nejaky doplnok, ktory by bol ucinny v boji proti zapche. Nestojim o nejake babske rady, keby ano, tak sa idem opytat mojej mamy. Chcem proste nieco, co mi zarucene a co najrychlejsie zaucinkuje. Ine zdravotne tazkosti alebo komplikacie nemam, tehotna tiez nie som.

Úplne ti rozumiem, že sa ti nechce skúšať kadejaké rady starých mám. Tiež radšej stavím rovno na niečo overené. Vláknina Optifibre by mohla stáť za vyskúšanie. S tou mám aj ja skúsenosť a u mňa zafunguje každý raz, keď ma začnú trápiť nejaké črevné záležitosti. Keby si aj bola tehotná, tak by to problém nebol. Ona je prírodná, takže nemá na nič zásadné vplyv. Dokonca ju môžu aj malé deti užívať.

Vies ako to je, poskusala by som vsetko mozne a nemuselo by mi nic zaucinkovat. Radsej pojdem na istotu. A kde lepsie najst niekoho, kto ma nieco overene vyskusane ako sa takto opytat. A kupim ju kde? V drogeri, lekarni alebo v tych obchodikoch so zdravymi potravinami? Tak to nemala mat nejake vedlajsie ucinky ani, ked aj tehotne a male deti ju mozu uzivat. To su take kategorie, na ktore sa zvlast prihliada, pokial ide o takto zdravotne zalezitosti.

Normálne v lekárni ju vieš dostať. Čo mám skúsenosť, tak hádam každá lekáreň ju má v ponuke. O tom, že by ju mali v drogérii som ešte nepočula. Predsa len je to nejaký ten doplnok stravy alebo ako by som to nazvala a to mi do drogérie moc nepasuje ani. Alebo si ju vieš objednať aj z netu. To je tiež fajn voľba. Sú eshopy, ktoré ti už na druhý deň od objednania vedia tovar doručiť. Tým pádom by si nemusela ani nikam chodiť, ale prišla by rovno vláknina k tebe.

No veru, ale nejak mi to vobec nenapadlo. Proste asi som bola moc zaneprazdnena dianim tam a nenapadlo mi to nejak riesit. Ale tak ako uz bolo povedane, budem pripravena aspon na dalsi rok, keby sa nieco taketo zase vyskytlo. A zo skusenosti viem, ze sa vyskytne, pretoze je to tak kazdy rok, ze nejake dieta proste ta zapcha chyti. Na sebe som ju este vyskusat nemusela. Chvalabohu ma ziadne taketo problemy nechytili, ale prezradim ti, ze mam ju uz aj ja doma zakupenu pre kazdy pripad.

Tak to je super, ze nemusim behat kade tade a zhanat. Zamierim rovno do lekarne, ked pojdem dnes na nakup. Normalne si ju len vypytam a uz bude vediet, co chcem, hej? Nebude na mna pozerat ako na nejake zjavenie, ze co to pytam. Lebo u nas robi niekedy taka odbornicka v lekarni, ze mam pocit, ze pozna tak paralen a tam to konci. A tak budem to mat cestou, tak sa zastavim. Je len teda jeden druh tejto znacky? A balenie?

Jasné, to nie je zase nejaká novinka na trhu, že by ju nepoznali. Tie lekárničky už to budú isto poznať a myslím si, že nebudeš ani prvá, čo ju bude pýtať. Aspoň v mojom okruhu, čo sa pohybujem je pomerne už dosť známa. Asi na tom budem mať najväčšie pričinenie práve ja :smiley: Áno, len táto jedna a v dvoch baleniach podľa veľkosti.

Trochu sa vam sem votriem dievcata. Ale potrebovala by som poradit nieco na zapchu. Ani nie tak pre mna, ako pre toho mojho. Ten s tym ma nejake problemy odrazu. Asi menej pohybu alebo co. Ked bolo teplo, stale volakde lobzoval, ci futbal, korcule, bicykel. Len teraz ako je chladnejsie, tak jednak sa mu moc nechce a kazdu chvilu nas mataju kadejake prehladnutia. Cize nie je ani moc kedy venovat sa tomu pohybu tak ako predtym.

To svedci ale o tom tym padom, ze je aj ucinna, ked ju tolko ludi uz pozna. Vsak hadam by nekupovali nieco, co im nezaberie, no nie? No inak, hlasim teda, ze som ju normalne zohnala u nas aj ked som do toho nevkladala velke nadeje, ale milo prekvapili. Vzala som rovno to vacsie, to sa aj viacej oplati cenovo.

barca ja mam zase presne opacny problem. co by som dala za taky aspon jeden den zapchy :smiley: neviem uz co by som vyskusala, proste, co zjem, to sa vo mne nejak neudrzi. a sa mi to celkom opakuje tento problem. bola som aj na vysetreniach ale nenasli nic, tak neviem, ci to mam nechat tak, alebo vymenit lekara, ze by som skusila aj niekam inam s tym ist. fakt neviem, co by som mala. tak na zatial aspon zhanam nieco, co by mi vedelo docasne takto pomoct, kym sa to nevyriesi cele ako jeden problem, ktory ani neviem vlastne, ci ma riesenie.

No myslím, že nie, však prečo by to niekto robil. Tak som rada, že sa ti podarilo aj u vás zohnať a nemusela si behať kade tade po lekárňach. Daj vedieť potom, keď sa vyskytne nejaký problém, že či zabrala a tak. Aby som ti to teraz neprivolala náhodou.