Znečistené trávniky a pieskoviská predstavujú riziko najmä pre deti

Pri nedostatočnej hygiene sa deti môžu pri hre na trávniku alebo pieskovisku nakaziť rôznymi bakteriálnymi, ale aj parazitárnymi a vírusovými ochoreniami. Úrad verejného zdravotníctva SR upozorňuje, že sa pri nich infekcia prenáša cez ústa do tráviaceho traktu



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4322-znecistene-travniky-a-pieskoviska-predstavuju-riziko-najma-pre-deti

Ved co cakate. Slovaci su jak prasce. Tie psy to este nie je nic oproti zachodom na Bratislavskom letisku. Tam by ani ten pes nesvosiel!

pravda je, že niektori ludia nevedia, že toto sa takto nerobi. Preto ma stale udivuje, že sa to rieši. je sice pekne, že mu dame kvalitne jedlo a potravinove doplnky, ale pritom ten zbytok slušnosti nam chyba

ake krmivo je pre psov a mačky to najlepšie? Čo je lepšie, konzervy, alebo granule a aka značka?

tiež by ma to zaujimalo, ktora značka je v tomto dobra granule su s roznymi prichutami. Našla som Brit, kde sa to vybera podla plemena, vahy zvierata a maju vela prichuti. Mate niekto skusenosti?

…nejako sa vsade zacala objavovat tato znacka…to su take super tie granule?..

neviem, ale čo mame doma male mačiatko, tak mu ich kupujeme. Ale videla som, že ich niekto doporučuje aj v suvislosti s krmivom pre psa

mame psa, takže viem, že sa granule pre psa kupuju podla plemena a hmontosti. To iste plati aj o mačkach

v tomto poradim. Ak chceš granule pre psa, alebo mačku, tak na každom baleni mas hmotnostne rozpetie psa, pre ktoreho su granule vhodne a podla toho vyberaj

presne tak. Hlavne grnaule pre psa asa vyberaju podla plemena psa a podla jeho hmotnosti. Šteniatko ma mat inu stravu ako zdravy y vitalny pes. Hlavne nie žiadne zbytky, kosti, ale kbvalitnu stravu a kludne možete davat aj niečo na klby, ako prevenciu. Dost vela velkych plemien psov trpi na problemy s klbami

presne tak, suhlasim. Toto velmi vela ludi nevie. Mame doma psa, má 3 roky a je to zdravy a vitalny pes plny energie. Dostava jest 2x denne, davame mu granule a konzervy ( preferujeme značku Brit) a občas dostane i varenu stravu

takto by to malo byt. Ale čitala som, že vyživa na klby sa dava 3 mesiace a potom 3 mesiace sa nedava a takto dookola

treba učiť deti hygiene od mala, umyť ruky, nechytať si tvár a tak, veď do tých pieskovísk dneska sa chodia venčiť mačky a xy ľudí tam púšťa aj psy :confused:

suhlasim. My doma mame psa, aj deti, ale psa pravidelne umyvame a dokonca ma pes aj svoju misku na granule, na vodu, ma svoju stravu a detom to pristupne nie je. Tie mu max nasypu grnaule do misky a naleju vodu

ja i občas uvarim nejake maso, vnutornosti (kuracie) a prave do toho im pridam aj ten lososovy olej. Tiež ho použivate?

to je na tom to najhosie. my mame doma tiez psa a sacky si nosime poctivo vsade, nidky sa nam nestalo, ze by sme nechali niekde jeho dielo len tak a za seba mozem povedat, ze na detske ihriska sa s nim ani nechodi

je jasne, ze hlavne pre nich, kedze oni sa najviac valaju po trave, hocico chytia do ruk a podobne… treba si davat pozor a ked ideme so psom, tak pekne po nom vsetko zbierat a nenechavat to len tak…

u nas mame normalne zakryte pieskovisko a kazdy tyzden sa kontroluje a prehrabava sa piesok ci tam nieco nie je

mam doma psa, ale ak ideme vonku a vykona potrebu, tak to za nim zbieram. ALe zase j enaučeny, je vychovany. Psa som si trošku vychovala

keby to tak vsetci brali zodpovedne ako ty!..