Ženský orgazmus

Ahojte všetci, chcem otvoriť túto tému, aby som zistila od vás žien, ako dlho vám trvá, kým dosiahnete orgazmus a od vás pánov, aké máte skúsenosti v otázkach ženského orgazmu, či vám nevadí, ak žene trvá dlhšie dostať sa k vrcholu a tak celkovo, čo sa týka tejto témy.
Ďakujem a buďte všetci v zdraví.

Ja si myslim, ze vseobecne zenam trva dlhsie dosiahnutie orgazmu ako chlapom. Hlavne ked chlap nebere ohlad na zenu, alebo ju patricne nevyprovokuje, tak niektore zeny ani nedosiahnu orgazmus. Velmi zalezi od toho, ako je zena pripravena na sex ci po tom ozaj tuzi, alebo chce vyhovet len chlapovi. Samotny orgazmus je krasna vec a najkrajsie je, ked to dosiahnes viackrat za sebou to je najvacsi chlapov vykon. Taki chlapi su ti pravi donchuani.

Zensky orgazmus je neskutocne krasny, neopisatelny a neopakovatelny, je zakazdym iny. Ale nezalezi len na zene, ale aj na muzovi, ako sa k nemu dopracuju! Vsetko zalezi na psychike a sympatiach a chuti a atd… nic krajsie, co sa tyka slasti pre ludske telo nepoznam, je mi solou zivota a mam 45 r. Smyk napis aj Ty nieco o svojom zazitku a podobne.

Súhlasím, že je to úžasné a som šťastná, že ma ten pocit slasti neobchádza. Je skvelejší, ak vznikne v čase, keď mám na milovanie najväčšiu chuť, ale niekedy trvá dlhšie, kým sa udeje, takže si hovorím, či to neprekáža druhej strane, aj keď si myslím, že nie. A neviem či je to len môj problém, ale bežne sa mi stáva, že sa neviem poriadne sústrediť, myšlienky mi behajú po všetkom možnom aj nemožnom a potom to nie je ono. Lepšie si to viem užiť, keď všetko vzplanie z mojej a nie z partnerovej iniciatívy a samozrejme závisí aj od polohy.

Smyk, druhej strane by to nemalo prekazat, leda ak by chcel uz spat a nie je to len tvoj problem, je to problem mnohych zien, urcite im beha kopec myslienok po vsetkom moznom, ale ak sa dokaze od nich odputat a sustredit sa, tak potom je to dobre, ale znova zopakujem - zalezi aj od partnera, na tuto neskonalu slast musia byt naozaj dvaja zohrani ludia.

Tisko vam zavidim, mam 33 rokov a este som ho nikdy nemala.

Mariana, myslim si, ze kazda zena, ak sa zacne skutocne spoznavat moze dosiahnut orgazmus. Orgazmus zavisi najma od psychiky zeny, vztahu k svojmu telu, poznaniu svojho tela a duse,a od toho s kym a ako preziva samu seba. Dalej ako vie zena, slecna … komunikovat svoje zelania, potreby, tuzby, ak sa jedna o orgazmus v nejakom vztahu. Nakolko orgazmus dosahuju osameli ludia, mladi ludia, neuspokojeni ludia a pod. Aj masturbaciou. Vztahy su rozne, niektori ludia - muzi alebo zeny potrebuju k sexu aj blizky vztah, alebo lasku. Niektori dokazu mat uspokojivy sex aj bez lasky, je to individualne. Do sexuality ciastocne zasahuje a niekedy nie celkom pozitivne aj krestanstvo alebo ina viera, dalej rodinne vplyvy a posolstva v ktorych zena vyrasta, jej rozne skusenosti s opacnym, alebo tym istym pohlavim a niekdedy aj vztahy s rodicmi a pod., je toho viac a zavisi to od individualnych psychickych, fyzickych, socialnych a inych momentov, ktore si zena uvedomuje, vnima ako preziva celkovo samu seba, alebo vztah s partnerom, partnerkou. Dolezita je sexualna identifikacia, teda to, ci sa citim byt homosexualne alebo heterosexualne ladena /ladeny / pod. Napr. podobne je to aj u homosexualnych partnerov. Ak nazbierate v sebe kusok odvahy, mozete navstivit psychologa, psychoterapeuta, sexuologa a skumat v com vazi vas problem, alebo sa rozpravat s dovernou priatelkou, priatelom, kde mozete skutocne verit, aby sa zachovala diskretnost. Ja osobne povazujem sexualitu za intimnu temu, hodnu odkryvania s ludmi, kde sa da doverovat, alebo doveru ziskavat a preverovat. Drzim vam palce, aby ste si vybrali pre seba takych ludi, kde budete moct skumat a hladat pre seba, co potrebujete, aby sa Vam Vas sen splnil. Ja osobne verim, ze ak sa clovek odhodla v akom kolkvek veku, mozu sa mu splnit aj zdanlivo nesplnitelne sny rozneho druhu. Psychologicka, psychoterapeutka, Rita Svihranova.

Ahoj, som sice chlap, ale nie som ignorantsky typ, jasne je, ze zeny dosahuju orgazmus vacsinou neskorsie ako chlapi, ale ak nie je chlap lenivec a vie sa vynajst, tak pouzije aj ine prostriedky, prsty ako aj jazyk a potom a takymto sposobom moze svoju milu uspokojit aj viac krat za sebou, kazdy sme iny, jeden moze hned pokracovat a dalsiemu to trva dlhsie, ja niesom dom chuan, ale ked sa milujeme a ja dosiahnem vrchol, tak nenecham manzelku vychladnut a hned pokracujem jednym sposobom, aky som uz uviedol. A potom zalezi, ktora zena akym sposobom dosiahne orgazmus, jedna ho dosiahne pomocou drazdenia klitorisu a nikdy nie vnutorne a druha zase iba vnutorne no sposob musi zistit sama. Ale ak su partneri rozumni, vzdy sa da poriadne nazhavit, tak aby obaja mali tu slast.

Ahoj, tak nezavid a zacni studovat svoje telo, ked budes sama, tak skus, co ta vzrusuje skus si prechadzat po klitorise a uvidis co to bude robit, len sa nevzdavaj a rob to az dokedy nezaspis od unavy, uvidis co sa bude diat.

S dosiahnutim orgazmu nemam ziadny problem, ale u mna je to asi tak, ze velku rolu zohrava aj intenzita zamilovanosti, ak sa tesim na moju lasku, tak moje hormony sa idu zblaznit. Neviem preco to tak je, ale zistila som, ze sa dokazem x-krat zamilovat. Nemusi to byt ziadny “adonis”, ale staci ta charizma, to zvlastne fluidum, sposob vyjadrovania, pristup k zenskemu pokoleniu, orgazmus dosiahnem behom 2-3 min. - (hovoria mi, ze mam asi bielu pecienku), viem, ze stereotyp “ubija”, tak sa snazim byt v tomto smere vynaliezava, viem, ze fantazii sa medze nekladu, ale zalezi aj od partnera a od toho, aky ma “sexualny apetit”.

Vaše slová p. Rita možem iba podporiť, máte pravdu, je to tak.

Ja sa pridávam k tejto téme s tým, že musím len vyzdvihnúť kvality môjho muža, ktorý sa o môj orgazmus postará aj, keď zrovna nemám náladu alebo chuť na sex. Dokonca pri ňom som prvýkrát zažila orgazmus. On je dokonca rád, že dokážem zakaždým orgazmus dosiahnuť bez problémov. Je to vlastne o tom, že ak muž venuje žene toľko času, koľko ona potrebuje na dosiahnutie vrcholu tak sa dosiahnuť dá. Treba len skúmať ženské telo. U muža je to predsa len jednoduchšie.

Ja mám zase problém, mám 19 rokov a skvelého partnera, ktorý sa moc snaží ale nejde nám to. Ešte som pri sexe nedosiahla orgazmus. Skúšali sme rôzne polohy no nič. Som zúfalá a môj priateľ tiež. Nevieme čo ešte máme vyskúšať, neviete mi poradiť?

Nemaniah, prestante sa sustredit, ci orgazmus bude alebo nebude. Zabudnite na ciel a vychutnavajte si len kontakt tiel, dotykov, hladkania, objimania, spoznavajte svoje erogenne zony a hlavne vsetko co robite v sexualite spomalte! A vnimajte a citte, co prezivate, len tak bez ciela. Nejde vzdy o polohy, ale aj o prezivanie seba samej. Rovnako roznym sposobom sa spoznavajte a skumajte, ked ste sama, co vam je prijemne. Pokuste sa tesit z pritomnosti a toho, co prezivate bez zamerania na ciel. Ciel je v hlave a ta vas potom odputava a brzdi vo vasom prezivani a citeni. Ak vam to nepomoze, navstivte po case psychologa, alebo psychoterapeuta. Rita Svihranova, www.psychoterapeut.zzz.sk

Dobry den, cita sa to sice pekne, ale ja mam ten isty problem. S rodicmi sme sa otvorene bavili o vsetkom to, ze nedosahujem orgazmus vedeli aj moji partneri a snazili sa ako vedeli. Sama ho viem dosiahnut len klitorialne ale partner ma nevie ani tak uspokojit ani jazykom ani rukami, aj ked ho nasmerujem. Aj som si v hlave naprogramovala, ze proste dosiahnem ten orgazmus mesiac som si to vsugerovala a nic. Vsetko ma vzrusuje, dotyky bozky aj sex, neviem sa ho dockat, ale orgazmus nepride. A ked som videla ako partneri oddaluju svoj orgazmus aby cakali na mna, tak som ho radsej zacala predstierat, lebo neviem, dokedy by cakali, skusali sme uz aj sprchu aj vsetko mozne, ale nic nezabera. Nemam uz ani chut s niekym skoncit v posteli, asi jedine co mi zostava je masturbovat.

Jaja, predstierat nie je rozumne, tym zavadzate hlavne samu seba a ani naprogramovat si orgazmus, nie je stastny ciel. Asi nalepsie by bolo vobec nemysliet na ciel, len sa nechat unasat tym, co je v hociktorom momente, aj bez orgazmu. Myslim si, ze vase ciele a programovanie su prave problem. Sexualita je o uzivani si toho, co je, osobne rozlisujem sex a milovanie. Vnimate v tom rozdiel aj vy? Skuste vobec nemysliet, len citit a vnimat seba aj partnera so vsetkym, co citite. Myslienky byvaju brzdou v uzivani si seba, vzajmnosti, lasky, zdielania apod. Skuste jogu, Thaici, meditacie, a cokolvek, kde mozete len vnimat svoje energie, aby ste mohli rozvijat celkovo zmyslove vnimanie, prezivanie a tlmit myslienky. Viac vam asi v tejto rubrike neporadim. Vsetko, co robite, ci sama so sebou, ci s priatelom spomalte a len citte, a doverujte tomu, co v hociktorej sekunde citite a je jedno, co to je, len tak, bez ciela. Rozvijate fantaziu na dotykanie s roznymi materialmi, na vone, chute, pocuvanie, pozeranie a vnimajte vsetkymi zmyslami, ktorymi vas priroda obdarovala. Ak sa vam bude darit len citit a nemysliet podelte sa s nami ake to pre vas je. Zmyslove vnimanie mozete rozvijat aj mimo sexuality. Vas dar zrak, sluch, cuch, chut aj hmat vam budu dobrym sprievodcom pri skumani vasej zmyslovej cesty. Rita Svihranova, psycholog, psychoterapeut, www.psychoterapeut.zzz.sk

Jaja, a mozno ze, teda pravdepodobne, si este nestretla toho praveho, v tom je cely hacik, takze podla mna si uplne zdrava. Pravdepobne je chyba v tom, ze si este nestretla chlapa, ktory by ti rozumel, teda hlavne tvojim tuzbam. Zatial to ostava len a len na tebe, takze kym nestretnes toho praveho tak spoznavaj svoje telo. Urcite tam je co objavovat.

Ja mám problém pri dosahovaní orgazmu s mojím manželom. Milujeme sa a v manželstve sme obaja šťastní, problém je však v tom, že orgazmus dosiahnem len pri orálnom sexe alebo stimulácii rukou, nikdy nie pri spojení. Vyskúšali sme rôzne polohy, ale zatiaľ bezúspešne. Neviete mi poradiť v čom by mohol byť problém?

Eva, uvolnenie v sexualite a prezivanie orgazmu nie je len o technike. Dolezite je, to, co zena preziva aj v suvislosti s drobnostami, ktore si mozno neuvedomuje. A tie su u kazdeho paru ine, preto priestor na tomto fore z mojho pohladu nestaci. Problem moze byt v mnohych detailoch, napr. vztah a otvorenost k sexualite v generacnom pohlade v rodine, komunikacia o sexualite, vztah k svojmu telu, vztah k muzom a muzskemu pohlaviu, k muzskej energii aj sexualnej energii. Moznost nechat svoje telo, svoju vaginu tuzit po splynuti v temte, ktore ono samo potrebuje, nie nas rozum a hlava. Velmi casto zeny potrebuju v uvode pomalsie tempo, a nechat len vnimat dotyky bez pohybov a jemne pohyby az nasledne, atd. Individulane rozdiely a detaily, potreby su len na osobnu konzultaciu. www.psychoterapeut.zzz.sk Rita Svihranova

Ahoj, ja stebou uplne suhlasim, aj s tou zamilovanostou a co sa tyka orgazmu, tak tiez behom 2 az 3-och minut hehe. Ale je to krasne.