Zatekanie hlienov

Co sposobuje alebo co je pricinou zatekania hlienov do krku? Mam tento problem uz dlho, bola som u svojej obvodnej lekarky, dala mi na nejaky cas antibiotika, ale nic sa po nich nezmenilo, dalej mi s danym problemom nic neporadila, nie je to ani z nejakej alergie, nie som alergicka na nic bola som na vysetreni, napriek tomu, ze mi zistila, ze nie som na nic alergicka, predpisala mi dvoje lieky, ale po tych sa takisto nic nezmenilo, chora som nebola cca. 15-20 rokov, ziadne chripky, anginy, problemy s hrdlom - nic a stale mi hlieny zatekaju do hrdla, nos mam suchy a ked mam plny a vyfukam si, tak za 5 sekund musim prehltat alebo vypluvat hlieny, lezie mi to na nervy, nechapem, ze neexistuje nejaky liek, ktory by predpisal lekar a bol by pokoj, nechcem kupovat ziadne pripravky ako koloidne striebro a pod., lebo som toto pri inom probleme vyskusala a nic nepomohlo, len som vyhodila peniaze, najhorsie je, ze mam s tymto zatekanim spojeny aj zapch z ust a pokial sa toho nezbavim, tak mi bude smrdiet z pusy do smrti? Som zufala, ak mate nejaku radu ako sa toho zbavit, budem rada.

Dobrý deň, aj ja mám podobný problém so zatekaním hlienov. Už to mám asi 5 rokov. Najprv som sa liečila antibiotikami od obvodnej lekárky, potom ma poslala na krčné. Využívala som lieky a nič. Všetko ostalo ako pred liečením. Stále musím vykašliavať a nie vždy sa mi to dá, alebo prehĺtať: Tiež sa to nie vždy dá. Je mi to nepríjemné. Hlavne keď mám s niekým rozprávať a zrazu mi zatiahne hlas s hlienmi. Tiež už neviem čo robiť ani prečo a z akej príčiny to vznikne. Ak si niekto vyliečil, resp. zbavil sa týchto problémov nech nám dá radu. Ďakujem

Ja mám tiež podobný problém. Stále mi zateká hlien do hrdla. Každé ráno vykašlem zatečený hlien a potom cez deň ho priebežne vypľujem. Je to nechutné. Ešte že som chlap - tým sa to asi viac toleruje. Z toho obtekajúceho hlienu sa mi zapáli hrdlo a už som v tom. Ten istý kolotoč. Antibiotiká, PN, trochu dobre a potom znova. Počul som, že to môže byť aj zo zubov. Teraz som znovu chorý, ale keď ma to prejde, idem k zubárke, nech mi spraví RTG a komplet vyšetrenie.

Dobry den. aj ja mam takyto isty problem zo zatekanim hlienu do hrdla. je nato vlastne riesenie ako to odstranit? lebo lekari s tym nic nerobia. je to velmi neprijemne. ak budete nieco vediet ohladom liecby ako odstranit tento problem dajte mi vediet dakujem kazdemu.

Mám ten istý problém, už som zúfalá. Bola som na plúcnom, na gastroentolog. ambulancii, na imunologii a okrem krátkodobého zlepšenia nič. Bylinky, cibuľa, cesnak - nefunguje. Už 10 r. sa trápim. rada nad zlato.

Snehuliak, davno si pisala, ako sa maš teraz? Daj si vyšetriť to čo ti zateká, vychrkni to do sputovky a do labáku s tým. Moja skúsenosť. Zistia, že máš chlamky pľúcne aj candidu albicans. Nevedia to liečiť, ešte viac ochorieš od liekov čo ti dajú. Potom hľadáš alternatívne liečenie a zrazu zistíš, že zvažuješ či máš kúpiť chlieb alebo uzdravujúce panenské olejky aby sa ti trochu tvoje problémy zmiernili.

Tomas, pred troma rokmi som to čo ty mala aj ja. Teraz sa to zhoršilo, prešlo to na priedušky a už to nie je kvapalne, ale hustejšie ako huspenina, no ale čo mám robiť, moje vysvetlenie lekárom pripadá, že som šibnutá. No a čo som tu prelúskala na internete ohľadom chlam., candi. albicans je nemožne, že sa z toho dostanem. Vzdala som sa, mám strach, že sa to dostane do celého organizmu a potom mi už naozaj švihne.

Mam ten isty problem, aj vsetko co ste popisali, neviem si rady ani ja

Skúste si dať odstrániť nosne mandle, možno že Vám to pomôže, ja síce s tým skúsenosti nemám, ale hovori mi to logika a potom, pravidelné saunovanie, veľmi pomáha.

Nosna mandla vekom zanika až sa strati, ine je to s kčnej mandli…

Na ten problem s hlienom, prestante fajcit ak ste fajciar. A kupte si antialergikum ZODAC. Plus raz tyzdenne do nejakej solnej jaskyne, popripade aj viackrat.

Ten zodac pomohol mne, (sme alergicky na prach a roztoce a na ostatne mikrocastice zo vzduchu, vsetci co mame tento problem, 97% z nas) a plus si striekavam prebezne Vincentku spej do nosa rano a vecer, alebo aj cez den to neni navikove kedze je to mineralna voda, a nie nejaky chem. roztok. Potom vcera som bol v solnej umelo vytvorenej jaskyne, odporucma kazdem, jedna je v ZM na Dlhej 64, a dalsia v Nitre, a v BA.
S pozdravom Jaro.

Dobrý deň. Mám veľmi podobne problémy, avšak neverím že je to spôsobene alergiou kedže som sam aj hromadu liekov na alergiu bral ale bezvýsledne, teda zatekanie do hrdla to vôbec neriešilo. Najprv mi boli nasadene ako prevencia, neskôr mi zistili skutočne aj alergiu na roztoče, nuž myslím že tá sa takto neprejavuje, teda pocitom zatekania hlienov až do hrdla ktoré mi zdvíhajú žalúdok tak ich vypľúvam. Je to hrozne neprijemne a obmedzujúce už v ktorejkoľvek profesii, hlavne v takej kde je treba sa prezentovať. Navštevoval som pravidelne ORL aj Pľúcne ambulancie kde mi boli urobene testy ktorých výsledok bol stále negatívny. Po internete je možne nájsť hromadu diagnóz ktoré pre ochotu lekárov nieje stále možne tak ľahko otestovať ale ak to niekomu z vás pomôže budem rád.
Gastroezofágová refluxová choroba. Ďalším týždňom som objednaný na Gastrológiu nuž keď mi tú chorobu nediagnostikujú aspoň ju budem môcť vylúčiť ako tie predchádzajúce.
http://www.gastroenterolog.com/index.php?option=com_content&view=article&id=66
S pozdravom Marko

Marko, mam ten isty problem zatekania hlienov a zistili mi staphylokoka aurea, s tym, ze mi stale zatekaju hlieny a ked dorazim na ORL, vtedy mam vsetko v poriadku, ziadne zatekanie, ale povacsine mi az tak zateka, ze sa velmi dusim, neviem ako to uz mam lekatovi vysvetlit, uz som zufala, bola som uz 2x operovana a stale sa mi tam ten staphylokok drzi.

Zdravím vás.
Bohužiaľ mám aj ja dlhodobo ten istý problém.
Môže byť problém aj v psychike, prechladenia krčnej chrbtice, následky po úrazoch a podobne.
Mne pomáha čo najčastejšie vypľuť hlieny, chrániť krk pred chladom, dožičiť si pôžitok pri piecke, na slnku, uvoľňovať krčnú chrbticu, ale hlavne psychicky neupadnúť - pokud ješte žijem je všechno OK :slight_smile:
Ľ.

Ahoj snehuliak, mám rovnaký problém ako vy všetci, čo sem píšete, je to už dávno, čo ste sem písali, pomohlo vám od vtedy niečo? pomôže mi niekto? Tiež som brala zodac a sprej do nosa, vôbec mi to nepomohlo… som z toho zúfalá : /

Ahoj macka, mam ten isty problem, je to zufalstvo

Pomaha nosny sprej, zazvorovy a cesnakovy odvar, mumio ciste z lekarne a dobra hygiena respektrive sauna dlhodobo.

Neskúsili ste dať sa vyšetriť na Candidu a pľúcne chlamýdie, prípadne mykoplazmu? To sú častí vyvolávači chorôb dýchacích ciest. Väčšinou žijú okrem chlamýdií s telom relatívne v mieri, ale pri premnožení môžu spôsobovať závažné problémy.
To všetko sa dá zistiť len analýzou, zároveň sa dá zistiť citlivosť na antibiotiká, takže sa predpíšu cielene na tento problém. Pri kandide je to zložitejšie, tam treba držať diétu bez cukrov, droždia, a užívať bylinkové preparáty na báze materinej dúšky, oregana a pod.

Dobrý deň. Tak s tym oreganom uplne suhlasim. Odkedy ho davam viac do jedál, zateká mi hlien podstatne menej. Sice to neužívam ako bylinný produkt, ale čosi pravdy na tom bude.

Dobry den mam tiez problem zo zatekanim hlienu do krku uz cca Rok a nic mi nepomaha este mam dotoho aj nadchu cize sa mi aj zle dycha doktorka mi dala lieky na alergiu ale nic nepomohlo ked som jej to povedal dala dalsie a takto skusala este viacrj ktaz kym ma to neomrzelo a musel som len vyhadzovat peniaze a citl som sa ako pokusny kralik vyskusal som uz hocico nic mi zatial nezabralo neviem co by to mohlo byt vidim ze takezo problemy trapia viacej ludi a ak by niekdo vedel tak nech poradi ako sa toho zbavit lebo mi to strasne otravuje zivot a som uz zufaly a vyskusal by som rozhodne vsetko aby som sa toho zbavil teraz som si dval este robit vysledky na alerg ale vsetko ok tak neviem co to moze byt za svinstvo ked ani sam lekar nevie povedat diagnozu co to vlastne je takze asi tolko k tomuto