Zápcha

Slavcitka si to vymenime na par dni? :smiley: By sa nam asi obom ulavilo trochu. Aj sa ti uz podarilo dostat k niecomu? Akoze ci ti poradil niekto nieco alebo ci si ty sama nasla.

V takýchto prípadoch majú doplnky stravy dobrý úсčinok. Užívam vitamíny s jedlom stale. Cítim sa lepšie, ale boli vedľajšie úcčinky. Dlho trpela zápchou a poruchami trávenia. A nedávno som navštívila https://doktorpro.sk podľa odporúčaní. A teraz sa cítim oveľa lepšie. Prajem vám, aby ste sa tiež cítili dobre

Tak kazdemu vyhovuje asi nieco ine. Niekedy je lepsie aj viacej toho poskusat, kym clovek najde to, co mu pasuje. Ja som takto natrafila na tuto vlakninu, co som spominala a ta mi robi asi najlepsie, keby to tak mam posudit. Aj vies, co bolo u teba pricinou tychto problemov?

O akej vláknine hovoríš? Lebo ja som jednu nedávno kúpila a ti poviem, že to nie je bohviečo. To som v zdravej výžive kupovala a mala som asi prehnané nároky na ňu. Fakt ze otrasná pachuť, sorry za výraz, ale inak sa to ani nedá povedať. Takže rada si nechám poradiť.

No to poznam, tiez uz mam s takouto podobnou skusenost a nie dobru. Ale uplne opacny pripad je Optifibre, to je ta vlaknina, co som spominala. Ta je bez chuti, takze taketo nieco nehrozi v jej pripade, ze by si ju este pol dna citila v ustach. Pekne krasne staci rozmiesat hoc aj vo vode, vypijes a vybavene.

Mála som tiež problémy zo zápchou ale prišla som ku lekárom https://doktorpro.sk/departments/proctology riesit moj problem. Som spokojná s kompetenciou lekárov, pretože problémy so zápchou môžu dlho sedietť a kapusta alebo kyslá smotana alebo cvikla to nedokážu vyriešiť.

barca kde nepomohli lekari, tam pomohli rady od bab v diskusii. skusila som si kupit tu vlakninu, co tu spominala jedna. Optifibre sa to vola a ti poviem, ze mi pomohla. behom druheho dna som uz citila, ze sa nieco deje. spoliehala som na nu, ze pomoze, ked som si precitala dobre skusenosti, ale som necakala, ze tak rychlo zaberie. ale vsak to je len dobre :blush:

Elizabeta do čoho tak si ju zvykneš pridávať? Či to je úplne jedno? Niekedy bývajú kadejaké odporúčanie, že čo sa ako má a čo sa nesmie, tak preto sa pýtam.
Slavcitka teba aké problémy trápili, keď si ju začala užívať? Či len tak preventívne, aby všetko fungovalo ako má?

Najcastejsie si zvyknem do caju. Akurat co je pisane, ze tak nie do bublinkovych napojov. Ale to podla mna akurat tak skrz to, ze ked miesas nieco bublinkove, tak to zvykne vypenit. Ale mozes aj do polievky, do kase, no proste hocikam. Chut napoja alebo jedla to nezmeni, takze to mas uplne jedno.

Ľanové semená pomáhajú. Ja osobne brúsim ľanové semená sáma. Kupujem to v DM