Žihľavka

Zdravím. Koncom decembra až začiatkom januára som dobral penicilín. Tri dni na to sa mi objavila žihľavka (urtikária). To ráno som si dal Claritine, žihľavka zmizla. Večer sa mi to objavilo znovu (po celom tele okrem hlavy – robí sa mi to hlavne na rukách, nohách a chrbte). Bol som teda na pohotovosti, kde som dostal injekciu antihistaminika a dithiadenu. Ihneď to zabralo. O dva dni mi obvodná lekárka mi predpísala Claritine a Dithiaden, s podozrením na to, že to je z jedla alebo penicilínu a malo by to do troch dní prejsť. Neprešlo. Týždeň na to som išiel na alergiológiu, kde mi urobili krvné testy. Podľa ktorých alergiu nemám. Bol som poslaný aj na gastroenterológiu s podozrením na heliobaktera, keďže odkedy sa mi vyhadzuje žihľavka mám dosť často aj pálenie záhy. Samozrejme heliobakter bol tiež vylúčený. Medzitým som bol aj u krčného – aby sa vylúčili fókusy, ktoré sa aj vylúčili. Krvný obraz mám tiež v poriadku. Teda bolo mi povedané, že som zdravý.
V súčasnej dobe i naďalej beriem Fixit (ktorý mi bol predpísaný na alergiológii). Žihľavka sa mi prejavuje len vo večerných hodinách, je to dosť nepríjemné a svrbí to. Zdá sa mi, že na žihľavku má vplyv aj teplo. Keď som v chlade, tak sa neprejavuje, resp. sa prejavuje menej. Po doktoroch ma už chodiť nebaví, popravde už nemám ku ktorému ísť. Ak máte niekto podobné skúsenosti, alebo nejakú radu, budem vďačný.

No ja som podobny pripad az na to, ze podozrenie je na iny liek a na dressing ku salatu. Tiez mi to preslo (po podani Zodacu), ale objavuje sa mi to z casu na cas. Uz mi to ide na nervy, tak idem ku alergologovi, som zvedava, co mi povie. Potom napisem :slight_smile:

á nemas nahodou stresujuce obdobie??ja mam presne to co ty ale mne nezaberaju lieky len triamcinolon hormony co mi vypisala kozna na 5dni ale akonahle som to prestala brat opat da to ukazalo.napis

Volám sa Eva, mám 42 rokov a mám cukrovku 1. typu závislú na inzulíne 15 rokov. Prvý krát som sa vysypala 11.6.2009, bolo to v nočných hodinách, išla som na pohotovosť. Výsyp som mala veľmi silný vo vlasovej časti hlavy, po krku, po spánkoch, z vnútornej strany rúk a stehien. Cítila som bolesť žalúdka. Bola som 7 dní po slnečnej dovolenke (veľa opalovania). Lekár z pohotovosti mi dal Kalcium a Dithiaden v injekcii do žily. Na druhý deň som bola čistá. Myslela som, že nič sa nedeje. Druhý kráť som sa vysypala 15.6. a lekárka na kožnom odd. Mi diagnostikovala urtikarialne …, miestny edém a urticaria acuta. Dostala som v ifúzii kortikoidy, čím sa všetko ihneď dalo do poriadku. Užívam Loratadin a ranisan. Medzi časom mi na alergológiu došli výsledky z potravinových testov, ktoré boli negatívne. Keď som alergologičku dr. Monošíkovú prosila o ďalšie testy a novovzniknutom probléme, povedala, že viac mi pomôcť nemôže, lebo som diabetička. Výsypy sa mi opakujú a chystám sa poprosiť na kožnom, či mi vedia pomôcť, pretože mi táto liečba nestačí a lieky mi dochádzajú. Som veľmi smutná zo zaobchádzania s pacientom a zároveň sklamaná, pretože som diskriminovaná diabetička. Ako keby som s týmto problémom prestala byť pacient- človek. Píše sa mi ťažko a so zaslzenými očami lebo ešte stále túžim byť zdravá a pracovať a páčiť sa. Poraďte mi prosím, ako sa liečiť.

Presne to iste mam aj ja od novembra 2008.Berem kazdy den Fixit 180 a Amytriptilyn a na palenie zahy Talcin. Stale mi to pretrvava a lekarske vysledny mam vsetky v norme.Co robit,poradte.

Ludia, zihlavku som mal 7rokov, bral som aerius, zaditen, peritol, lieky len potlacaju danu chorobu, nic nevyliecia. Vyliecil som sa sam, chce to zmenu myslenia a upravit stravu. Popr. mrknite na urinoterapiu. Vela stastia, mne to zmizlo uplne.

Chcem len takú reakciu na túto tému: viem, že to čo sa objavuje na naších telách v podobe žihľavky je len reakcia na vnútorné predávkovanie niečím,čo náš žalúdok nemôže a ani nevládze spracovať, náš tráviaci systém je hotový a prerazí to na kožu. Ja mám túto reakciu na morčaciu klobásu a chipsy, a moja štvor-ročná dcérka tiež - na tú klobásku.
Tak hurá do striedmosti, alebo aj k celkovej likvidácii potravín, alebo iných toxínov, ktoré nám zabíjajú telo.

Vyhľadajte LEKARA homeopata,ktorý vie odkiaľ pokiaľ môže isť naturálna medicina a dieta a kde už nutne treba lieky.

prvý krát sa u mňa žihľavka objavila pred 9 rokmi. opuchla som v noci na celom tele a mala som problémy s dýchaním. Prešla som množstvom vyšetrení a hospitalizáciami.V podstate mi nič nezistili, brala som kortikoidy a histaminiká.Fľaky na koži sa mi objavovali vždy na inom mieste a boli veľmi bolestivé.Problémy začali v mesiaci apríl a skončili akonáhle sa ochladilo tj. koncom septembra. Trošku miernejšie sa objavili opäť o rok a ešte ten ďalší.6 rokov som potom nemala žiadne problémy až toto leto, keď sa mi začali objavovať fľaky znova. Som bezradná, neviem čo je príčínou a každé ráno vstávam s nesmiernymi obavami…

Ja som 3dni skoro nejedla, ani lieky, tak z coho to potom mam??

vsetci co maju zihlavku maju oslabeny imunitny system,a zaroven kandidu:)

Keďže aj ja som trpela žihlavkou,pravidelne som užívala Zodac striehla som na potravu,ktorú som zjedla a vylučovala som jednotlivé druhy potravín,ale to stále nebolo ono ,tak som začala užívať Biopron9,selén a zinok a musím povedať,že problémy zmizli a potraviny jem aj tie,ktoré som kedysi zo svojho jedálnička vylúčila.

Zdravím ťa ja mam presne takéto iste problémy ako ty len mne sa to prejavilo tak že ked som prišiel z roboty z CZ tak som sa doma osprchoval a trochu som sa vyhádzal , prve som si myslel že je to len z vody že z chloru , ale potom sa my to začalo zhoršovať tak som navštivíl alergologa a tiež my predpisal fixit a berem ho doteraz … ale žihlavka sa my prejavi najviac vtedy ked beham hrajem futbal proste ked vyviniem fyzicku namahu tak sa cely vyhadžem a tiež am to dosť hnusne svrbíí a páli … neviem či si sa toho už zbavil ale ak hej alebo aspon sa ti zmiernili priznaky tak my hned daj vediet ja budem tiež vdačny a tiež ti poradim ak sa my to zmierni

Mám žihľavku od augusta t.r., zistili mi helikobactera, bola som preliečená, ale žihľavka žiaľ nezmizla. Beriem fixit 180, jeden až dva krá denne, som bezradná. je to veľmi neprijemne.

Citam, a presne tie iste problemy co mam aj ja. MAla som Uroinfekt a dostala som Biseptol,na treti den som sa vysypala, prestala som uživat B, teraz je tomu mesiac. Nepomaha ani zodak, kt. pravidelne uživam, mala som 4 tablety Medrolu 4mg, ale tie tiež zabrali len tak, že som odpuchla na tvari,ale teraz sa mi to vracia. Svrbi ma cele telo. JA už neviem, co mam robit.

tiez mam taky isty problem uz 7rokov mi nevedia zistit s coho zihlavku mam upuchaju mi nohy cele telo,usta,hrdlo a jazyk.Brala som vsetky mozne druhy liekov ale zabrali len nachvilu vsetky vysetrenia mam vporiadku a doktor sam nevie scoho to mam,posiela ma stale dookola na tie iste testy no ja uz po vysetreniach nechcem chodit lebo stale ukazuju ze som uplne zdrava.Hrozne to svrbi aj teraz mam cele ruky opuchnute ,neprajem to nikomu .

Ahoj aj ja mam problem zo zihlavkou uz 7rokov a som stoho zufala.Presla som mnohymi vysetreniami,bola som hospitalizovana,ale vsetky vysetrenia ukazali ze som uplne zdrava .Lekar je uz tiez zufali pretoze mi nezaberaju ziadne lieky ,posielaju ma stale dookola na tie iste vysetrenia ale mna to uz nebavi pretoze stale ukazuju testy ze som vporiadku.Je to neprijemne vecer zaspavat spocito strachu aka rano vstanem a to svrbenia pocelom tele ani nehovorim. Drzim vsetkym palce nech sa stoho vylieca.

Na žihlavku odporučam asi tak dvojdnovu dietu,suchare čierny čaj,a potom klistir,a biopron9,selen a zinok,mne to pomohlo a dufam že sa to už nevrati.

no ja ze tiez ale mne to dokonca sposobil jeden nemenovany liek a nemozem sa jej zbavit :smiley: mile zee :D:D …

Ahojte, prvy krat som sa zobudila so zihlavkou asi pred pol rokom, od vtedy same testy, hospitalizacia, na papieri som zdrava, ale zihlavka sa stale vracia. Beriem rupafin, v nemocnici mi davali prednison. Jem ryzu, zemiaky, suchare, pijem vodu, maximalna dieta. Zatial som neprisla na to ako si pomoct. Drzim nam vsetkym palce.