Žihľavka

Ja tiez mam podobne problemy ako vy a moje lekarky dr. mengeleho mi odporucili mat konicky nesledovat seba ale inych zmenit stav no proste samania a cinska medicina ma daleko od tejto liecby s vrecom drahych liekov este nech vznikne zelienka a budeme ako ropuchy. kde je solidna veda a solidne vysledky?

Ahojte, mam ten isty problem. Pred 5rokmi sa mi zihlavka objavila prvy krat no nic mi nezistili hospitalizacia, same lieky no nic nepomohlo. Trvalo to asi pol roka az pokial som si ne dala reset a bol pokoj na 5rokov. Teraz sa mi to vratilo. Je to urcite psychickeho povodu a taktiez oslabeny imunit. system pretoze mam ten isty problem ako pred 5rokmi. Lieky to len tlmia ale nevyliecia. Teraz to mam uz 2mesiace, tento krat som reset neskusala kedze mam male dietatko ale chystam sa. Lieky ktore uzivam mi na 90%znizili vyskyt. Mala som zliate flaky po celom tele, rukach a nohach a velmi to svrbilo je to akasi pliaga no uvidim co bude dalej. Drzim nam vsetkym palce co touto neprijemnou chorobou trpia.

Aj ja mám problémy so žihľavkou asi mesiac a kožná lekárka mi povedala, že to mám z pečene / po operácii žlčníka /. Dostala som aerius s tým, že mi nevedia povedať, kedy to prestane. Príznaky mám tie isté ako ty. Kúpila som si čaj na podporu žlčníka a pečene a uvidíme čo sa stane. Ešte doporučujem Aloe vera koncentrat / myslím, že to robí firma For living /, mám s nimi dobré skúsenosti. Anita

To ti vážne po užití tých liekov zmizlo a do dnešného dňa sa nevráilo? Nechce sa mi to veriť, ale idem to odskúšať aj ja.

Ľudia a nemáte vy náhodou mastocytozu? Pretože príznaky, ktoré tu opisujete, sú jej veľmi podobné.

Ahojte! Ja som si prečítala vaše príspevky, tak teda, poviem vám ja to už mám 7 rokov, vyhádžem sa vždy po fyzickej námahe, zo začiatku to boli len behy na dlhšie trate, neskôr aj beh na autobus. Všade som sa dočítala, že treba obmedzovať námahu ale dnes je to už úplne strašné, ja sa vyhádžem už aj z toho že si ráno posteliem posteľ alebo umyjem zuby. Je to veľmi nepríjemné a v podstate v jednom kuse to strašne svrbí. Brala som Zodac, Amytriptylin, Fixit 120 aj Fixit 180, nezabral dokonca ani Medrol či Prednison. Som z toho zúfalá, je to strašné, keď bežíte na autobus a ľudia sa na vás pozerajú ako keby ste mali lepru alebo niečo tomu podobné, odťahujú sa od vás alebo keď musíte všade vysvetľovať, že to nie ja chytľavé atď. Čo sa týka potravín tak som zistila, že je to na kávu (alebo asi skôr kofeín). Ja sa zatiaľ liečim len tak, že keď sa vyhádžem tak sa natieram telovými mliekami (najlepšie bez alkoholu a samozrejme bez parfumu) ale je mi jasné, že to nič nelieči. Keď ich nemám pri sebe, tak sa škrabem aj do krvi - hrebeňom, kľúčami, hocičím čo je po ruke - už mám ruky ako keby sme chovali mačky. Ach jaj som sa troch rozpísala, ešte k tomu stresu, je som si myslela, že je to tiež zo stresu a že to po skúškach zmizne, ale je to čím ďalej tým horšie, som ochotná prijať každú radu, už som z toho vážne zúfalá.

Ahoj su rozne druhy zihlavky, opat s nou bojujem po 5 rokoch uz od marca a zatial sa mi to dari. Kozny primar mi dal lieky, ktore mi zabrali a okrem toho som sa liecila cistou vodou, neviem, ci si o tom pocula. Vyzerala som hrozne, chceli ma dat na infuzie ale odmietla som a velmi to svrbelo. Mne sa to vzdy tvorilo v noci a najviac rano, ked som sa postavila s postele, potom mi to priebehu dna mizlo a zas vecer a dokola. Ani so mnou si nevedeli dat rady 2kozne lekarky, alergologicka atd. az pokial som nenavstivila kozneho primara a ten mi nasadil silnu liecbu. Mne sa to fizickou namahou urcite netvori, skor oslabenou imunitou a psichycka zataz ale to som uz pisala. Aj fixit som brala zodac, aerius aj kadeco ine a nepomohlo, no drzim ti palce a hladaj novych a novych doktorov co ti pomozu ahoj.

Ahoj Iva! Som Ti veľmi vďačná za radu s pitím vody. Už som o tom všeličo počula, ale zatiaľ som to neskúšala. Keďže sa mi to teraz strašne zhoršilo, určite to vyskúšam, lebo mi nezaberajú absolútne žiadne lieky a hormonálne masti iba na chvíľku. Ak mi môžeš prezradiť, chcela by som vedieť z akého mesta pochádzaš alebo aspoň do ktorej nemocnice chodíš (primár). Ja som z Banskej Bystrice, tu som sa rozprávala už aj s primárom, chcel ma hospitalizovať - tiež som nesúhlasila, nakoľko som si zistila spôsob liečby a jej vedľajšie účinky (nechcela som si skomplikovať život vedľajšími účinkami.)

Ahoj Karin ak chces skusit tu liecbu s vodou, musis byt velmi silna. Lekari maju na to negativny nazor, ale ty si urob vlastny. Ja som to vydrzala 13 dni, no nebolo to lahke. Kazde rano, skor nez sa pozries do zrkadla vypi na lacno naraz 1.5 litra odstatej vody z predchadzajuceho dna. Po litri si mozes dat dve min pauzu a potom vypi zbytok. Mne byvalo velmi zle, raz som aj vracala a bude sa ti aj tocit hlava. No musis to vydrzat. Ma sa to pit az do vymiznutia priznakov. Zo zaciatku sa mi stav postupne zhorsoval, ale potom to postupne ustupovalo. Uz som si znizila davku liekov a momentalne som uplne bez zihlavky. Ale lieky beriem nadalej. Mala som aj opuchnute pery, ale prekonala som to. Prajem ti vela stastia a daj vediet ako sa ti dari. Ps: Som z Dubnice a bola som za primarom z Povazskej Bystrice.

Ahoj, no ja by som to aj skúsila ale teraz mám takú diétu, že celý deň len sucháre a čistú vodu, sa mi zdá, že je toho trocha menej kým som doma ale ako náhle výjdem von alebo urobím nejakú väčšiu námahu, tak sa mi zdá, že to svŕbí oveľa viac ako predtým, hoci vyrážok je menej. Myslíš, že to môžem s tou vodou skúšať aj popri takejto diéte? Ja sa teraz bojím, že keď začnem jesť normálne ako predtým, tak sa začnú aj tie vyrážky viac objavovať, ale na suchároch do konca života No ja neviem tak to asi vyskúšam, veď nemám čo stratiť. Jasné, že potom dám vedieť, ak mám povedať pravdu je skvelé nájsť človeka “spriaznenú dušu”, ktorá ma vie pochopiť a dokonca aj poradí. Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem. Tak zatiaľ veľa šťastia.

Ahoj ako hovoris nemas co stratit iba ziskat. Ja som tiez skusala a riskovala, chodila som aj na dithiadenove injekcie aj hydrokortizon mi pichali do zily, na chvilu ustupilo a potom zase. A taktiez ako ty, ked som bola hladna, tak mi to ustupovalo, ale tak sa zit neda. Pocas liecby sa uplne vyhni ovociu a surovej zelenine. Myslim, ze z kavy to neni. Uzivas momentalne nejake antihistaminika? Mozno keby skusis moju liecbu? No mne to nastastie preslo po 5 mesiacoch. Myslim si, ze aj psychika je velmi dolezita, skus to prestat tak moc vnimat, ja som to pustila z hlavy a zacalo sa mi lepsit, aj ked to bolo velmi tazke, ved je leto. Tak drzim palce zatial ahoj.

Momentálne žiadne antihistaminiká nemám, používam len triamcinolon (ale to len vtedy keď je toho naozaj veľa a strašne to svrbí). Už som si povedala, že tie lieky asi nemá význam brať, veď je úplne jedno, či ich beriem alebo nie, vyhadzujem sa stále rovnako tak načo zbytočne obličky zaťažovať. A tá Tvoja liečba - ja by som sa ešte chcela spýtať, že či stačí vypiť len ten 1, 5 litra a potom môžem jesť kedy chcem normálne, alebo jen potrebná takáto diéta aj naďalej? Ja som to pozerala aj na internete ale tam bolo napísané aj niečo také, že okrem vody ráno treba piť aj 2 hodiny pred každým jedlom ale už menej, aby bol príjem tekutín za deň 2 - 2, 5 litra. A ak by si mi mohla ešte napísať, ako si sa pritom stravovala.

V prvom rade prestan na to mysliet, ze si chora. Ak ti tuto chorobu sposobuje histamin, tak uplne vynechaj pivo, vino, surovu zeleninu, ovocie aj banany, ryby, konzervanty, kvasenu kapustu v akomkolvek stave. Popri liecbe som dietovala a po vypiti 1,5 l vody som pila uz len podla potreby, no po skonceni som sa dlho cistej vody nenapila, co sa mi dvihal zaludok, ale stalo to za to.

Chcel by som sa opytat, ci sa zihlavka moze vyskytnut iba na tvari? Nakolko sa mi na tvari vyhadzuju cervene svrbive flaky. Mam niekedy to zmizne, ale objavy sa to opat. Je to dost neprijemne. A neviem si s tym poradit.

Ďakujem, skúsim to vydržať, potom napíšem ako mi to pomohlo.

No tak to Ti neviem presne povedať, či to môže byť len na tvári, mne sa to objavilo na rukách, neskôr to prechádzalo na kolená a nohy. Každopádne si myslím, že by si mal navštíviť odborného lekára, ktorý potvrdí alebo vyvráti túto diagnózu, prípadne nasadí vhodnú liečbu. Ja som si tiež dlho nemohla pripustiť túto chorobu a teraz si zato nadávam - čím dlhšie budeš čakať, tým horšie a ak to nie je nič vážne, aspoň budeš môcť spokojne spávať. Veľa šťastia!

Patrím k tým, ktorí trpia žihľavkou. Nikdy v živote som nemala kožné problémy ani alergiu, ale v štyridsiatke mi začala kožná alergia na trávu, lekárka mi hneď nasadila liečbu Staloralom, hoci som sa jej bránila a stále si myslím, že žihľavka mi začala ako reakcia na Staloral. Jediné, čo mi pomohlo, bol Prednison. Začala som na 40 mg, postupne som dávku znižovala, všetko bolo OK. Pred 4 dňami som znížila dávku na 5 mg a žihľavka sa mi začína objavovať. Budem musieť dávku Prednisonu zvýšiť? Už som sa tešila, že mi to ustúpilo, ale teraz začínam pochybovať. Lekárku mám na dovolenke, neviem či si mám dávku zvýšiť sama, alebo čakať, či sa telo prispôsobí. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem.

Jaj Ivka, tak Ti píšem, som tú liečbu vodou vydržala 9 dní, mala si pravdu, bolo mi z toho tak kadejako, ale povedala som si, že buď teraz alebo nikdy. Zo začiatku sa to naozaj ako tak ukľudnilo, ale potom okolo šiesteho dňa sa to postupne začalo zhoršovať, teraz už nie sú len také fľaky, ale aj pupence a miestami ich je toľko, že sa až zlievajú dokopy a strašne svrbia. Počas liečby vodou som jedla len sucháre a nič viac, postupne som po pár dňoch prechádzala na zemiaky, ryžu (samozrejme bez soli), piškóty, cestoviny, pečivo. Snažila som sa vynechať všetko, čo si písala aj ovocie a zeleninu. No nič, bohužiaľ mne to nepomohlo, asi by som sa mala pomaly zmieriť s tým, že sa s tým už nedá nič robiť, a že sa budem vyhadzovať do konca života. Každopádne sa teším, že Tebe to pomohlo a z tejto strašnej choroby si sa vyliečila. Ďakujem za pomoc, radu aj čas, ktorý si so mnou strávila a želám Ti veľa šťastia, nech sa Ti všetky choroby vyhýbajú.

Ahoj, prosim ta len to este nevzdavaj ani mne to hned po skonceni vody nepreslo, az postupom casu sa mi to zacalo stracat, ale popri som brala antihistaminikum loratadin ratiopharm a berem ho dodnes. Bez flakov som uz asi mesiac a jem vsetko, ale lieky stale uzivam, lebo sa bojim ze sa mi to vrati preto ani ty nestracaj nadej, ako som uz spominala psychika je velmi dolezita. Uvidis ze ti to prejde, drzim ti moc palce a za rady sa nedakuje az pokial nezaberu. Tak sa drz a napis ako sa ti dari.

Chcela som ti este napisatm ze zo zaciatku som mala tri druhy liekov, ale odsledovala som si, ze Loratadin mi najviac zaberal, je to novsia generacia antihisaminik. Moze to predpisat len kozny lekar. Ma sa uzivat len raz denne no ja som ho mala naordinovany 3 krat denne, co je brutalna davka, kazdych 8 hodin, ale aspon ma nic nesvrbelo. Teraz ho beriem kazdy druhy den raz denne ako prevenciu. Tiez som mavala velke flaky po celom tele, dokonca aj opuchy a islo ma to zozrat, tak sa nicoho neboj a skusaj mozes len ziskat. Podla mna musis nasadit aj lieky, voda ti len precisti krv a cim skor to urobis, tym lepsie. Tak ti prajem vela stastia.