Zlé skúsenosti s doktormi

Vy, Gabriela Ježíková a Katarína Jakubeková, páchate trestný čin. Neviem, či si to uvedomujete? Ak si myslíte, že Vám ukrivdili, sťažujte sa na iných miestach - oficiálne. Ale to, čo si myslí laik, je v skutku nie podstatné a už vôbec nie automaticky realizovateľné a ak si to dotyčný myslí inak, potom je to na priamu úhradu žiadateľa a nie je to malá suma. Nič nie je zadarmo. Na všetko musí byť dôvod a až potom to uhradí zdravotná poisťovňa pacienta. Tak to u nás funguje. Kto si takéto vyšetrenie / MRI mozgu / naordinuje, musí ho aj zrealizovať, nie odkazovať, čo má urobiť niekto iný.

Autori sú podpísaný, tak to môže byť aj verejný protest. A najrýchlejšie sa človek domôže pravdy, keď je to v médiach. Nevyjadrujem sa k postupu lekára som laik, ale Právo na prístup k zdravotníckym službám. Každý jednotlivec má právo na prístup k takým zdravotníckym službám, aké si vyžaduje jeho zdravie. Zdravotnícke služby musia zaručovať rovnaký prístup každému, bez diskriminácie na základe finančných možností, miesta bydliska, druhu choroby alebo doby prístupu k zdravotníckej starostlivosti. Jednotlivec požadujúci liečbu, avšak neschopný niesť jej náklady, má právo na bezplatné služby. Každý jednotlivec má právo na primerané služby, bez ohľadu na to, či bol prijatý do veľkej alebo malej nemocnice alebo kliniky. Každý jednotlivec má právo, aj bez potrebného povolenia na pobyt, na rýchlu alebo nevyhnutnú ambulantnú alebo nemocničnú starostlivosť. Jednotlivec trpiaci zriedkavou chorobou má rovnaké právo na potrebnú liečbu a lieky ako iné osoby s bežnejšou chorobou. Túto medzinárodnú právnu normu ratifikovala SR už v roku 2002 a pokiaľ sa stáva ,že je nerešpektovaná, čo môže potvrdiť alebo vyvrátiť UDZS alebo súd sú porušované práva s prívlastkom Ľudské.

Dobrý večer, chcem upozorniť na nekalé a protiľudské praktiky, ktoré sa dejú na jednej nemenovanej Fakultnej nemocnici, na internom oddelení. Ak Vás prijmú, odvtedy sa nesmiete na nič pýtať, čo a aký liek Vám dajú, nesmiete byť múdrejší ako oni a ak ste, tak Vám dajú lieky na ukľudnenie, na spanie a úplne z normálného človeka, plného života a optimizmu, urobia z Vás psychiatrického pacienta, aby prekryli chyby a pochybenia v liečbe a zanedbaní starostlivosti o pacienta. A ked sa spýtate, prečo Vám nedali liek, ktorý ste mali mať, tak na Vás zavolajú psychiatra, ktorý z Vás urobí pacienta so samovražednými sklonmi a začnú prepisovať dokumentáciu v ich prospech, aby, ked sa pacient bude sťažovať, aby všetko sedelo, že ide o konfliktného pacienta a takto sa zmyje chyba z lekára, ktorý tú chybu urobil a neliečil pacienta pod+a diagnozy, ale pripísal mu na triko daľšiu, na ktorú by mal sa liečiť asi celý život a to len kôli tomu, že na niečo poukázal a pekne sa spýtal. V poisťovni takto pribúda veľa zbytočných diagnoz, ktoré si vymýšľaju a pacientov, ktorí to nepotrebujú liečia a potom sa čudujeme, že poisťovne sú v takom mínuse. Lekári si vymýšľajú a dopisujú to čo nerobili a žiadne lieky ani nedali, ale ich vykázali.

Čítam, Gabriel, že Vy presne viete, kde je chyba v našom zdravotníctve. A “presne” viete, ako to chodí počas hospitalizácie.

Dobrý deň, píšem len to, čo som zažil a toto je jediná zlá skúsenosť moja, ale na tomto oddelení je to každodenná zlá skúsenosť a doslovne prežívanie pacientov, ktorí sú liečení len psychiatrickými liekmi, a liekmi na spanie a to len preto, aby bol kľud na oddelení a nikto nič nechcel. Tečie Vám v infuzii dobrý liečik a ste spokojný až ked nastane deň po prepustení, vytriezvie organizmus a cítite, že ste bol riadne nadopovaný a ukľudnený, ale Váš zlý zdravotný stav, to čo ste mali zistené Vám neliečili a môžete ísť znovu vyhľadať pomoc odborníka, ale nie psychiatra. V našom zdravotníctve to chodí tak, že ked pacient má nejakú vážnu chorobu, lekár si myslí, že to nemôže zvládnuť bez pomoci psychofarmák lebo on sám by to nezvládol, preto lekári radi predpisujú tieto lieky a hazardujú s pacientami, že im to nie zlepší stav, ale naštartuje iné zdravotné púroblémy. Skúste si Vy samy nasadiť na hocijaký zdravotný problém ukľudnujúce lieky. To by sme boli všetci nadopovaný a nemusíme chodiť ani do práce, bude nám všetkým dobre a nebudeme cítiť nič lebo budeme nad vecou. Nech sa tieto lieky predpisujú len tým pacientom, ktorí to vážne potrebujú a nie denodenne skoro každému tretiemu a viem o čom hovorím

Dobrý deň, poprosím Vás o radu, vie mi niekto poradiť, čo mám robiť ak sa nechcem sťažovať na oddelenie, kde som ležala a potupili a poškodili moje dobré meno nespravodlivo, pretože pán doktor zabudol mi podať lieky pred dôležitým vyšetrením a tvrdil a obhájil sa pre všetkými, že mi ich dal a všetci ho podržali a ja som z toho vyšla ako tá, ktorá je nespokojná a všetko si vymyslela a všetko dopísali, ale keby sa bolo čosi stalo, tak by boli aspoň krytí. Svedkovia sú, ale sa boja. Povedali mi, že nie som prvý prípad, ale vždy to dobre dopadlo aj ked sa pacient sťažoval. Na riaditeľstve sa to vždy vysvetlilo v prospech primára a lekára. Na to oddelenie treba ísť len zomrieť lebo liečiť tam nevedia.

http://www.udzs.sk/buxus/generate_page.php?page_id=121 Tu máte link na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, treba tam podať podnet, je tam presne aj vysvetlené kedy a za akých okolností ho podať môžete a čo má podnet obsahovať.

Treba to spraviť, nie len kvôli Vám, ale aj ako službu ostatným občanom, lekári chyby robia, ale ak si ich nepriznajú, neospravedlnia sa, tak ich treba odstrániť z praxe, nech idú radšej niekde vyučovať. Nikdy neviete, či pri takom lekárovi neskončí aj niekto z Vašej rodiny.

Ak chcete aj nejaké morálne odľkodnenie, tak treba kontaktovať advokáta, ktorý sa špecializuje na takéto veci, obyčajný advokáť niekedy nespraví nič, akurát prídete o peniaze.

Veľmi pekne ďakujem za radu, viem, že by som sa mala sťažovať, ale nie som ten typ, i keď mi bolo veľmi morálne ublížené, bola som potupená, ale keďže už ubehla nejaká doba od toho “incidentu” tak to prebolelo, ale záznamy, ktoré sa nezakladajú na pravde zostali v počítači a to už nikto nevymaže, pretože všetci počnúc primárom až nadol sú očistení a všetko majú ošetrené písomne, čo mi bolo povedané, že len nech sa sťažujem, že aj tak majú všetko v poriadku, možno by som s len zle urobila a so zlým zdravotným stavom z nich by som aj tak nakoniec skončila u nich. Bludný kruh a oni to dobre vedia, že chronicky chorý pacient ich potrebuje. A kde inde pôjdem, keď bude najhoršie, len tam, kde to mám najbližšie. Verte mi, že dovtedy som a aj som bola a aj som optimista, ale narušili mi pozitívne zmýšľanie o lekárovi, ktorý myslí na pacienta a nielen na body, ktoré by mala poisťovňa preplatiť. Vymýšľajú si diagnózy a lieky, ktoré nikdy pacient nemal, ale skončili kdesi inde.

Dobrý deň, moja sestra bola včera dňa 11.11.2010 na očkovaní a odpadla, tak som ju zobrala domov, ale asi po 15 minútach som zistila, že ma vôbec nepočuje, nezrozumiteľne rozpráva a absolúte vôbec nereaguje. Okamžite som ju zobrala na pohotovosť, podotýkam do Žilinskej nemocnice na detské oddelenie, pretože má len 15 rokov. Celú cestu nereagovala, len dosť kričala, že ju bolí bruško a hlava. Keď si ju prevzali na pohotovosti, prikázali jej, aby si ľahla a tým, že ju bolelo bruško veľmi kríčala, ale vôbec si to neuvedomovala. Doktorka, ktorá prišla ju mala vyšetriť lenže povedala, že pokiaľ bude vrieskať ju neošetrí a odišla neurobila jej žiadne vyšetrenia nič! Následne prišiel iný lekár a ten sa o ňu postral, dal jej infúziu, zobral krv. Asi po dvoch hodinkách sa prebrala a našťastie už bola kludnejšia a dnes, keď sme ju zobrali k neurológovi tak zistil, že mala otras mozgu! Chcela by som len upozorniť na to, že prístup lekárky bol neospravedlniteľný, doktor sa nemôže v žiadnom prípade takýmto spoôsobom správať k pacientovi a celkovo na žilinskej pediatrii aj sestričky ktoré tam boli sú veľmi nepríjemné a neochotné. Najlepšie na tomto všetkom bolo to, že moja sestra po prebudení si nepamätala vôbec nič, tak som jej vyrozprávala, čo sa jej stalo, a povedala že: “tak ja sa pôjdem tej pani doktorke ospravedlniť.” A za čo? Za to ako sa k nej spr8vala? Že ju ignorovala? Nechcem podávať žiadosť pre Úrad nad zdravotonou starostlivosťou, ale chcem aby luďia vedeli, aký k vám majú prístup na tomto oddelení, nechcem si predstaviť, že by sa jej stalo niečo horšie a mala by ju nastarosti táto lekárka.

Dobrý deň, myslím si, že každý čo tu píšeme, píšeme z vlastnej skúsenosti, ale žiaľbohu je to tak, že lekári sa správajú k pacientom, či už eckým alebo doselým bezohľadne, lebo vedia, že ich potrebujeme a zneužívajú svoje postavenie a my sme ich rukojemníci, žiaľ chorí a čo sa týka tých starších pacientov, tí sú úplne odpísaní, užaj tým, že ich neliečia, ale utlmujú liekmi na spanie a antidepresívami lebo aspoň sa nebudú toľko sťažovať a nejako už dožijú. Nikto a žiadny lekár mi toto nevyvráti lebo som zdravotnícky pracovník a hanbím sa za to čo sa pácha na oddeleniach. Lekári sa kryjú a ak je pacient nepohodlný veľmi rýchle sa ho zbavia, tým čo mu napíšu do karty a bez svedkov nemôžete nič urobiť. Oni to dobre vedia a robia si čo chcú a nepomôže ani úrad a sťažnosti. Ruka ruku myje a ak sa Vám niečo nepáči, tak sa Vás zbavia a to sa týka aj personálu, preto musíme mlčať a len hlúpo sa prizerať a ľutovať tých chorých bezmocných ľudí, ktorí tým lekárom veria. Ospravedlnujem sa múdrym a nadštandartne ľudským, ktorí takéto zverstvá nerobia. Lebo sú aj výnimky.

Dúfam, že to čítajú aj lekári a nielen my pacienti, pretože píšeme hlavne o ich prístupe ku nám. Pevne verím, že túto stránku navštevujú hlavne lekári, ktorí robia chyby a tí sa tu nájdu. Tí lekári, ktorí sú múdri, ľudskí, tí túto stránku nemusia navštíviť ani zo zvedavosti a tým pádom ani nemusia reagovať. Táto stránka patrí len lekárom, ktorí si titul ani nezaslúžia, pretože robia len kvôli peniazom a nie kvôli tomu, čo vyštudovali a sľubovali. Lekári, ktorí stoja za povšimnutie a chválu, tých je veľmi málo a ja poznám aj takých, ale nerada by som menovite spomínala či zlých alebo dobrých. Preto budem spravodlivá a poviem áno, treba písať na lekárov, ktorí pochybili, pretože ak sa niekto nechce sťažovať, nech aspoň takto si vyleje srdce a raz si to ten lekár určite prečíta a dokliká sa k sebe, čo spôsobil, nájde sa tu. Prajem každému, čo tu píše, veľa pevného zdravia, pretože lekári si neuvedomujú, že keby nebolo nás chorých, nemajú žiadnu robotu a ani peniaze. Nielen my, ale aj oni potrebujú nás.

Milá Karin, je slobodná voľba lekára - tento inštitút tu je, tak prečo sa zdržujete s tými, čo chcú len zarábať ?! Ak máte pocit, že si niekto nezaslúži titul, riešiť to musíte inde a inak, nie tu a takto a vezmite si to k srdcu o to viac, že sa cítite spravodlivá. Tak ako si Vy vymedzujete právo čítať túto stránku, môžem ju čítať aj ja a hocikto iný.

Určite som to nemyslela na Vás pani doktorka, to by som si nedovolila lebo Vás nepoznám, ospravedlňujem sa, ale ako som písala sú aj dobrí lekári a ja ich naštastie už mám. A nikdy by som si nedovolila meno nejakého lekára, ktorý sa dopustil chyby napísať a tak isto ani nebudem vyzdvihovať meno lekára, ktorý si zaslúži pochvalu. Takých chváli práca sama a dopyt pacientov. A zachádzali by sme do podrobností a to nechcem, chcela som len prispieť do témy a podporiť tých ľudí, čo nemajú dobré skúsenosti, že nie sú sami. Vy ako lekár určite nebudete reagovať negatívne na svojich kolegov a to ani nikto po Vás nechce. Od toho sme tu my pacienti a dovoľte nám, aby sme si medzi sebou mohli vysloviť svoj názor, lebo priamo do očí tým lekárom sa to nedá, lebo chorý pacient je odpísaný vopred a kde bude chodiť k lekárom? Zdravý môže chodiť hocikde a málokedy ich potrebuje. My si musíme zvážiť, či boj s lekárom, ktorý si nezaslúži byť lekárom, či ho zmeníme alebo nezmeníme, myslím si, že taký lekár sa nezmení a verte tak isto viem o kom hovorím. Vie to celá rada zdavotníkov o tých lekároch a mlčia asi vedia prečo, tak ja si to tiež kaziť nebudem. Nie som typ, ktorý sa chce súdiť, že mu bolo ukrivdené, ale aj na nich príde rad a budú tiež chorí a dostane sa im odplaty ako bumerang, verím tomu a to nie som veriaca. A preto prajem radšej každému veľa zdravia a len to jediné.

Síce som bojovník za práva pacientov a ľudské práva, ale súhlasím s Vami pani doktorka. Pred nedávnom som založil tému dobré skúsenosti s lekárom, ale táto téma sa objavila iba keď som ju založil, a pri tom je určite veľa skvelých lekárov. Samozrejme, keď sme spokojní nenapíšeme, pokladáme to za normálne, jednoduchšie je sa sťažovať. Pokiaľ niekto tu napíše meno lekára, morálna povinnosť je to aj podpísať. A nesúhlasím s plošným odsudzovaním zdravotníckych pracovníkov, lebo ako všade, aj tam je kopec skvelých ľudí, ktorí radi pomôžu keď môžu. Veľa zdravia vám ZP, ktorí konáte Lége artis

Každý má na lekárov svoj názor, píše sa tu o lekároch viac ako o iných zdr. pracovníkoch. Ano pán doktor Komora, máte pravu, ale lekár by mal liečiť a nie pochovávať a učiť sa na pacientovi.

Paťka! Reagujem len preto, že si napísala pán doktor. Neoprávneným užívaním titulu sa človek vystavuje trestnému stíhaniu. Ak neveríš skús F. A o tom liečení máš pravdu. Aj lekárska prísaha hovorí: “A vyhnem sa konaniu, ktoré by ma uvrhlo do podozrenia z bezprávia”. A pokiaľ sa jedná o učenie, v tomto poslaní je dôležité celoživotné vzdelávanie. Želám pekné Vianoce všetkým prispievateľom.

Je iste, ze lekar neznasa, ked ma pacienta, ktory sa niecomu rozumie tak ako on. Najradsej su, ked sa pacient nepyta, ked je ticho a len pocuva. Pacient nesmie alebo by sa nemal vobec rozumiet tomu, co mu je a toboz sa k tomu nevyjadrovat. Akonahle pacient je scitany a svojej diagnoze sa rozumie, moze sa Vam stat, ze sa zrazu stanete psychiatrickym pacientom. Treba len pocuvat a pritakavat a nechat so seba robit pokusneho kralika.

Trestny cin? Zato, ze pomoze inemu, ked zverejni svoju krivdu? Co je podla vas ignorovanie pacienta, zjednodusovanie zdrav. stavu a prehadzovanie medzi lekarmi? A este korupcia? Nehovorim poistovne. Zazila som tiez nieco podobne a zasnem, co vsetko sa skryva pod titulom lekar. Este sa budete vyhrazat trestnym oznamenim. Najhorsie na tom je, ze vam vobec nejde o pacienta.

Je pravda, že máme dobrých lekárov a lekárov, čo za veľa nestoja. Mám tiež svoje skúsenosti, dokonca niekedy aj zdravotné sestry sa robia dôležitejšie a sú drzejšie ako sami lekári. Od niektorých lekárov si človek musí pýtať sám odborné vyšetrenia, keď sa mu zdravotný stav nelepší. Miesto toho aby hľadali pravé príčiny trápenia sa fyzických problémov pacienta, tak radšej nasadia antidepresíva a lieky na upokojenie, aby im to menej vadilo. A tak ozaj ako tu je písané v istom príspevku, narobia bez príčiny psychiatrických pacientov závislých na liekov, ktoré môžu ešte viacej škodiť. Pritom by stačilo odstrániť fyzický problém, ktorý pacienta trápi. Spomeniem tu veľmi starý vtip: Sťažuje sa starší pacient na to, že sa v noci pomočuje. Lekár mu predpísal Meprobamat. Po ďalšej návšteve pacienta na otázku lekára, či sa ešte pomočuje, pacient povedal. Áno pán doktor, ale už mi to vôbec nevadí.

Ano, su aj vynimky, ale tych je velmi malo a na Slovensku obzvlast.