Zelený jačmeň a chlorela

Dobrý deň,

chcela by som vedieť či máte skúsenosti a hlavne aké s používaním jačmeňa a chlorely.

Dobrý deň, ja s tým nemám žiadne skúsenosti, ale v tohtomesačnom čísle časopisu Zdravie o tom píšu, tak si to skúste pozrieť.

Ďakujem, mám prečítane.Ja ho užívam
len som chcela poznať skúsenosti druhých ľudí.

Ahojte,mám objednanú chlorellu aj zeleny jačmeň a potrebovala by som poradiť s dávkovanim. Dočitala som sa že najlepšie je brať ich súčastne. Problem je v tom, že pri oboch vyrobkoch je pisane že sa maju jest rano nalačno, takže nejake usporiadanie by v tom malo byt, aké časové rozostupy medzi nimi a jedlom - nie všetko nakopu ako ma napadne. Poradte prosím, díky :O)

Ahojte. Aj ja užívam Chlorellu 2krát denne po dvoch kusoch a to spolu s jedlom.Treba to rozhrýzť.

Ahoj, ja užívam na lačno - jačmeň po 20min. raňajkujem a 45 min. po raňajkách si dám chlorellu - 10 ks., 45 min.po obede si dám cca 5ks chlorella. O 18,00si dám jačmeň a po 45 min. 10x chlorella. Tam kde si si to objednala Ťa určite budú informovať.Okrem iného v balíkoch je návod. Kde si si to objednala???

G.

Ahoj,

myslím, že 2 kusy nemajú efekt. Prečitaj si návod.

pozrite si toto
http://www.akv.sk/default.aspx?ID=404

Ďakujem za link, veľmi dobrý článok, treba si niekedy prečítať aj iný názor a trocha schladiť hlavu.

Dobrý deň,

nepochopila som Vás, zmenili ste kladný názor na jačmeň a chlorellu??

Chcela by som nieco uviest na pravu mieru - do tejto diskusie prispievali 2 lenocky. Ja iba raz a to 2. 4. 2008 o 13:49. Neviem ako je to mozne, ze su tu dva rovnake nicky.

Dočítala som sa,že ste v v apríli mali objednaný jačmeň a chlorellu.Ako sa cítite pri užívaní, cítite na sebe nejaké zmeny??
Gabika

ahojte, ja som uzivala chlorellu aj zeleny jacmen z greenway-u cely jeden rok pre ostatnych čo nemajú hormonálne poruchy v tele to odporučam, ale pri hormonálnych a ženských problemoch len s mierou, jednoznačne by som odporučila pri traviacich problemoch, ja som osobne raz takmer zomrela a vtedy mi to zazracne pomohlo bez akehokolvek pouzitia inych liekov, inak je to celkom fajn len drahe, to radsej si kupim zeleninku ovocie, no chcem upozornit vsetkych ze hormonálne poruchy by sa s tym nemali kombinovať a hlavne nie vo veku od 12-21 rokov :frowning:

Kombinácia jacmena a chlorelly: jacmen 30 min pred jedlom 1 zarovnanú lyžičku a chlorellu 2 hod po jedle 3x5 rozhrýzť a premiešať so slinami.
Dávkovanie treba pomaly nastúpat, nie zrazu 3x1 lyzicku jacmena. Až po 2 týždňoch pomalého nastúpania jačmeňa začnite s dávkovaním chlorelly. A systém ? Ten je tu :
Tedy MJ 3x1 lžička denně, řasu 3x5 tbl. denně. MJ, resp. řasu nastoupejte na 3x1 lžičku, resp. 3x6 tbl.takto - 1.-3. den 1/2-0-0, 1-0-0, 4.-6. den 1/2-0-1/2, 1-0-1, 7.-9. den 1/2-1/2-1/2, 1-1-1, 10.-12. den 1-1/2-1/2, 2-1-1, 13.-15. den, 1-1/2-1, 2-1-2, od 16. dne MJ 3x1 lžička denně a s řasou plynule dále stoupejte až na dopor. dávku. Pokud budete užívat MJ nebo řasu samostatně, pak platí stejné dávkování.
Moje skúsenosti: Prešiel som dosť ťažkými diétami (6 mesiacov) a chýbala mi energia. Po dvoch týždňoch užívania jačmeňa pri pomalom nastúpaní (teda ešte stále nie v plnej dávke a ešte zatiaľ bez chlorelly) sa mi začal meniť život. Konečne som získal potrebnú energiu a chuť a radosť zo života. Mám z toho veľkú radosť.

ZELENÝ JAČMEŇ 75g balenie - prírodný produkt
Zloženie: 100% zelený jačmeň - mleté lístky. Zelený jačmeň je vitamínová bomba. Pomáha pri boji proti candida albicans. Obsah minerálnych látok v zelenom jačmeni znižuje alergické príznaky, nebezpečenstvo nákazu zubov. Zelený jačmeň zabraňuje hromadeniu sa cholesterolu, a tak pôsobí na redukovanie vysokého krvného tlaku. Bližšie INFO: MAIL: aleva@salamon.sk alebo 0907 042 564.

ZELENÝ JAČMEŇ 75g balenie - prírodný produkt
Zloženie: 100% zelený jačmeň - mleté lístky. Zelený jačmeň je vitamínová bomba. Pomáha pri boji proti candida albicans. Obsah minerálnych látok v zelenom jačmeni znižuje alergické príznaky, nebezpečenstvo nákazu zubov. Zelený jačmeň zabraňuje hromadeniu sa cholesterolu, a tak pôsobí na redukovanie vysokého krvného tlaku. Bližšie INFO: MAIL: aleva@salamon.sk alebo 0907 042 564.

CENA 250,- Sk / bal.

Keďže ide o fytoprodukty, treba ich užívať minimálne 3 mesiace, najlepšie pol roka a viac, aby mali aj nejaký trvalejší účinok.
Najkvalitnejšie sú produkty zo šetrne vysušenej šťavy, tie ostatné sú málo účinné. Chlorella, ktorá nemá dostatočne rozrušené bunkové membrány (lacné produkty), je absolútne neúčinná, nakoľko náš organizmus ju v tráviacom trakte nedokáže vôbec spracovať!!!
Ide o riadne predražené produkty, no ak sa pre ne už raz rozhodnete, tak nešetrite, inak sa budete kŕmiť iba veľmi drahým, no príliš málo účinným senom…

Uzivam chlorellu a jacmen stvrty mesiac a pomohli mi znizit vysoky tlak, prestala ma boliet hlava.
Nesuhlasim s tvrdenim, ze je to malo ucinne seno…

Ahojte.
Ja som zacala uzivat chlorellu a jacmen nasledovne:
Prvy den: rano, na obed a vecer po 1 tbl. chlorelly a rano, na obed a vecer kavovu lyzicku jacmena.
Druhy den: chlorella, 2tbl. rano na obed a vecer; jacmen ako v prvy den
Treti den: chlorella 3tbl. rano, obed, vecer.
Jacmen ako v prvy den.
Stvrty den:chlorella 4tbl. rano,obed,vecer
Jacmen ako v prvy den.
Piaty den:chlorella 5tbl. rano,obed,vecer.
Jacmen ako v prvy den.
Siesty den a vsetky dalsie ako v piaty den
Rano nalacno a uzivam to spolu. Jem az po uziti tychto dvoch zazrakov. Ano, je to drahsie, ale oplati sa, pretoze vam to doda energiu, treba pri uzivani viacej pit. Ja tomu hovorim zeleny zazrak.

Trvám na tom, čo som napísal. Na zníženie TK majú vplyv úplne iné faktory, než užívanie týchto doplnkov - je veľmi veľa ľudí, ktorým to vysoký TK neupravilo ani trochu. Niektorým dílerom však tento fakt pri propagácii klamlivých údajov očividne nevadí…
Podrobné stanovisko s obdobnými závermi vydal i MUDr. Bukovský - odporúčam prečítať si http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=34