Zlé skúsenosti s doktormi

No všade človek nájde ústretovejších ľudí aj menej ústretových. Ja som chodila k ženskej lekárke Krupovej v Martine. V podstate som nemala žiadne problémy, len raz ročne mi predpísala recept na antikoncepciu. Zakaždým však pýtala peniaze za dohľad nad ZS. Tak som si to naštudovala na internete a zistila som, že na to nemá právo. Pretože výhody som nemala žiadne, musela som sa objednať a čakať v čakárni ako každý druhý. Tak som jej jedného dňa povedala, že jej nezaplatím, lebo nemusím, nech mi teda nedá recept ale ja za to platiť nebudem. Tak sa mierne rozčúlila, že jej to nik nezaplatí a dala mi recept. Samozrejme doktorku som hneď po tom menila. Pretože táto dr. mala príšerný prístup k pacientom. Aj so sestričkou sú hrozne náladové a vždy si to odnesie pacient. Odborníčka to je dobrá, to určite áno, ale ja od ženskej dr. očakávam aj vhodný prístup k pacientovi. Keď si pred rokmi naháňali pacientov boli ako med. Teraz ich majú množstvo a podľa toho sa správajú. Ako odborníčku teda odporúčam, ale prístup k ľuďom mizivý.

A posudzovať moju sťažnosť bude Tvoj spolužiak, že? Vrana vrane oči nevykole.

Ak mate za den len minimalne 5 objednanych pacientov - 500 Sk, za 20 dni 20 x 500 = 10 000 Sk to sa vam zda male prilepsenie? To je mesacny plat velkej casti vasich pacientov pani “doktorka” Muranska. A co sa tyka moznosti podat staznost, to nieje od vas pekne robit si srandu z ludi, co trpia bolestami dalej len prikladam zaver z vyrocnej spravy za rok 2007 nadacie charta77, ta hovori za vsetko: ZAVER: Nestaci mat dobru ustavu, ratifikovane medzinarodne zmluvy, europsky harmonizovane zakonodarstvo. Nestaci totiz mat pravo na svojej strane, ale kazdy jednotlivy obcan musi mat moznost si toto pravo uplatnit, lebo toto pravo nie je mozne uplatnit si bez kvalifikovanej pravnej pomoci. Pravny system Slovenskej republiky, spolocnost samotna ako aj rozmanite subjekty takuto pomoc za peniaze zo statneho rozpoctu aj v roku 2006 iba obecne predstierali. Chudobny a marginalizovany clovek (ci komunita) nemal ani v roku 2006 moznost domoct sa svojich prav.

Dňa 5.3.2009 mala MuDr. Machová pohotovosť. Volali sme ju k starému človeku, ktorý nevládze sa už ani postaviť dokonca ani sadnúť bez cudzej pomoci. Ona odmietla prísť, jednoducho povedala, že NEJDEM, nech ide k obvodnej lekárke. On mal chrípkovú virózu a keby dostal zápal pľúc, je to jeho koniec. Alebo starý ľudia sú už v našej spoločnosti plánovaný odpad? Aj zvieraťu pomôže lekár! Nové Zámky

Mne na urade nepomohli, chceli svedecku vypoved do 10 dni. A ak vraj nedorucim, nebudu sa pripadom dalej zaoberat, mozno tento postup nebol vylozene nespravny, ale v mojej situacii som take nieco dolozit nemohla, bohuzial.

A kde je problem, preco to clovek nepovie priamo tomu lekarovi do oci, aj on by mal takto moznost menit sa, keby mu to povedala desiata pacientka, tak by musel, ved on tiez potrebuje pacientov, aby mohol prezit. Ked sa mi nepacilo, co s dcerou robi lekar na pohotovosti, tak som tu dala jasne na javo, preco by som mala niekde potom vypisovat na stranky. Bola som slusnejsia ako on, a to ze bol primar ho neospravedlnovalo na nic. Budte otvoreni, priami, iba tak nieco zmenite, toto tu je presne tak, ako hore robil ten lekar.

Helenka, súhlasím s Tebou, neviem, na čo ti tu vypisujú a sťažujú sa tu. Predsa, keď za niečo zaplatím, tak sa spýtam doktora, za čo som platil. Tu na internete mu už potom nikto neporadí. A tiež aj správanie, ako sa potom naozaj ten človek môže zmeniť, keď ani nevie, čo pacientom na ňom vadí.

Súhlasím s uvedením konkrétnych mien! Aj dnes, po niekoľkých rokoch mám výčitky, že som na radu viacerých známych aj dets. lekárky nepodala sťažnosť na MUDr. Liščáka M., ktorý ošetroval moju dcéru po úraze. Dnes by som vec riešila ináč. Chápem všetkých, ktorý zažili podobnú situáciu.

Na tom nie je nic zle, ked niekto napise, co sa mu stalo. Ked patrite k tym lekarom, ktori nielen skusenosti a vedomosti maju, trosku aj ludskosti, tak sa Vas taketo veci netykaju. Ked sa nemate za co hambit, nema vam to prekazat, ked sa dozviete o inych aki su. Fakt z ordinacie nema vyjst nic najavo, existuje aj to tajomstvo. Inac mozno zle som pochopila, ale co tam hladala lekarova dcera, ze to ona vytrubila co nemala? Je tam ona ako sestricka ci co? Cudzia osoba nema co hladat v ordinacii. Lekar zase doma nema co rozpravat o svojich pacientoch konkretne. Ja kam chodim na gynekologiu, tak aj sestricka len vtedy pride do ordinacie lekarky, ked ju zavola. Ja som spokojna pristupom mojej lekarky uz dlhe roky. No inde ked sa mi nieco nepaci, tak skusim to povedat.

Tibor - sukromny lekar si krasne napisal co vsetko ma robit aj platit sam, z vlastneho vrecka. No lenze ja poznam aj takeho lekara, ktory robil v nemocnici, operoval atd. Potom to nechal a odisiel. Otvoril sukromnu ambulanciu. Keby sa mu to neoplatilo, urcite by robil nadalej tam, kde dovtedy. Ako pises konci pracovny cas, ide domov … Ja si myslim, ze aj sukromny tie svoje peniazky najde. Vlastne mne ako pacientke je uplne fuk, ci je statny alebo sukromny, len nech dostanem od neho tu spravnu zdravotnu starostlivost.

To nesuhlasim, kto neskusil Urad nad zdravotnou starostlivostou, ten nevie povedat ako to funguje. Je to urad, ktory je zodpovedny za to, co vysetri, podstatne je mat jasne dokazy, inak je to omielanie a mlatenie slamou, presne tak, ako tu na fore, ja nemam rada lekarov, ale toto su bludy a zbytocne urazanie, prejavujete sa neinteligentne.

Ja mam nedobru skusenost s istou alergologickou ambulanciou v Presove, sestricka ma objednala na termin 17.01., co som si aj zapisala a dnes to je 16.07 som jej mailovala o potvrdenie hodiny a terminu a povedala, ze ci som si nepomylila aj termin aj hodinu, lebo ona ma zapisanu nema, zvlastne.

Banská Bystrica je samá ochota a dobrota! Mám skúsenosti! Interné a neurologické oddelenie hrajú prím. Dostať sa tam, tak to rovno na patológiu! Tam s Vami budú lepšie zaobchádzať! Nedáte úplatok - nečakajte pomoc! A opovážte sa v Banskej Bystrici zobudiť lekára na urgente! Ale naopak Infekčné oddelenie - dole klobúk! A bez úplatkov! Od sanitárok až po primára, lenže tam sa radšej nedostať. Nie kvôli personálu, ale čo sa týka ochorení.

Ach, jak krasne to znie, 3,32 eur. Kade chodim po vysetreniach skoro vsade maju vypisane 6,63 eur, dokonca si beru 7 eur. No lenze pacient ked nemieni aj 6-7 hodin trcat napr. u ortopeda, ktory je fakt dobry odbornik a ma toho strasne vela, tak ci sa mu chce ci nie, si zaplati aj 7 eur. Aspon moja skusenost.

Neviem či tu niekto z Vás nevystupuje úplne ako iná osoba ako píše, ale pravda je taká, že spravodlivosti voči zlým lekárom sa nedočkáte a ani voči takým, ktorí pýtajú od Vás 17 eur za pednostné vyšetrenie a ešte Vás nezoberú hned, ale Vás objednajú za mesiac, tak potom už vôbec nejde o prednostné. A robia to tak rafinovane, aby každého prinútili aby si zaplatil a to tak, že Vám povedia, že Vás nemôžu objednať skôr ako za štyri mesiace, tak každý kto má problémy, tak si radšej zaplatí, aby vedel ako na tom je zdravotne, ked má problémy. V ˇžiline je to bežná taxa za bežné prednostné objednávanie. Nebudem menovať lekárov, ale sú to vždy odborné ambulkancie, ktoré vedia ako rýchle zbohatnúť na nás chorých, ale keby nemali nás, tak by sa nemali tak ako sa majú.

Milá Dada, vypýtaj si objednávací zošit a uvidíš, či lekár klame alebo nie. Má tam objednaných pacientov - alebo nemá? Sú v čakárni ľudia - alebo nie? Prednostné vyšetrenia schválil parlament a výšku sumy určuje VUC, aj hodiny, kedy môže byť prednostné vyšetrenie. Povolenie, hodiny prednostného vyšetrenia a sumu stanovuje VUC. My máme prednostné vyšetrenie od 10.00 - 10,30, a od 13.30 do 14.00 hod. Suma 16 EUR. Je to vyznačené na objednávacom papieri a pacienti sa tam môžu napísať, alebo telefonicky objednať. Vieš ono je to tak. Niekto nebola na preventívnom vyšetrení 5 rokov, chce sa objednať, povieš mu dátum o mesiac / pritom nemá žiadne ťažkosti, chce “len” preventívne vyšetrenie / , ale o mesiac je neskoro. No tak čo mu povieš? Máme volné prednodstné vyšetrenie zajtra za 16 EUR. Alebo ako by si to Ty riešila? Alebo si zober, že sedíš v čakárni, si riadne objednaná. Medzi tým príde jeden, že chce "len potvrdiť papier do zamestnania, druhý chce len výsledky, tretí chce len recept. A to len je vždy vyhľadanie dokumentácie, prezretie, lebo bez dokumentácie sa nedá niečo potvrdiť len tak. A 1/2 hodinu máš v čudu. Kedysi nebolo toľko papierovačky, potvrdení ako dnes. na všetko potrebuješ potvrdenie od lekára. Pomaly zdravotníci sú úradníci a nie lekári.

Mám skúsenosť s gynekologičkou Mudr. J. Sch. má svojské pravidlá. Po dlhšom zvážení situácie a prístupu lekárky som sa rozhodla zmeniť ženskú lekárku. Pre zdrav. kartu mi do ambul. išiel manžel. Lekárka od neho vypýtala 200, -Sk / ešte vtedy slovenské / Povyberala niektoré strany zo zdrav. karty s tým, že keď si nájdem lekára peniaze vráti. Meno lekára jej tam ohlásil! To nestačilo. Schvaľujem elektronickú zdrav. kartu.

Žiadnemu rodinnému príslušníkovi sa nesmie vydávať zdravotná dokumentácia, len zákonnému zástupcovi! 200 Sk si mohla vypýtať, ak bol manžel vybavený mimo poradia. Zapíš sa do poradia a máš to zadarmo.

Mám zlé skúsenosti s doktorkou Adamovičovou z Neurologickej ambulancie na Legionárskej ulici v Trenčíne - nová budova oproti nemocnici. Moja matka ju navštívila s blefarospazmom ( neudrží otvorené viečka, teda prakticky nevidí ). Pani doktorka jej neurobila žiadne vyšetrenie, iba ju poslala na očné vyšetrenie, kde jej nič nezistili. Sami sme sa museli dopátrať, že v takýchto prípadoch pomáhajú botulotoxínové injekcie. Sami sme si vybavili vyšetrenie v neurologickej ambulancii v BA, kde nás ale poslali späť s tým, že potrebujú magnetickú rezonanciu mozgu. Pri telefonáte o napísanie žiadanky na rezonanciu ma doktorka Adamovičová odbila s tým, že kto nám to napísal, a treba prísť znova do ambulancie. Termín za 3 týždne! Alebo prednostne za týždeň, ale s poplatkom 10 €. Zisťovala som si poplatky za prednostné vyšetrenie na mestskom úrade v Trenčíne a lekár môže žiadať max. 5 €. Takže okrem neprofesionálneho prístupu, arogantného správania požaduje neoprávnený poplatok za uprednotnenie pacienta. Od súkromnej lekárky očakávamm určite iné služby.

Nehovoriac o tom, ze neurobila ziadne patricne vysetrenie skonstatovala, ze si namysla (kto uz chodi do neurologickej ambulancie len tak, ze nema co robit! ) a len zopakovala tvrdenie pani primarky MUDr. Cimprichovej, ze je nic nie je. Na otazku, kedy ma prist na kontrolu, jej pani doktorka odpovedala, ze a na co? Podotykam, ze o par dni sa situacia radikalne zhorsila, v sucasnosti uz nie je schopna samostatne sa pohybovat, pretoze nevidi. V takomto pripade si ako laik myslim, ze MR mozgu sa robi automaticky. Je mi jasne, ze ani staznostou na “pani doktorku”, nech sa vyjadrim slusne, nic nedosiahnem, ale ti, co maju fakt problem, nech sa obratia na inu neurologicku ambulanciu v TN.