Zlé skúsenosti s doktormi

Zalezi len a len od svedomia kazdeho jedneho lekara, ako sa sprava, ale jedno si treba uvedomit: Kazdy lekar raz a navzdy ostane taky, aky je a nikdy sa nezmeni! Takze ak je niekto nespokojny s jednym lekarom, nech si najde ineho a ak nie je spokojny ani s tym, nech si najde dalsieho a tak dalej a raz sa snad uz predsa len nanho usmeje stastie po tolkom hladani. Na Slovensku nam nic, ale naozaj nic nepomoze viac ako to, ze mame slobodnu volbu lekara. Tak teda vela stastia pri hladani!

Dnes som dosla s chripkou, a pani dr. povedala, aby som si dala Paralen a liecila sa. Je to p. doktr. Mudronova, na Drienovej 80. Super, idem skapat, ani do kartoteky sa nepozrela. To mozem aj ja robit doktorku.

A čo chceš na chrípku? Nikto na chrípku liek nevynašiel, tak čo čakáš od obvodného lekára? Chrípka je vírusové ochorenie, ktoré sa nedá liečiť. Liečia sa len príznaky chrípky, horúčka, bolesti svalov, kĺbov - napr. ten Paralen, boľavé hrdlo, nádcha, kašeľ, prípadne nejaký zápal, angína, bronchitída ako sekundárna infekcia. Jediný liek - vyležať, šetriť sa, piť veľa tekutín, veľa vitamínov, ľahká strava. Ale vy ste všetci takí zblbnutí tými reklamami, že si myslíte, že len pilula vás spasí. A potom je lekár ten zlý.

Aj, ja prispejem svojou skúsenosťou u lekára. Bola som na vyšetrení u pľúcneho a to uznávaného lekára. Pozrel sa na výsledky biochem. a opýtal sa, čo mi je. Povedala som mu, že niekedy vykašlem sputum ako rôsol, prepáčte za výraz, ale neviem k čomu to mam prirovnať, že si myslím, že je to candida albicans. Viete, na internete som si našla, že tak to vyzerá a je ako retiazka. Nemala som mu to povedať, lebo zareagoval strašne, až tak, že mi povedal, že ho oberám o čas a že mám vo výsledkoch aj chlamýdie. Vypoklonkoval ma, sestrička mi dala sputovku nech prinesiem sputum. Doslova ma vyhodili.

Moja mama ma cievny nador na mozgu. Pri operacií na Kramaroch v Bratislave sa zistilo, ze je neoperovatelný. Chodí do Bratislavy na pravidelne kontroly, kde je pod stálym dohladom. Vyžaduje to vyšetrenie Magnetickou Rezonanciou, ktore však pani doktorka odmieta vystaviť, nakolko je to na ňu plytvanie peniazmi. Na otazku, ci už nepotrebuje žiadnu lekarsku starostlivosť a len čakať, kedy zomrie, jej pani doktorka odpovedala: Ano, bohužial, je to to tak. Chovala sa velmi arogantne. Otec, ktorý bol ako doprovod, bez ktoreho sa moja mama nikam nedostane, ked sa snažil niečo povedať, tak zvýšeným hlasom ho upozornila, aby bol ticho, s nim sa o ničom baviť nebude, on ničomu nerozumie. Nakolko sa nedali odbiť, nahnevana ho mojej mame vypisala so slovami aby ju ošetrovali v BA, alebo nech si najde noveho lekara. Nepaci sa mi prístup pani doktorky, ktora da najavo ťažko choremu človeku, že aj tak čoskoro zomrie. To človeku na psychike moc neprida.

NO LEKáRY SU TIEš LEN LUDIA ALE AJ JA MáM ZLU SKUSENOST KED TI NEVEDIA ZISTIť čO TI JE POšLU ťA NA PSICHIATRIU MOJ PRIATEL SA LIEčI NA VýSOKý KRVNý TLAK MA TROMBOZU, KORENOVú LéZIU C6 C7, TERAZ MU ZISTILI PUPOčNý PRUCH A KRVáCA Z KONEčNíKA PLNý ZACHOD KRVI MOMENTALNE JE NA ISKE V NEMOCNICI MA BOLESTI Už TRI ROKY POD LAVýM REBROM TOMU SA NIKTO NEVENUJE AJ KED SA SťAžUJE VžDY RIEšIA NIEčO INé BOL NA KOLENOSKOPIJí ALE NEDOSTALI SA HLBšIE PRE SILNé BOLESTI MOMENTáLNE DOSTAL TRIAšKU BOLESTI MUSELI TO VÝBRAť VRAJ EšTE HO MôžU USPAť MA 36 ROKOV A NEVIE čO MU JE DIAGNOSTIKOVALI MU AJ TETáNIU NEJAKýM TESTOM NATLAKOVANíM RUKY TRVá TO Už POL ROKA čO MU JE STáLE ZLE ANEVIEM AKO MU POMôCť KED VIDíM AKO TRPí BOLí MA SRDCE JE VšETKO čO MáM HLADAM NIEKOHO NEJAKéHO LEKáRA KTO BY NáM VEDEL POMôCť ABZ TAK NETRPRL

Ja mám veľmi zlé skúsenosti s FNLP Košice. Keď manželka
ležala na JIS, slušne som požiadal o rozhovor s leká-
rom. Jeho reakcia? Nadával, že má tam len ľudský odpad.
Nepočul do do tej doby, aby lekár sa vyjadril o svojich
pacientoch ako o odpade. Manželku nechal preložiť na doliečovanie, že jej nič nie je. Primárka na doliečovaní
mi povedala, že nemala urobené ani základné vyšetrenie.
Preniesli ju naspäť na interne FNLP, kde ešte v ten deň
zomrela.

Ja mam krutu skusenost… bola som u koznej ktora mi robila komoletne testy a zistila ze mam zvysene amylazi… navstivila som obvodneho doktora ktory mi na mieste kladol otazky ci mi je zle, ci ma nieco boli, ci drogujem a ci som nieco nepojedla. ani jeden priznak som nemala a bez dalsich vysetreni sa ma pytal ci mam pohlavny styk a je ze ano. A potom povedal ze ci viem s kym spavam a aby to nedopadlo tak ze som HIV pozitivna. mam male dieta a k smrti ma vydesil ze osem dni som nevedela fungovat az kym neprisli negativne testy. aj kamarat ma ubezpecoval ze je zdravy ale mna by nikdy nenapadlo ze som hiv pokial to nenapadlo doktora. samozrejme testy na smrtelne choroby boli ok a az potom zacal z jemnejsimi… nic prijemne ze bez nicoho vam povie ze ste hiv a zakaze vam sex… zdravemu cloveku. ja som si to vsugerovala ze to mam a do dna vysledkov som bola v hlbokej depresii…

Bol som na vyšetrení u kardioloda Dr. Kohuta na to som ho požiadal o kupelnu liečbu. On mi povedal že čo, nemože napísať hovorím že odporučenie. Nie on ma vyhodil, že nedvoveruje nam a my jemu a odpoveť znela až si hladam ineho lekara šak su štyria. To sa my za 12 rokov nestalo čo k nemu chodím. Dostal ma do infarktoveho stavu sam on a ešte sa my cukrovka zvyšila lebo som aj diabetik. Teras mam problm si najisť noveho kardiologa. Lebo od neho nechce nikto pacienta. som ZťP S mám 59 rokov a taketo niečo som ešte nezažil nikdy som nič od lekárov nežiadal. Teras sa neviem na koho obratiť.

Bol som na vyšetrení u kardioloda Dr. Kohuta na to som ho požiadal o kupelnu liečbu. On mi povedal že čo, nemože napísať hovorím že odporučenie. Nie on ma vyhodil, že nedvoveruje nam a my jemu a odpoveť znela až si hladam ineho lekara šak su štyria. To sa my za 12 rokov nestalo čo k nemu chodím. Dostal ma do infarktoveho stavu sam on a ešte sa my cukrovka zvyšila lebo som aj diabetik. Teras mam problm si najisť noveho kardiologa. Lebo od neho nechce nikto pacienta. som ZťP S mám 59 rokov a taketo niečo som ešte nezažil nikdy som nič od lekárov nežiadal. Teras sa neviem na koho obratiť.

Bol som na vyšetrení u kardioloda Dr. Kohuta na to som ho požiadal o kupelnu liečbu. On mi povedal že čo, nemože napísať hovorím že odporučenie. Nie on ma vyhodil, že nedvoveruje nam a my jemu a odpoveť znela až si hladam ineho lekara šak su štyria. To sa my za 12 rokov nestalo čo k nemu chodím. Dostal ma do infarktoveho stavu sam on a ešte sa my cukrovka zvyšila lebo som aj diabetik. Teras mam problm si najisť noveho kardiologa. Lebo od neho nechce nikto pacienta. som ZťP S mám 59 rokov a taketo niečo som ešte nezažil nikdy som nič od lekárov nežiadal. Teras sa neviem na koho obratiť.

Aj mne zabili môjho partnera v nemocnice FNLP v Košiciach. Miesto pankreatitídy mu diagnostikoval žalúdočné ťažkosti a odporučil diétu. Pri pankreatitíde musí byť okamžitá liečba, nesmie sa prijímať žiadna strava ani tekutiny ústami. Hoci mám všetky vyjadrenia, že “lekár” Morvay, ktorý mu neurobil ani tie najzákladnejšie vyšetrenia pochybil a kontraproduktívna liečba mala smrteľné dôsledky vyšetrovateľka uzavrela trestné stíhanie, vraj by možno aj napriek správnej a včasnej liečbe bol zomrel. Hyenizmus najhrubšieho zrna. Nie len že zoberú život človeku, celá mašinéria bojuje ďalej proti pozostalým a berú život aj nám. Na Slovensku môžu lekári urobiť hocijakú chybu, ktorá Vám zoberie všetky šance na život- mám na to dôkazy, stačí ak máte vážnejšie ochorenie a podstatou je, aby pacient zomrel, obviniť lekára je potom nemožné. Preto si aj dovolia takú aroganciu, veia, že sú nepostihnuteľní.

Bola som na ocnom vysetreni u MUDr. KEBLUSKOVEJ v BA KARLOVA VES, chybne mi vypisala predpis na okuliare, v optike mi ich urobili podla toho, muultifokaly za 311€, a teraz su mi okuliare nanic a arogantna sestricka mi neumoznila s lekarkou hovorit, vraj sa mam objednat na vysetrenie za 9, 96 eura! V predpise vypisala chybne dioptrie a teda okuliare su nepouzitelne! CHcela som ist za riaditelom polikliniky-dvere zamknute ako na nedobytnom hrade… nikde nikoho… A to bolo doobedie o 10, 30hod, nikde ani noha… Poradte mi, ako by som mala postupovat co mam urobit, aby mi za pochybenie lekarka zaplatila uvedenu sumu. A hlavne vyhnite sa ambulancie MUDr KEBLUSKOVEJ KARLOVA VES

Navštevujem psychiatriu v BB a som na plnom ID. Moja doktorka je zároven primárka a aj ked poctivo chodím na kontroly už som ju nevidel cca pol roka. Sestrička mi len povie že je po nočnej a neordinuje, dajú mi lieky a dovi dopo. Mne by to ani nevadilo, ale na rok na posudkovej komisii budú po mne požadovat zápisy kontrol u dr ktoré samozrejme nemám, kedže tam nieje. Co mám robit? Poradte ludia.

Tak na túto doktorku to sedí do botky…

L / pýtajte si od lekárky nech Vám zaplatí škodu
ktorá Vám vznikla v dôsledku jej predpisu
2 / pošlite jej písomnú výzvu - posledný pokus o
zmier, doporučene
3 / máte aj od p. Ing. Hučka Jána / znalec / z
Bratislavy odborný posudok o pochybení pani
doktorky, že predpísala nesprávne dioptrie? Ja
taký mám, / Liptovský Mikuláš MUDr. Kováčová
Judita / , ale posudok znalca je
jednostranný, ktorý je bez posúdenia pacienta. A
neviete načo by znalec posudzoval pacienta?
Myslíte si, že stačí v jeho odbornom vyjadrení
jeho polemika, či pacient nosil, alebo nenosil
multifokálne okuliare? Mne to znalec takto
napísal do odborného vyjadrenia! Či sú oči
navyknuté na takto nosené okuliare? Mňa sa
to tiež neopýtal, ani sa neunúval so mnou
telefonovať, hoci č. telefónu je riadne
vyznačené na predpise a znalec riadne zadanú
úlohu prešetril, ale len jednostranne. Hoci ja
takéto okuliare nosím dlhodobo. Ja som takéto
okuliare nosila, najprv 2, potom 3 a ďalšie,
ktoré boli zhotovené podľa nesprávneho predpisu
4, a načo by sa unúval znalec?
4 / Ak by ste chceli mať odborný posudok tak by
ste museli vycestovať do Českých Budějovíc za
vysokokvalifikovaným znalcom čo je nákladné,
a / cestovné
b / nocľažné
c / znalečné
d / strata času
e / podaná žaloba na súd
f / spísanie žaloby, zastupovanie advokátom na
súde, poplatky súdu
g / možnosť výhry žaloby a vrátenie
financií cestou súdu
5 / Ostáva Vám ešte taká možnosť ako bola mne očnou
lekárkou doporučená, odložiť a zabudnúť na
okuliare a zvykať si na nové okuliare, hoci aj
podľa nesprávne vystaveného receptu / asi pani
doktorke ušlo, že zrak vychádza z mozgu a pri
nesprávnej stanovenej dioptri sa niči… ,
diplomová práca na googli /
zvykať si na nesprávne predpísané dioptrie?.

Pani doktorka MUDr. Kováčová Judita z Liptovského Mikuláša takto dodržiava Hippokratovú prísahu. / viď jej záver cez google /.

Mne lekárka uhradila čiastku, náhradu
ako keby za bifokálne okuliare, čo činí cca
€ 50, – a ostatné € 300, – mi tiež dodnes nikto
zatiaľ nezaplatil. Toho času je to v prepočte
pre diabetika na inzulíne poriadna suma. A
arogantné správanie lekárky, že ma viacej
nechce vidieť v jej ambulancii, to je výsmech
pre pacienta, dokonca som si sama naordinovala
takéto okuliare, vyjadrenie z dohľadu nad
zdravotnou starostlivosťou.

Prajem Vám väčšie šťastie pri vybavovaní a potom mi napíšte do e-mailovej schránky, držte sa hesla: bojovať a nevzdávať sa za svoje právo, funguje ešte televízia, noviny, ministerstvá… 300, --€ nie je 300 Sk, to je už iný peniaz v dnešnej dobe!

Možno by stačil iný prístup lekára, pripadne sestričky k pacientovi. Veľmi veľa lekárov, sestier sa správajú k pacientom arogantne, neempaticky a hlavne neprofesionálne. Môj manžel bol objednaný na interne vyšetrenie z dôvodu operácie a kedže vyšetrení bolo veľa tak si môj manžel dovolil zavolať na internú ambulanciu na Fedinovej ulici v Petržalke k Dr. Masárovi, kde keď mu telefón zdvihla pani sestrička sa môj manžel ospravedlnil za rušenie a poprosil sestru či by mu mohla skontrolovať termín objednávky, kedže sa bal že ten termín ktorý si zapísal do kalendára v deň objednania si asi zapísal zle. Pani sestrička len arogantne odvrkla, že ona ten termín nevie, či si môj muž uvedomuje koľko ma ona objednávok. Moj manžel sa jej opát ospravedlnil s prosbou či by predsa nebola ochotná sa pozrieť do objednávok. Sestrička povedala "POČKAJTE! " a do 5 sekúnd mu termín potvrdila. Moj manžel poďakoval za ochotu a rozlúčil sa s pozdravom “dovidenia”. Pani sestrička tresla telefónom bez odzdravenia. Tak takéto jednanie má sestrička ktorá ma svoju prácu asi veeeeľmi rada. Naozaj je toto správanie, ktoré je podla vás správne? Ak by povedala že ma toho momentálne veľa, nech zavolá manžel neskôr, tak to pochopím a akceptujem. Nechcem nič iné iba ľudské správanie ktoré si každý pacient zaslúži. Ak by sa toto stalo blízkej osobe tejto sestričky, tiež by sa jej to nepáčilo.

Dobrý deň! tiež by som chcela troškou prispieť a povedať vám o trnavských lekároch. ak sa dostanete na vyšetrenie na ortopediu, tak tam doktor ordinuje na chodbe-Mudr. Med, jeho sestra nevstane od stola. nedávno som bola na chirurgii Mudr. Štefanik, otvorene mi povedal, že sa mu nechce robiť, je po dovolenke. na objednanie musíte čakať až vybaví všetkých. a to je len kvapka čo som spomenula a zažila. takto to funguje v trnave nehovoriac o profesionalite a starostlivosti, niečo strašné. nie nadarmo patrí trnavská nemocnica medzi najhoršie. hlavné, že to “funguje”.

Lenka, tam je to uuuplne normálne? Ale tá sestra tam už nie je… Vôbec-tomu lekárovi mali už dávno zakázať prax!

Mal tam byť !