Zarastanie nechtov na nohe

Dobry den, vie mi niekto surne rychlo poradit, ci je nutne ist uz len k chirurgovi, alebo poznate iny sposob liecenia? Ide o zarastanie nechtov na palci na nohe, mam tam uz aj vyrastok, akoby uz tkaniva, vychadzajuce tkanivo, je to zapalene, ale skusam kamilky a obycajne prikladanie alpy v tampone. Dakujem velmi pekne.

Ja som s tymto problémom chodila ku pedikerke…pomaly sikovne mi to zahojila spolu s tycinkou s nazvom Lapis. Ale vratilo sa mi to, potom som skusila chirurgicke osetrenie, bolo to sice bolestnejsie, necht vyzera tak ze by sa to nemalo vratit.

so zarastajucim nechtom si vie poradit sikovna pedikarka rostrednictvom šponovych korektorov.

moja pedikérka to upravuje zákazníkom v pohode. Ale je to na viac sedení…

dobry den, dakujem za info, v akom stadiu ste mali necht? potierala vam uz kusok akoby maska, lapisom? tak mi to urobil chirurg, no vyzera to tak ako predtym.

Chirurg mi to nepotieral Lapisom, on mi casť nechta jednoduchym kratkym zakrokom odstranil, tu cast ktora zarastala…bolo to pod umrtvovackou, nebolelo to iba to ze som den dva mala malo chodit…Teraz je to uplne fajn.A to stadium…(bol to uz taky zarastajuci vyrastok) Drzim palce a prajem skore uzdravenie.

ja som sa stim babral 2 roky a nic nepomahalo barz jake cinske prkotini alebo tak dal som si ho strhnut a este ma caka druha noha !! :frowning: je to velmi bolestive
:frowning:

no ja som to mala dvakrat ale to uz som mala pod nechtom hnis a taku zrazeninu krvi tak mi necht chirurgicky odstranili a odvtedy mam pokoj… 3x klop na drevo :slight_smile:

ahojte, zarastaním nechtov trpím dlhodobo ja aj moja dcéra. cca 3x to riešil u mňa chirurg,kt. odrezal zarastajúcu časť zboku, ale vždy sa to vrátilo. pedikérka sa v tom vŕtala asi 8 krát, bezvýsledne. pred dvoma týždňami bola moja dcéra na plastiku nechtového lôžka. má odstránenú dobrú štvrťku nechta… ale pekne sa to hojí. verím, že sa to nevráti. veľmi ma zaujala možnosť použiť tie šponové korektory. kamarátka, ty máš s tým osobnú skúsenosť? na nete je o tom málo info, díky

Lekár mi vysvetlil, že mi necht rastie v zlom uhle, vraj to môže byť preto, lebo som si nechty na nohách strihala dookrúhla. Majú sa strihať rovno, aby bočný koniec vyčnieval z pokožky vonku. Najprv som šla za kožným lekárom, ktorý mi zarastajúcu časť odstrihol. Ale povedal, že tú istú službu mi môže poskytnúť aj dobrá pedikérka. Stalo sa. A dala mi neoceniteľnú radu: Najprv treba odstrihnúť zboku necht až do miesta, kde začína rásť krivo, teda do kože. Ako necht začne rásť, treba ho stále podkladať vatou, aby rástol rovno. Robím to už pol roka a funguje to. Sama som si vždy po rozmočení nôh pomocou pilníka (pozor aby bol vydezinfikovaný) zatláčam kúsok vaty a nechty sú už vonku. Takže to nie je nič hrozné. Ak ti to teraz hnisá, najprv to musíš vyliečiť u kožného. Ináč to nejde, nech ti dá niečo na to, aby ustúpil zápal a potom sa snaž postupne necht vyrovnávať. Poškodené lôžko sa môže časom vyformovať, ale dlhšie to budeš mať akoby “divé mäso”. Ešte niečo. Ak som mala to miesto citlivé a hrozilo, že sa to zapáli, namočila som si vatu do alpy, do ktorej som dva dni predtým vhodila 20 klinčekov. Ten recept mi raz poradila jedna múdra pani. Je to dobré na akékoľvek zapálené miesto. Vyskúšaj! Ešte niečo: aj keď chirurg časť nechta chirurgicky odstráni, on zasa porastie a zasa nakrivo, lebo tak je už vyformované lôžko. Takže sa nenechaj učičíkať, že po tomto úkone je už všetko v poriadku. :)))

ahoj nika, máš pravdu, chirurg to vystrihne, ale problém sa po čase objaví opäť. snáď istá nádej na úspech je, len ak urobí súčasne aj plastiku lôžka, čiže ho zmenší, skráti. moja dcéra to absolvovala pred dvoma týždňami. ja mám ten problém tiež - my to v rodine dedíme- chirurg mi to zrezal 3x a zarastá to zas. nehnisá to, lebo tam sústavne dávam Betadine, Flavin alebo Ibalgin masť… skúsim to podľa tvojej rady podkladať vatou, snáď to vypiplem bez chirurga sama. je ten tvoj nechet po polroku v poriadku? nezarastá? tá vata ti tam drží, nevypadáva ti? ďakujem

PRE KAMARÁTKU
máš osobnú skúsenosť s použitím šponových korektorov? napíš, vďaka

Ahoj, som rada, že môžem pomôcť. Nechty mám krásne ako nikdy predtým, sú rovné a krásne veľké (nie ako predtým - ísť vonku v sandálkach na opätku NEMYSLITEĽNÉ). Vata: zo začiatku som ju vymieňala každý deň, lebo dobre nedržala (ale prešla som jej cez rozum tým, že som si oblepila palec leukoplastom). Ale ako necht rastie, teraz ju mám aj týždeň. Ani pri sprchovaní nevypadne. Zo štyroch kútikov ju mám už len v jednom. Takže to lôžko sa dá aj bez pomoci chirurga formovať, zvlášť u detí. U dospelých je to možno ťažšie, ale mne to šlo (mám 33). Želám krásne nôžky :slight_smile: Nika

Ahojte, ako tak čítam, máme všetci niečo spoločné. Len som sa chcela opýtať, že čo myslíte doslovne pod tým zarastaním? Že sa vám zarývajú “len” kútiky nechtov do mäsa? Lebo mne sa práveže nezarývajú kútiky, ale bok nechta priamo v tej ryhe a tam mi to hnisá. A nemám ani žiadny výrastok zatiaľ. Ako by som sa mala podľa vás pohnúť ďalej? Je to len začiatočné štádium, alebo ako?

Je to len začiatok no ak to už hnisá tak treba konať. Po prvé odporúčam ošetrenie batrafen krem. Je to proti hnisaniu. Velmo jednoducho sa dá pomôcť rozrezať tenkú hadičku 3-4mm dlhú 1cm(kontox sprej )po dĺžke a nasunuť na nechet do miesta zarastania. Vznikne tak tunel a nechet nezarastá.Meso sa zahojí po 14 dňoch. Počas tohto liečenia treba ranu čistiť rostokom peroxidu a Betadine. Ak sa už nachádza divé meso tak odporúčam Lápisovú tičinku. Treba zoškrabať povlak a namočiť. treba dávať pozor a natierať len divé mäso.Po 14 dnoch odumretú časť strhnete. Ak to nepostačuje tak odporúčam Sklerotizáciu laserom . Je to bolestivé len počas zákroku aj to min. Ak už to presiahlo rámec bolesti tak jednoznačne treba chirulgický zákrok a ten prebieha tak ako píšem na začiatku . Nezabránite však umŕtveniu čo je dosť bolestivé. Netreba však trhať nechet a ani bolesť nieje skoro žiadna . Po 14 dnoch ani neviete že sa niečo konalo na rozdiel od strhnutia. Ak máte dotaz alebo chcete kontakt na zákrok tak @.

Len doplním že hadičku treba prelepiť páskou proti posuvu a dať na to vatu ako ochranu pretože na hadičku nesmie nič tlačiť bo je to potom dosť bolestive . Vata alebo niečo podobné tomu jednoznačne zamedzuje. Ak máte tú možnosť tak je to najlepšie zaistiť sietovanou bandážou .jednoducho sa navlečie na prst a vata ani hadiška sa neposúva a ani lič netlačí. Taktiež čistenie je jednoduchšie.

ahoj Nikuška,
takže môžem ísť aj ku pedikérke ked mám takýto problém mne tie špice no ako konce nechta zarastajú. Myslíš že mi s tým by vedela pomôct bez návštevi lekára.Ďakujem

Janka I.

no, ahojte, tak ja sa trapim pred pol rokom mi chirurg odstranil kusok nechta, masko vyrastajuce som uz zlikvidovala lapisom, no hnis a hnisa to riadne stale, a zacina mi konecne po dlhej dobe rast aj necht, no mam to tam velmi bolestive a neviem ci tam mozem uz teraz vkladat vaticku. poradte. este si uz druhy den davam gafrovu mast s ichtamolom. co vy na to?
dakujem mooooooooooc

vratim sa k tomu vkladaniu vaticky, kedze to ja mam dost bolestive asi ako kazdy, pre zaciatok staci postupne podvihovat necht?az kym sa nedotlacim s vatickou k zarastajucemu miestu? alebo je lepsi sposob nasunut hadicku na necht, tak ako popisal kamarat?

Dobrý deň, rada by som poradila všetkým s problémom zarastania nechtov na nohe. Je to veľmi jednoduché a u mňa to na 100 % zaberá. Stačí si vymočiť nohy, aby necht zmäkol a ostrou časťou nožničiek vyškriabať stred nechtu (zoškriabať časť povrchu). Týmto spôsobom sa stred nechtu zoslabí a boky sa uvoľnia. Toto poradila mojej mame asi pred 20 rokmi jedna doktorka potom, ako si mama vytrpela viackrát strhnutie nechtu. Prajem veľa úspechov a snáď to väčšine z vás pomôže.

Ahojte,mam problem a bojim sa ist lekarovi vystrihovala som si nechet na palci a asi som si zastrihla viac ako som mala a tyzden no presne neviem mi tam nieco narastlo na tom mieste kde som si to strihala vyzera to ako ked mesa a okolo to hnisa ked asem tam o aj pobolieva hlavne ked i narazim palec prosim vas ak ma stym niekto skusenosti nech mi poradi ako sa toho zbavit som zufala prosim DAkujem