Zdravé kosti potrebujú vápnik

(ewuschik) #21

Viacero vitamínov? Máš na mysli aj nejaké konkrétne??

(heraldina) #22

Tak kedze ide o vapnik tak je potrebne aby to co kupis obsahovalo vapnik a ked to bude obsahovat aj viac vitaminov, tak to bude len plus. Napriklad skus pozriet sirup Kalcium-D :slight_smile: My mame ten doma :stuck_out_tongue:
A podla mna ma super zlozenie, co je pri tomto najdolezitejsie!

(ewuschik) #23

Hľadala som ten sirup na nete, čo si mi napísala. Aj sa mi ho podarilo nájsť. Našla som, že obsahuje vápnik, vitamín C a vitamín D3, čo sa mi celkom pozdáva.
Pretože céčko viem, že je dôležité a déčko to ani nehovorím a v tejto kombinácii by to mohlo byť fajn čisto teoreticky. Práve o to zloženie mne ide aby môj syn mal dostatok vitamínov, aby bol zdravý aby sme nemali zdravotné problémy skrz to, že má nejaký nedostatok :confused:

(romcitika) #24

mne je to tiež divné, že v takomto veku, že je to skoro, preto som sa pridala k tvojim otázkam :slight_smile:
poviem ti, že som nečakala, že pri deťoch ma tieto veci prekvapia, že nebudem vedieť čo a ako, v akom veku čo treba :-/

(heraldina) #25

Su to tri velmi dolezite vitaminy :slight_smile:
Ta kombinacia toho je podstatna. Tak potom neni nad cim spekulovat nie?

(ewuschik) #26

Som rada, že teda som v tom neni sama, čo to nevedela. U mňa to tiež bolo kadejaké, najmä som sa nevedela v tom vyznať, no som rada, že baby mi to tu začali ozrejmovať, čo je dôležité a čo nezanedbať.
Heraldina áno už si to uvedomujem, už nebudem vymýšľať, premýšľať a špekulovať úplne zbytočne :slight_smile:

(Veeka) #27

ked citam, co si pisala, tak asi si pochopila, co som myslela, ze to nie je len o vapniku o tom jednom vitamine, ale ze je lepsie, ked este aj ine vitaminy sa detom daju a myslim, ze toto pre co si sa rozhodla je fajn :slight_smile:
ved nasad, uvidis a daj vediet svoje pocity potom :slight_smile:

(zaborcita) #28

uz si kupila ten sirup, o ktorom ti tu pisali? nemaju deticky problem zjest takyto sirup? nechcem s malou bojovat este aj pri uzivani sirupu ako musime bojovat, ked chcem do nej dostat aspon trosku mliecka :confused: nechcem proste moje dieta do niecoho nutit aj ked pre jej dobro :confused:

(matulina) #29

Ked ja mam pocit, ze skor dostaneme do deti sirup ako vitaminy v strave ako zeleninu a podobne zalezitosti, aspon u nas doma ked to tak pozorujem, tak to tak je :confused:

(syminla) #30

ale aj ine vitaminy su podstatne pre deti, nie? preco prave ste zacali davat doplnok s tymito tromi vitaminmi, o ktorych tu pisete??

(heraldina) #31

Kazdy vitamin je istym sposobom dolezity, ale z mojho pohladu tieto tri vitaminy su klucove, najma ked dieta ma problem napriklad s mliekom, tak je potrebne dat vapnik v inej forme. Moj nazor je taky, ze kombinacia tychto troch vitaminov je vhodna, lebo vplyva na viacero veci u deti, ze nie len na rast, ale taktiez napriklad aj na imunitu :slight_smile:

(ewuschik) #32

Áno kúpila som ho, čo najskôr.
Dávame ho už každý deň a nie je vôbec problém s papaním, chutí čokoládovo, čo ocení každé dieťa si myslím :smiley: Viem si predstaviť ten váš boj doma :smiley: :smiley:
IMG_0966