Znížená imunita dieťaťa

Je to fajn, nie? Keď nevieme takéto veci tak je dobré sa poradiť s lekárom alebo v lekárni ohľadne dávkovania, užívania aby sme presne vedeli, čo bude dobré, aby sme náhodou niečo nezanedbali alebo čosi také.
Čo pri deťoch nechceme asi žiadny rodičia aby sa čosi zanedbalo :slight_smile:

Mám otázočku na vás mamičky (teda aspoň myslím, že ste všetky mamičky) :slight_smile: Chcela by som mať jasno v tom, že kedy ste sa začali o imunitu detí zaujímať. Naša Tami nemá ešte ani rok a už mi vŕta táto záležitosť v hlave. Dosť si potrpím na svojom zdraví, aby som bol neustále vo forme a chcela by som aby to tak bolo aj s našou dcérkou, chcem sa vyhnúť tomu aby sme boli dva týždne doma kvôli nejakej chrípke, teplotám a tak. Len neviem či môžem s tým robiť už teraz niečo alebo či bude lepšie počkať :open_mouth:

kedze sa bavime o imunite deti, tak ano vacsinou sme tu maminy alebo buduce maminy, ja som uz mamina :slight_smile: dobre je sa o to zaujimat uz ked je babatko v brusku aby sme mali aspon trochu prehlad o tom, ze co nas caka, aby sme boli ready alebo po narodeni dietatka :wink: s doktorkou si sa na tuto temu nerozpravala??

o imunitu deti sa treba zaujimat od malinka malicka :slight_smile:
Vitamin C je pri detoch dolezity velmi uz ked ma dieta par mesiacov, len pri vybere vitaminu C treba dbat na to, ze nie kazdy je urceny a odporucany pre male deti. Preto ja som kupila Cebion, vyssie som dala aj fotku ako vyzera nas verny spolocnik.
Je to velka vyhoda tychto kvapiek, ze ich deticky mozu uz tak skoro, prave ked ich najviac potrebuju :slight_smile:

@iana ale ti poviem, ze mne normalne taky kamen zo srdce spadol, ze mala na mna cas, ze sa na mna nekukala jak keby som z marsu prisla, ale ze proste mi odpovedala vysvetlila, aby som v tom mala jasno, aby som to chapala. Lebo ked nieco mam davat dietatu, tak chcem vediet samozrejme preco, aky to ma vyznam :slight_smile:

  • ahoj -

preco dopovat dieta vitaminmi ked ma par mesiacov? ja si nespominam na to ze by nejako v mojom detstve toto mamka riesila ze by sa trapila s tym co robit aby som byvala zdrava aby som nemala problemy ano bola sice ina doba ale zeby sa toho tolko za tie roky zmenilo?

Prečo? Aby neskôr si nemusela mu ako na bežiacom páse dávať antibiotiká pri každom probléme pomaly, u detí je dobré budovať imunitu už od mala.
Takže už keď majú pár mesiacov je dobre sa nad tým zamyslieť a začať s tým niečo robiť, aj tvoje deti to potom keď budú staršie odcenia :slight_smile:

Preto sa na to pýtam. Čo všetko vitamín C zabezpečuje? Len na imunitu má vplyv? Alebo aj na iné veci? Pozerám, že na tej fotke je aj dávkovanie, tak to si idem pozrieť preštudovať.
Práve toto, že nie všetko by som mala odvahu malej dať.

Čo je najdôležitejšie, že posilňuje obranyschopnosť organizmu.
Bibiky ti písala o kvapkách, ktoré obsahujú vitamín C, tie kvapky sú super a to hneď z viacerých dôvodov.
Kvapky deťom podať si myslím, že nie je žiadny problém, čo ja ako mamina vnímam ako veľkú výhodu, lebo do môjho drobca by som len tak barčo nedostala. Stačí niekoľko kvapiek a dieťa dostane potrebnú dávku vitamínu C.

veru pri deťoch, čo majú pár mesiacov si ani len neviem predstaviť, že by som skúšala dávať nejaké kapsule alebo tablety alebo dačo na ten spôsob, veď to by bol aký boj a hlavne myslím, že to by som do miminka ani len nedostala :slight_smile:

  • ahoj -

myslis ze by to vedelo ovplyvnit imunitu az do dospelosti? alebo do doby kym dieta bude chodit do skoly? ja si myslim ze to nemoze mat az taky vplyv a je dobre ked sa dieta aj s nejakymi problemami v detstve popasuje nie? ved imunita sa potrebuje posilnit

samozrejme, prave v zaciatkoch, ked dieta este len rastie, ked je na svete par mesiacov, vtedy sa buduju zaklady imunity a na tom zavisi aj to ako sa ta imunita bude vyvijat aj dalej do dospelosti, preto neni na mieste to zanedbat a je dobre venovat tomu zvysenu pozornost :slight_smile:
tebe sa to mozno zda nepodstatne, ze to nemoze mat vplyv, ale ma to, nejedna z nas sa tu o tom presvedcila, cize nehazarduj s tym :wink:
dobre si napisala, ze imunita potrebuje posilnit, ale takymto sposobom ako ty pises sa neposilni, len dostane dalsie polena pod nohy :wink:

myslíte si že má znížená imunita vplyv na atopický ekzem?

Podľa mňa veľmi veľa vecí ovplyvňuje to v akom stave je imunita. :wink:

DVORIANKA v detstve sa budujú správne základy, aspoň ja dnes som už toho názoru, že tam to všetko začína, preto je potrebné už pri malých deťoch dbať na to aby mali doostatok vitamínov, hlavne teda vitamínu C, ktorý ovplyvňuje tú imunitu a to celé telo, aby bolo chránené :slight_smile:

myslite si že to má nejaky vplyv aj na ekzem u maleho dietata?

imunita ma velky vplyv a na rozne problemy najma u deti, preto ako som uz aj vyssie pisala je dolezite posilnovat imunitu uz od prvych tyzdnov, mesiacov ak nechceme aby sa deti s niecim takymto museli pasovat :slight_smile:
co si myslim, ze nechceme ani jedna z nas :slight_smile:
preto je dobre davat detom malym Cebion, lebo vdaka tomu vitaminu C budu mat imunitu vo forme :slight_smile:

ale ako viem prist na to ako je na tom imunita maleho dietata??
nejako sa to prejavuje, ked je oslabena? alebo sa este len oslabuje? da sa tomu vcas nejako predist aby dieta sa potom nemuselo pasovat s kaslom, horuckami??

  • ahoj -

ale to som si nemyslela, ze az takto do dospelosti by to mohlo mat vplyv na zdravie :open_mouth: preto vlastne som vam sem pisala lebo nerozumiem preco prave v tomto case to treba uz u malych deti normalne chaos u mna :open_mouth: hej? viacere baby sa o tom presvedcili??

áno, aj ja ti môžem za seba povedať, že som sa o tom presvedčila, že proste čím skôr začneš pomáhať tej imunite tým to bude pre to dieťa lepšie, aj v detstve mu to pomôže a v dospelosti proste duplom, detto :slight_smile:
ale to pochopíš asi časom, keď dieťa vyrastie, len obávam sa aby potom už nebolo na takéto veci neskoro :frowning: