Zavislost na liekoch - Neurol

Chcela by som sa poradit o skusenostiach v priebehu par mesiacov 4-5 som zostala zavisla na Neurole 0.25 mg, snazim sa znizovat davku, ale je to tak tazke. Prosim, ak mal niekto skusenost a dokazal to, rada by som sa poradila, vopred dakujem, Maja.

Majulka, ja som už raz zažívanie Neurolu prerušila. Brala som ho asi pol roka v dosť veľkých dávkach. A keď sa mi stav zlepšil, tak som ho bez akýchkoľvek problémov vysadila. Teraz ho žial beriem znovu, ale myslím si, že keď mi bude opäť lepšie, tak sa ho zase zbavím bez problémov. Keď by si chcela pokecať, kľudne mi napíš na lili929@azet.sk. Držím palce

Ahoj, chcem reagovat na Vas problem. Po navrate zo sluzby, /opatrovatelka/ kde som vydrzala len silou vole, som mala vysoky tlak, co v mojom pripade bolo velmi vynimocne, musela som ist na pohotovost. Doktor sa ma pytal, ci som v kratkej dobe zazila stres a kedze som si zmyslela na rodinu ako ma nicila, tak som sa len rozplakala. Povedala som, ze som opatrovatelka a bola som v sluzbe. Lekar sa so mnou asi 20 min rozpraval, velmi dobre mi to padlo a potom kazal sestre, aby mi zmerala tlak, ten bol 120/80 teda zase normal. Lekar povedal, ze to je neuroza a odporucil mi Neurol. Robil mi ozaj dobre, brala som len pol rano. Neskor aj vecer pol, ale to ked som sa potrebovala dobre vyspat a vedela som, ze by som nezaspala tak rychlo. Brala som ho asi rok - dva? Postupne som sa stabilizovala, dostala inu rodinu, mala lepsie podmienky a mne teda samej bolo lepsie. Zistila som, ze som niekedy agresivna, akoby som to ani nebola ja. Tak som prestala brat neurol, ale iba preto, ze som sa citila dost silna na to, aby som sama zvladla situaciu. Mozno po 2 tyzdnoch som bola cista. Niekedy som to nahradzala tym co mam rada - cokoladou ,no a ked som nemala taku zataz na nervy, tak som prestala aj s tou. Neurol bol pre mna zachranou, ved psychika je velmi dolezita, tak som rada, ze mi to niekto navrhol, no ak kriza prejde, treba robit proste to, co ma clovek rad.

Ja som tiez brala Neurol, nebolo mi z neho dobre, vysadila som ho bez problemov, brala som ho len chvilu, takze som nebola od neho zavisla, teraz beriem Lexaurin a ten uzivam uz dlho a bojim sa ho vysadit.

Caute baby, som vylicena zo zavislosti na Neurole, ktory som uzivala roky za pomoc dakujem svojim blizkym, Mudr. Palkovicovi z Centra drog. zavislosti v Bratislave a predovsetkym sebe za vytrvalost a pevnu volu, som ochotná kedykolvek poradit v tejto teme, volajte 0903 478 656, 0918 898 918.

Ahojte, som veľmi rada, že som tu našla príspevky s touto témou, brala som Lexaurin spolu s AD a ked som zistila, že som tehotná, vysadila som. Teraz po pôrode som zasa musela nasadiť AD s pol tabletky Neurolu skoro každý deň. Ľahšie sa mi to všetko zvláda i keď nemám nejak ťažký život, trápi ma to a uvedomujem si, že je to závislosť, rada by som sa ho zbavila. Je to už 9+ mesiacov čo ho beriem. Ešte raz vám pekne ďakujem.

Som zavisla na neurole, vecer jednotka a rano 0, 5 este k tomu aj stilnox a lyrika 150 rano i vecer, mam rodinne problemy. Je to uz skoro 5 rokov, smutne je na tom, ze to uz nezabera na spanok, mozog mi stale pracuje. Potrebujem pomoc! Zacala som chodit k psychologicke, ale asi potrebujem psychiatra ak mozete pomozte mi radou

JA TIEZ BERIEM NEUROL, ALE LEN VTEDY KED SOM NEROZN. nEROBI MI TO ZIADEN PROBLEM KED NEBERIEM.

Ahoj Vierka… mohla by si mi napisat svoj mail? Mam svokru ktora ma tento problem a nevieme ako postupovat ani nic. Prosim napis mi. Dakujem

Vy ste chorí a slaboši. Prečo ? Lebo čítate stupídne komentáre na nete o liekoch čo berete, čítate príbalové letáky, ste posadnutí samými sebou. robíte zle hlavne sebe ! Ja sa tiež liečim u psychiatra, beriem denne AD, a neurol mám 0. 5, predtým som ho jedol denne, teraz ako chcem, niekedy si hodím aj 3 za deň, po tom dva týždne nič, niekedy aj mesiac, potom zas po dva dni si dám, 2-3 tabletky, a nič, žiadne rozhodenie, žiadna závislosť, a tá neskutočná pomoc a úľava, NEUROL je SUPER ! je to najlepší liek aký poznám, perfektne sa uvoľním, a viem žiť aj úplne bez neho… Neviem čo všetci riešite, hlavne poznáte samých seba, a normálny doktor vám vie tiež poradiť, nestresujte, nečítajte letáky - keby tam bolo napísané že pri užívaní lieku vašej mame prihoria palacinky tak by ste chodili sledovať každú bodku pripálenia :smiley: a ak trpíte už závislosťou, ste feťáci bez sebazaprenia…

Ahoj Vierka… prosím o tvoj mail… potrebujem sa poradiť… vdaka zo srdca

Dakujem to om potrebovala presne takto myslím aj ja len ma stale strašia aké to je zle lenže mne pomaha. a nemam potom stavy depresie hlavne tak dík

Ahoj Matej.
Super som sa pobavil na tvojej reakcii na tému NEUROL.
Ale fakt super ! Po dlhej dobe si mi vyčaril na mojej smutnej tvári úsmev ! Oplatí sa čítať aj takéto fóra !
Prosím ťa ak náhodou budeš čítať túto moju reakciu na tvoj príspevok prosím ťa ozvy sa mi na môj e-mail !
marshal22@centrum.sk ĎAKUJEM !

Matej klames sam seba

Dobry den_) -ja som zavisla na Rivotril 2mg. Brala som ho vyse sedem rokov nedavno som boa hospit. a vynechali mi ho ale prislasom domov a nesloto bez tohtolieku! Beriem1mg-este 3tyzdne a potom prejdem na 0. 5mg_) ale ako tu citamnavykovy je aj neurol takze honebudem brat-lebo mi na zmiernenie abstinencnych priznakov daliten! Nechapempreco cloveka neupozornia ze dostavanavykovy liek! len postupne znizovat!

Matej-nviemkolko mas rokov -ale nesuhlasim s tebou! -ja som letak nikdy necitala -veril som lekarovi a predsa som zavisla-uz s tym koncim ale da to zabrat-krce atd-pytam sa iba toprecolkar neupozorni na to ked predpisuje nieco-na zavislost? tot vse_) !

Ako sa zbavit lieku neurol

Sabinka, , ahoj. Volam sa Matej.
Si zavisla?

Janka zdravim Vas.
Volam sa tiez Matej, mozete mi prosim poradit?

Ty si fakt hotovy neurol ta dostal na kolena a hanbis sa zato si bedok a fetak a mozes si zato !