Zmrazenie ranky na krcku maternice

Viete niekto nieco viac o zmrazeni krcka maternice? Kedy sa robi, ako to prebieha, co to so sebou obnasa. Prosim pomozte ak viete.

To sa už dávno nerobí, je to zastaraná metoda, sú modernejšie.

A co sa teda robi? Ja sa moc v tychto veciach nevyznam, preto budem rada za kazdu radu. Bola som na kontrole po 3 mesiacoch, nevedia mi ani zistit, ci mam HPV alebo nie, citologia bola pred 3 mesiacmi III. Onkogynekologicka mi povedala, ze ak to bude take aj teraz (o mesiac mam vysledky), tak mi urobi zmrazenie. Prosim porad.

HPV sa vysetruje zo steru, malo by sa uz vysetrovat vsade, neviem odkial si. Co sa v takych pripadoch robi - je individualne, vsetko sa odvija od veku, lokal. nalezu. Ja si myslim, ze ak chodis ku onkogynekologovi - on najlepsie vie dalsie postupy.

No, ako to povedat - kazdy doktor hovori ine, to je to co ma znepokojuje, nechcem podstupit nieco, co vlastne ani nemusim. Vysetrenie na HPV mi robili, ale kazdy vysledok bol iny, jeden ze ho nemam a druhy, ze mam ale aj to mi nevedeli zistit ake to je cislo. No co si o tom mozem mysliet? Inak som z Blavy.

Mne to robili pred tyzdnom, laserom, bolo to neprijemne, ale som tu. Rada by som vedela, ak niektora viete, ze do kedy budem mat tie vodnate vytoky a teraz mam troska aj krv, ci je to ok?

Ahojte, lekar mi zistil ranku na krcku maternice, sice mi povedal, ze netreba zmrazovat, len keby mi to robilo nejake problemy, bojim sa ale, aby mi to nepreslo do nejakeho hlbsieho stadia. Mozem z toho dostat virus HPV alebo rakovinu?

Mne robili zmrazenie pred 4 dnami, bolo to vykonane tekutym dusikom, je to uplne bezbolestne, doktor mi povedal, ze mozu taky jemny tlak v podbrusku citit zeny, ktore este nerodili.

Bola som na zmrazovaní tekutým dusíkom pred 10 rokmi, necítila som absolutne nič, len som potom mala pár dní výtok, ale odvtedy mám všetky výsledky v poriadku a som spokojná, lebo som sa bála rakoviny /počula som, že z ranky na krčku može vzniknúť /. Po zmrazovaní som už aj rodila a nemám žiadny problém, preto vrelo odporúčam dať si tento zákrok urobiť.

Ahoj, rodila som v 1999, na kryo. som bola v 2003, teraz som v 8. mesiaci tehotenstva, aky si mala porod po kryu? Mne moj gynekolog odporuca sekciu, no lekar, ktory mi robil kryo, tvrdi, ze to nie je potrebne, nezmenil sa stav po porode? Dakujem.

Ahoj, ja som bola na zmrazovani pred 2 dnami, velmi to bolelo, skoro som tam odpadla, ale inak moj gynekolog povedal, ze proste nie je tam vtedy moznost az taka dostat rakovinu, predsa je to rana a mozu sa tam dostat nejake bakterie alebo nieco pri pohlav. styku, takze ked mozes, radsej si to chod dat urobit, pretoze sa moze stat hocico.

Viete mi niekto poradit, bola som na zmrazovani krcka maternice 13.2. a mam stale vytoky, uz mi to lezie na nervy, neviete kolko to asi trva?

Ahoj, približne 2 týždne.

Aj ja som sa tomu zakroku uz podrobila. Na rakovinu sa ti to moze zvrhnut virus sa ti tam moze dostat len pohlavnym stykom od nakazeneho partnera. Zakrok trva asi 20 minut a liecba cca. 2 tyzdne.

Ja som na tomto zakroku bola vcera, vobec to nebolelo, trvalo to len par minut. Dnes uz ani neviem, ze som na nejakom zakroku bola, mam len minimalne spinenie, ale nic ma neboli. Je to vzdy lepsie, ako prist o cast krcku maternice, hlavne pre tie ktore este nerodili.

A neviete mi nahodou poradit, prosim vas, ci po tych dvoch tyzdnoch od osetrenia mozem ist k moru? Lebo vytok este stale mam a bojim sa, aby do tej doby vobec skoncil.

Ja mam ist na tento zakrok, no strasne sa bojim, uspava sa pri tom? A kolko budem v nemocnici?

Ahojte. Mne maju zamrazenie robit po novom roku, lebo mam uz 4 rok problemy s vytokami a vraj to suvisi s narusenym krckom. Pri pohlavnom styku krvacam a co je horsie este ma ta ranka aj boli pri kazdom nepatrnom dotyku. Ja sa len bojim toho, ze to bude mat nasledky pri tehotenstve a porode, kedze som este nerodila. Alebo sa mylim?

Ahoj, ja som bola prednedavnom na zmrazeni a po pravde to kusok aj bolelo. No dobre bolelo, ale dalo sa to zvladnut, ak ti to pomoze treba vydrzat predsa … plati sa tam do 35 eur a ked uz na to pojdes, pre istotu si zober vlozku, budes mat pocit par dni, akoby si mala menstruaciu a jasne po zakroku ti bude kus divne, budes mat pocit, akoby ti v hlave bilo srdce a na licach budes cervena, ale len 10 minut.

Mne zmrazovali ranku na krcku pred rokom, nebolelo ma to vobec, iba po zakroku som citila trosku tlak v podbrusku. Vodnaty vytok, ktory trva aj par tyzdnov je trosku obmedzujuci, ale da sa to vydrzat.