Žihľavka

Ippre Ivku, aj ja mám problémy so žihľavkou, stale nemôžem prísť na to, že z čoho, tieto potraviny čo si tu rozpísala mi tiež robia problémy. Mám na teba otázku. Ako zistím, či mi túto chorobu spôsobuje histamín? Ďakujem za odpoveď.

Ahoj Renka, zistili mi to v nemocnici, ked som bola hospitalizovana.

Ja si dám jeden zodac večer a jeden ráno a je to - dúfam, že som to nezakríkol :smiley:

Ahoj Ivka! Prepáč, že sa zase na Teba obraciam, ale nepoznám nikoho iného, kto má podobný problém. Tak som teda ešte počkala, ale bohužiaľ nemám dobré správy, vyrážky sa mi robia ďalej, teraz aj na iných miestach ako na členkoch, dlaniach, medzi prstami nôh aj rúk, pod pazuchami a hlavne vo vlasoch. To je môj najväčší problém, lebo mi začali strašne vypadávať vlasy - behom týždňa sa mi zreduklovali na polovicu, za 2 dni po umývaní sú strašne mastné a pri tom mám aj lupiny. Vyskúšala som žihľavový šampón aj zábaly a oplachovanie orechovým vývarom. Taktiež nepomohli ani výživové doplnky. Som už naozaj zúfalá, dokonca som si dnes už pozerala, kde u nás predávajú parochne. Stres ani nervozita mi zatiaľ nehrozí - škola ešte nezačala, ale budem bývať na internáte, neviem si predstaviť ako zareagujú spolubývajúci na plešaté dievča. Nemáš s tým, prosím Ťa nejakú skúsenosť. Ďakujem.

Ja mam zihlavku asi 4 roky, prvykrat sa mi objavila pri koseni buriny v lete, vyrazky az pluzgiere do dalsieho dna. Fixit180 dve balenia, potom asi polroka pokoj. Neskor z nicoho nic svrbenie najma v noci, diagnoza zihlavka, aj ekzemy zacali, odvtedy takmer denne fixit 120-180, vybraty staloral na nejake buriny, ale na buriny si davam odvtedy pozor. Takze ucinnost liecby neprovokujem, ekzemy vsak zmizli. Kopa vysetreni koznych, alergickych, krvnych a vsetko samozrejme negativne. Niekedy aj dva dni vydrzim bez fixitu, ale niekedy dam aj tri tablety za dva dni, zatial nastastie skor vynimocne. 2 tyzdne fixitovej abstinencie pred testami neskutocne dlhotrvajuce, aspon s fenistilom to nejako vydrzim. Vobec to nesuvisi ani so stravou, ani s teplotou ani s nicim, coho som si vedomy. Na jesen zase nejake krvne testy budu, ale iluzie nemam.

Ahoj, velmi ma mrzi, ze ti moje rady nepomohli a ze sa ti to zhorsilo. Rada by som ti pomohla, ale neviem ako. Neviem si predstavit v akom rozsahu to mas a podla toho by som ti poradila este jednu vec si dat poriadny reset, samozrejme pod dohladom. Mne to ten prvy krat pomohlo, alebo vyskusaj tie lieky, co som uzivala porad sa s koznou. Ja som uz uplne bez priznakov. Je pravda, ze aj mne sa zhorsila kvalita vlasov, aj sa mi viac mastia aj mi zacali dost vypadavat, lenze ja som ochorela pocas dojcenia, takze to mohlo aj s tym suvisiet. Tie lieky, co som ti pisala su velmi silne, takze som dojcenie musela ihned ukoncit, co ma trapi dodnes, pretoze som uz zdrava. Beries uz vobec nejake lieky? Pretoze bez liekov to neviliecis a cim dlhsie cakas na zazrak, tym stracas nadej na vyliecenie. Prepac, ale to je moj nazor. Zo srtda ti prajem, aby si sa uzdravila, lebo si viem predstavit ako musis trpet, tak sa drz ahoj.

Prosím Ťa, čo rozumieš pod tým dať si reset - je to hospitalizácia? Momentálne mám lieky, beriem Aerius, ale nepomáha ani trocha, je to úplne jedno, či ho beriem alebo nie sa mi zdá.

Vobec nie, jednoducho sa naplno odreagovat pod v plyvom alkoholu, aby telo dostalo sok. Mozno neuveris, ale mne to pomohlo, ale ak opuchas, tak to radsej neskusaj. Ako som uz pisala, ak to skusis, tak v sprievode triezvej osoby, co da na teba pozor, keby cosi napr., ze sa ti zacne zle dychat atd. Neviem ako ty, ale ja som aj opuchala pery, chodidlo, dychacia trubica. Bol aj den, ked som skoncila 2krat na pohotovosti za den na hydrokortizone do zily a aerius mi tiez nezaberal vobec. Ten prvy krat som nedufala, ze sa z toho dostanem, az pokial som si nedala spominany reset v doprovode mojho muza a polrocne trapenie bolo vyriesene. A druhy krat, cize teraz som sa vyliecila po styroch mes. Pravdepodobne liekmi, popri som skusala kadeco.

Marsi suhlasim stebou, mam podobnu skusenost.

Ahojte ludia. Vsetci tu mame ten isty problem, ale kazdy z ineho dovodu. Ja osobne sa tiez vyhadzujem z fyzickej namahy. Iked to nemusi byt naozaj velka namaha. Staci mi tlacit nakupny kosik v Tescu. Vo viacerych clankoch som cital, ze pomaha otuzovanie a zvysenie obranyschopnosti. Skusil som vasu radu a kupil som si zinok, biopron a pijem aj dost mlieka (kedze obsahuje selen) ale zistujem, ze cim je pocasie chladnejsie, tak tym je to horsie pre mna. Ale zazracnym sposobom mi to v obdobi leta nejako zmizne. Asi preto, ze je teplo. Karin, neviem ci to este citas, ale ja ked sa zacnem velmi namahat a spusti sa mi pot, tak ma to aj prestane svrbiet. Flaky ostanu sice, ale zblednu. Lieky neriesim, lebo je to naprd. Chcel som skusit saunu, lebo hovoria, lebo vraj je to najlepsia cesta k otuzovaniu. Ale taka sauna neni lacna zalezitost (aspon pre mna). Najhorsie je, ze nikto mi v tom nepomoze, lebo ma nechapu, a rodicia mi dokonca neveria. Alebo tvrdia, ze je to zo stresu. Pre tych, co to maju z fyzickej namahy. Dalej som cital, ze treba viacej vetrat a nevykurovat si moc izbu, potom sprchovat sa v chladnejsej vode. To premna nehrozi, lebo neznesiem studenu vodu. Ale zadrem zuby a idem dotoho. V jednom clanku som tiez cital od jedneho dievcata, tusim sa volala suzuka, ze to moze byt spojene stitnou zlazou. Neviem no. Ked pojdem na kontrolu, tak sa na to spytam. Zihlavku mam inac piaty rok a je to stale to iste. Moj sexualny zivot sa mi ruti pred ocami. Po veceroch som sa pristihol aj plakat. No nic, ked nieco bude nove tak to sem dam. Zatial caute a skuste aj vy nieco zistit. Snad to spolocne prekoname.

Ahoj Erik! Jasné, že to ešte čítam, zaujímajú ma názory aj príbehy iných ľudí a som rada, že sa po čase objavil niekto, kto to má tiež z fyzickej námahy. Čo ma ale zarazilo je, že tebe sa to robí z chladu a teplo Ti pomáha - u mňa je to presne naopak. Ja sa vyhadzujem v teple viac a keď je veľmi zle, tak to chladím studenou vodou - aspoň to tak nesvrbí. Čo sa týka okolia, tak mne rodičia veria, lebo to videli na vlastné oči (a každý deň vidia hoci len pri vstávaní alebo postielaní postele) ale spolužiaci, priatelia a tak tomu tiež nechcú veriť, dokonca som sa stretla s názorom, že som lenivá a že sa na to len vyhováram. Viem, že je to pre Teba ťažké ale musíš sa naučiť "preniesť sa "ponad to a pomyslieť si, že by si chcel vidieť jeho v tejto situácii. Čo túto chorobu vyvoláva - ja to už mám ôsmy rok a stále sa nezistila príčina, zo začiatku som chodila po vyšetreniach a kade - tade, napchávali ma najrôznejšími druhmi liekov, dokonca ma chceli hospitalizovať (jasné že som nesúhlasila), nič nezistili a pochybujem, že niekedy zistia. Tak nám nezostáva nič iné, len počkať, kým to prejde samo od seba (aj keď som niekde čítala, že to môže trvať aj desiatky rokov). A sexuálny život? S tým ešte skúsenosti nemám, veď ktorý chlapec by si začal s dievčaťom, ktoré s ním nemôže ísť do prírody na prechádzku, na bicykel dokonca ani zatancovať si na diskotéku. Zmierila som sa s tým, že budem navždy sama - ak sa to zlepší a niekto sa nájde, budem milo prekvapená, ak nie aspoň nebudem sklamaná. Želám Ti veľa šťastia, energie a chuti do života, aby sa Ti podarilo túto chorobu čo najskôr prekonať. Pekný deň!

Ahoj. No asi sme sa zle pochopili. Aj mne sa to objavi, ked je teplo ale v zimnom obdobi. Neviem ci to chapes. V letnom obdobi mi to prejde, ale neviem preco. Je to tak, ani ja nechodim nikde a priatelku to aj trochu stve. Ale ked idem do tej zimy a potom sa vratim do vykureneho bytu, tak to je na porazenie. Inac prajem aj tebe vela stastia a neboj, urcite sa niekto najde. Majsa karin.

Erik, ja som mal žihľavku na fyzickú námahu 10 rokov, popuchnuté oči, ruky celé telo. Sčervenanie, reakcie na chlad teplo, ten výsev, čo sa mi robil mi zobral 10 rokov života. Nevzdal som sa ani keď lekári razignovali. Dnes som z toho vonku na 100 percent, akurát rana v duši ostala. Ak by chcel niekto pomocť, keď mu bude ťažko rad pomožem. Jozef

Ahoj Jožko, písal si, že si už v pohode, ja by som sa len chcela spýtať, čo si robil (aké lieky si bral atď), keď si sa tejto choroby zbavil. A ešte, že či Ti to zmizlo zo dňa na deň alebo postupne. Ďakujem

Skuste poziadat svojho lekara o vysetrenie krvi na celiakiu.

Mám žihľavku vznikajúcu po fyzickej akivite už 3 roky, začala nenápadne - pár vyrážok na zápästí, teraz mávam po športe obsiate celé ruky, ramená, prsia, začína sa i to presúvať na stehná. Nakoľko dosť športujem, dosť ma to obťažuje, hustota výsypu a veľkosť vyrážok závisí od dĺžky a intenzity zaťaženia. S liekmi (fixit 120) sa zväčša potlačí iba svrbenie. Minulé leto som bol pri mori (čierne more - Bulharsko), kde som trénoval hodinu aj pri teplotách okolo 30 C, dosť teplo, aby sa človek riadne spotil a zohrial, prejavy však žiadne.
Lieky som síce bral, ale tie beriem aj teraz a v podstate nezaberajú, len potláčajú svrbenie. Čo mi pri mori pomohlo? Vzduch, morská voda, žiaden stres,… ? Netuším!

Ahojky. Ja som mala tiež žihľavku. Lieky na alergiu mi to len tlmili, ale po vysadení, žihľavka vždy nabehla a dosť to svrbelo, až pálilo. Mala som to tri roky, bola som už z toho zúfalá. Nič nepomáhalo. A inak dajte pozor na zložku UREA v krémoch - táto zložka mi veľmi podporovala svŕbenie. Nachádza sa aj v krémikoch, ktoré podporujú ochranný obal kože. Ja som po tomto kréme doslova horela. Skúste ísť mimo domov, kdesi na dovolenku, prípadne k rodine, aby ste nato až tak nemysleli, kúpte si trezalku čaj - je to vlatne ľubovník bodkovaný, vysadte ale lieky a kúpte si masť alpa - dosť to v Tescu alebo možno v lekárni - ale je to taká masážna masť, nie je to taký modrý gel. Keď to začne svŕbieť, tak vôbec nešúchať, ale natrieť si to tou masťou, ona najprv vyzerá, že bude svrbieť, ale musíte vydržať a po chvíľke by to malo prestať svrbieť a uvoľniť. A ked by začalo znovu niekde svŕbieť, znova natrieť tou masťou a nešúchať, vydržať. Mne tá masť veľmi pomohla, až som neverila, že to bolo také jednoduché. Vyskúšajte to, možno práve Vám to pomôže. Ak by ste mali nejaké otázky, kľudne napíšte, držím Vám palce.

Nazdar Jozef, ja mam tu zihlavku, opuchy atd. Ako sa si sa jej zbavil? Ja ju mam uz 12 rokov a uz mam toho akurat dost.

Zdravim, mam zihlavku zevraj na tlak a namahu. Mam velke opuchy aj male, ako kedy. Lekari len predpisuju lieky a nic. Bral som a bereiem od vymyslu sveta lieky a nic mi nepomaha. Mam ju uz 12 rokov a mam toho akurat dost. Keby bol niekto co by mi poradil, bol by som mu velmi vdacny.

Mam ten isty problem, zacalo to, ked som mala 17 rokov a trva mi to do dnes a mam 46 rokov, chcela by som poradit, ako si sa z toho dostal, presla som uz vsetkym moznymi liecbami, moj zdrav. stav je ok, neverim, ze sa to da na 100 percent vyliecit, bojujem uz s tym dlho, si prvy, co som pocula, ze si celkom v poriadku, preto by som prosila o rad,u lebo som z toho zufala.