Zdravé kosti potrebujú vápnik

Viacero vitamínov? Máš na mysli aj nejaké konkrétne??

Tak kedze ide o vapnik tak je potrebne aby to co kupis obsahovalo vapnik a ked to bude obsahovat aj viac vitaminov, tak to bude len plus. Napriklad skus pozriet sirup Kalcium-D :slight_smile: My mame ten doma :stuck_out_tongue:
A podla mna ma super zlozenie, co je pri tomto najdolezitejsie!

Hľadala som ten sirup na nete, čo si mi napísala. Aj sa mi ho podarilo nájsť. Našla som, že obsahuje vápnik, vitamín C a vitamín D3, čo sa mi celkom pozdáva.
Pretože céčko viem, že je dôležité a déčko to ani nehovorím a v tejto kombinácii by to mohlo byť fajn čisto teoreticky. Práve o to zloženie mne ide aby môj syn mal dostatok vitamínov, aby bol zdravý aby sme nemali zdravotné problémy skrz to, že má nejaký nedostatok :confused:

mne je to tiež divné, že v takomto veku, že je to skoro, preto som sa pridala k tvojim otázkam :slight_smile:
poviem ti, že som nečakala, že pri deťoch ma tieto veci prekvapia, že nebudem vedieť čo a ako, v akom veku čo treba :-/

Su to tri velmi dolezite vitaminy :slight_smile:
Ta kombinacia toho je podstatna. Tak potom neni nad cim spekulovat nie?

Som rada, že teda som v tom neni sama, čo to nevedela. U mňa to tiež bolo kadejaké, najmä som sa nevedela v tom vyznať, no som rada, že baby mi to tu začali ozrejmovať, čo je dôležité a čo nezanedbať.
Heraldina áno už si to uvedomujem, už nebudem vymýšľať, premýšľať a špekulovať úplne zbytočne :slight_smile:

ked citam, co si pisala, tak asi si pochopila, co som myslela, ze to nie je len o vapniku o tom jednom vitamine, ale ze je lepsie, ked este aj ine vitaminy sa detom daju a myslim, ze toto pre co si sa rozhodla je fajn :slight_smile:
ved nasad, uvidis a daj vediet svoje pocity potom :slight_smile:

1 Like

uz si kupila ten sirup, o ktorom ti tu pisali? nemaju deticky problem zjest takyto sirup? nechcem s malou bojovat este aj pri uzivani sirupu ako musime bojovat, ked chcem do nej dostat aspon trosku mliecka :confused: nechcem proste moje dieta do niecoho nutit aj ked pre jej dobro :confused:

Ked ja mam pocit, ze skor dostaneme do deti sirup ako vitaminy v strave ako zeleninu a podobne zalezitosti, aspon u nas doma ked to tak pozorujem, tak to tak je :confused:

ale aj ine vitaminy su podstatne pre deti, nie? preco prave ste zacali davat doplnok s tymito tromi vitaminmi, o ktorych tu pisete??

Kazdy vitamin je istym sposobom dolezity, ale z mojho pohladu tieto tri vitaminy su klucove, najma ked dieta ma problem napriklad s mliekom, tak je potrebne dat vapnik v inej forme. Moj nazor je taky, ze kombinacia tychto troch vitaminov je vhodna, lebo vplyva na viacero veci u deti, ze nie len na rast, ale taktiez napriklad aj na imunitu :slight_smile:

Áno kúpila som ho, čo najskôr.
Dávame ho už každý deň a nie je vôbec problém s papaním, chutí čokoládovo, čo ocení každé dieťa si myslím :smiley: Viem si predstaviť ten váš boj doma :smiley: :smiley:
IMG_0966

tak myslim, ze to je vec, ktoru si vie predstavit kazdy rodic a vlastne si myslim, ze si to kazdy v zivote aspon raz aj zazije :smiley: aj ked osobne to neprajem nikomu, bojovat takto s vlastnym dietatom aj ked mu chcem vlastne dobre :smiley:

Koľko sirupu dávaš? Koľko ml sa dáva? To je podľa veku alebo podľa čoho??

Všetko závisí od veku dieťaťa :slight_smile: Koľko ho je treba :wink:
Deti od troch do šiestich rokov tým sa dáva jedna čajová lyžička sirupu a jedenkrát denne a potom od šiestich do deviatich rokov už dve čajové lyžičky, ale stále len raz denne a potom už keď je dieťa staršie, tak dve lyžičky, ale už trikrát denne :slight_smile: Ale šak ono to všetko nájdeš tieto informácie na krabičke od sirupu :wink:

myslis, ze keby sme detom nedavali vapnik, ze by mohli vzniknut nejake problemy? ze by to fakt mohlo mat realne nejaky vplyv na zdravie deti?

Nemyslim, ja to viem, ved ten je dolezity nesmierne! Deti ho potrebuju ked rastu, potrebuju ho na kosticky, aby boli pevne, aby nemali nejake problemy s rastom, aby vsetko proste bez problemov islo.
Cize zanedbat to netreba :slight_smile:

Super, že si mi to napísala na čajové lyžičky, že nie na ml :slight_smile: Bude mi to takto jednoduchšie si to predstaviť. Ale šak je k tomu nejaký dávkovač, nie??

Napísala som ti to tak ako to my dávame, mne je lepšie dávať si takéto veci na čajovú lyžičku, takú lepšiu predstavu mám o tom množstve ako keď je to v odmerke alebo jak. Chápeš :slight_smile:
Ale áno k sirupu máš aj odmerku, takže aj tak si to vieš, záleží ako ti bude lepšie :wink:

len ako som uz aj ja pisala a davnejsie, tak ide aj o ine vitaminy, vapnik je samozrejme nesmierne dolezity, ale dolezite su aj ine vitaminy a tie su tiez nie menej dolezite :slight_smile:
a myslim, ze by mohol byt z toho dost velky problem aj do buducna keby sme prave totok zanedbali :confused: