Znížená imunita dieťaťa

hahaha to, ze si si to ty nemyslela, to neznamena, ze to tak nie je :wink:
vies, ze mysliet a vediet su dve rozdielne veci a treba aj realne medzi nimi robit rozdiely :stuck_out_tongue: za tie roky, co som na tomto svete ti poviem, ze miliardu veci som si myslela a minimalne polovica z nich bola uplne inak ako som si myslela, cize radsej teraz sa zaujimam o fakty :stuck_out_tongue:
vies co by ti mozno pomohlo? skus sa detskeho lekara alebo lekarky na to popytat :wink: aby si mi teda verila :stuck_out_tongue:

úplne si ma rozosmiala týmto tvojím komentárom, ale áno máš pravdu, je to tak, že je v tom rozdiel a hlavne pri zdraví detí by sme to mali mať na pamäti, že nie všetko, čo si myslíme je OK :slight_smile:

Ďakujem, že si mi o tom vyššie napísala, jak je to, na čo je vitamín dobrý, prečo je dobré ho dávať a čo zabezpečuje. Kúpila som ho malej a začala som jej ho dávať.
Ako som písala už predtým nechcem malej dávať len tak hocčo preto som aj tu prišla za vami, aby ste mi ako mamičky poradili najvhodnejšiu variantu :stuck_out_tongue:

tiez som taka pokojnejsia, ked dostanem radu od nejakej mamicky, co si presla tym istym cim si aj ja prechadzam a aspon mi vie potom z vlastnej skusenosti poradit a pomoct mi :wink:

To aj dobre k tomu pristupuješ, že jej nechceš dávať hocičo, to ti akože úplne kvitujem. Predsa dieťaťu by sme mali dávať len to o čom sme presvedčené, že je to dobrá voľba.
Keď viem ako to chodí a čo je dobré, že z vlastnej skúsenosti už viem čo a ako tak prečo by som neporadila? Tiež viem ako to bolo na začiatku u nás ako som sa za hlavu chytala, že čo s tým :stuck_out_tongue:

Presne presne, keď viem, že už to má niektorá mamička vyskúšané, že deťom prospieva čosi takéto tak som kľudnejšia. Ako aj ty :slight_smile:
Dobre si napísala, práve preto som sem prišla aby som sa dozvedela, vypočula si skúseností aj iných mamičiek, predsa každá si niečím iným prechádzame :slight_smile:

niektora si problemami s imunitou u dietata prejde skor, niektora neskor a niektora nikdy, ked na to mysli a stara sa o nu uz od malicka
je to sranda, to materstvo je tak roznorode, rozne nove veci sa clovek nauci, vies kolko veci ja som si myslela pred rokmi, ze ake co bude ked budeme mat deti a teraz realita je uplne ina :smiley:
ale jednu vec som si myslela a to aj tak je v reality, ze zdravie dietata bude pre mna na prvom mieste, to aj je, preto mame doma Cebion :stuck_out_tongue:

  • ahoj -

ano ano toho som si vedoma, ze je to rozdiel, ale uplne som v tom bola, neviem preco, nejako som si neuvedomila, ze az do buducna to moze mat vplyv :open_mouth: budem musiet to tak asi urobit alebo sa skusim aspon v lekarni, lekarnicky opytat co mi povie ona na to :slight_smile:

Lenže o tej budúcnosti to sa nerozprávame o dobe, že keď bude mať dieťa 5 rokov napríklad, ale aj keď bude mať 16 a aj viac, že už potom sa to bude vliecť, lebo my by sme mali pomôcť im vybudovať imunitu už keď majú pár mesiacov, na to je vtedy najvhodnejší čas :slight_smile:

dokedy mas v plane takto sa starat o imunitu dietata? kedy je s tym vhodne skoncit? alebo ako to je?
predsa podla toho, co pises mam pocit, ze ako mamicka mas ovela bohatsie skusenosti ako mam ja preto by som ti bola povdacna, keby si mi napisala :slight_smile:

Kedy je vhodne to skoncit?Najlepsie nikdy,imunitu je potrebne posilnovat furt.Najma u deti treba dbat na posilnovanie este viac.Ak ma zdravie deticiek vydrzat cely rok.Cize na skoncenie by som ani len nepomyslela :slight_smile:

dvorianka je to smutne, ze si to nevedela, ale hlavne je, ze to vies uz teraz, ze uz budes vediet ako co :slight_smile:
je to na tebe, popytaj sa na to, ale myslim, ze ti povie to iste co ti hovorim aj ja :stuck_out_tongue:
hegrida pokym to bude potrebne, co najdlhsie, len aby sme sa nemuseli pasovat s nejakymi chripkovymi navalmi alebo niecim takym :slight_smile:

  • ahoj -

pytala som sa v tej lekarni na vitamin C, o ktorom si mi tu pisala, tak odporucala mi ho aj lekarnicka, ze je velmi fajn, ze pocula, len dobre odozvy na uzivanie, na podavanie detickam, tak to ma tak este viac podporilo, tak som kupila :slight_smile: potom som aj lutovala, ma to mrzelo, ze som sa pytala, ze som ti neverila, ze som mala potrebu sa este takto ubezpecit, ale tak aspon mam v tom uz na kompletku jasno :slight_smile:

Nerozumiem tomuto, prečo niektorí rodičia sa pýtajú kedy skončiť, veď zdravie je cesta, byť zdravý je proste cesta, nie je to cieľ, o zdravie sa treba starať, aby sme celý život boli fit, aby nás nič netrápilo a čím skôr začneme tým lepšie :slight_smile:

  • ahoj -

tomu neporozumies si myslim, tak ako mozno mne niekto nerozumel, ked som nevedela ako je to s vitaminom C, preto je dobre prave Cebion davat, preco prave ten kupit, lekarnicka tiez asi musela si pomysliet svoje, ked som sa jej vypytovala na tieto veci, ale tak podstatne je pre mna to aby som realne vedela ako to je, co ten vitamin moze priniest ako prospiet :slight_smile:

Vsetko to chce cas aby to clovek pochopil.Kym aj my sme si nepresli doma problemami tak ani ja som vela veci nevedela.Nevedela som co je vhodne. Co je nevhodne.A podobne veci.Clovek sa uci cely zivot ako hovorim.Sama som sa o tom neraz presvedcila.Len to je to,ze detom musime dat vsetko co potrebuju.Ich zdravie je proste cislo jedna aspon pre mna!

tiez by ma zaujimalo, preco si sa rozhodla prave pren? predsa len tych vitaminov je na trhu kopec a ja po poravde uz neviem, co by som mala malemu davat

Z nás ho kočky tiež dosť používajú. Ide hlavne o to, že sa veľmi ľahko vstrebáva do tela a má dlhú trvácnosť čo sa týka vitamínov. Tie účinky sú postačujúce pre udržanie zdravia v dobrej forme

  • ahoj -

lebo som tu dostala nan tip, viem, ze je toho na trhu a v lekarnach uz vela, preto som sa aj lekarnicky pytala na nazor, ale som rada, ze som prave v tejto forme kupila tento vitamin, lebo je vhodny aj pre dojcata, co iny pokial viem nie je :slight_smile:

A to nielen pre udrzanie zdravia, ale aj ked uz je imunita narusena, tak vitamin C ju vie dat opat dokopy, opat do formy a to je vyhodou toho, ze aj na liecbu, aj udrzanie zdravia je prospesny. Len je smutne, ze vela mamiciek tento vitamin podcenuje :frowning: