Znížená imunita dieťaťa

Asi tak, ale tak napríklad poznám aj kočky, čo si myslia, že soplíky pri deťoch sú normálna vec. Že tým sa trápiť netreba, že tým si dieťa musí len prejsť, že to je veľmi podstatné. No nie je to tak.
My by sme práve deti od tohto mali chrániť! :wink:

Ja mám zase také kolegyne a potom sú stále s deťmi doma a rozčuľujú sa, že malá výplata a neviem čo všetko. Šak keby ostali v práci, že by nemuseli byť s deťmi doma, tak by to inak vyzeralo. Ale tak čo urobíš nič.
Viackrát som im hovorila, že my dávame každý deň vitamín C a vďaka tomu ja nemusím ostávať doma, ale môžem chodiť normálne do robotky. :wink:

Aj niektora ta pocuvala, ze si z toho vzala nieco? Ci ani jedna??

Ťažko toto podľa mňa povedať. Či z toho niektorá niečo vzala alebo nie. Aj mne samej trvalo, kým som si z tejto diskusie vzala, to čo bolo treba. Ale našťastie sa mi to podarilo. Predsa len je iné, keď nám poradí niekto, kto má skúseností, kto si prešiel niektorými situáciami a tým pádom nám vie poskytnúť iný pohľad na veci.
Ja mám radosť, keď vidím, že sme doma všetci zdraví :slight_smile:

JANCA639 presne tak, len mnohým rodičom čo si všímam tak nedochádza, že imunita a celkovo zdravie detí sa buduje práve keď sú malinké :slight_smile:
Preto céčko, Cebion my dávama dlhodobo a od malinkata. Jasné, že treba sa o tom s detským lekárom poradiť, že v akom množstve ako dávkovať, ale je dobré to dávať :wink:

  • ahoj -

tak myslim, ze to je tak so vsetkymi vitaminmi, ze o uzivani a o davkovani je najlepsie poradit sa aby nebol problem, aby sme mali istotu ci dobre robime, ked to nasadime :slight_smile:

Ale to je prirodzena vec, ze ked musia byt doma, ze tie peniazky nechodia domov take ako ked pravidelne chodi clovek do prace.
Ale predsa len ked je dieta chore tak co urobis. Nespravis nic treba s nim ostat doma, ja osobne by som chore dieta nedala niekde do skolky, do kolektivu aby som nejako ohrozila ine deti, to by som si nedovolila :slight_smile:

toto je tvoj pohlad, toto je tvoje rozhodnutie, lenze neni kazdy rodic takyto, nie kazdy ostane doma :confused:

Nie každý si to aj môže dovoliť, si predstav, že sú rodiny, kde je mamina sama s deťmi a nemôže si dovoliť s nimi ostať doma, keď sú choré. Preto na jednej strane sa to snažím chápať, ale zase nechápem, že prečo radšej potom nemyslia na prevenciu, ktorá by im mnohé vyriešila :wink:

JANCA639 dobrý postreh, lenže čo s tým?? :confused:

co s tym?..niekedy nie je na skodu dat radu aj ked zrovna nie je vyziadana…akoze nehovorim, ze nasilu alebo co, ale tak normalne kamoske poradit…povedat jej svoju skusenost…myslim, ze to nemoze byt na skodu, ale skor na osoh…

Myslim, ze ano, ale ono je dobre toto aj prebrat s lekarom, popytat sa doktora na to, co si mysli o posilnovani imunitu u malych deti, co by odporucal, ci je vhodny vitamin C napriklad, v akom mnozstve a kopu inych veci okolo toho :wink:

Je to dobre, dobre si to vystihla poradit sa. Ale napriklad nasa doktorka ta bola rada, ze som s takouto myslienkou prisla, ta ma pochvalila, ze sa zaujimam o zdravie malej. Lebo nasa Sofka mala problemy, ked bola mensia a mna velmi trapilo, ked som ju videla, ze je chora, ze ma kasel a nevie sa nadychnut. To bolo pre mna nieco strasne ten pohlad :frowning:

Toto trápi podľa mňa každého rodiča. Aspoň mňa dozaista.
Preto som začala robiť všetko preto aby sme nemali problémy, aby u nás doma nemal priestor ani kašeľ, ani nádcha ani žiadny takýto problém, ktorý by nám mohol deň znepríjemniť :wink:

ale myslim, ze je dobre, ze pises uz v minulom case, nie v pritomnom, o tych problemoch malinkej. Horsie by bolo keby tie problemy este stale pretrvavali, to by nebolo bohvie co :slight_smile:

Patzinka ved aj ja som zacala, ale uz neskoro, teda nie neskoro, ale neskor, keby som bola vedela vtedy to co viem o imunite dnes, tak by som uplne inak konala. Inym veciam by som sa venovala, ale tak co uz. Clovek sa uci na vlastnych chybach a je pravda, ze mam velku radost z toho, ze Sofinka je zdrava :slight_smile:
Oxantela ani nestras, ja uz nechcem niecomu takemu celit! :wink:

Už je to úplne jedno, teda neni jedno čo vieš dnes, ale jedno je, že si to nevedela vtedy, človek sa učí celý život a hlavne, že si si veci uvedomila a začala si niečo s tým robiť.
Že si nenechala aby sa drobček trápil so soplíkmi napríklad :slight_smile:

Našťastie som sa ja poučila z chýb kamošky. Tá mala problémy s dcérkou a zanedbávala to, neuvedomovala si aké je podstatné aby bola zdravá, aby ju nič netrápilo. Ona bola v tom, že malá si musí nejakými chorôbkami prejsť. No celé na nič.
Preto ja aby som sa vyhla problémom tak som začala už od pár mesiacov dávať Cebion, samozrejme, že som to preberala s detskou doktorkou či môžem, ale povolila tak som nasadila a myslím, že lepšie som urobiť nemohla :slight_smile:

tiez som nechapala ako viem prist na to, ze v akom stave je imunita dietata, esteze mi tu baby popisali ake mali oni skusenosti ako sa to u nich prejavilo, to mi velmi pomohlo :heart_eyes:

len kazde dieta je uplne ine…moze mat ine prejavy…je to o tom poznat svoje dieta a sledovat si ho ci sa nejako nemeni jeho spravanie…:slight_smile:
viem to aj podla nasich, ze su uplne ine…:slight_smile: