Znečistené trávniky a pieskoviská predstavujú riziko najmä pre deti

(Admin Zzz.sk) #1

Pri nedostatočnej hygiene sa deti môžu pri hre na trávniku alebo pieskovisku nakaziť rôznymi bakteriálnymi, ale aj parazitárnymi a vírusovými ochoreniami. Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje, že sa pri nich infekcia prenáša cez ústa do tráviaceho traktu

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4322-znecistene-travniky-a-pieskoviska-predstavuju-riziko-najma-pre-deti
0 Likes

(Aton Spekacik) #2

Ved co cakate. Slovaci su jak prasce. Tie psy to este nie je nic oproti zachodom na Bratislavskom letisku. Tam by ani ten pes nesvosiel!

0 Likes

(Milkaaa) #3

pravda je, že niektori ludia nevedia, že toto sa takto nerobi. Preto ma stale udivuje, že sa to rieši. je sice pekne, že mu dame kvalitne jedlo a potravinove doplnky, ale pritom ten zbytok slušnosti nam chyba

0 Likes

(Leonka752) #4

ake krmivo je pre psov a mačky to najlepšie? Čo je lepšie, konzervy, alebo granule a aka značka?

0 Likes

(Hajeka) #5

tiež by ma to zaujimalo, ktora značka je v tomto dobra granule su s roznymi prichutami. Našla som Brit, kde sa to vybera podla plemena, vahy zvierata a maju vela prichuti. Mate niekto skusenosti?

0 Likes

(simurka56) #6

…nejako sa vsade zacala objavovat tato znacka…to su take super tie granule?..

0 Likes

(Hajeka) #7

neviem, ale čo mame doma male mačiatko, tak mu ich kupujeme. Ale videla som, že ich niekto doporučuje aj v suvislosti s krmivom pre psa

0 Likes

(Martan) #8

mame psa, takže viem, že sa granule pre psa kupuju podla plemena a hmontosti. To iste plati aj o mačkach

0 Likes

(Dalja789) #9

v tomto poradim. Ak chceš granule pre psa, alebo mačku, tak na každom baleni mas hmotnostne rozpetie psa, pre ktoreho su granule vhodne a podla toho vyberaj

0 Likes

(Saxoja) #10

presne tak. Hlavne grnaule pre psa asa vyberaju podla plemena psa a podla jeho hmotnosti. Šteniatko ma mat inu stravu ako zdravy y vitalny pes. Hlavne nie žiadne zbytky, kosti, ale kbvalitnu stravu a kludne možete davat aj niečo na klby, ako prevenciu. Dost vela velkych plemien psov trpi na problemy s klbami

0 Likes

(Milkaaa) #11

presne tak, suhlasim. Toto velmi vela ludi nevie. Mame doma psa, má 3 roky a je to zdravy a vitalny pes plny energie. Dostava jest 2x denne, davame mu granule a konzervy ( preferujeme značku Brit) a občas dostane i varenu stravu

0 Likes

(Saxoja) #12

takto by to malo byt. Ale čitala som, že vyživa na klby sa dava 3 mesiace a potom 3 mesiace sa nedava a takto dookola

0 Likes

(komarnianka333) #13

treba učiť deti hygiene od mala, umyť ruky, nechytať si tvár a tak, veď do tých pieskovísk dneska sa chodia venčiť mačky a xy ľudí tam púšťa aj psy :confused:

0 Likes

(Leonka752) #14

suhlasim. My doma mame psa, aj deti, ale psa pravidelne umyvame a dokonca ma pes aj svoju misku na granule, na vodu, ma svoju stravu a detom to pristupne nie je. Tie mu max nasypu grnaule do misky a naleju vodu

0 Likes

(Hajeka) #15

ja i občas uvarim nejake maso, vnutornosti (kuracie) a prave do toho im pridam aj ten lososovy olej. Tiež ho použivate?

0 Likes

(mecmac) #16

to je na tom to najhosie. my mame doma tiez psa a sacky si nosime poctivo vsade, nidky sa nam nestalo, ze by sme nechali niekde jeho dielo len tak a za seba mozem povedat, ze na detske ihriska sa s nim ani nechodi

0 Likes

(Monika Vrchovská) #17

je jasne, ze hlavne pre nich, kedze oni sa najviac valaju po trave, hocico chytia do ruk a podobne… treba si davat pozor a ked ideme so psom, tak pekne po nom vsetko zbierat a nenechavat to len tak…

0 Likes

(kubiara) #18

u nas mame normalne zakryte pieskovisko a kazdy tyzden sa kontroluje a prehrabava sa piesok ci tam nieco nie je

0 Likes

(Leonka752) #19

mam doma psa, ale ak ideme vonku a vykona potrebu, tak to za nim zbieram. ALe zase j enaučeny, je vychovany. Psa som si trošku vychovala

0 Likes

(jakubvo) #20

keby to tak vsetci brali zodpovedne ako ty!..

0 Likes